» »

Novi SATA diski in predvsem WD Raptor 10K

Novi SATA diski in predvsem WD Raptor 10K

Avenger ::

Hja, zanč, po določeni (v Operacijski sistemi opisani) boleči nevšečnosti sem sklenil kupit nov disk zaradi boljšega manevriranja pri varnosti in backupih, obenem bi pa na ta način lahko malo pohitril sistem. Tako da mi je globoko v oči padla v naslovu umenjena na okoli 36 jurjev ocenjena žvau, ki se precej mirnih živcev lahko kosa s SCSI diski. Sem pogledal teste in si mislu, da ne bi bilo slabo poslat Windowse na pašo semle gor, programe in filme bi mel pa na čem bolj mastnem in cenejšem. No, v praksi je pa stvar taka, da trenutno teh diskov v Kokoški ni. Obenem sem še izvedel, da bi rabil za ta špas SATA kontroler, ki košta špehnatih 15 jurjev. Auč. Po ostalih testih se SATA ne pozna kaj dosti (opazovano pri 7K diskih), pravijo pa, da bo to še prišlo do izraza. Zakaj se zdej ne pozna, ne vem točno. A bi se splačal kupit kontroler in ta disk ali kateri drug SATA? In, ali bi sistem dejansko hitreje deloval, če bi recimo Winsi tekli na enem (hitrejšem) disku aplikacije pa na drugem? Performance Photoshopa in 3DS bi se, kolikor vem, ziher poznale, ker ti programi virtualni ram praskajo na disku...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Yohan del Sud ::

In poanta?

Trdi diski so ozko grlo neglede koliko gnarja rukneš skozi okno. Lahko so samo bolj ali manj ozko grlo... Koliko gnarja vreč skozi okno je tvoja odločitev... Sam trdim da je klasičen SATA (ako delaš iz nule) trenutno najboljša odločitev (cena//kvaliteta). Seveda pa se lahko motim.. .:\

kuglvinkl ::

Ja, če nimaš ravno debele denarnice, potem je smiselno imeti hiter disk za OS in aplikacije in počasnejšega in mastnejšega (hehe) za dato.

Tko, da sam si rihtam za "c:" en star SCSI disk, glede na teste na storagereview ščije Maxtorja (5.4k) za 50% >:D .
Your focus determines your reallity

Avenger ::

Kaj je pa s kakšnimi solid state diski? Sem mal brkljal po googlu pa ni nič kaj oprijemljivega. Sicer vem da so dragi, ampak so pa zelo v razvoju in ni vrag da se ne bi najdu kakšen, ki bi ne izpraznil denarnice in poslal sestre v suženjstvo, če bi si ga hotel kupit...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se obnese recimo SCSI disk za swap file?

Oddelek: Strojna oprema
232219 (1924) Mr.B
»

SCSI disk

Oddelek: Kaj kupiti
121379 (1239) speed machine
»

Gigabyte RAM Disk

Oddelek: Strojna oprema
442506 (1829) Pyr0Beast
»

Trdi diski/veliki obrat

Oddelek: Kaj kupiti
369137 (8624) neoto
»

Projekt: SCSI U320 RAID0

Oddelek: Strojna oprema
241443 (1257) TribesMan

Več podobnih tem