» »

3.5" USB ohisje za HDD

3.5" USB ohisje za HDD

M&M ::

Ali se splača kupit tole zadevo za 11.600 SIT !

Rabim nekaj prenosnega prostora, ki bi ga bilo enostavno "združiti" z vsakim računalnikom (ki ima USB), ne da bi moral vedno odpirati škatlo! ... hitrost mi ni prvotnega pomena !

Ali je to ohišje vredno nakupa? Cenejših praktično še nisem zasledil,... dražjih pa je cel kup!

Prosim svetujte, dajajte svoja mnenja ZA ali PROTI, še največ pa bi mi pomenil nasveti iz lastnih izkušenj!
M&M

sash ::

mislim da je to poštena cena, sam imam podobno zadevo za katero sem plačal 13k in sem zelo zadovoljen, sploh pa lepo zgleda poliran aluminij :)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

M&M ::

Ali ima ta reč kakšno dodatno napajanje, ali se napaja preko USB-ja, kar bi bilo fantastično,vendar v to močno dvomim!

Nikjer nisem zasledil nekih podrobnejših informacij o tem izdelku
M&M

sash ::

ewo še slikice mje zadeve


napajanje je zunanje preko priloženega napajalnika, obstajajo sicer 3 verzije tega ohišja ki ga imama, in sicer USB, FW in USB+FW vmesnik
--------------------
Think different...
TOROiD Group

M&M ::

Lepo izgleda!

Glede diska pa verjetno ni kakšne omejitve ali pač?

Jaz verjetno ne bom imel možnosti izbirati med črno in srebrno, ker je zaloga baje le črna, (sam mam raje srebro)... ampak za takšno ceno ga lahko konec koncev tudi prebarvam :D
M&M

sash ::

sam z diskom nisem imel težav, imam pa trenutno not 20G@5400 rpm, imel pa sem 60G@7200 rpm, oboje delalo BP

Edino kar ti priporočam je USB2.0 vmesnik na računalniku in na škatlci, ker drugače ... boš čakal in čakal in čakal ...
--------------------
Think different...
TOROiD Group

M&M ::

Na računalniku mam 2.0, magična skrinjica pa tudi obljublja podporo USB 2.0

Sicer pa stvar potrebujem bolj ali manj za digitalne fotografije in kakšne "hitre" datoteke ;)
M&M

M&M ::

Ohišje sem sedaj nabavil, imam pa z njim še kar težave.

npravo in disk spozna normalno,... z externega diska lahko kopiram, ko pa hočem nanj kaj posneti, mi napravo odstrani, kako da bi izpulil kabel, javi pa mi da naprava ni pripravljena,... torej čudežno izgine.

Verjetno je problem softwerski in ni kaj narobe z napravo,... ali pač


Kakšna ideja kaj naj naredim?
M&M

sash ::

gonilniki so se ti namestili ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

M&M ::

mislim da so!?

Če nebi, pol nebi delalo niti v eno smer ?

Mam pa XP-je, tako da nebi smelo bit problema !
M&M

Caligula ::

Dobrodo9sel v svet kmeckega gospodovanja z USB diski.
Meni tudi serje,..
To je eno samo sranje vse skupaj. Ta USB ni dost zrela zadeva zgleda.
Skos neki problemi. Pa ne najde, pa ne zazna, pol sploh ne spozna vec, pol dti disk zasustra,..

Sam upostevaj te nasvete.

NIKIOLI ne brisat pomembnih podatkov z nobenga diska, dokler niso varno spravljeni se kje drugje,..
Bos mislil, saj mam spravljeno to na prenosnem, pol bos pa vstekal, pa ga ne bo naslo,,... pol bos pa lahko recmo sam se low level format delal, ker bo disk tok razf... da ti ga nobena plata ne bo znala pognat,..

Skratka skoda ampak zdi se, da je firewire veliko boljsa in zanesljiva opcija.

iso2000 ::

Kje pa to prodajajo za tak denar (11KSit)?
LP

Dr_M ::

mal poglej po cenekih znanih slovenskih firm...da ne bomo reklame tuki delal. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M&M ::

To sicer stane 13800 pri Mlacomu, jaz pa sem dobil preko ene firme nekoliko cenej!

Zadevo sem sprobal s tremi diski na enih 5 računalnikov,... končna ugotovitev je, da je nekaj narobe z rackom, ki je že odpotoval nazaj v reklamacijo!

;(
M&M

iso2000 ::

Če je firma kupla pri Mlacomu mislim, da se splača dnevno spraševat kakšen je napredek, ker drugače se zna zadeva zavlečt...

LP

GTi ::

M&M -> si mogoče že kaj zvedu kako in kaj je s tem 3,5" ohišjem, si ga že zamenjal za kaj drugega ali celo prodal, ker men ga isto s*rj* ;(( tale Enermax ES?
Je pa prov zanimivo, da pa mi dela brez problema, če v BIOS-u pretaknem na USB 1.1, sam pol osivim pr prenosih :|
Ajd

M&M ::

Še zdaj ga nisem dobil nazaj ;(( Prekleti Mlacom blesavi ;(
14 dni že čakam ...
M&M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri zunanji trdi disk ?

Oddelek: Kaj kupiti
275036 (4325) -ziga-
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303054 (2383) fizolcek
»

Eksterni disk

Oddelek: Kaj kupiti
452058 (1299) ferjan
»

zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
191522 (1407) Caligula
»

bi bilo možno iz starega diska narediti usb disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181454 (860) Caligula

Več podobnih tem