» »

hladilnik in prah

hladilnik in prah

profii ::

Kot usi vemo so zalmani "stojala" za prah.
Zadnjič sem se lotil brisanja parahu v računalniku in ko sem s čopičem odstranil "pol kile" praha z hladilnika sem opazil da se je temperatura procesorja spustila za 2C.
Zanima pa me, ce se ga da s čim namazat da bi bil antistatičen ali pa da se nebi prah gor prijemal? A bi kakšno čistilo pomagalo?
lp

tiborrr ::

Ce bi ga namazal proti antistaticnosti, bi mu pomoje tudi zmanjsal toplotno prevodnost.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Keyser Soze ::

MAlo večkrat posesaj ali pa pobriši po sobi, pa boš prijetno presenečen kako počasi se nabira prah v računalu.:D

Pa še mama bo bolj "happy".Dve muhi na en mah.:P
OM, F, G!

Tic ::

Protiprašni filtri?
persona civitas ;>

frenk ::

jap...filtre daj notr:)

profii ::

v sobi ni tepiha ne postle, pa se skos je prah pobrisan tko d kar se tega tiče je ok.
filtri pa mislm d se na pleksiju in barvnih ventilatorjih ne izkažejo za najbolj estetske.
še kakšen predlog?

OZZY ::

Praha se ne boš nikoli rešu tko da pozabi na kake konkretne rešitve. Edino če boš mel stanovanje hermetično zaprto in boš mel zunaj filtre, ki ti bojo zrak dovajal v stanovanje in ga filtrirali. Tko da glede tega ni veliko rešitev.

Ena koker tok dobra opcija je, da ustvariš v škatli nadtlak da več ventov piha notri in manj ven. Tako bo več zraka v ohišju in ne bo prah letu not čez vsako režo. Na vente ki pihajo not pa daš filtre.
Go with the flow.

Keyser Soze ::

Obsataja še ena opcija. Zračni filtri oz. "stacionarni sesalci":D . Ne morem se spomnit kako se jim reče. Čistilci zraka.

Ena mali box, ki ga postaviš nekam v sobo in filtrira zrak. Čudežev ravno ne dela se pa vseeno pozna. Stanejo pa tam okoli 60 jurčkov:D .
OM, F, G!

ledo ::

Lahko se kupijo nekakšni zračni filtri skozi katere gre zrak za hlajenje in zadržijo 90% vsega praha..:\

profii ::

kaj pa kaksen pronto proti prahu?:D
pol bi se pa preah sam odpihnil0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj dejansko pomaga proti prahu ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113856 (11778) m0LN4r
»

Doma narejena filtracija zraka

Oddelek: Loža
264199 (2655) Heisenberg
»

Postavitev ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151872 (1468) axee
»

sesalec za prah z vodno filtracijo-kdo ima,pozna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5425831 (23269) Majmune
»

V boj proti prahu

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
222993 (2993) Ghero0

Več podobnih tem