» »

php težava

php težava

multiplayer ::

Naredil sem obrazec in vpisal to kodo:
<form action=vnos.php method="post">
In v vnos.php sem napisal, da mi prenese podatke iz obrazca v mysql bazo.

Zakaj se mi ko pritisnem gumb registriraj se pojavi okno, ki se ponavadi pojavi ob downloadanju neke stvari in napiše, da bo downloadalo datoteko vnos.php?

Hvala za odgovore!

bradek ::

poigraj se z narekovaji malce

tec ::

To se dogaja tudi, ce nima PHP podpore na strezniku

MUC ::

Tudi če imaš PHP podporo, jo moraš v serverju registrirat, da ve, kaj delat s *.php fajli in to teb 99.99% manjka.

multiplayer ::

Kako pa naj php podporo registriram na serverju (uporabljam apache)?

tec ::

Vse pise v dokumentaciji, vendar bi ti jest priporocal, da si posnames enega od paketov, ki imajo apache+php+mysql ze zdruzeno npr. Appserv, PHPTriad, XAMPP, BigApache,..

multiplayer ::

Poskusil sem že vse mogočen ponovno inštaliral apache, mysql, php, poskusil sem tudi vse pakete.
A mi še vedno ne deluje kot bi moralo. To se mi dogaja le pri obrazcih ko dam da je form action="datoteka.php in method="post". Medtem ko pa mi ta php koda deluje normalno:
Danasnji datum je: <? print (date ("M d, Y")); ?>

LP multiplayer

frnca ::

Imas mogoce instaliran Apache 2.xx? Namrec, Apache 2.xx in PHP se ne razumeta najbolje...

Nadgradil sem na verzijo 2 in nato imel problem pri POSTanju spremenljivk forme v .php, a jih v dotični .php sploh ni sprejel, oz. jih PHP ni vedu uporabit... Skratka... Apache 2 in PHP zna bit velka stala...

Koncal sem pri Apache/1.3.29 + najnovejsi PHP 4 in je vse po starem :)

sonce s tabo,
frnca

p.s.: kaj pa ce nam posljes celo skripto (razumno oklesceno :), ki jo nucas za postanje in .php, mogoce pa se kej cudnega odkrije v njih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frnca ()

madmitch ::

Tukaj ti vse lepo piše. Če se boš držal navodil točno, ti mora uspeti. Meni je, pa pred tem nisem o serverjih vedel NIČ sedaj dela kot je treba. Torej, če ne bo delalo, raje nehaj in se loti česa drugega.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322246425 (21090) miko22
»

Branje slik jpg iz MySQL z PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
152267 (1885) a-ptuj1
»

PHP - nujno! - email forma

Oddelek: Izdelava spletišč
261944 (1626) DonMatejo
»

[php] method="post"

Oddelek: Izdelava spletišč
191557 (1259) slovencl
»

php začetnik

Oddelek: Izdelava spletišč
7916 (823) bradek

Več podobnih tem