» »

winXP-nastavitve privilegijev

winXP-nastavitve privilegijev

losnah ::

Imam winXP Professional. Imam 3 uporabnike, jest sem valda administrator, ostali pa imajo limited account. Zakaj? Ker ne maram, da mi ne izvajajo ksne instalacije, ali da mi ne brisejo mojih datotek... Sam jest jih pa nocem cist omejit. Kaksne pravice bi jim jest useeno pustu?
-da bi lahko zapisoval na CD-je(tega zdej ne morejo)
-da bi lahko kopiral ksne datoteke na dolcen disk ali prostor(ne vem zakaj tega ne morejo. Sploh ne morejo narest new-> text document. Ispise jim da nimajo privilegijev. Na noben disk.) Sam instalacije ne smejo delat, al pa brisat pomembnih datotek ipd.

Te pravice bi jim rad vklopil sam ne znam. Neki sm gledu v Help, sam nc ne razumem?:(

Aja pa se to Imam NTFS particije, dva diska, skupaj 6 particij. Imam NERO za zapisovat CD-je. Ne vem ce je to vse sploh pomembn sam useen.

nicjasno ::

Zato da bodo z nerotom lahko pekli, potrebujes "nero burn rights" programcek, ki ga dobis na aheadovi strani.

losnah ::

Hvala za informacijo.

Kaj pa ostalo, a noben tega ne pozna. Ni nobenga sistemca. Al pa vsaj ce veste za ksn drug forum, kjer bi lahko kej pomagal.

darkolord ::

V Explorerju z desnim gumbom kliknes na disk in kliknes properties, nato kliknes jezicek security in tam dodas privilegije za pisanje po disku se ostalim uporabnikom...

losnah ::

Khm... Jest tega jezicka "Security" sploh nimam, kaj to pomeni. Imam samo:
-General
-Tools
-Hardwear
-Sharing
-Quota.

A morem kej nastavt da bom vidu jezicek "Security".

mare_ ::

v explorerju:
orodja>možnosti>pogled>uporabi preprosto skupno rabo datotek in map dej klukco stran
aja.. sej boš znal, tud če maš angl. windowse?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

losnah ::

E, to sem hotu. :) . Hvala ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535502 (5502) gumby
»

Kako preprečiti uporabo?

Oddelek: Programska oprema
8891 (776) darkolord
»

Kako skriti particije?

Oddelek: Operacijski sistemi
9891 (715) PersonaRudis
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232483 (2060) ToniT
»

Dostop do diska v v winXP (NTFS) ni dovoljen!!!??

Oddelek: Programska oprema
111129 (995) andrej

Več podobnih tem