» »

WinXP in user accounti [heeeeeelp]]

WinXP in user accounti [heeeeeelp]]

kihc ::

Sem v zelo neprijetni situaciji. Namerč sem ravnokar sformatiral disk, si na novo uredil ves sistem (programi, WinŠminkaStyle itd... skratka 3 ure neprijetnega dela...)

Štorija je taka;.

...potem pa sem se odločil da bom naredil 2 uporabniška računa (moram opozorit, da sem to delal prvič!), eden naj bi bil jaz (z vsemi pravicami), drugi pa pač nekaj podobnega le da bi imel drugačo barvno shemo, namizje itd...
...no ok, si rečem, administrator je že tukaj (se pravi jaz), naredim še enega, vendar sem lahko iz tega "drugega" naredil le še enega administratorja. WTF? Ok pač naredim tega "administratorja" nato pa še enega, neadministratorja. Sedaj so bili tukaj trije računi, ker sem rekel, da rabim samo enega sem hotel enega administratorja zbrisat pa ni šlo. Ok si rečem pač bomo trije...restartam računalnik in imam samo dva računa (juhuhuhu no vse ok...), ko se logiram pa imam pred seboj novo namizje, z popolnoma drugačnimi nastavitvami, prav tako tisti drugo račun.
Najprej me zagrabi panika, da so se vse datoteke iz prejšnjega "glavnega" računa zbrisale, vendar sem ugotovil, da vse te datoteke in nastavitve obstajajo, vendat lahko do njih dostopam le preko SafeMode zagona, ter moram potem tam izbrati "login as an administrator".

Sedaj pa me zanima - kako izbrišem vse druge račune da mi ostane le tisti "glavni administator" , oz. da bom do njega lahko dostopal brez SafeModa ???

Prosim pomagajte, ker drugače bom moral vse skupaj še enkrat formatirati ... :'( :(

mchaber ::

Pojd v safemode pa UserAcounts in tam zbriši vse, samo eden naj ostane, temu ma daj administratorske pravice.

poročaj:)
.

kihc ::

Fora je prav v temu, da se ne ga ne da izbrisat. Če imam recimo 3 račune (vsi so admini), enega v izzy zbrišem, če hočem pa še 2gega, pa preprosto settingih tega računa nikjer ne piše "delete account". Skratka kr neki. :O


Še slikice;

Računi;




Nastavitve 2gega računa ( tistega ki ga hočem zbrisat)





Še kakšna druga ideja, oz. obstaja kak "hard" način za odstranitev enega administratorja?

Sam razmišljam v tej smeri da bi poskušal zbrisat tega "Administratorja", pa naredu nov račun, morda bi se pol dalo drugega zbrisat, ker nekako sumim, da to ni normalno in so se winsi samo nekako "zafecljali", in mislijo da obstaja samo en admin. V tem primeru bi najbrž mogu samo barvno shemo namizja še enkrat ponastavit, drugo pa naj bi ostalo?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

mchaber ::

Klikni na change acount type pa ga spremeni v navadnega Userja pa ga potem zbriš
.

kihc ::

Se ne da... :'(

Stratus ::

Desni klik na MyComputer -> Manage -> Users -> izbriši tistega userja ki ga želiš.
Administratorja pri katerem piše "Built in" pusti čisto pri miru, lahko mu nastaviš password da se nebi kdo logiral kr tako.
Klikneš gumb Actions -> New user in skreiraš novega uporabnika, mu določiš password in klikneš OK nato pa še CANCEL.
Ponovno desni klik na novega uporabnika -> properties -> Member of in dodaš administratorja potrdiš vseskupaj in zapreš .
Če še kaj ne bo jasno povej

kihc ::

@stratus66 Deluje!!! :D :D :D

Hvala, jaz_biti_tebi_mochos_velikos_hvaležen :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaprtje gesla za vstop v računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
235464 (4908) solatko
»

V Safe modu ni dostopa do particije

Oddelek: Operacijski sistemi
272851 (2642) k4vz0024
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243295 (2717) Pyr0Beast
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535716 (5716) gumby
»

help win xp administrator je zaščiten z geslo

Oddelek: Operacijski sistemi
162040 (1835) CaqKa

Več podobnih tem