» »

Racunalnik za 300k

Racunalnik za 300k

rmx ::

Zivjo,

Bi lepo prosil vse tiste ki se spoznajo na racunalnistvo in "te stvari" :) da mi napisejo kak racunalnik dobim za 300k, naj bo vsteto v ceno cist use do graficne, rama, procesorja, hlajenja... itd itd.
Racunalnik naj bi uporabljal za IGRICE (doom3, HL2...), filme, muziko,..

Tisti ka mate usaj mal dobre volje > JO POKAZTE:))

HELP!

P.S. BREZ monitorja!
;)
  • spremenil: Tomi ()

ganzi ::

a monitor je tut?

ghibly ::

Splošno povedano za 300k SIT dobiš skoraj katerokoli boljšo konfig.
Poglej malo teme po forumu.

ganzi ::

ASUS P4C800 DLX 875P DDR +SB+GBL+SATA+FW

INTEL Pentium 4 2.6/800 512kB BOX

512MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond

MAXTOR 160GB 7200 ATA133 8MB (odvisno če sploh rabš tok placa..)

RADEON 9600PRO 128MB DVI/TVOUT

PLEXTOR PX52/24/52 IDE retail


Tole skup te pride 240k

60 kosov pa dej še za tipkovnco, miško, ohišje + napajalnik, zvočnike..

Aja pa ram razmisl o dveh modulih dual ddr! (2x 256)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

ganzi ::

pa poglej na mimovrste k so creative 5300 5.1 za 20k
Pa kul tipkovnca logitech internet navigator se za 9k
pa 25k das za ciefteka z napajalnikom.. pa še ostane ti za miško..

Tko se porab 300k.:D :D

PALOMINO ::

He he, za 300K ti pa jes svojo mašino prodam:

- Gigabyte 8IPE1000L
- Intel Pentium 4 2,8 GHz C HT BOX
- 2x 512MB DDR 400
- WD 1200JB 120GB ATA100 8MB Cache
- ATi RADEON 9800 PRO ULTIMATE Sapphire (kartica nima ventilatorja - brezslišno delovanje)
- DVD ROM Plextor
- DVD-RW Pioneer A06
- ohišje Chieftec Dragon midi tower 360W srebrn (plus 2x Zalman ZM-F1)
- tipkovnica in miška Logitech Desktop MX
- monitor Samsung SyncMaster 959NF
- zvočniki Altec Lansing ATP3 2.1

če te zanima za 300K...mi pusti ZS 8-)

ganzi ::

prav da monitor že ma drgač pa supr mašinca..

PALOMINO ::

No...sem pozabil omeniti, da dobiš zraven še darilo in sicer tiskalnik HP DeskJet 5550! :D

rmx ::

PALOMINO pomoje ti dam 230k MAX of course brez monitorja miske tipkovnce darila... :P

ti sporocim :*

rmx ::

ganzi: nenenene. ne ti men 60 kosov za to, pa uno pa tretje, TI men nared konfiguracijo za 300k, jebes mis :D mam ze mx500,
sam prosu bi ce lah mal bol podrobno, kok kej stane posebi, pa kje naj bi to nabavu, ja pa placa nism mislu 160 sem prej mislu 180GB (ceprav teh 20GB itaq skor da ni nc) a graficna je dost uredu? Za ram se mi pa tko zdi da sem hotu uzet 2x 512DDR!!!
Se to mi "ocen" pa napis svoje mnenje, ka bi rd masinco, ki jo nima cist usak >:D , kaj pa ohisje si stel v ceno? A se da se kej "vesoljskega" dobit, razen Xaser-a? Pa INTEL Pentium 4 2.6/800 512kB BOX < si napisu, a je to AMD, sam zgleda da ni? Baje so AMD najboljsi najmocnejsi in oh in sploh, kako je kej glede tega? Pa cist po pravic povedano sm meu u mislih tud za to, kej vec od 2.6GHz!


lp, rmx8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rmx ()

2tiLen ::

Evo neki vesoljskega.... klik...sam vprašanje je kje to dobit...
LP

Clovek ::

prevec mas dnarja.
daruj karitasu alpa rdecmu krizu

boštjan ::

no jaz bi namesto 9600pro vzel 9800.1GB rama še pomoje ne rabiš,512MB rama bo čisto dovolj.kako vesoljko ohišje tudi ne.za 23k dobiš bigtower(67cm) s napajalnikom za 24k

rmx ::

Bostjan: Ah, rabim in 1024DDR-a, ker se brat ukvarja s 3D-stylingom, pa ma ene svoje zajebana u nulo programe, mkay? (zakaj to sploh razlagam?!?), aja pa tud vesolsko ohisje rabim, ker sm poseben8-)


ganzi: tebe cakam:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

boštjan ::

rmx,pazi na jezik,na tem forumu ni dovoljeno preklinjanje in žaljenje.
dovolj vesoljsko?

[SkA] ::

ne ti men 60 kosov za to, pa uno pa tretje

No, "spacy" ohišje z dobrim napajalnikom te pride še ene 30k, tko da ti kej dost ne ostane. Pejt lepo po štacunah pa si zberi kaj je zate spacy. Tle ni neke hude logike.
ja pa placa nism mislu 160 sem prej mislu 180GB (ceprav teh 20GB itaq skor da ni nc) a graficna je dost uredu? Za ram se mi pa tko zdi da sem hotu uzet 2x 512DDR!!!

Ok, potem naslednjič povej "rabim 180GB disk" in "rabim 1gb RAMa".
Se to mi "ocen" pa napis svoje mnenje, ka bi rd masinco, ki jo nima cist usak

Si pa rahlo premal dnarja skupi zbrau da bi lahko kej blazno impresionirau kogar kol. Nažalost. :\
Pa cist po pravic povedano sm meu u mislih tud za to, kej vec od 2.6GHz!

Okaj. Prvo kot prvo. Fant ti je sestavu kar uredu konfiguracijo glede na tvoj budžet. Cena je rekel da je 240k. Plus da rabiš še ohišje, ventilator itd. Ti bi pa zdaj notri dau še hitrejši procesor, še več pomnilnika in še večji disk. Lahko, daj si duška. Samo potem boš rahlo več cekinčkov rabil.
Ah, rabim in 1024DDR-a, ker se brat ukvarja s 3D-stylingom, pa ma ene svoje zajebana u nulo programe, mkay? (zakaj to sploh razlagam?!?),

Razlagaš zato, da ti lahko kdo sploh pametno svetuje.

Verjetno boš res mogel po kakem AMDju poseči, če zgoraj omenjeno rabiš. Bo ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

mchaber ::

Zakaj vsi Intel, pa čeprav se da dobit 3000+ AMDja pa R9800XT NForce2 in še in še za nekaj cankarjev nižjo ceno:\
.

rmx ::

*Verjetno boš res mogel po kakem AMDju poseči, če zgoraj omenjeno rabiš. Bo ceneje.

-Did I get this right? AMD is slower then Intel Pentium?

*Si pa rahlo premal dnarja skupi zbrau da bi lahko kej blazno impresionirau kogar kol. Nažalost.

-Impresioniru bom cist usazga ti bod kr lepo brez skrbi zame, ker dobim use komponente po 35% nizji ceni.

*rmx,pazi na jezik,na tem forumu ni dovoljeno preklinjanje in žaljenje.

-Ja, ok, sam ce je to forum se mi zdi da IMAM PRAVICO DO SPRASEVANJA, in se mi kr zdi da sem v pravem threadu odpl topic, ne pa da mi gre nek degen pametovat in mi napise naj denar darujem Caritasu, mislm omg ce bi ga mislu darovat ne bi bil na tem forumu...

*rmx, ful te mamo radi...

-Ja, jst mam tud vas!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rmx ()

ganzi ::

fant tole k sm ti gor napisu je kompjutr za 300k..
Seveda je Intel.
Če bi šli na AMD-ja bi mogoče še kje našparu za še 512 rama pa že za 20gb diska več..(pa nism intel privrženec, ampak če bi mel tok keša bi zdele sigurn tole kupu k sm ti reku)

ASUS P4C800 DLX 875P DDR +SB+GBL+SATA+FW 55.080

INTEL Pentium 4 2.6/800 512kB BOX 53.880

512MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond 29.400

MAXTOR 160GB 7200 ATA133 8MB (odvisno če sploh rabš tok placa..) 37.800 (180gb diskov ni --vsaj na ceniku) 37.800

RADEON 9600PRO 128MB DVI/TVOUT 46.080

PLEXTOR PX52/24/52 IDE retail 17.640

Tipkovnca Logitech internet navigator se 10.200 (v mimovrste je 9k)
Ohišje + napajlnik---> chieftec+napajalnik(se mi zdi da 340W) te pride okol 25k
Zvočniki--> creative inspire 5300 5.1 v mimovrste znižani na 20k.

Seštej cene = 295080 Sit (cene iz mlacom cenika)

Aja drgač je pa tole ful hitr sistem..P IV im 800Mhz Fsb-ja in plata podpira dual ddr--vse skup bo letelo ko moš mel notr 2x256 oz 2x512 Rama.)

Za tristo kosov več ne morš dobit..Razen če vzameš noname ohišje, napajalnik, rame ki nimajo winbond čipov, creative zvočnikov, tipkovnice za 10k, ne plextor pekača... ampak to so stvari ki delajo tvoj računalnik drugačen od drugih računalnikov..

boštjan ::

rmx,nisem reko da si postavo temo v napačen oddelek,rekel sem ti da ne dovolim žaljenja in preklinjanja in basta. to da pa ti je kdo reko da raje daruj,pa te ziher ni užalil,ali pač:\ . fantje so ti super system sestavli.če pa ne rabiš zvočnikov pa tistih 20k investiraj v boljšo grafo kot je 9600pro,torej kupi 9800. aja ti bi več kot 2,6GHz?ja te pa navi mašino,do 3GHz.s tem system je to piece of cake.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105339 (3708) JohnyB
»

Kateri procesor, matična in ram za 600eur?

Oddelek: Kaj kupiti
191135 (892) Kebab
»

Intel ali AMD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634731 (3885) Zheegec
»

Katere komponente za pisarniški računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
111106 (976) Slowenc
»

Predlogi glede kompa

Oddelek: Kaj kupiti
6912 (853) boštjan

Več podobnih tem