» »

Sprememba znotraj div-a preko linka

Sprememba znotraj div-a preko linka

d0rK ::

Živjo, sem zelo frišen v temu ampak vseeno poskušam nekaj skupaj spacati zato prosim za potrpežljivost.

Imam neko basic stran. Več CDjev z videoposnetki želim deliti z nekom. Zgoraj je horizontalen navbar kjer so listani posamezni CDji. Nižje dol ob levi je še en navbar, kjer so v meniju posnetki na temu CDju. In v sredini je video predvajalnik. Kar mene zanima je:

- Kako lahko iz linka v zgornjem navbaru spreminjam celoten navbar ki je nižji. Torej da se zamenja celotna vsebina diva. Ker vsak CD ima svojo strukturo cdjev in zato ma svoj navbar z linki.
- Kako iz spodnjega navbara, kjer so linki do posameznih posnetkov, spreminjam vsebino div-a z video playerjem da se naloži posnetek ki je bil izbran v temu navbaru.

 Osnova

Osnova



Za video player uporabljam videojs. Video je dodan preko:

<video id="my-video" class="video-js vjs-default-skin" controls preload="auto" width="640" height="360">
    <source src="my-video.mp4" type="video/mp4" />
    <p class="vjs-no-js">
      To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that
      <a href="https://videojs.com/html5-video-support/" target="_blank">supports HTML5 video</a>
    </p>
  </video>


Kako bi z linkom v levem meniju spreminjal src tega videa?

Hvala za pomoč!

d0rK ::

Jao, mislil sem da sem v izdelavi spletišč. Prosim če se temo premakne.

DamijanD ::

Sicer sem že malo ven iz tega ampak: verjetno ne rabiš linka ampak javascript funkcijo (onclick="..."), s katero potem (preko DOMa) spremeniš ustrezne lastnosti kjer želiš...

Grandy ::

Načinov je več, če znaš programirat, lahko narediš takole:
- iz spiska CDjev narediš knofe v zgornjem baru, vsakemu pripneš onclick kjer boš aktiviral spodnji bar
- iz spiska CDjev narediš ustrezno število bar-ov s posnetki na posameznem CD-ju, ki bojo spodaj. Vsakemu knofu pripneš onclick kjer boš aktiviral posnetek
- aktiviraš spodnji bar za prvi CD, ostale skriješ
- na onclick knofa v zgornjem baru, skriješ vse spodnje bare, in prikažeš tistega ki vsebuje posnetke za izbrani CD
- na onclick knofa v spodnjem baru, ustaviš video ki igra, zamenjaš src z novim posnetkom, in ga začneš predvajat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naslednik HTC One bo imel dve kameri

Oddelek: Novice / Android
389334 (7205) MrNighthawk
»

Pokomentirajte nov portal Kafe.si

Oddelek: Izdelava spletišč
463090 (1608) Pakc
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621985 (13733) R33D3M33R
»

En iziv....

Oddelek: Izdelava spletišč
161303 (977) alesrosina
»

Problem CCS mozilla,&#8230;

Oddelek: Izdelava spletišč
111107 (912) [BISI]

Več podobnih tem