» »

Kabelski modem - utripanje diod!

Kabelski modem - utripanje diod!

poga ::

eno hitro vprasanje. pred kratkim sem postal srecni lastnik kabelskega interneta in zadeva res super deluje (telemach - thomsonov modem). Zadnje dni opazam, da na modemu ves cas utripata diodi PC LINK in ACTIVITY - tudi ce se nic ne prenasa. V ozadnju ne tecejo nobeni programi, ki bi dostopali na internet (ala Kazaa, eDonkey ali podobno)...

A je to normalno? Zdi se mi namrec, da diode prve dni po instalaciji niso utripale ves cas...

PoGa

Gh0st ::

Ja sej ti še imena pri diodah povejo, kaj pomenijo...
PC LINK pač pomeni status, da je povezan s compom, in ACTIVITY pa je lahko bodisi to, da modem pač deluje ali pa da je dejaven, oziroma z drugimi besedami, priklopljen na internet. Tu pa ni pomembno ali je POVEZAVA aktivna...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

poga ::

ja za PC link je ok. ampak zakaj hudica pa skoz ACTIVITY dioda utripa??? ceprav ni nobene aktivnosti.

nojus ::

to je značilno za thomsonove modeme.
Telemachu so ti modemi delali normalno do cca 1000 komadov. Pol jih je pa nekej zamedl in delajo probleme z ipadi.
Jest sem jim mal teživ in so mi dal com21, in mi dela dosti manj problemov.
sam moraš met dober signal, da ti sploh potegne (COM21) modem, ker ga rabi nekaj več kot thomson.
s katerega kraja pa si??

poga ::

lj-moste. bi moral biti dober signal, ker so pred kaksnimi 6 meseci na novo napeljali celotno omrezje.

No sej meni je osebno vseeno ce zadeva utripa, nocem samo izgubljati na hitrosti prenosov ce ni potrebe. sicer pa sem prejle probal nekaj dol vleci iz neta, pa je lepo laufalo - prenos 64 kb/sec (iz M$-jevega streznika). To je pa prav toliko kakrsna je zakupljena hitrost (512 Mbit/sec), tako da se ne mislim vec obremenjevati s to zadevo...

hvala vseeno za odgovore,
Poga

AlienGT ::

Ko smo že glih pri Thomson modemih.

Zadnje čase mi gorita dve lučki, kljub temu da je modem s stikalom ugasnjen, kar se je zgodilo samo od sebe po cca 1 mesecu. Sicer vleče v redu, se mi pa čudno zdi kva je zdej to (a nej namreč reklamiram modem al ne)?

Highlag ::

Mogoče lahko pogledaš tule, če ni prehudo

Soprano ::

Sam sem poklical svojega operaterja v zvezi z novo varianto utripanja diod na Thomsonovem modemu.

Povedali so mi, da je to novo 'obnašanje' modema, odkar so nadgradili software.
Torej - vse je v najlepšem redu, rečeno pa mi je bilo tudi to, da se modem z gumbkom dejansko ne ugasne, ampak samo prekine povezavo z računalnikom (anti hack mode or something >:D )
Izklop je možno doseči le z izklopom iz električne vtičnice.

Ajd,
Soprano

AlienGT ::

Če je to res mi je bil njihov stari software prav gotovo bolj všeč. Pa ne bom zdej vsakič iz stene kabla pulil ko ga hočem ugasnit, hej. Če je bil prej edini gumb na njem za izklop (kot pri ostalih externih modemih), se mi zdi to namreč veliko bolj user friendly.

udarnik ::

poga >
katero mrezno kartico uporabljas za thomsona, kje si jo kupil
ce lahko tocen model pa proizvajalca

hvala ti!

*mene je vsen za lucke,modem mi dela sam cez usb*

ce lahko natikas v ie oknu tole kaj dobis

http://192.168.100.1/moreInfo.html

moje stanje:

Status Code: Operational
Software Version: ST.23.08.00
Software Model: 071A
Bootloader: 04.01
Cable Signal Details

Forward Path: Return Path:
Signal Acquired at 554.015 MHz Connection: Acquired
SNR: 34.8 dB Frequency: 23 MHz
Received Signal Strength: -8.3 dBmV Power Level: 45.0 dBmV
Micro-Reflections: 21 dBc Channel ID: 1
Modulation: 64 QAM Modulation: QPSK

Data Service Details

Provisioned Address: Yes
Provisioned Time: Yes
Provisioned Configuration: Yes
Registered: Yes
BPI: Disabled


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse lastnike doksis modemov berite!

Oddelek: Omrežja in internet
132193 (1790) budili
»

Kablski net ne dela že 7 dni!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81145 (908) Slowenc
»

Internet mi ne dela!!!

Oddelek: Omrežja in internet
171748 (1439) Frici
»

Kabelski modem se samodejno resetira na 10 minut

Oddelek: Pomoč in nasveti
91472 (1391) rap3r
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193544 (3228) Azrael

Več podobnih tem