» »

Plačevanje v tujini

Plačevanje v tujini

BlackHole ::

A je že kdo v Avstriji plačeval z kartico Eurocard/Mastercard. A je sploh možno
in ali se plača pa kako kaj potem obračunajo in to.

andrej ::

v avstriji mislim, da se nisem uporabil eurocarda, sem pa drugje in stvar deluje cisto normalno. kot da bi preko neta kaj naroco...
Kako mislis kako obracunajo?

BlackHole ::

Zanima ma, po kakšni tarifi ti pol šiling obračunajo, ko ti odbijejo iz tekočega računa in če še kaj zraven zaračunajo. Si kupoval v tujini?

andrej ::

Zraven nic ne racunajo, tarifa pa takrat ko ti izdajo racun. To je par dni predno mas doloceno da ti dol potegnejo dnar iz racuna...Na racunu od banke ti vse pise...
Seveda sem kupoval v tujini...

Yohan del Sud ::

Šiling ti obračunajo po 25 SIT, pa zaračunajo 17% provizije, pa 19% DDV in še stroške denarne špedicije in transferja posebej v vrednosti 250 ATS za vsak izdan račun. Pa še v banki te grdo gledajo. >:D

Ne, ne, hecam se. Res ne vidim problema tukaj, sej ravno zato obstajajo takšne kartice.

Matty ::

Sam sem ze precej kupoval v tujini z VISA kartico... Tko ti povem, ce se le da, placam raje z VISA kartico kot pa da nosim zraven denar...



Fora je tudi v tem, da so menjalni tecaji dostikrat bolj ugodni (ker so medbancni in ne tisti za obcane). Sam fora je v tem, da je to obracunano enkrat na mesec. In ce je vmes kaksna velika devalvacija tolarja se lahko fajn naserjes...

Seveda so izjeme (npr. vzhodna Afrika, kjer so mi hotli nabit tako provizijo, da sm raj placal kar z gotovino - sam ok, tja itak ne gres da placujes s karticami, jest sm mel to bolj za zasilni izhod, ker mi je kronicno primanjkovalo denarja).

Medved ::

jz sm plačeval z eurocard in dvigu na avtomatu, deluje normalno k naš bančni avtomat, vtipkaš šifro, znesek in ti vrže šilinge, doma ti obračunajo v tolarjih z računa, no problem:)

andrej ::

TomCat, mislim, da ti pri bankomatih zaracuna provizijo!

Shaky ::

Je tako. Pri prvem dvigu v tekočem mesecu 2500 SIT, pri vsakem naslednjem pa 3500 SIT, kar ti lepo piše na izpisku.

LP

Dare

andrej ::

ja, dvigovanje na bankomatih se ravno ne splaca|O

Matty ::

Ja... glede dvigovanja denarja... mislim, da ti VISA zaracuna 5 DEM fiksno za vsak dvig + 5% od dvignjenega zneska...

(tako je bilo lani, lahko da se je kaj spremenilo)

Shaky ::

Ooops, govorim za Eurocard, da ne bo pomote, za druge ne vem. :))

BlackHole ::

OK, včeraj sem bil v Metro-ju v Avstriji, pa nikakor nisem mogel plačati Z Eurocard, ker mi je aparat ni sprejel, ne vem zakaj, probala je tudi delavka za blagajno, še sreča da sem imel šilinge poleg.

Matty ::

jah... verjetno ni razmagnetena... al pa?? >:D

Medved ::

seveda vsi jemljejo provizijo-banda, hehe, ampak če nujno rabš denar, lahko dvigneš hmm, ni pa za kr dvigovat na veliko:)

XCT ::

V METRO-ju mašina ni hotela sprejeti naše kreditne kartice.

YOU KNOW
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SKB Visa debetna kartica namesto Maestro - WTF? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8024220 (15752) Magic1
»

Plačevanje z Viso v tujini

Oddelek: Pomoč in nasveti
275590 (3910) St235
»

Banke dražijo storitve! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14413144 (9627) dimko
»

Mnenje o kreditnih karticah!

Oddelek: Loža
385362 (3796) flipflop

Plačine karice - katera je tista prava ?

Oddelek: Loža
245241 (4496) Tody

Več podobnih tem