» »

faks preko neta

faks preko neta

DrSergioDJ ::

zanima me, če se da poslat fax prek neta. Koker vem, moj modem ni tak ( prejsnji je bil kao fax modem, ta od motorole kao ni ).
thanx
...

PaJo ::

Ja to gre, saj obstajajo ene strani ki to ponujajo, samo zal nevem naslova, pac njim posles kao mail po pa to oni naprej na fax posredujejo, samo tudi nevem ce je to glih for free;(

Isci malo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

OZZY ::

Jest mam tako naštimano, da lahko sprejemam fakse preko modema. Edino kar je pogoj, da je računalnik takrat prižgan ali v stanju pripravljenosti. Mam modem jaton wincomm v90. Program pa je Chayenne bitwear. Stvar je preprosta in učinkovita (vsaj zame). Tudi pošiljanje faksov prekoskenerja ni problem (skeniram in pošiljem kot fax). :)) Pa še to. Pri meni nič ne piše, da je fax modem samo še vedno deluje.
Go with the flow.

Koci ::

fax podpirajo smamo zunanji modemi, po večini tisti, ki imajo oznako fax voice modem

branko_bm ::

ni res! tudi z internimi gre faxsirat

MadMax ::

Skoraj vedno je na CDju z driverji se program za fax.
Ce ga ni, je Symantec naredu univerzalen in enostaven program, imenovan WinFax.
Zaenkrat se nisem videl modema, ki ne bi podpiral faxa.

poweroff ::

Fakse se da posiljat z internimi in eksternimi modemi. Sprejemat pa tudi. Samo racunalnik mora biti prizgan.

Obstaja tudi en modem, ki lahko sprejme nekaj faksov ce je racunalnik ugasnjen (spravi jih v buffer) in ko ga prizges se prenesejo na disk... Uporabna zadeva, samo precej draga - sem jo pa že videl.

Drugo je posiljanje faksov preko interneta. Naceloma bi to moralo delovati, samo vprasanje je kje dobiti nekoga ki bo te fakse posiljal naprej. V bistvu preko TCP/IP pošlješ datoteko ("fax") na neko masino, ta pa potem zadevo faksira naprej. MIslim da so enkrat v Monitorju zapisali eno novicko o tem, samo se ne spomnim kdaj - pred par leti...

Koci ::

hvala za informacijo, jaz sem pa mislil, da ga podpirajo sm zunanji:D

AlienGT ::

Tale tema je resda že precej stara, vendar me zanima če kdo (po letu in pol) že kaj več ve.

Mislim predvsem za uporabo faksa za vse uporabnike kabelskega interneta, za linijo pa vem da sevda ni problema.

Baja ::

www.send2fax.com

samo ni free. mogoče bi se kakšni najdo. Use google.

kunigas ::

Mogoce bi se lahko pozanimal pri ponudniku omreznih storitev ... Ce oni ne vedo, kdo bi vedel ...

madmitch ::

e-Fax

Pošiljanje ni zastonj, je pa cenovno kar ugodno za nekatere države, predvsem tiste, ki pri telekomu niso v prvi cenovni skupini.

Za pošiljanje Faxov z računalnika je pa definitivno najboljši (subjektivna ocena) WinFax.
Uporabljam ga s tremi modemi (dva notranja, en zunanji) na PBX povezavi dveh osnovnih ISDN linij.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISDN. 101 + FAX

Oddelek: Omrežja in internet
101288 (1188) nero
»

ISDN kartica (modem) za povezovanje na net in za fax - kaj, kje za koliko?

Oddelek: Kaj kupiti
51134 (1098) iso2000
»

Fax preko ISDN

Oddelek: Pomoč in nasveti
161300 (1158) romario
»

FAX in PC ?! :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
5986 (915) cekr
»

Kako poslati faxs, ce imam ADSL?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101508 (1327) goba

Več podobnih tem