» »

Krmiljenje LPT porta

Krmiljenje LPT porta

putin ::

LP !
A ve kdo za kakšen program, s katerim bi časovno odvisno ali pa direktno krmilil izhode LPT porta (preko relejne kartice)0:) Namreč, rad bi naredil tko, da bi imel 8 neodvisnih časovnih relejev.
  • spremenil: putin ()

Monster ::

hm hm... tole je dokaj na easy sprogramirat a veš... Povej v katerem okolju rabiš, ker jst mam enega narejenega(program to), al pa prestavi temo na programiranje :)
Ka zaboga...

putin ::

Okolje je Win Me. Elektroniko imam. Rabim samo program. Mam nekaj za DOS samo to ni to....

Monster ::

okej... Znaš vsaj malo programirat v Visual Basicu? ali c/c++, ker jst mam narejen programček(full malo kode ;)), s katerim prvih 7 izhodov krmilis z klikom na gumb(on/off), ta zadnji 8 je pa kao "generator frekvence".. Ti dam izvorno kodo si malo sam porihtaš naprej pa to?
Ka zaboga...

DJroky ::

daj mail, da ti pošljem eno zadevo.

putin ::

weller afna email.si

HyperKiller ::

Oj!!
Kaj bi lahko tega >:D _/¨HUDIČA¨\_>:D tud men emajlirov?
moj emajl:
mihakvAFNAyahoo.com
(sej ne da ponavljam za kom al pa kakorkoli:\ )
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

HyperKiller ::

aja poleg tega bi pa jz tud rad nekako sprjemal preproste signale skozi LPT oziroma skozi katerega od drugih vtikačev.
Nekaj v sitlu vrata so odprta, v garaži je nakdo prižgal luč, v wcju je nekdo potegnil vodo, ITD ITD (dokler ne zmanjka lukenj v portu.)

še malo pa bo moja bajta vzletela.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

mare_ ::

djroky, pa dela ta tvoja mashina tud v winxp?

alesrosina ::

bi se dal se men poslat? aspmaster[afna]obmocje51.net

Hvala.

PS: Ti monster, v ker VBju mas to napisan? VB.net al se v VB6? Dej vseen mi posl prosm, k si se lih ponudu :P

Zgodovina sprememb…

DJroky ::

ne ne dela pod winXP.

drgač pa lahko s knjižnico INPOUT32.DLL tudi bereš stanje iz lpt porta.

narejen je v VB6

program je moja prva verzija (zadevo sm že kar doteral v naslednjih verzijah ampak ni zaston - v zadnji verziji se pojavi tudi tretji lpt port za krmiljenje drugih svetlobnih efektov, megle, pa tudi programi za light show so drugačni, lahko tudi utripajo po taktu..........) 16 kanalnega lightshowa (dva lpt porta), ampak se da hitro pirediti za kaj drugega.

zunanje enote tudi delam sam, preko optokoplerjev na triake, ki pa so močni glede na zahteve (krmiljenje tudi večih PAR56 žarnic na enem kanalu (več 1000W)), en kanal pa je za meglo (preko releja), pa tudi druge izvedbe glede na zahteve uporabnika. zelo uporabno za diskoteke, lokale, dj (seveda kdor ne uporablja DMX protokola, ki je pa najbolši za te zadeve, vendar so kontrolerji dragi, interfaci za pc ravno tako (rabiš tudi poseben program), pa tudi powerracki niso ravno zastonj) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krmiljenje

Oddelek: Omrežja in internet
152256 (2066) đejkob
»

bi se dalo nardit lučko, ki bi jo prižigal in ugašal na računalniku?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92315 (1158) boysta
»

Katero elektronko naj uporabim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252172 (1683) neoto
»

kako krmiliti naprave preko pc-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91553 (1425) enTelet
»

Izdelava lastnega programa za...

Oddelek: Programiranje
131707 (1338) Monster

Več podobnih tem