» »

Prenova stanovanja - vgradnja vrat na ozko steno

Prenova stanovanja - vgradnja vrat na ozko steno

Miko55 ::

Lotevamo se prenove stanovanja znotraj katerega bo prenova el. inštalacij (spuščen strop) in montaža knaufa na gips+tapete. Hkrati bomo zamenjali tudi notranja vrata, ki so trenutna narejena še po starem sistemu (zalivanje če je to pravo ime). Težava se pojavi ker je pri dvojih vrat zelo ozka širina stene. Hkrati pa si ne želimo manjšati širine vrat saj je že ta sedaj zgolj 70cm in predstavlja težavo npr. v dnevni sobi in vnos npr. kavča. V mislih je potrebno imeti da bo knauf plošča dodatno zmanjšala prostor za montažo vrat.

Trenutno imam v mislih nekaj možnosti:
- Zmanjša se širina vrat - ne najbolj idealno kar se želja tiče
- Monter vrat poreže širino podboja - mislim, da ta opcija niti ne pride v upoštev saj bo še vseeno zmanjkalo prostora za nasadila vrat
- Pred prenovo se zamenja vrata - odstrani stara, montira nova in potem knauf pride čez podboj

Kaj od tega je sploh izvedljivo oz. kaj so alternative ?
 Vrata1

Vrata1


 Vrata2

Vrata2


 Vrata3

Vrata3


 Vrata4

Vrata4

Jazon ::

Daš vrata s skritimi podboji in boš brez večjega posega pridobil vsaj 5cm v svetli odprtini vrat.
Jaz sem imel eno tako situacijo pri preurejanju in sem iz 75cm svetlo šel na 84cm svetlo. Skrit Alu podboj je poravnan s steno oz. s špaleto.
Ker so panti skriti v podboju moraš odbiti debelino krila od svetle širine podboja.
Uporabil sem pa vrata od https://www.skritipodboji.si. Edina slabost je, da vrata niso enostavno snemljiva. Izgledajo pa lepo, sploh če se potrudiš in lepo obdelaš špaleto in steno.

Evo še detajl:
 xinnix

xinnix

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jazon ()

Miko55 ::

Jazon je izjavil:

Daš vrata s skritimi podboji in boš brez večjega posega pridobil vsaj 5cm v svetli odprtini vrat.
Jaz sem imel eno tako situacijo pri preurejanju in sem iz 75cm svetlo šel na 84cm svetlo. Skrit Alu podboj je poravnan s steno oz. s špaleto.
Ker so panti skriti v podboju moraš odbiti debelino krila od svetle širine podboja.
Uporabil sem pa vrata od https://www.skritipodboji.si. Edina slabost je, da vrata niso enostavno snemljiva. Izgledajo pa lepo, sploh če se potrudiš in lepo obdelaš špaleto in steno.

Evo še detajl:
 xinnix

xinnix



Ja sem razmišljal tudi o tem. Edino "težava" je, da imamo ena vrata že prenovljena od prenove kopalnice izpred dveh let in bi radi, da se vrata med seboj ujemajo. Sem poslal povpraševanje na LipBled, da vidimo ali je možno dobiti enaka vrata v tej izvedbi. Plus, upam da niso predraga :D

Utk ::

Zakaj bi dajal knauf na to steno?
Kako ga boste spravli na steno?
In tretje...si prepričan, da so vrata v dnevno sobo sploh potrebna?

Miko55 ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi dajal knauf na to steno?
Kako ga boste spravli na steno?
In tretje...si prepričan, da so vrata v dnevno sobo sploh potrebna?

Trenutne plošče so popokale na določenih mestih (blok iz 80tih) in prav tako tapete. Vrata bi pa imeli saj bo tam še pisarna za delo od doma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanacija luknje nad notranjimi vrati

Oddelek: Loža
271640 (821) mythic
»

Nadvratni drog - Kanuf

Oddelek: Šport
81092 (846) alienhead
»

Obnova stanovanja letnik 2007? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535473 (3360) Badwolff
»

Gaming PC glasen

Oddelek: Strojna oprema
281930 (1549) mahoni
»

v steni skrita vrata - mizar in $$

Oddelek: Loža
164690 (3953) Highlag

Več podobnih tem