» »

tezave z TEAC CD-RW pogoni !

tezave z TEAC CD-RW pogoni !

YenLoWang ::

Ali je se kdo drug imel slabe izkusnje z TEAC pogoni?

Pomojem TEAC ni vreden nakupa. Sem kupil pred mesecem novi CDRW 52/24/52 in se je izkazal kot ZANIC.

munusi:
-zelo glasen
-dolgo rabi da prepozna CD
-napake pri branju iz dolocenih CDjev (CRC error), medtem ko v drajvih drugih firm lepo prebere.

plusi:
- jih ni

Iso tezavo ima tudi kolega z TEACom 32/12/32.

kuglvinkl ::

Tako lahko govoriva kvečjemo o dveh težavah, torej tvoji in prijatejlevi. Seveda so še ostali, ampak TEAC škart roba ni. ;)

Moj W540E dela več kot odlično.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

kuglvinkl: teac je verjetno trenutno najslabsi ponudnik pekacev. zadnji dobri pekaci so bli pa res 40x. potem so zamenjali proizvajalca. drugic se pozanimi mal :) vsaj na slotechu ce ne drugje :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

YenLoWang ::

tvoj drive ni glasen?
(recimo ko das notr cd pa k prepoznava pa pol tak zzzzZZZZZUUUMMMM zalaufa kot da bo poletel.)

ne rabi dolgo da zazna CD?
(vec kot 3s recimo je dolgo, moj rabi vcas celo 6,7s in v tem casu je raziskovalc freezan)

Da bom bolj natancen bom rekel, da so ti 52/24/52 modeli zanic !

Sem imel priliko videt LG 48/24/48 in je neprimerno tisji/hitrjesi pri prepoznavanju kot TEAC 52/24/52.

kuglvinkl ::

Preklet dobr vem, da je bla moja serija zadnja res Teacova. >:D

Samo hotu sem rečt neki druzga. Ne posplošuje se na celo firmo zato, ker ima nekdo in njegov prijatelj težave. ;)
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

to pa je tudi res:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

YenLoWang ::

lahko se tako rece in nisem s tem posploseval, kajti ne govorim toliko o preteklosti ampak o situaciji DANES in DANES je TEAC zanic firma, mar ne?

kuglvinkl ::

hehe, NE. >:D

PS. na podlagi česa sklepaš to? Tebe in tvojega prijatelja?
Your focus determines your reallity

YenLoWang ::

hehe, pa JE zanic:)
v primerjavi z drugimi firmami je zanic.. na podlagi tega sklepam:)

izkljucujem pa tvojega 40x in ostale, ki niso 52x.. danes pa lahko dobis itak samo se 52x od TEACa.

kuglvinkl ::

Lost case. :(
Your focus determines your reallity

mato22 ::

Men TEAC 24x laufa še vedno odlično. Nobenega zanič cd-ja ni spekel, prepekel pa sem že več kot 1000 cd-jev.

para! ::

Ko smo že pri glasnosti: očitno še niste slišali Samsungovega 48x CDROM, ki jih je nekaj časa nazaj vgrajeval Trend.PC. Normalno glasna glasba težko preglasi tale stroj.

:D
Death before dishonor!

TheJack ::

Ko je crknil moj 8x plextor, sem kupil Teacov 40x pekač (CD-W540E). Ker z njegovo kvaliteto pisanja nisem bil zadovoljen, sem ga zamenjal za 48x pekač, ki je ravno takrat prišel ven (CD-W548E). Kvaliteta zapisanega je bila tokrat boljša, ampak le pri 16x. Zaradi popolnoma zanič firmwara zadeva na veliko večino plošč sploh ni hotela pisati z več kot s 16x. Če pa že, je bil plošček pri višjih hitrostih pisanja uničen. Teac je poleg tega jasno povedal, da drugega firmwara za ta pekač ne bo (o problemih s tem pekačem sem na tem forumu sicer že veliko pisal). Dokončno mi je prekipelo, ko sem kupil 50 pack fujijev (po mojem eni najboljših cedejev pri nas sploh), pekač pa nanje ni hotel pisati z več kot s 16x. Pekač so mi brez vprašanj (!) zamenjali za 52x model (CD-W552E).
Ne vem sicer ali so se mi v tem času znižali standardi, ali pa je 52x model res bistveno boljši. Piše kvalitetno in hitro. Na medije, ki jih je 48x model uničeval že pri 24x hitrosti pisanja (da ne govorim o tem, da je vmes zablokiral cel računalnik - pomagal je reset), tale model piše brez problema in napak z 52x hitrostjo!
Res je sicer obupno glasen, prepoznavni čas pa je porazen (to tako ali tako velja za vse tri modele), ampak to me ne moti sploh, ker pekača ne uporabljam za branje.

Je pa Teac lahko vseeno sram, saj je njihov CD-W548E (na katerega so sicer prikladno ''pozabili'') resnično težko sranje, po mojem gre za najslabši pekač vseh časov.

Sami ::

TEAC je zakon!:D
Moj prvi pekač je bil TEAC 4/4/32, bil je super, imel sem ga 2 leti in še potem je bil kot nov, pa sem z njim prepekel že na tisoče CD-jev.:D Moj drugi je bil TEAC 48/16/48, ki je imel nekaj težav z firmware, na nekatere CD-je ni pekel z več kot 16X, drugače pa je bil OK. Zdaj pa imam TEAC-a 52/24/52 in se mi zdi super, vse dela OK brez težav in pa bere odlično, edino CD-je prepoznava malo dolgo ampak, ko pa začne brati se pa ne ustavi!:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

smilyxx ::

Jap mam doma dva Teaca, enga 16x pa enga 40x pa morm rečt, da oba delata brez problemov. Tko da se čez firmo nimam kej pritoževat.

Lp
Save water.
drink beer.

HyperKiller ::

ja jz mam pa 52 12 52 se mi zdi, in prej sm jeamu 48 12 48 in mi je crknu.(bogsigavedi zakaj.)
zdej nimam problemov, res pa je da dolgo časa bere. pa z odpiranjem vratc se mu tudi ne mudi. mogoče ustavlja cd, ampak pri drugih se vratca takoj odprejo.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac cd-w552e

Oddelek: Kaj kupiti
442134 (1528) tx-z
»

teacovi pekači-da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
222002 (1505) AngelOfDeath
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515193 (4506) wilecoyot
»

Teac CD-W548E 48/16/48 a res ne pece vec kot 16x ????

Oddelek: Strojna oprema
171169 (979) mescaline9
»

Vaše izkušnje z raznimi CD-RW pogoni prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605572 (4565) ender

Več podobnih tem