» »

Kako preprečiti uporabo?

Kako preprečiti uporabo?

ALIen23 ::

Kako naj preprečim uporabo drugi osebi za dva programa v OS XP PRO!!
Rad bi da mi druga oseba ne more uporabljati Explorerja in Nero-ta!?Ali obstaja kak način da ta dva programa odpreš z kakšno kodo? Ali obstaja kaj takega?

THNX:\

bmen ::

za nerota imaš na strani www.nero.com program
burnrights - z njim lahko kot administrator doloćiš kateri uporabniki bodo lahko uporabljali nerota.

Za explorerja pa ne vem kako, mogoče s pravicami uporabnikov ?

Matej_ ::

Za explorer (predvidevam da misliš IE) uporabi content advisor: Tools > Internet Options > Content > Enable > "nastaviš po želji dostop";
Še vedno bo program oseba lahko pognala, a ne bo mogla na nobeno stran, to pa je po moje tisto kar želiš, pa še najmanj časa ti vzame.

ALIen23 ::

Matej_ THNX bom sprobal ko pridem domov!

darkolord ::

lahko pa z desnim klikneš na datoteko Iexplore.exe in v nastavitvah določiš kdo ne more odpirat tega fajla... če bo probal bo reklo "access denied"

ALIen23 ::

Problem je v tem da bi rad da deluje npr. DC++ ker je seveda zato potrebno da je rač. priklopljen na internet potem pa bi rad da nebi mogel bilokdo zagnati IE in surfat!Kako naj rešim to?

darkolord ::

tako kot sem rekel... z desnim gumbom klikneš na datoteko IEXPLORE.EXE (c:\program files\internet explorer) -> properties -> jeziček security... tam v spisek dodaš uporabnike ki jim želiš preprečiti dostop in jim vse daš na Deny... tako nardiš za vse ostale programe ki nočeš da jih poganjajo..

ALIen23 ::

Uporabljam WIN XP PRO pa nikjer ne najdem tega (mam pa slo pack)?!
Prosim če mi lahko v slo. razložiš.
HVALA!

darkolord ::

hmm ne vem točno v sloveščini... drugače gre pa takole:
v raziskovalcu najprej klikneš na meni Orodja -> "možnosti mape" (folder options) -> jeziček pogled (view) -> pri zadnji možnost daš kljukico stran (enable simple file sharing)... potrdiš tole okno

potem pa greš v mapo "c:\program files\internet explorer".. z desnim na iexplore.exe -> lastnosti -> varnost... potem tam narediš tako kot sm reku v prejšnjem postu...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP dostop prek raziskovalca

Oddelek: Izdelava spletišč
5959 (880) ncop1
»

Internet Explorer auto run on startup

Oddelek: Pomoč in nasveti
8936 (703) amigo_no1
»

Optimizacija Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
72923 (2662) jan01
»

PC se ob startu ne odziva 10 min ?Disk melje?Virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202270 (1876) Racunalnik
»

Geslo za dostop do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
122006 (1807) CaqKa

Več podobnih tem