» »

PC Mark 04 Results

PC Mark 04 Results

«
1
2

DjTonic ::

Kot nekateri že veste je danes izšla nova različica tega priljubljenega merilca hitrosti, v tej različici nam Futuremark obljublja mnogo novega:D. Pa kaj bi vam govoril, saj berete novice,...:D.

Spodaj zapišite rezultate, da vidim kaksne score boste imeli. Jaz bom pol prilimal projekt ;)
  • spremenil: DjTonic ()

Zheegec ::

Pa nujno downloadajte WM encoder 9, ker drugače se rezultat ne bo izpisal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tic ::

Tukaj pa si ga lahko dolpotegnete.

Windows Media Encoder 9.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Zheegec ::

3538 PCMarkov, zraven poganjal samo eMule.
Predvidevam da bodo edino K8 sposobni konkurirati P4 s HTjem, zaradi prvih testov ki so multithreathani, ostali pa verjetno tudi koristijo HT.

[edit] AXP 2250MHz, 512MB PC2700, R9100,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

DjTonic ::

Trenutno sem dobil 3323 Markov zdaj še ne vem koliko ta rezultat pomeni bom videl kasneje. Seveda ga bom izboljšal saj sem to pognal med delom, pa še brez restarta in oc,itd,...

Zheegec ::

DjTonic - kako ti je uspelo objaviti rezultat? Meni ga noče :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DjTonic ::

Nevem, kr slo je:D
Sicer pa sem zdaj restartal sistem in se enkrat benchal pri 219x9 in dobil 3530 PCMarkov ;)

Zheegec ::

Se zelo pozna večji FSB pri tebi 0:)
Jebeni RAM :|
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DjTonic ::

Aha kot kaže ja:D Tu je razlike okoli 300Mhz>:D. Saj je ql to samo meni Cpu ne dela vredu nad 2Ghz:| s tem sem se ze sprijaznil zato mam pac vecji FSB ter manjsi pomnozevalik ---Do drugega CPU bo ze dobro>:D. Sem probal na 245Fsb pa program ni končal svojega dela, zgleda da je ful obremeni komponente.;)

tx-z ::

2738 PC Markov...nč posebi izklaplu programov al pa krkol..direkt zagnal..neregistrirana verzija..

2500+
512 dd266
tx-z

Vikking ::

3113 Mark, mašina nč navita vse nastavljeno po defaultu, abit nf7-s, 2500+ athlon, 2x 256mb pc2700 ram, grafična winfast a310 td

ganzi ::

Kva je tale windows media encoder 9?

Da nam kr neki na kompjutr nalagu kar sploh ne rabm?8-O

Zheegec ::

Kje so P4 HT rezultati? Dajmo fantje :D
[edit] Ganzi, za test je nujno potreben, drugače ne bo rezultata izpisalo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

ganzi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

Mobidick ::

3476 PCmarkov.

Pa navita memorija na grafični ful pripomore.

lp
The future is digital!

morphling1 ::

Evo en P4 test za probo :)
Nič posebnega, ko me kdo prešiša gremo na novo :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ganzi ::

morphling1: tole pa je nekaj>:D

tx-z ::

uuu..pujs :) 4896 PCMarks
tx-z

matjazb ::

moj rezultat :
3872, ali pa skopirajte to :
http://service.futuremark.com/compare?p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjazb ()

DjTonic ::

Ej morph a misliš, da na končni score vpliva tudi hitrost grafe? Glede na to, da maš GPU tak navit :D

TribesMan ::

Eh ja spet en program ki pokaže kaj zmore P4 z HTT. Pač jebiga mi AMD fani se bomo mogli pod nosom obrisat za najboljša mesta.

Ampk zdej ni čas za moraliziranje... sem tud sam zdownloadal zadevo (hvala unmu zgoraj za ADSL) in zraven klel ko sem moral tist šrot od Window Medie instalirat (I like to keep my system clean). No pa sem naredil en test na hitrico. Mašina AthlonXP 2500MHz (ni privita do konca, ne sprašujte zakaj), Grafična R9100 (spet ne čist navita...), 512MB RAMa v DC @ 227MHz FSB, ampk do tle je še vse uredu, ker v backgroundu sem mel odprtih še 6 BitTorrent klientov (pač je predobr vlekl da bi se kr odrekel...), no ja WinAMP sem pa izklopil :D . Skratka en shitty run. tako da sem vsaj še ene 200-300 pik v rezervi, če vse privijem.

4079 PCMarkov

Ni švoh... Sam do morpha je pa še deleč... But this makes me #2 on S-T so far. Če se mi bo dalo bom jutri zlaufal eno optimizirano varijanto.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Hehe, lejte tale projekt najdel sem na enem tujem forumu:O 7584 PC Markov>:D
Pa se enga z AMD-jem ni pač High-End bolj za Tribesovo konkurenco :D 4098 PC Markov ;)

TribesMan ::

Pi**a jim komunistična serverji so čist v podnu... Sem hotu mal pogledat kje se nahajam sam ni šans... totalno zabito.

DjTonic ja un taprvi je pa precej hardcore...

Mah kaj češ folk ma dnar.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Zakaj ima pa HT disabled 8-O
Počakajmo na A64 FX :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Jao, jao. Uspel sem si malo ogleda postane rezultate in človek kar ne ve kaj bi rekel. OK na P4 mašinah ma vseskupaj še nekaj smisla in de da določene vzporednice vlečt med sistemi, ko pa prideš do Athlonov pa vseskupaj izgleda kot random number generator. Ne verjamete?

No poglejete si tele cvetke:
Athlon 2400MHz, 512MB 200FSB, GeForce 4200 (skor nič navit) -> 5466 točk
Athlon 2819MHz, 768MB 224FSB, Radeon 9700Pro (precej navit) -> 4940 točk
Athlon 2091MHz, 512MB 166FSB, GeForce 4200 (nič navit!) -> 4800 točk

Se vam kaj svita?
Ker men se ne. Če mene vprašate bo tale PCMark še večji debakel kot je bil 3DMark03 pred dobre pol leta...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

1st run
2nd run
Zaenkrat sem samo do sem prišel z O/C,upam da bo šlo še dalje.

morphling1 ::

HT ima off ker zelo malo pomaga pri samem testu, je pa po drugi strani velika bremza za navijanje, pač več pridobi s višjo frekvenco kot s HTjem. Pa še nekaj test res nekaj testira grafo, samo rezultat pa se praktično ne spremeni. Jaz sem v drugo dosegel celo 10 pik več (pač mala ostopanja) čeprav sem zelo odvil grafo.
Je pa seveda zelo odvisen od hitrosti diska, hvala bogu saj se HDD performanse še kako poznajo na hitrosti celotnega sistema.
Tisti tipson pa ima poleg dobro navite P4ke tudi SCSI raid 0 konfiguracijo, kar se zelo, zelo pozna. Moj trenutni sistem pa je kljub raptorju čisto zabit (mam skupaj 2 GB free, oz 500 MB na sistemski particiji), moram popucat disk na par CDjev potem se bo pa videlo kake so razlike, ter seveda naslednji mesec na RAID 0 >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Tribes, tvojega odgovora nisem videl, upam pa da ti moj prejšni vsaj nekaj razjasni :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Hehe, trenutno najboljši AMD sistem: CPU: AMD Athlon(tm) Processor 2406 MHz | GPU: NVIDIA GeForce4 Ti 4200 :D
Očitno so Intelovci res navalili na testiranje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Hmmm, zelo zanimiva teorija morph. Pa najbrž kar drži, vsi trije od zgoraj namenjenih imajo pod informacijami o diskih precej čudne podatke (0.0GB disk, SCSI) najbrž gre za kake divje zadeve, ki jih PCMark sploh ne prepozna...
Pa tud trentno vodilni na lesvici ima notri 2 WD Raptorja v RAID0.

No bomo videl, kaj bo iz tega ratalo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Mobidick ::

Ah, meni se pa z navitim GF fx5600 na 380/650 kar nekaj pozna. 140 pik. Je pa bolj pomembno, kok naviješ rame kot pa gpu, ker pri frekvencah 325/650 mi je dalo le 15 pik manj, kot pa še z navitim gpu-jem na 380.

lp
The future is digital!

BoLhCa ::

he-he koncn spet nekaj zanimivega=) ja test je kr precej odvisn od grafe=) boste vidl razliko kok me morph stouce pri zadnjih dveh testih kjer pride grafa u postev=)
in se link

pa lep pozdrav

TribesMan ::

Ejej spet ena težava na serverjih. Včeraj sem postal svoj rezultat, zdaj pa če dam Search&Compare mi ga sploh ne pokaže med rezultati... pa če dam da išče po grafičnih, po procu, po sistemu...

Zlo čudn. Pa čeprav je to moj aktivni projekt in je "published".

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

asPeteR ::

Evo se moj locek. 4737 pik. (ni mi se uspel updajtat rezultata) In to pri samo na 3Ghz navitem procesorju! (ram default 200MHz!) Seveda je P4 sistem.

Ja RAID0 naredi svoje.

Kot je ze Morphling1 povedal, to je res tak test, ki testira CEL racunalnik in ne samo ključnih komponent oz. ene uzmed teh. Tako, da mi je kr vsec. Sepravi overall system test, bi se mu lahko reklo.:)
http://blog.stegnar.com

flisko ::

5115 zaenkrat mam sam bom zdajle še bol navil pol pa vidim kaj bo

Jok3r ::

Jz pa dobim 3614 Markov. Sistem v podpisu samo da CPU mi je laufal na 2GHz :( ...

BoLhCa ::

4220

vesel k radio>:D

flisko ::

5208 isto sam grafo sem še mal navil http://service.futuremark.com/servlet/I...

GUFY ::

4315

Še moj rezultat.:D :D

BoLhCa ::

se enkrat vec lohk potrdim, da je ta test zelo odvisn od grafe! isti sistem kot prejsnjic, le da z FX5600 pa kar 700 pik vec!!>:D
torej nov score je: 4872>:D

lp

Realist ::

Valda da je test odvisen od vec komponent, saj vam vse pise...da gre za system test..

System Test Suite (PCMarks) -tega objavljate...
CPU Test Suite
Memory Test Suite
Graphics Test Suite
HDD Test Suite

Vi porocate sam o prvem scoru - tega ne morete uporabljati za primerjavo procesorjev med sabo ali pa disk resitev.
Pac registrirejte verzijo al pa najdite crack pa boste lazje primerjali posamezne komponente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Realist ()

BoLhCa ::

a res? a ste slisal tole? sploh nismo vedl...
mislim halo ne=)
drugac pa ce skrekas ne mors po orbu sart se mi zdi, pa se legalno ni=) Kupit original... LOOOOOOL

lp

p.s. crack je ze zun=)

boštjan ::

drugac pa ce skrekas ne mors po orbu sart se mi zdi

tako je:8)

Realist ::

Bolhca.. ce mal preberes temo, ni ravno ocitno da to vsi vedo. Nekateri so se cudili rezultatom in jih celo primerjali za random cifre.. In clo neke globoke teorije nastanejo ob vsem tem.. Pol ni vse tko Halo..

VuLc4n0 ::

http://christinalake.cjb.net

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

jero_no1 ::

moj rezultat: 3616 PCMarks.
kar zadovoljivo.

DjTonic ::

Evo nov, posodobljen projekt PCMarka 04. Grafa GF4 Ti at 337/702>:D. Cpu deluje na frekvenci 9,5x 210=2000Mhz ;)

3566 PC Marks

boštjan ::

pri meni pa se je rezultat,ko sem grafo še malo bolj navil poslabšal:
1.test:
CPU-2315MHz=11X210(2-3-3-11)
grafa 284/284
PCmark score:3991
2.test
CPU enako
grafa 300/300
pcmark score:3968
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

_Dejan_ ::

Evo še jst, moj sistem:
Abit NF7-S nbvodno hlajen vdd1,7V
Amd barton 2500+ @2223mhz 9,5x234 CPU 1,95V in vodno hlajen
Twinmos PC3700 234mhz 7 3 2cas2 na 2,9V
Disk Hitachi 120Gb 7200 priklopljen preko seriel adapterja
Grafična Leadtek A280 LE TDH 64MB ViVo 250/513 @ 288/290(dela lepo na 300/315 sam sem zdej izklopu ventilator ker je glasen kot hudič, original hladilnik bo treba zamenjat)

Rezultat pa je: 3943 PC markov
To je moj prvi test tako da bom še mal navil pa bom videl do kam pridem.
Rezultata pa žal nism dal na orb.

Lp, Dejan
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

DjTonic ::

Evo dva nova PC Mark 04 Projekta.

Trenutno moj najvišji PC Mark 04 rezultat CPU@211x9.5=2010Mhz GF 328/702Mhz 3606 PC Marks
Vsi testi izbrani CPU na 209x9.5=1987Mhz Grafična 328/702Mhz 3558 PC Marks
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2001se (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40070664 (23844) Shark-357
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456425 (25157) LittleDevil

PCMark05 ORB

Oddelek: Navijanje
7888 (829) kuglvinkl
»

PC Mark 2002 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20612363 (8776) DjTonic
»

Canterwood@1200 MHz

Oddelek: Navijanje
181905 (1479) OwcA

Več podobnih tem