» »

Xeon & sistem

Xeon & sistem

MOJNET.net ::

Eno vprasanje: za svoj desktop bi rad uporabil dvojni Xeon 2.4GHz + plato ASUS PC-DL Deluxe , 2x 120Gb SATA vezav Raid in 2x 400MHz ram z G4 4200.

Kako bi se obnašal sitem s to konfiguracijo oz. kakšne težave lahko pričakujem v WINsih (v Linuxu baje v RH so velke težave, ampak pustimo Linux za sedaj).
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Jux ::

zakaj? zakaj?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Klemenn ::

če bi vedu en bi spraševal po moje ;)

MOJNET.net ::

Zakaj? Ker pride CPU cca. 60.000 z DDVjem x 2 + plata cca. 60 . Vse ostalo pa bom prenesel iz obstoječega sistema.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

dr.J ::

Plata in tudi Xeon 2.4 ne dela s 200 MHz busom (pardon, 800 MHz 4x napumpan :\ ), pač pa samo s 533.

Ali nam zaupaš skrivnost, s čim se ukvarjaš, da rabiš tako _desktop_ zverino?

V službi imamo enega dual Xeon 2.4 na supermicro plati; gor teče linux rock--stable (kje si dobil info o težavah s Xeoni in linuxom ne vem). Mislil sem, da bom delal interaktivno, pa sem si v trenutku premislil, ko sem zadevo slišal. Grozno ropota, čeprav so BOX procesorji, in sicer v glavnem zaradi serverskega ohišja in pripadajočih ventilatorjev.

Če bi sam kupoval zdajle dvoprocesorsko mašino, Xeona niti pod razno ne vzamem, pač pa Opterona. Za začetek daš gor 32 bitne Winse, ali pa kar 64 bitni Linux - ravno danes je zunaj 2.6.0 jedro.

MOJNET.net ::

hja, ravno sedaj pridobivam ponudbe o Opteronih. Pa so drugče dobri? Zmogljivi? Se lahko primerjajo z Xenoni?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

dr.J ::

Preberi si tale test:
http://www.aceshardware.com/read.jsp?id...

na webu je poleg tega še malo morje primerjalnih testov.

Predvsem pa še enkrat premisli, če tako zadevo dejansko potrebuješ. Če nimaš aplikacij, ki znajo uporabljati 2 procesorja naenkrat, je tak nakup 99% metanje denarja stran. Sicer je pa denar tvoj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: kolikor jeder ima procesor v vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
547794 (6056) Lee_Nover
»

64-bit CPU

Oddelek: Strojna oprema
422124 (1416) stryk
»

kako deluje Mobil Centrino ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
5944 (810) Yohan del Sud
»

Brez Intelovih znižanj do oktobra

Oddelek: Novice / Procesorji
192049 (2049) gabl136
»

24x7 server..... AMD or Pentium4

Oddelek: Kaj kupiti
7893 (677) BigWhale

Več podobnih tem