» »

SCSI disk

SCSI disk

speed machine ::

V kratkem bom kupoval nov računalnik in se je pojavila dilema kater trdi disk izbrati. Do sedaj sem imel WD 160 GB SATA z 8MB pred. Vendar je ta stvar prepočasna (pa da se ne bo kdo našel, da naj ga defragmentiram in podobno, rajši sedaj povem, da disk deluje tako kot mora, vendar je zame prepočasen).

In ker imam dosti, da mi začne disk mlet v trenutkih ko to najmanj rabim, sem se odločil, da izberem en hiter disk. Malo sem gledal po netu in prišel do tega.

To še ni moja končna izbira, samo je pa nekaj takega kar bi najraje vzel.

Sedaj pa predlogi, če je kaj še hitrejšega (npr. sata pa v raid dva...) za do 60k in da ima vsaj 70GB.
//

PrimozR ::

Raptor? 75GB, SATA, 10k rpm.

speed machine ::

Tegale?

Zanimiva ideja. No vsaj 10k bi prihranu.8-)
//

PrimozR ::

Tega ja.

Boeing ::

Če ti začne disk mlet v "odločilnih" trenutkih, je to zame znak, da imaš morebiti kak megabajt ali dva premalo rama...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

billy ::

skazi je bedarija ker še rabiš dodaten kontroler, ki pa ni ravno poceni.

Za začetek povej kakšno plato maš in prek česa misliš SATA furat?

harvey ::

@billy ne vem zakaj je SCSI bedarija? speed machine ni povedal kaj dela in zakaj rabi hiter disk.

Hitrost ni poceni. Mam že davno SCSI Cheetaha pa se lahko tudi ti ta novi diski SATA nekam skrijejo. Seveda cena ni zanemarljiva, a če želiš imeti hitrost je potrebno tudi nekam poseči.

billy ::

Če bi vedel zakaj rabi bi že imel SCSI :)

za običnega userja je pa raptor čist dovol...

speed machine ::

Za začetek povej kakšno plato maš in prek česa misliš SATA furat?


Piše v mojem prvem postu in prvem stavku, da bom kupoval novo kišto. In ker bo to šele čez en mesec, plata še ni izbrana.

Boeing: ja to imaš prav. 512MB rama je za sedanje razmere že premalo. Samo neglede na to koliko je rama, ponavadi disk rata ozko grlo. Če ne drugega ko je treba pri MP hitro loadati. Tako da želim v prihodnosti vsaj omiliti te upočasnitve, če se jih že ne da odpraviti.

Če bi vedel zakaj rabi bi že imel SCSI


Vem zakaj ga rabim, samo prej ni bilo denarja da bi si ga kupil. Zato pa sedaj sprašujem kaj se lahko dobi največ za do 60k, da jih ne bi čez okno vrgu.

Čeprav bom verjetno prisiljen vzeti cenejši in nekaj počasnejši disk(raptor), ker bo cena računalnika že tako prebila mojo mejo 350k.
//

billy ::

Aha.

Če je omejen budget pa vzemi raptorja ja. Čeprav ne vem zakaj mislite da so raptorji toliko počasnejši od SCSI diskov... edino dražji modeli z 15k rpm jih posekajo (ampak so tudi 2x dražji). Drugače pa še pametno izberi plato, mogoče takšno ki podpira NCQ, čeprav imajo tile raptorji eno drugo ime za to in ne vem točno če dela na platah ki to podpirajo...

Seveda raptorja z 74G, 36G ni tako hiter.

billy ::

http://www.digit-life.com/articles2/rap...

In the physical tests (linear read speed, average access time) the new Raptor got excellent scores beating both its predecessor and 10K SCSI drive from Seagate.

Suli ::

Kupi Gigabyte I-RAM drive.

speed machine ::

Kupi Gigabyte I-RAM drive


Milijonar pa še nisem postal. :D
//


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget host sistem za virtualne sisteme (VMware) - komentar prosim

Oddelek: Kaj kupiti
121868 (1557) Buggy
»

WD 36 GB SATA - Raptor

Oddelek: Kaj kupiti
201334 (1092) Tomay
»

Raptor WD740GD

Oddelek: Strojna oprema
331640 (1211) Spajky
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885459 (4019) alexb
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492212 (1600) billy

Več podobnih tem