» »

Pisarniški stol!

Pisarniški stol!

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 20
»»

Mihc ::

Pozdravljen!

Sem v fazi nakupovanja pisarniškega stola, oziroma stola za svojo sobo, ki bo ob moji delavni mizi. Kakšen stol naj bi bil najboljši? Sem primišljeval o tistem stolu, ki ima sedišče na nekakšni vzmeti. Naj bi bil dober za hrbtenico!
Kaj pa mislite Vi, kateri je najboljši stol, za dolgo sedenje?

P.S. Če morda kdo ve za internetni naslov, kjer bi lahko kupil prej omenjeni stol, bi bil zelo vesel, če bi mi kdo poslal.

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

msmiha ::

Za stol je predvsem pomembno da se lahko lepo udobno nasloniš na naslonjaču in pa da imajo roke kje počivat. Potem je dobro tudi če je stol usnjen saj se poleti unsje ne zagreje tak in je bolj hladen. Stol pa tak najboljše da ga sprobaš preden ga boš kupil, ker nekdo ma rad bolj trdega drugi bolj mehkega tak da je težko rečt.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Mihc ::

No pa sem končno našel to internetno stran z "revolucionarnimi" stoli! Tukaj je link


LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

sash ::

Ergoles

sam imam takšnega kot ga pazi prijazen psiček na naslovnici samo da je v drugi barvi :D in sem zelo zadovoljen z njim že kr nekaj časa 8-)

ps.
obvezno pa stol pred nakupom preizkusi, da vidiš če se na njem udobno počutiš, kar se pa usnja tiče pa se nebi čist strinjal s tem kaj je nekdo zgoraj napisal da je usnje poleti hladnejše, ker sem pred tem stolom imel usnjenega in ... sem rekel nikoli več ker sem bil poleti cel zlepljen na usnje
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

kuglvinkl ::

Hm, kaj pa visoki razred? Tam od 150k SIT dalje?
Your focus determines your reallity

TESKAn ::

kuglvinkl, za tak denar ti ga pa po moje morejo naredit po meri...
Drugače je pa nekaj časa bilo naprodaj nekje megasedalo, ki je koštalo še nad 150k, če se ne motim...naj bi bilo pa vrhunec ergonomije.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ziga Dolhar ::

"Tista o usnju" je vsekakor zanimiva. Tudi v Jokerju je zadnjič Quattro odsvetoval nakup usnjenega zica, vendar imam sam precej drugačne izkušnje (da, poleti me 'hladi').
https://dolhar.si/

_WilL_ ::

Imam Hamov stol SpinaliS in moram reči, da ga ne zamenjam za nobenega drugega, resda ni poceni, ampak je vreden svojega denarja, tako da kmalu načrtujem nakup še enega. Sam stol je narejen zelo dobro, poleg tega ima 3 leta garancije, pa še po 30 dnevih ga lahko vrneš, vendar dvomim v to.
Pojdi preizkusit stol, pa boš videl.
Edino, kar me je na začetku motilo, je to da moraš sedeti pravilno, kar pa maksimalno po kakšnem mesecu ni več noben problem, ampak samo poskrbiš za zdravo hrbtenico.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

kuglvinkl ::

150k SIT se mi niti ne zdi top roba. Višji razred ziher. Tle ne gre za preseravanje. Gre za to, da v moj foh terja, da sedim vsaj 12 ur na dan. In pri 40-tih ne bi bil rad kripelj.
Your focus determines your reallity

Tjulenj ::

hja, jest mam bolj kot ne slabe (vroče) izkušnje z usnjem poleti... vem da moj naslednji stol ne bo usnjen...

OrkAA ::

Jest mam tak ležalnik za pred comp in sem zadovoljen :D Sicer mi pa nekje na omari leži še žoga, ki všasih prov pride. Žoga je še bolš za hrteb kot tisti "stol", ampak se na njej kmalu utrudiš, ker se neprestano gibaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Mihc ::

Točno!
Žoga naj bi imela podoben učinek, ko ta stol spinal. Me pa res zanima kje se da dobit to žogo in za kakšno ceno! Če je žoga full cenej, bi se morda splačalo kupit to žogo in malo slabši stol! ORKAA daj mi kakšno informacijo!

LP, Miha
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

OrkAA ::

Žogo ti lahko predpiše ortoped...

Drugač pa mislm, da v prosti prodaji stane okrog 5k. Bom pogledal kje se jo da kupit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

_WilL_ ::

Žoga stane okoli 5k sit, prodajajo jo pa v Naklem pri Kranju v centru VitaFit oz. nekaj podobnega , kjer sem jo kupil tudi jaz.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

OrkAA ::

Točno ja...

Samo jest sm jo dobil na zdravniški recept ;)

root987 ::

Koliko pa kaj stane takšen "ortopedski" stol oz. od katere cenovne nalepke naprej? 20k? 40k? 150k 8-O .
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

DMouse ::

80k :)

root987 ::

8-O Škoda... O well, nekega dne...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

sketch ::

Malo offtopic, se opravičujem...

Samo naj vas še opomnim, da stol ni vse, kar vpliva na ergonomijo delovnega okolja. Za hrbtenico je važna predvsem še višina mize in naklon / višina nog glede na sedalo, sekundarnih parametrov pa je še malo morje - razdalja do monitorja, kot med nadlahtjo in podlahtjo ob delu, doseg roke oz. delovno območje mize... To pa se težko pavšalno pove, ker so individualne mere različne - ampak če boste pridni, vam jutri, ko pridem do skenerja, prilepim eno slikico iz priročnika :P

lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

kuglvinkl ::

sketch: do that. :)

+ glede na to, da si (bodoči) arhitekt, verjetno veš za znamke high-end stolov?
Your focus determines your reallity

DoloresJane ::

Poleg znamke stola in njegovega ugodnega vpliva na hrbtenico se zadnje čase uvaja predvsem sedenje na več podlagah oz. na različnih tipih stolov. Vsak tip stola namreč svojstveno obremeni hrbtne in trebušne mišice, da ne pride do mišičnega krča pa je pomembno, da se te obremenitve izmenjujejo. Iz tega sledi, da vas tudi najboljši stol ne bo obvaroval povsem pred deformacijami hrbtenice, čeprav morda k poškodbam ne bo prispeval toliko kot slab stol.

Poleg tega je pomembna redna rekreacija (20 minut vsak dan je veliko bolje kot ura in pol hkrati) kot npr. hitra hoja in LAHEK tek; za hrbtenico sta posebej primerni tudi joga in pilates. Med odmorom za malico je bolje pol odmora porabiti za kratek sprehod po parku in drugo polovico za jed kot pa vse za jed, kavico in cigareto.

Hrbtenica je struktura, ki se bo deformirala glede na življenjski slog. Od obsega deformacije pa je odvisno, kako boste z njo lahko živeli tudi v prihodnje. :)

Za tiste, ki ne mislite investirati v nov stol: veliko lažje je z zravnano hrbtenico sedeti na robu stola kot pa na celem sedalu. Sicer pa so za vzravnano držo in sed izrednega pomena usklajeno tonirane trebušne in hrbtne mišice.

Jose ::

Nadezhda, imaš popolnoma prav. Tisto o različnih stolih za različne čase lahko potrdim. V službi imam dva pisarniška stola. Ko se na enem ne počutim več dobro pripeljem drugega, ki mi takrat paše. Nadezhda,

Žoga (kupljena v Vijaterapija Naklo) je dobra stvar, ki skrbi, da je hrbtenica ves čas vzravnana. Sam po osmih urah službe ne bi bil sposoben dolgo sedeti na žogi. Ta žoga ima poleg sedenja še dosti drugih možnosti uporabe, predvsem za terapevtske namene (vaje za hrbtenico, ravnotežo, ...). Pa še nekaj: te žoge so različnih velikosti, zato se je prej potrebno pozanimati (zdravnik, internet,...) za tisto prave velikosti, ki bo imela pravi učinek.

sash ::

kuglvinkl ewo stole za tvoj cenovni razred
--------------------
Think different...
TOROiD Group

BigWhale ::

> 150k SIT se mi niti ne zdi top roba. Višji razred ziher. Tle
> ne gre za preseravanje. Gre za to, da v moj foh terja, da
> sedim vsaj 12 ur na dan. In pri 40-tih ne bi bil rad kripelj.

150k sit JE preseravanje. Pa ce sedis 25 ur na dan!

Noben stol te ne bo prisilil, da bos sedel pravilno (meni je uspelo sedet nepravilno na vseh stolih, tud zogah...).

Dokler se drzis pokonci, imas monitor dovolj visoko, da ne rabis glave in oci obracat dol, miska in tipkovnica pa sta pri roki (tako kot ostali pripomocki), ti nima kaj bit in ne bos kripelj.

:)

Ce pa se tud mal ne potrudis, da bi prav sedel, potem pa bod kripelj :P Stol ti ne bo pomagal. Res ne.

sketch ::

Evo, dedek sketch ima vas rad, in to tik pred odhodom na božične praznike.

Mere so za cca 165 cm visoko žensko oz. 180cm visokega moškega. Poleg rezlike v višinah upoštevajte še, da nimamo vsi enako dolgih udov - skratka, ne letet kojc k mizarju, marveč si izmerite lastne mere.



lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sketch ()

C_maniak ::

stol je ZELo pomembna stvar.
pred kratkim sm zamenjal navad pisarniški stol (cca. 10k) za en fajni usnjen fotelj. u, bejbi, kak paše.:D
res ej, razlika je več kot očitna. bolj sproščeno sedim, ko se po večurnem sedenju vstanem, me nič ne boli, skratka naredite to za svojo hrbtenico.:)
nej vam ne bo žal kakega jurja več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

kuglvinkl ::

BigWhale, cena sploh ni najvišja. Naš ISP je za svoje admine kupil precej dražje stole IIRC.

Keč je v tem, da imam že po recimo dveh tednih intenzivnega dela (okoli 16 ur za mizo) vnete hrbtne mišice. Gibanje sicer pomaga, ampak menim, da bi lahko svojemu hrbtu precej pomagal z boljšim stolom kot ga imam sedaj (okoli 20k SIT).

+ če bom že odrinil tolk keša, bo stol verjento boljše izdelave in mi bo zdržal več kot npr. sedaj, ko mi zdržijo v povprečju 3 leta. Tko da, ne planiram menjave v kratkem času.
Your focus determines your reallity

Lio ::

kuglvinkl: stol zate je aeron. Stolček stane 250k z ddv vred. Nanga dobiš 15let garancije, je ibre nastavljiv...
Zastopnik je donar

Tle maš pa še en topic v kateram smo debatiral o stolih.

Če se prav spomnem ga je JFK tud ubavu, mrbit ti lohka on kj pove, pa Q je/sem ma tud za znalca.

kuglvinkl ::

Končno! Tnx. :)
Your focus determines your reallity

CaqKa ::

@ljash ::

rajš en orenk komp za ta denar pa tud če klečim pol pred njem...:D

drgač zgleda pa ful hudo.

Ziga Dolhar ::

> rajš en orenk komp za ta denar pa tud če klečim pol pred njem...

Brez skrbi, to bo naravna posledica.
https://dolhar.si/

CaqKa ::

ena ne rzaumejo kaj jim bo pomenla hrbtenica v poznih letih. kr vprašajte babice in dedke.. pa morda že kr ateja pa mamico.

C_maniak ::

jap, pol bote pa jamrali, namesto, da bi uživali. :)

sam vseen ne dam 250k. mislim, da se da tudi na cenejšem stolu kvalitetno sedet.

CaqKa ::

mja.. z pasom si čisto v ek privežeš rit... pol pa si še okol vrata zvežeš.. pol pa sediš udobno... mislim ravno :)

para-site ::

jst bi že zdej rabu kozmodisk:D , pa jih mam šele 26...
ok, sej me hrbet boli tudi od vožnje v avtu, ne samo od sedenja pred računalnikom, samo vseeno je smešno, da ljudi od 70 let sprašujem, če kozmodisk pomaga:D

kar se tiče usnja, da poleti hladi... cel si poten, to je rezultat. jst moram na mojo usnjenko poleti dat rjuho, da je nekako znosno.

macplus ::

100% idealnega stola ni.
Nisem prepričan, da je un na feder ok.
Spodnji del hrbtenice mora bit podprt, to je najbolj pomembno.
Drugace pa "stretching" in "kiropraktika", to je to!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: sketch ()

para-site ::

mene tudi tisti s šušto ne prepriča najbolj:D

freserovski ::

huh, moj študentski proračun nekako ne dopušča takih cen, pa me zanima, kaj svetujete tja do 50, največ 60 tisočakov. Kaj lahko najboljše dobim za ta $$$?
ok, popravek, tistih 60 tisočakov spreglejte, največ 50, pa še to s težavo :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

Gorazd Černelič ::

V Rutarju je en dober za 54 ksit, usnjen lep fotelj, sam ne vem kolk je res vreden.

Tody ::

Če hočeš neki stol ki bo bolj naslonjač (direktorski stol) ga lahko že za 15 ksit dobiš, kaka kvaliteta je boš vidu od tega koliko si nasilen pri sedenju :D Jest vem da sem 2 stola uniču iz jeze >:D Spinalisa pa ni mogoče takole uničit pomoje ti gre prej hrbet :D
Ergonomija pa stane dragi moj ;) Najcenejši spinalis kakor si lahko vidu je 80k je pa kr dobr, mal se guncaš sam tko po ene 3 urah ti rit dobesedno umre, ko vstaneš se sploh zavedaš da jo imaš :D

matvoz ::

kolker jaz vem, se da pri spinalisu tudi "goljfati"..
da te ne prisili k ravni drzi, ampak lahko sedis na njemu tudi v neidealni drzi..
jaz sem ga poskusil, pa mi je pretrd..
ce ze sedis dolgo za pcjem, je le fajn, da sedis na cem bolj mehkem IMHO..

Keyser Soze ::

Za 250 jurjev si naredim tak stol, da glava peče. Sigurno boljši od vsakega Aerona ipd... Pa še ergonomsko mizo.

Pa še lepa bi bila.>:D

Nekako se moraš spraviti v zero G pozicijo. In če ti pri tem pomaga stol je to še toliko boljše. Ampak za pisarniško delo, je to praktično nemogoče. Vsaj za moje pojme. Idealen kot, med stegni in hrbtenico naj bi bil mislim da 105° (se ne spomnim najbolj točno). Pri tem naj bi bil položaj hrbtenice in medenice idealen. Vsak drug kot pomeni prisilno držanje oz. krivljenje hrbtenice in bolečine v križu ipd. Ali kot pravite, si kripel na stara leta.

Samo problem je ker stol ne bo rešil teh težav. Reši jih kvečjemu kombinacija popolnoma prilagojenega stola in mize posamezniku. Oz. če se bolje izrazim. Delovno okolje se mora prilagodit lastnostim posameznika v celoti. Ne pa posameznik okolju. V kolikšni meri je pa to mogoče pa ne bi.:\

DoloresJane ::

Kakšen stol je najboljši zate, je odvisno od tega, kakšno delo opravljaš za mizo. Če delaš za računalnikom, se smatra, da boš imel hrbet ves čas zravnan in glavo dvignjeno (kot naravni podaljšek hrbtenice).

Če pa veliko bereš ali si zaradi česa drugega razen slabe drže sklonjen nad mizo, potem pa je treba veliko misliti na to, da ti glava ne bo omahnila na prsa, ledvena hrbtenica pa se izvihala nazaj.

Noben stol (niti spinalis) te ne more pripraviti do tega, da bi sedel pravilno. So samo stoli, ki pravilno sedenje bolj podpirajo kot neergonomski stoli. Sama še vedno najbolj navijam za terapevtske žoge. Karkoli boš kupil, se zmeni, da boš pred nakupom stol lahko v *svojih* delovnih pogojih nekaj dni testiral. Ne za mizo v trgovini - pomembno je, kako visoka je tvoja miza ipd.

Veliko sreče. :)

Ziga Dolhar ::

Kakšen je dober stol za branje, Nadezhda?
https://dolhar.si/

nightman ::

Jaz razmišljam o stolu, ki bi me koštal 10k pa se mi zdi dosti, ker trenutno sedim na navadnem lesenem stolu. Za računalnikom presedim tudi po več kot 10h in še rad igram FPS igre, tako da me rame, roke in vse boli na koncu. Bi mi lahko svetovali tale stol, ki je usnjen. Za stolom bi rad preživel čim bolj udobno in da me na koncu ne bi noben predel telesa bolel. Vem da obstajajo dosti dražji stoli ampak me zanima kaj lahko dobim za toliko denarja.

Tody ::

za tak denar sigurno ne boš dobil stola ko te nič ne bo bolelo... nevem če sploh obstaja tak stol

CaqKa ::

taki stol je pomojem še slabši.

na onem lesenem ko si zdaj, rit potisni do konca pa je to to. dokler pa nimaš 100ksit pa je boljše sploh ne razmišljat o takih stolih. boljše da totih 11ksit daš v šparavček za takrat ko jih boš imel mnogo več.
pa teh 11ksit daj danes v šparavček ker jutri boš pozabil.

teoo ::

caqka bluziš.

Nightman, tisti stol je za svoj denar ok. Če si sklonjen nad mizo je slabši kot navaden, če pa si zleknjen nazaj kot pri igranju igric in surfanju pa je odličen.
defying gravity

Primoz78 ::

Kako so vam pa kaj Donar stoli vsec...meni je model WIRE kar zanimiv...sam cen nisem nikjer zasledil...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
««
«
1 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pisarniški stol?

Oddelek: Kaj kupiti
415937 (515) Nebomgabiksa
»

Kateri gaming stol

Oddelek: Loža
474323 (2552) FireSnake
»

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528069 (4836) STASI
»

Pisarniški stol

Oddelek: Loža
419489 (5282) Qushaak
»

Udoben stol za večurno delo

Oddelek: Pomoč in nasveti
315303 (1858) U2ros

Več podobnih tem