Forum » Loža » Disposable razmerja_kako naj človek dandanes vzame 30 letni stanovanjski kredit
Disposable razmerja_kako naj človek dandanes vzame 30 letni stanovanjski kredit
pujsekpepe ::
Ampak cela tema je o dolgoletnem razmerju oz. zakonu, ki je osnova za 30 ali več letni kredit. One night stand preko tinderja to ni.
Ja seveda, babe so nore na to, da bodo šle v vezo s tipom, da bodo lahko vzele 30 letni puf...
Ja saj je povsod po svetu da isce take ki ze imajo plus avtomobil. Tud na kitajskem ji ne dovolijo da se poroci z revezem
FireSnake ::
no comment je izjavil:
Mislim, da je OP že dovolj dobro pojasnil, da mu ni rešitve.
(kolektivno obupajmo nad njim in... hremo dalje!)
Da, res je. Popolnoma brez vsake samokritike, vedno nekdo drug kriv za lastne težave, iz riti potegnjene statistike z namenom da podkrepijo očitno nesmiselne argumente,... Ampak to ni največja težava. Največja težava pri takšnih ljudeh je nezmožnost uvideti lastno zmoto ali samo možnost lastne zmote, jih prepoznati in potem narediti nekaj, da se bo to izboljšalo. Brez tega ni naslednjih korakov.
Drži, kot pribito!
PO, bova rekla kakšno na to temo? Ker očitno je, da ti ne razumeš, čeprav govoriš nasprotno, da drugi ne razumejo.
Tole zgornje pisanje si preberi 100x.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bud_Bundy ::
Jaz mislim da smo v nekakšnem prehodnem obdobju. Zakon se je izpel, za del prebivalstva. Potrebujemo neko alternativo, kjer imata 2 skupaj otroke, živita pa vsak napol zase.
primorcVD ::
Kje pa delajo une ki niso instant?
Povsod drugje.
Samo iščeš jih na napačnem koncu in na napačen način.
Problem je v tebi, ne v njih.
Ste preveč v internet priklopljeni, da bi bilo kaj pametnega.
Pa niso samo babe problem.
Tudi vi ste
To je spet svojevrsten družbeni problem, dandanes so dating appi v veliki večini praktično edini družbeno sprejemljiv način spoznavanja.
Različne družbe imajo različna nenapisana družbena pravila. Prijatelj, ki je nekaj časa bival v Ameriki mi je pripovedoval, da ko se v Ameriki naredi vrsta pred bančnim okencem, se ljudje, ki se med sabo ne poznajo začnejo kar pogovarjat med sabo.
Če bi v Sloveniji probal začet nek pogovor s komerkoli, moškim ali žensko, med tem ko čakaš v vrsti na banko, bi te gledali kot največjega čudaka. V Sloveniji je pač nenapisano družbeno pravilo, da se tega ne počne.
Včasih so se ljudje spontano pogovarjali na avtobusih, v knjižnjici in povsod drugod, dandanes je to postalo nesprejemljivo.
Nenapisana družbena pravila sicer lahko kršiš (in se recimo začneš pogovarjat z naslednjim v vrsti pred bančnim okencem da čas hitreje mine), ampak vse kar delaš s tem v veliki večini primerov je da izpadeš čudak.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: primorcVD ()
Bolibri ::
delavec44 ::
primorcVD ::
iKst_ ::
70 % mladih parov se loči.
Stalno ponavljaš tole, pa ne morem razumeti kako ta statistika vpliva na posamezni primer. Ena velika logična zmota je tole, ker % ločitev ne pove nič o dejanskem problemu, ki ga izpostavljaš.
To je spet svojevrsten družbeni problem, dandanes so dating appi v veliki večini praktično edini družbeno sprejemljiv način spoznavanja.
Spet neko posploševanje. "Družbeno sprejemljiv" način očitno prinese rezultate, ki si jih ti ne želiš. Zakaj bi torej delal nekaj, kar prinaša obratno od željenega?
Včasih so se ljudje spontano pogovarjali na avtobusih, v knjižnjici in povsod drugod, dandanes je to postalo nesprejemljivo.
Kdaj to in koliko? Glede na to, da imaš statistiko za vse, boš sigurno postregel s linkom :)
karafeka ::
družbeno sprejemljiv način spoznavanja.
Zakaj bi moral biti ovca in ravnati tako kot delajo vsi ostali?
Zato ker če izstopaš izpadeš weird in verjami da to ni ravno najboljše.![]()
Pa še kredita potem ne dobiš...
Zgodovina sprememb…
- spremenil: karafeka ()
Bolibri ::
družbeno sprejemljiv način spoznavanja.
Zakaj bi moral biti ovca in ravnati tako kot delajo vsi ostali?
Zato ker če izstopaš izpadeš weird in verjami da to ni ravno najboljše.![]()
Je zagotovo bolje kot dobiti instant babo, je res?
Ali boš gledal, kaj bodo rekli drugi, da ne boš za druge izpadel čudak?
primorcVD ::
Bi prosil, da se generacija X in boomerji vzdržijo komentiranja,
Pa kdo pa misliš da je tu gor? Bi imel raje monolog?
Ker starejši pa nimajo otrok in nikakor ne vejo kako se počutijo.
Ja precej zihr da je tudi kej generacije Z tukaj gor, menda niso sam starci no.
Ti zase že lahko veš kako se počutiš, ampak življenjske razmere ko si bil ti mlad niso bile niti približno podobne kot so danes, kar večina tvoje starosti rado prikladno pozabi in rade volje deli že nekaj desetletij outdated nasvete.
Zgodovina sprememb…
- predlagalo izbris: pujsekpepe ()
delavec44 ::
Bi prosil, da se generacija X in boomerji vzdržijo komentiranja,
Pa kdo pa misliš da je tu gor? Bi imel raje monolog?
Ker starejši pa nimajo otrok in nikakor ne vejo kako se počutijo.
Ja precej zihr da je tudi kej generacije Z tukaj gor, menda niso sam starci no.
Ti zase že lahko veš kako se počutiš, ampak življenjske razmere ko si bil ti mlad niso bile niti približno podobne kot so danes, kar večina tvoje starosti rado prikladno pozabi in rade volje deli že nekaj desetletij outdated nasvete.
Torej ti svojim otrokom ne boš delil nasvetov?
Bolibri ::
in rade volje deli že nekaj desetletij outdated nasvete.
Počasi boste mladci ugotovili, da vi boljših ne morete niti ne znate dati. Razen kakšnih instant tik tok nasvetov, ki so vredni točno nič.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Bolibri ()
karafeka ::
Ampak cela tema je o dolgoletnem razmerju oz. zakonu, ki je osnova za 30 ali več letni kredit. One night stand preko tinderja to ni.
Ja seveda, babe so nore na to, da bodo šle v vezo s tipom, da bodo lahko vzele 30 letni puf...
Ja sej, tisto "v dobrem in slabem", nobenemu več ne diši.
primorcVD ::
Aja pa btw pred kratkim sem bral eno recent temo na redditu, kjer je bila splošna mantra da je ful weird če tip pristopi in začne pogovor, ker je to naredil samo na podlagi njenega videza, kar je appearently ful turn off. Na podlagi karakterja pa itak ni mogu pristopit ker jo valda še ne pozna. Večina žensk v tisti temi se je strinjala z tako evaluacijo, but to be fair je bila ena, ki se ni. Samo tako, za zanimivost.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: primorcVD ()
delavec44 ::
no comment je izjavil:
Lepo vas trola.
(noben ni tako zabit kot se dela OP, tudi genZji ne)
Glede na nick je še kakšen šinto. Jamrata in iščeta štrik oba nekako podobno.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: delavec44 ()
johnnyyy ::
pujsekpepe ::
Bi prosil, da se generacija X in boomerji vzdržijo komentiranja,
Pa kdo pa misliš da je tu gor? Bi imel raje monolog?
Ker starejši pa nimajo otrok in nikakor ne vejo kako se počutijo.
Ja precej zihr da je tudi kej generacije Z tukaj gor, menda niso sam starci no.
Ti zase že lahko veš kako se počutiš, ampak življenjske razmere ko si bil ti mlad niso bile niti približno podobne kot so danes, kar večina tvoje starosti rado prikladno pozabi in rade volje deli že nekaj desetletij outdated nasvete.
Pardon za predlagaj izbris. Ja povecini s(m)o samo starci tu. Mlajsi so na drugih kanalih
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: pujsekpepe ()
primorcVD ::
Stalno ponavljaš tole, pa ne morem razumeti kako ta statistika vpliva na posamezni primer. Ena velika logična zmota je tole, ker % ločitev ne pove nič o dejanskem problemu, ki ga izpostavljaš.
Ja načeloma, ampak statistika je dober pokazatelj outcama tudi za posamezne primere z neko določeno verjetnostjo pač.
Če recimo primerjamo dating pred online dating ero, dandanes ima ženska vedno v mislih da ah sej nič hudega če se loči, itak v vrsti za njo stojijo na tinderju. Pa naj si bodo objektivno boljši ali pa tudi ne. In že samo zavedanje precej spremeni interakcijo.
Bolibri ::
, ker je to naredil samo na podlagi njenega videza, kar je appearently ful turn off.
Precej plehko razmišljanje. S tako zagotovo ne vzameš kredita za stanovanje.
Pa ogovori grdo, kdo ti brani. Aja, to se pa kao ne sme, ker kaj da bodo drugi rekli...
Plehki ste, plehki, da peče...
iso2000 ::
Ma zanimivo, nekako nastopaš, kot da vsi starejši so pa v perfekt zakonih/zvezah in nad njimi se širijo mavrice in rezgetajo samorogi. Mislim, saj se tudi pri 40ih, pa 50ih in 60ih dogajajo take zadeve, da zveze razpadajo, pa se ljudje okrog gonijo. Tudi s pomočjo appov. Niste zdaj Zji neke svete krave in super posebne izjeme, no.
primorcVD ::
družbeno sprejemljiv način spoznavanja.
Zakaj bi moral biti ovca in ravnati tako kot delajo vsi ostali?
Zato ker če izstopaš izpadeš weird in verjami da to ni ravno najboljše.![]()
Je zagotovo bolje kot dobiti instant babo, je res?
Ali boš gledal, kaj bodo rekli drugi, da ne boš za druge izpadel čudak?
Problem je da boš za njo izpadel čudak, če boš pristopil kjerkoli drugje kot online. Seveda posplosujem in obstajajo tudi izjeme in jadajadajada, ampak v splošnem se ke pa dating preselil online in je edino tam družbeno sprejemljiv prostor za to.
Bolibri ::
Problem je da boš za njo izpadel čudak,
Odlično! Taka bi takoj odpadla in vse bodoče težave! S tvojim načinom pa prav iščeš bodoče težave, ker ti je odpadel že prvi filter...
Vidim, da ste precej naivni ..
Kdo vas bo ščitil pred vami samimi s takim razmišljanjem?
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Bolibri ()
FireSnake ::
Jaz mislim da smo v nekakšnem prehodnem obdobju. Zakon se je izpel, za del prebivalstva. Potrebujemo neko alternativo, kjer imata 2 skupaj otroke, živita pa vsak napol zase.
Otroci potrebujejo starše. Oba starša.
To, da sta na različnih lokacijah otroci se pa selijo in imajo občutek, da so vseskozi na počitnicah se, dokazano, ne obnese.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
primorcVD ::
Spet neko posploševanje. "Družbeno sprejemljiv" način očitno prinese rezultate, ki si jih ti ne želiš. Zakaj bi torej delal nekaj, kar prinaša obratno od željenega?
Govorim nasplošno za mlade: dating se pač "mora" dogajat online, drugače je weird, kao. Včas pa to ni blo tko. Postavi se v kožo neke povprečne ženske Z generacije dandanes, prek tinderja ma preko 1000 všečkov, 500 sporočil, katerim niti ne more vsem odgovorit. Pol pa še XX sporočil prek ostalih družabnih medijev. Pol pa recimo 5 cifer od tipov od žura v petek zvečer. Če tistih 5 tipov res izstopa na 100 kilometrov se bo po vsej verjetnosti odločila za une online.
Seveda posplosujem in mas tud kakšne ki so izjeme in jadajadajada.
Na kratko: Vse kar ni online je dandanes v večini družbeno nesprejemljivo in ti takoj točke prepolovi na polovico.
Problem pa je da je ena slika in opis (ki ga večina niti ne prebere) izjemno slab nabor informacij za sklepat nek connection ali zvezo, tako da je prav škoda, da se je vse prelevilo online.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: primorcVD ()
FireSnake ::
To je spet svojevrsten družbeni problem, dandanes so dating appi v veliki večini praktično edini družbeno sprejemljiv način spoznavanja.
Zbudi se, tole sploh ne drži!
Vpisi se v plesno šolo in poročaj.
Različne družbe imajo različna nenapisana družbena pravila. Prijatelj, ki je nekaj časa bival v Ameriki mi je pripovedoval, da ko se v Ameriki naredi vrsta pred bančnim okencem, se ljudje, ki se med sabo ne poznajo začnejo kar pogovarjat med sabo.
Tudi pri nas je tako. Če nekomu ponudiš besedo se z veseljem pogovarja. Sploh starejši, ki jim je dolgčas.
Če bi v Sloveniji probal začet nek pogovor s komerkoli, moškim ali žensko, med tem ko čakaš v vrsti na banko, bi te gledali kot največjega čudaka. V Sloveniji je pač nenapisano družbeno pravilo, da se tega ne počne.
Ne drži!
Včasih so se ljudje spontano pogovarjali na avtobusih, v knjižnjici in povsod drugod, dandanes je to postalo nesprejemljivo.
Ne drži.
Nenapisana družbena pravila sicer lahko kršiš (in se recimo začneš pogovarjat z naslednjim v vrsti pred bančnim okencem da čas hitreje mine), ampak vse kar delaš s tem v veliki večini primerov je da izpadeš čudak.
Ne drži.
družbeno sprejemljiv način spoznavanja.
Zakaj bi moral biti ovca in ravnati tako kot delajo vsi ostali?
Četudi bi to bilo res.
Pa ni.
družbeno sprejemljiv način spoznavanja.
Zakaj bi moral biti ovca in ravnati tako kot delajo vsi ostali?
Zato ker če izstopaš izpadeš weird in verjami da to ni ravno najboljše.![]()
Še ena ovira v tvoji glavi.
Bolje rečeno: blodnja.
Zbij si to iz glave.
Biti originalen pomeni, da si nekaj. Ne pa ovca, kot vsi ostali. In drugačni izberejo drugačne poti. In posledično tudi uspejo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: FireSnake ()
primorcVD ::
Spet neko posploševanje. "Družbeno sprejemljiv" način očitno prinese rezultate, ki si jih ti ne želiš. Zakaj bi torej delal nekaj, kar prinaša obratno od željenega?
Pri nas niti približno ni tako, razen če govoris o starejših 50+. Naredimo poskus in anonimno povprašamo naključne čakajoče v vrsti na banki, kaj si mislijo o tvoji interakciji? V vrsti pred bankami se v Sloveniji pač ni sprejemljivo pogovarjat z neznanci, razen če so 50+, za razliko od Amerike, kjer je to nekaj normalnega.
Ma zanimivo, nekako nastopaš, kot da vsi starejši so pa v perfekt zakonih/zvezah in nad njimi se širijo mavrice in rezgetajo samorogi. Mislim, saj se tudi pri 40ih, pa 50ih in 60ih dogajajo take zadeve, da zveze razpadajo, pa se ljudje okrog gonijo. Tudi s pomočjo appov. Niste zdaj Zji neke svete krave in super posebne izjeme, no.
Seveda so tudi pri starejših locitve, ampak pač bistveno manj, pa saj to menda razumeš ali?
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: primorcVD ()
FireSnake ::
Bi prosil, da se generacija X in boomerji vzdržijo komentiranja,
Pa kdo pa misliš da je tu gor? Bi imel raje monolog?
Ker starejši pa nimajo otrok in nikakor ne vejo kako se počutijo.
Ja precej zihr da je tudi kej generacije Z tukaj gor, menda niso sam starci no.
Ti zase že lahko veš kako se počutiš, ampak življenjske razmere ko si bil ti mlad niso bile niti približno podobne kot so danes, kar večina tvoje starosti rado prikladno pozabi in rade volje deli že nekaj desetletij outdated nasvete.
Zdaj pa že blebetaš kozlarije.
Vse generacije se se prej obnašale poplnoma isto. Samo ti, nesrečnik, si padel v generacijo, ki je nihče ne razume in vse se je spremenilo.
Počasi bo nasvet: kupi si pištolo ali štrik in skrajšaj muke. Ker ti rešitve ne želiš.
Ti želiš samo jamrati in se smiliti drugim. Da bi šlo pa na bolje pa ne bi naredil nič. In tudi nobenega nasveta ne bi poslušal.
Rad bi spremembe a hkrati si vdan v usodo in ne bi spremenil nič. Zguba, pač.
Seveda so tudi pri starejših locitve, ampak pač bistveno manj, pa saj to menda razumeš ali?
Še kar trajbaš to, kar ti je 10 ljudi reklo, da:
- si izbij iz glave
- sama statistika ne pomeni nič
Imaš ti kakšne posebne potrebe?
Obrniva drugače: kaj iz te teme si se že naučil? Kaj bi moral spremeniti?
Naštej vsaj dve stvari!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: FireSnake ()
iKst_ ::
Ja načeloma, ampak statistika je dober pokazatelj outcama tudi za posamezne primere z neko določeno verjetnostjo pač.
Če recimo primerjamo dating pred online dating ero, dandanes ima ženska vedno v mislih da ah sej nič hudega če se loči, itak v vrsti za njo stojijo na tinderju. Pa naj si bodo objektivno boljši ali pa tudi ne. In že samo zavedanje precej spremeni interakcijo.
Ne, ta statistika, da se 70% poročenih loči, ne dober pokazatelj. Statistika gleda splošno populacijo in za nazaj. V splošno populacijo spadajo tisti, ki jim ločitev ne pomeni veliko in so se sposobni 5x ločiti, tisti, ki raje crknejo, kot, da bi se ločili in vsi vmes.
Podatek, ki ga navajaš ti pove kvečjemu to, da ločitve postajajo bolj družbeno sprejemljive v povprečju, pa nič kaj dosti o izidu konkretnega primera.
Na kratko: Vse kar ni online je dandanes v večini družbeno nesprejemljivo in ti takoj točke prepolovi na polovico.
Mogoče si si sam odgovoril. Pa nekateri so tudi že namignili na to.
Če pobereš vse kar je na voljo, brez predhodnih filtrov, bo rezultat pač takšen kot ga omenjaš.
Če že v osnovi postaviš zahteve in sfiltriraš ven neprimerne potencialne partnerje, bo uspeh bistveno bolj verjeten.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: iKst_ ()
delavec44 ::
Jaz niti ne verjamem, da je delež starejših pri ločitvah kaj manjši. Ogromno se jih loči, ko grejo otroci od hiše in so prej vztrajali le zaradi njih.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: delavec44 ()
primorcVD ::
Ne drži
Kako ne drži? A nasprotuješ samo zato da nasprotuješ, pa ne glede na resnico al kaj? Trdiš, da je v Sloveniji popolnoma normalno da se začneš pogovarjat z neznancem, ko stojiš v vrsti pred banko? Prijatelj pravi da je to v Ameriki norma /vsakodnevni pojav, pri nas pa razen izjemoma z kakšnim starejsim človekom tega ni videti. Vsaj v Ljubljani, morda je pri vas na vasi drugače.
delavec44 ::
Je normalno. Zadnjič sem se pogovarjal na plaži z enim očetom katerega otrok se je hotel igrati z mojim. Pred 2 dnevi pa v čakalnici pri zdravniku z eno punco, ki je imela podoben problem mojemu. Kaj točno pa ne bi bilo normalno?
V trgovini pa res redko v vrsti, grem raje na samopostrežne blagajne. Bolj med nakupom, če kaj ne najdem.
V trgovini pa res redko v vrsti, grem raje na samopostrežne blagajne. Bolj med nakupom, če kaj ne najdem.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: delavec44 ()
primorcVD ::
Ne drži
Seveda drži, kot pravim, morda je pri vas na vasi drugače, v Ljubljani se neznanci med sabo na avtobusih razen res izjemoma ne pogovarjajo /klepetajo. Pogovarjajo se če se poznajo od prej pa še tist dostikrat ne.
iKst_ ::
Trdiš, da je v Sloveniji popolnoma normalno da se začneš pogovarjat z neznancem, ko stojiš v vrsti pred banko?
Noben ne stoji v vrsti pred banko, danes je vse online.
tony1 ::
"Trdiš, da je v Sloveniji popolnoma normalno da se začneš pogovarjat z neznancem, ko stojiš v vrsti pred banko?"
Ja, je. Tudi v Lj.
Tvoj problem je, da si premalo vajen interakcije v živo, ker si cele dneve in noči samo na netu. Te veščine komunikacije v živo se da pridobiti, moraš pa biti med ljudmi in komunicirati. Če ne drugače, si najprej najdi službo in to načrtno tako, kjer boš ves čas delal z ljudmi. Pa pridobiš te veščine.
Ko jih enkrat vsaj na pol imaš, pa tudi čuden ne boš več izpadel. Pač poveš en štos: recimo v vrsti na banki: "ampak, če jim pa klima neha delat, jim bomo pa nehal dnar nosit!" Vsak normalen čovek nedefiniranega spola se bo temu štosu nasmehnil. Če se ne bo, je problem v njem, ne v tebi.
Ja, je. Tudi v Lj.
Tvoj problem je, da si premalo vajen interakcije v živo, ker si cele dneve in noči samo na netu. Te veščine komunikacije v živo se da pridobiti, moraš pa biti med ljudmi in komunicirati. Če ne drugače, si najprej najdi službo in to načrtno tako, kjer boš ves čas delal z ljudmi. Pa pridobiš te veščine.
Ko jih enkrat vsaj na pol imaš, pa tudi čuden ne boš več izpadel. Pač poveš en štos: recimo v vrsti na banki: "ampak, če jim pa klima neha delat, jim bomo pa nehal dnar nosit!" Vsak normalen čovek nedefiniranega spola se bo temu štosu nasmehnil. Če se ne bo, je problem v njem, ne v tebi.
primorcVD ::
tony1 ::
Trdiš, da je v Sloveniji popolnoma normalno da se začneš pogovarjat z neznancem, ko stojiš v vrsti pred banko?
Noben ne stoji v vrsti pred banko, danes je vse online.
Danes sem lepo sedel v vrsti zaradi kredita in premalo kadra na banki. Polna poslovalnica, res pa da:
a) starejših ljudi, ki so vajeni na banko hodit
b) mladih punc, ki tam delajo. Prvič, luštnih in drugič, vseh po vrsti fejst bab, ki znajo trdo delati za svojo plačo.
primorcVD ::
Trdiš, da je v Sloveniji popolnoma normalno da se začneš pogovarjat z neznancem, ko stojiš v vrsti pred banko?"
Ja, je. Tudi v Lj.
Tvoj problem je, da si premalo vajen interakcije v živo, ker si cele dneve in noči samo na netu. Te veščine komunikacije v živo se da pridobiti, moraš pa biti med ljudmi in komunicirati. Če ne drugače, si najprej najdi službo in to načrtno tako, kjer boš ves čas delal z ljudmi. Pa pridobiš te veščine.
Ni res, vešcine so, ni tezave tle sploh. Lahko damo tebe "vseznalca", pa se boš pogovarjal v vrsti na banki z nekom iz generacije Z in garantiram ti da za 90 % moških boš cudak, za 90 % žensk pa creep. Obstaja DOBER RAZLOG da se ljudje ne pogovarjajo v vrstah pred bankami /trgovinami/pred blagajno v Mercatorju, verjami. Folk se ne pogovarja, to je dejstvo, razen zelo izjemoma.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: primorcVD ()
karafeka ::
Stojiš v dolgi vrsti, živčen ker si ženi obljubil, da bosta šla na kosilu in bo spet jezna in si bo ziher zdaj našla koga drugega, pa vročina seka in si čist moker, vrsta se nikamor ne premakne, nekateri se vrivajo oz. zaradi vez grejo čez vrsto, ampak ti boš pokal vice in se prešerno veselil neskončnega čakanja in sproščeno kramljal z ljudmi v vrsti, ki povečini sploh ne znajo slovensko. Ja pa ja de.
primorcVD ::
Trdiš, da je v Sloveniji popolnoma normalno da se začneš pogovarjat z neznancem, ko stojiš v vrsti pred banko?
Noben ne stoji v vrsti pred banko, danes je vse online.
Danes sem lepo sedel v vrsti zaradi kredita in premalo kadra na banki. Polna poslovalnica, res pa da:
a) starejših ljudi, ki so vajeni na banko hodit
b) mladih punc, ki tam delajo. Prvič, luštnih in drugič, vseh po vrsti fejst bab, ki znajo trdo delati za svojo plačo.
Starejši ljudje se pa radi pogovarjajo, res je. Tiste mlade punce pa ne štejejo, ker niso neznanke, ampak so zaposlene in se seveda morajo da obdržijo stranko nekaj na silo pogovarjat.
Še ena ovira v tvoji glavi.
Bolje rečeno: blodnja.
Zbij si to iz glave.
Biti originalen pomeni, da si nekaj. Ne pa ovca, kot vsi ostali. In drugačni izberejo drugačne poti. In posledično tudi uspejo.
Ne, to je dejstvo. Stavi, pa se boš pogovarjal z naključnimi ljudmi v vrsti na banki /na blagajni v Mercatorju in jih bomo pol za ovinkom vprašal kako se se počutil ob tej tvoji interakciji, 90 % bo reklo da so se počutili neprijetno, razen če gre za starejše /upokojence.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: primorcVD ()
primorcVD ::
Zdaj pa že blebetaš kozlarije.
Vse generacije se se prej obnašale poplnoma isto. Samo ti, nesrečnik, si padel v generacijo, ki je nihče ne razume in vse se je spremenilo.
Ne, ti jih. Dejstvo je da so dandanes stanovanja bistveno dražja, da je ločitev več kot nekoč in da se neznanci zelo redko pogovarjajo med sabo za razliko od nekoč. Zdej lahko ti te podatki niso všeč, tudi meni niso, ampak ne moreš jih pa zanikat.
Počasi bo nasvet: kupi si pištolo ali štrik in skrajšaj muke. Ker ti rešitve ne želiš.
Ti želiš samo jamrati in se smiliti drugim. Da bi šlo pa na bolje pa ne bi naredil nič. In tudi nobenega nasveta ne bi poslušal.
To o štriku si spesnil ti, sam ga nisem omenjal. Povedal sem ti podatke tko kot so, nasveta pa niti enega nisi dal, vsaj ne kaksnega vsaj približno uporabnega. No, naj te razočaram, popolnoma jasno mi je da trolaš, tako da to tvoje trolanje nima nekega haska. :)
Ko jih enkrat vsaj na pol imaš, pa tudi čuden ne boš več izpadel. Pač poveš en štos: recimo v vrsti na banki: "ampak, če jim pa klima neha delat, jim bomo pa nehal dnar nosit!" Vsak normalen čovek nedefiniranega spola se bo temu štosu nasmehnil. Če se ne bo, je problem v njem, ne v tebi.
Aja kot pogovarjanje z neznanci si ti mislil da izrečeš en stavek da če jim klima neha delat bomo pa nehal dnar nosit v štosu? Ja to pa ja, jaz sem govoril o full on pogovoru 5 do 10 minut, ta čas ko stojiš v vrsti.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: primorcVD ()
iKst_ ::
primorcVD - Men ne manjka social skillsov, jaz obvladam, vsi drugi so krivi.
Also primorcVD - Na banki v vrsti sem random neznanki 10 minut izpovedoval svoje skrite sanje, pa me čudno gledala, kot, da sem creep :)
Also primorcVD - Na banki v vrsti sem random neznanki 10 minut izpovedoval svoje skrite sanje, pa me čudno gledala, kot, da sem creep :)
primorcVD ::
Je normalno. Zadnjič sem se pogovarjal na plaži z enim očetom katerega otrok se je hotel igrati z mojim. Pred 2 dnevi pa v čakalnici pri zdravniku z eno punco, ki je imela podoben problem mojemu. Kaj točno pa ne bi bilo normalno?
V trgovini pa res redko v vrsti, grem raje na samopostrežne blagajne. Bolj med nakupom, če kaj ne najdem.
Tist oče je bil tvoje starosti, torej 50+ therefore je ok, sem ti že prej omenil da to za starejše od 50+ ne velja. Plus nek razlog je za pogovor, to da se je tvoj otrok hotel z njegovim igrat, ni bil pogovor kar tako na random.
Tista punca če je bila 50+ ok, če ne sk bil za njo po vsej verjetnosti čudak /creep. Vpraši mal svoje otroke kaj bi si mislili, če bi se nek neznanec začel z njimi ppgovarjat v vrsti v trgovini /banki, pa boš videl da bodo potrdili kar sem ti povedal.
FireSnake ::
Ne drži
Kako ne drži? A nasprotuješ samo zato da nasprotuješ, pa ne glede na resnico al kaj? Trdiš, da je v Sloveniji popolnoma normalno da se začneš pogovarjat z neznancem, ko stojiš v vrsti pred banko? Prijatelj pravi da je to v Ameriki norma /vsakodnevni pojav, pri nas pa razen izjemoma z kakšnim starejsim človekom tega ni videti. Vsaj v Ljubljani, morda je pri vas na vasi drugače.
Da, točno to trdim. Ker sem bolj gobčne sorte in to prakticiram tudi sam.
In glej ga, hudiča, nikoli me nihče ni čudno gledal.
Tako, da ne vem na katerem planetu pa živiš ti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
primorcVD ::
primorcVD - Men ne manjka social skillsov, jaz obvladam, vsi drugi so krivi.
Also primorcVD - Na banki v vrsti sem random neznanki 10 minut izpovedoval svoje skrite sanje, pa me čudno gledala, kot, da sem creep :)
Čisto mimo. Greva po vrsti.V Sloveniji se random pogovori v vrstah pred bankami /trgovinami ne dogajo (razen zelo izjemoma ali s kakimi upokojenci). V Ameriki se dogajajo.
Torej vsi Slovenci /Slovenke nimajo nic sosial skilov al se mogoče ne dogajajo zato, ker nenapisana družbena norma pravi da taki random pogovori niso zaželjeni?
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | Nepremičnina, partnerska zveza in deleži (strani: 1 2 )Oddelek: Loža | 3420 (1146) | delavec44 |
| » | Ločitev, delitev donosa iz posebnega premoženjaOddelek: Loža | 10504 (8745) | 111111111111 |
| ⊘ | Nejc Svete - izkušnje (strani: 1 2 3 4 … 10 11 12 13 )Oddelek: Loža | 58196 (49855) | nergac |
| ⊘ | Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )Oddelek: Loža | 33482 (27475) | AndrejO |