» »

Iran - Vojna

Iran - Vojna

Temo vidijo: vsi
««
47 / 47
»
»»

Okapi ::

V resnici je niso testirali, ker so imeli urana takrat samo za eno tako bombo. Če bo počila, bo počila, če ne bo, pa pač ne bo.

kunigunda ::

Poldi112 je izjavil:

Uranovo bombo je trivialno narediti. V bistvu je tako zelo trivialno, da je američani niso niti testirali, ampak so jo kar direkt vrgli na Hirošimo. Edini resni tehnični izziv je pridobiti uran, kar pa Iran počne že desetletja...

Seveda so delal teste prej, tako s plutonijevimi kot uranovimi. Le da so pred hiroshimo malenkost spremenili koncept (in tega niso testirali ker so bili zihr), danasnje
glave z miksom fizije/fuzije so pa zlo drgacne od le-teh (tudi veliko mocnejse)

Poldi112 ::

Ja? Kakšne teste so izvajali z uranovo bombo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bm1973 ::

Nobenih pred Hirošimo in eskplozijo prve plutonijeve bombe...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

ššš ::

Nobenih testov ni blo. Dizajn, o katerem so sanjal prejšno noč je bil popoln, enostaven in vsem lahko razumljiv. Zjutrej so pretegnl roke, spil kofe in šli direkt za ponk nardit bombo.

enavlaka ::

Design se je stestiral analogno z določitvijo kritične mase, od tu izhajajo vsi tehnični dokumenti.
Uranova bomba je izjemno preprosta. Načrti pa so tudi zunaj.
Implozijska bomba je nekaj najbolj zahtevnega, je pa tudi edini način, da lahko narediš Pu bombico z mešanico Pu239 in Pu240, če si pozabil vzeti ven U gorivo pravi čas.

kunigunda ::

Poldi112 je izjavil:

Ja? Kakšne teste so izvajali z uranovo bombo?

Navadne, mini test-eksplozije, naravnane bolj na tocnost implozije.
Plutonijeve so bolj testirale, tud na koncnem testu bilo ogromno vpletenih (kasneje znan kot triniti test)

enavlaka je izjavil:

Design se je stestiral analogno z določitvijo kritične mase, od tu izhajajo vsi tehnični dokumenti.
Uranova bomba je izjemno preprosta. Načrti pa so tudi zunaj.
Implozijska bomba je nekaj najbolj zahtevnega, je pa tudi edini način, da lahko narediš Pu bombico z mešanico Pu239 in Pu240, če si pozabil vzeti ven U gorivo pravi čas.

Ja, nacrti so zunaj, uran tud dobis, in potem tako kot kar nekaj drzav vse opustis, ker ti ne rata. Prevec filmov pac.

Zgodovina sprememb…

T440 ::

Poldi112 je izjavil:

Uranovo bombo je trivialno narediti. V bistvu je tako zelo trivialno, da je američani niso niti testirali, ampak so jo kar direkt vrgli na Hirošimo. Edini resni tehnični izziv je pridobiti uran, kar pa Iran počne že desetletja...

Jasno.
Ko prebiras teme na slo-techu prebereš, da je narediti uranovo bombo povsem trivialno, hkrati so pa popolnoma nerešljiva vprašanja kako obdržati partnerko več kot tri mesece ali kako preko spleta kupiti karkoli že, brez da bi bili nategnjeni.
Bo Iran kupil atomsko bombo na Temu, avion ki jo bo dostavil nad ZDA pa na Aliexpress?

karafeka ::

Poglejte to dvoličnost.Rubio razlaga, da Iran ne sme zaračunavat pristojbin, ker se to v mednarodnih vodah ne sme (pa pustmo to, da so s tem začeli šele ko so jih napadli), ZDA pa lahko brez problema meče rakete na čolne in ladje in pobija ljudi??!! Če mislijo, da tihotapijo droge, naj jih aretirajo, ne pa razstrelijo.
««
47 / 47
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropska Naftna Kriza (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Problemi človeštva
4437201953 (2350) fikus_
»

Havana Collapse: Ameriški Prevzem Kube 2026 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1035116 (513) PovemVfaco
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15552962 (50205) Mipe

Več podobnih tem