» »

Kakšna grafična kartica za gledanje DivX

Kakšna grafična kartica za gledanje DivX

GUFY ::

Zanima me kero grafično kartico mi priporočeta za računalnik, ki bo namanjen SAMO predvajanju DivX filmov ( na TV seveda ). :D Predvsem bi rad, da le ti tečejo gladko brez kakšnih zatikanj.

Moram poudariti, da na njem ne bo nobene druge šare in igric.

Sedaj imam naslednje komponente:

Matična: MSI 745 Ultra
RAM: PC 2100 2 x 256
PROC: AMD 2100+
Zvočna: SB live
Napajalc: no name 350 - 400W
CD rom SONY 48 x

boštjan ::

sestrična si bo 9200SE kupila skupaj s systemom in po moje je to čisto dovolj.ker kolko se jaz spomnim sem divx gledo brezprolema z r7000

AtaStrumf ::

GF2MX + TV Out bo čist dovolj na taki mašini. Za moje pojme je tvoja trenutna konfiguracija tako ali tako overkill za DivX-e. Preveč RAM-a, predober proc, predobra zvočna (a nima plata nič vgrajenega?). Tudi Duron 800 bi ti služil čist dovolj dobro, pa 256 RAM-a je več kot dovolj. Lahko bi si pa raje privoščil kak DVD-ROM, za še kak DVD film pogledat.

bobby ::

mah pri tej konfiguraciji maš lahko tud eno staro (recimo ati rage 2c z 4Mb, PCI) grafično al pa katero koli. itak bo procesor delal.če grafika ne bo zmogla.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

GUFY ::

DVD ne rabimj saj imam v dnevni sobi že DVD componento. :D :D

Ali bi prišla v poštev GF 440 MX ali redeon 7000?

Pa tako grafo bi rad, ki nima nobenega venta za hlajenje, saj želim, da bo mašina res tiha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

boštjan ::

obe grafi bosta zadostovali,če pa je z ventom ali brez pa je odvisno od kere fimre pride ven.

AtaStrumf ::

Hja sej te DVD komponenete so zadnje čase tako poceni, da se ti za v dnevno sobo res bolj splača kar komponento nabavt, samo ne vem kako je z različnimi regijami. To na PC-ju ni problem, za komponente pa ne vem.

Ko pa smo že ravno pri tej temi, a kdo slučajno ve kakšna grafika bi mi gladko laufala DivX-e na Celeronu 333, 128 MB Ram-a in 8,4 GB diska. Sem ful poceni dubu to mašino, pa ne bi bilo slabo če bi lahko špilala tudi DivX-e, samo s trenutno ATi-jevo Mach 64 je bolj Slide show, kot film. Je pa cool, da ima AGP slot, tako da ne rabim PCI verzije in lahko poceni dobim kako GF2MX, pa me zanima če bi bilo dovolj.

GUFY ::

Kaj pa glede kakovosti slike, ali je res da ima radeon boljšo od nVidie?:\

boštjan ::

Kaj pa glede kakovosti slike, ali je res da ima radeon boljšo od nVidie?

za 8k,kolikor stanejo te grafe o katerih se menimo,dvomim da ma kera boljšo sliko od druge.No ker maš podobno konfiguracijo kot kolega(no on mam durona 1.2GHz in 256MB rama),pa ma geforce2 MX z 32MB,je slika pri divx zanemarljivo ali skoraj neopazno slabša od 9500pro,ki jo mam sam.bolj je odvisno kako je film pretvorjen v divx format.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

jest10 ::

Ma kaj neki bluzite no.
Grafična pri filmih nima nobene veze. Služi samo za prikaz slike in nič drugega, vso delo pa opravlja procesor.

AtaStrumf:
Uštimaj si sistem, daj procesiranje na minimum pa bi ti moralo delati. Z novo grafično ne boš nič dosegeu.(upam da imaš gor win98, ker z xp nimaš šans da ti dela:D )

Caligula ::

Jest, verjemi, da ima Radeon tudi pri TVoutu boljso sliko. Opazam to v vseh cenovnih razredih.
Ce dobis za isto ceno, vzami Radeona, drugace pa pac karkoli. Ce ne ves kaka je razlika te pa itak ne moti.
Saj slika je vedno OK. Sam pr Radeonih se en majcken boljsa.

AtaStrumf ::

Imel sem gor 98 pa sem jih uspel nekak zaštrikat, da jim ni bilo spasa, pa sem pol W2k gor ruknu. Dela super gladko, vsaj winsi.

Če praviš, da vse dela proc, zakaj pol na eni mašini Celi 1 GHz z vgrajeno grafiko ni sposoben predvajat DivX-ov. Preslab proc? Pomoje ne, ker je to že Tualatin in VEM, da PIII 800 in GF2MX nima nobenih problemov z Divx-i.

Verjetno je resnica nekje vmes. Pomoje je lahko ozko grlo tudi grafična!

TribesMan ::

GUFY:

Jest mam na zalogi eno Matrox G450, zelo uber kvaliteten TVout. Če te zanima MSG me.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ulao ::

moje bi bilo za tvojo mašinco dovolj ATI9200, men dela vse brez problema8-)

Jakka ::

Kaj pa kakšna klasika, voodoo 3 3000? Poceni in brez venta. :D

Ko sem jest probal tv-out na mojem je bla na tv slika odlična.

kuglvinkl ::

Jaz bi takoj posegel po G450, TAKOJ.
Your focus determines your reallity

GUFY ::

Jest bom tut :D :D :D .

Dr_M ::

na rivi tnt2 je delal bp use.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493127 (1887) Azrael
»

Računalnik za šolo

Oddelek: Kaj kupiti
321449 (1158) T0RN4D0
»

Matrox grafa

Oddelek: Strojna oprema
91226 (1044) kuglvinkl
»

Kino v sobi:>

Oddelek: Zvok in slika
211601 (1311) matevzm
»

DIVX Filmi

Oddelek: Zvok in slika
272018 (1537) Nemelk

Več podobnih tem