» »

DDR Ram problem!?!

DDR Ram problem!?!

buba989 ::

Torej lastim si NF7 Abitovo plato. Do pred kratkim sem imel v sistemu dva 256 DDR 333hz PC2700 modula. Ker ima ta plošča tri slote sem imela obadva DDR-a v slotu 1 in 3 zaradi Dual chanel funkcije. Ker pa zaradi aplikacij rabim še dodatnih 512 rama sem dokupil se en modul za 512MB PC3200. Ko tega vstavim v sistem se OS normalno štarta in tudi aplikacija hitreje starta vendar se po kake dveh minutah uporabe enostavno zapre (crash -> izgine).

Vem da mora biti za to kriv prav ram saj ko vzamem 512 modul ven iz DDRslota 2 je vse lepo po starem in aplikacija je stabilna a počasna. Zanima me če je kaka nastavitev v samem sistemu ali v samem BIOSu, ki bi lahko pomagala pri problemu???

LP

c3R4R ::

Kaj pa postaviš rame v različne slote? Da jim spremeniš kombinacijo? (512 na slot1, ostala dva tudi zamenjaj.) Mogoče je kaj narobe s sloti. Dvomim, ampak vseeno poskusi.

Ko ti program izgine, ti pusti kakšen error?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Timmah ::

je mogoce problem kompatibilnost?
kako pa ti zadeva dela z samo 512 modulom?
donde esta francesca

buba989 ::

probal zamenjat slote : ista pesem

Sam 512 modul dela normalno...

Dr_M ::

ce hoces met use tri slote zapolnjene, morta bit 2 modula enostranska za dvokanalno delovanje, dodatni more bit dvostranski. nism pa 100%. upras TribesMan-a :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Točno tako kot je rekel Dr_M

Dva enostranska 256MB modula v slot 1&2 (tadva sta bolj skupaj) in en dvostranski 512MB modul v slot 3 (ta je malo odmaknjen...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

gamer ::

in na kakšni frekvenci ti sedaj delajo rami?:\

_juMek ::

Hm,sam a ni kle fora da to sploh nebi smel delat, ker 2700 pa 3200 ne grejo skupi!!!
Jumek_rola

buba989 ::

Torej zdej sem nastimu tko da mam slot 1 in slot2 za 256 moduloma zapolnjena v tretjem pa 512.... vse dela vredu samo pri uporabi sem zaznal da mi po kaki uri uporabe vrze Blue screen?? In vedno je neki v zvezi z ATIjevimi driverji za Radeona... to se mi ni prej niti enkrat pojavel tko da sumem da je nov ram kriv... oziroma neki na plati v zvezi z kakimi frekvencami al pa casi...

kaka ideja? mogoce je kaka nastavitev v biosu (CAS casi, napetost rama, CPUja... ??)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zazna 1024MB rama, uporablja samo 768MB?

Oddelek: Strojna oprema
472093 (1255) mlakar
»

Dual chanel s 3x 256 MB rama na NF7 Rev 1.2

Oddelek: Navijanje
141658 (1303) MEDENA
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583277 (2718) C_maniak
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1309138 (6866) WhiteWolf
»

2x256 DDR ali 512

Oddelek: Kaj kupiti
161152 (981) TribesMan

Več podobnih tem