» »

Prihaja PlayStation 5 Pro

Prihaja PlayStation 5 Pro

Slo-Tech - Sony je po letu dni govoric vendarle napovedal novo igralno konzolo PlayStation 5 Pro, ki ima v primerjavi s predhodnico več prostora za igre, boljše zmogljivosti in nudi ustrezno višje hitrosti, denimo 28 odstotkov hitrejšega pomnilnika. Višje ločljivosti bo možno dosegati tako zaradi zmogljivejšega grafičnega procesorja - ki ima 67 odstotkov več računskih enot - kot tudi umetne inteligence, ki bo sliko risala z več detajli (upscaling).

Nova konzola ne bo poceni, saj nas bo olajšal za 700 evrov. To ni malo, zato od nje upravičeno pričakujemo veliko. Poleg 2 TB prostora bodo igre lahko tekle v ločljivosti 8K ali VRR, a ne vse. Vendarle bo zaradi zmogljivejše strojne opreme več iger zmoglo 60 sličic na sekundo v dostojnih ločljivostih.

Že PlayStation 5 je prinesel tehnologijo ray tracing, novinec pa jo še nadgrajuje v advanced ray tracing. S tem bo izris odbojev in loma svetlobe vernejši, torej bodo prizori z ogledali, okni, vodo in podobnim boljši, zato bodo bržčas tudi pogostejši. Druga pomembna novost je PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution), ki omogoča dvih ločljivosti z umetno inteligenco, torej nekakšen pametnejši upscaling, česar konkurenca še nima.

Konzola bo naprodaj od 7. novembra in bo večinoma združljiva tudi z igrami prejšnjih dveh inačic.

64 komentarjev

«
1
2

mtosev ::

Tale konzola pa je že draga.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FlyingBee ::

Glede cen je tako:
manufacturer's suggested retail price (MSRP) of $699.99 USD, £699.99 GBP, €799.99 EUR, and ¥119,980 JPY (includes tax).

Če je tako, bo 800eur.

Še typo: omogoča dvih ločljivosti z umetno inteligenco
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

bici ::

Heckoti.
Ps5 je bil leto nazaj v akciji okoli 420eur.

Ni šans da dam 800 eur za konzolo brez blueray pogona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bici ()

Phantomeye ::

ja pass, to pomeni, da odpadejo vse fizične igre, ki jih imam, in lahko pozabim na rabljene igre, cena digitalnih pa praktično ne pade.

111111111111 ::

Pa je PS5 že možno hekniti?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Seljak ::

Bo zdajšnja petica čisto vredu. Dokler tekoče poganja igre za VR je ne mislim menjavat. Naslednji nakup je šestica.

FireSnake ::

kot tudi umetne inteligence, ki bo sliko risala z več detajli (upscaling)


Upscaling se dela z umetno inteligenco (po novem)? Sem jaz kaj zamudil?

V primerjavi s PC komponentami je 700EUR zelo malo. Za ta denar niti poštene grafične kartice ne dobiš več.

podobnim boljši, zato bodo bržčas tudi pogostejši

Tole je pa čista špekulacija.

Na koncu: hvalijo s s 60FPS, kar ni nekaj, s čimer bi se lahko hvalil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Netrunner ::

AI upscaling je zakon, sam sem ga pokoristil za povečavo slik širine 400-600px v full hd in rezultati so bili fenomenalni. Če bo video posnetke enako uspešno in dovolj hitro resizalo na večjo resolujijo bo super zadeva za igranje low res iger na 65"+ TV-jih
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

gozdar1 ::

A ni že dlss ai upscaling?

FlyingBee ::

bici je izjavil:

Heckoti.
Ps5 je bil leto nazaj v akciji okoli 420eur.

Ni šans da dam 800 eur za konzolo brez blueray pogona.

Verjetno bodo kmalu začeli nižat.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Han ::

PlayStation 5 Pro vs PlayStation 5: Breaking Down the Specs

PS5 = RX 6700
PS5 Pro = RX 6800 :|

CPU naj bi ostal isti 8-jedrni Zen2. :|

MojsterX ::

Netrunner je izjavil:

AI upscaling je zakon, sam sem ga pokoristil za povečavo slik širine 400-600px v full hd in rezultati so bili fenomenalni. Če bo video posnetke enako uspešno in dovolj hitro resizalo na večjo resolujijo bo super zadeva za igranje low res iger na 65"+ TV-jih


AI uspcaling je bil vgrajen v igro, program ? kak primer prosim, ker bi rad pogledal to zadevo.

Kayzon ::

Kaj ti bo pro verzija ce pa ps5 nima sploh iger :))

Netrunner ::

MojsterX je izjavil:

AI uspcaling je bil vgrajen v igro, program ? kak primer prosim, ker bi rad pogledal to zadevo.


Kar jaz razumem je vgrajen v sam OS, vsaj pri TV je tako. Vsak "low res" input ti pretvori v "hi res" v realnem času. Žal sem premalo podkovan na tem področju da bi dal kakšno uporabno informacijo :) Na YT imaš kar nekaj predstavitev če napišeš "AI video upscalling" oz. kaj podobnega. Nevem pa ali je ta tehnologja še v povojih ali se dejasnko že implementira na veliko. Nisem nič kupoval zadnjih 5 let takega, ker bi to prišlo prav.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

FlyingBee ::

FireSnake je izjavil:

kot tudi umetne inteligence, ki bo sliko risala z več detajli (upscaling)


Upscaling se dela z umetno inteligenco (po novem)? Sem jaz kaj zamudil?

V primerjavi s PC komponentami je 700EUR zelo malo. Za ta denar niti poštene grafične kartice ne dobiš več.

podobnim boljši, zato bodo bržčas tudi pogostejši

Tole je pa čista špekulacija.

Na koncu: hvalijo s s 60FPS, kar ni nekaj, s čimer bi se lahko hvalil.

800eur
Some WTF moments here.
- $700 ($1,000 CAD?)
- Blu Ray drive is now paid DLC
- No vertical stand
- Still Zen 2 CPU
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

including inflation, the PS3 was $936 at launch in today's dollars.

PS1: $611 (1995)
PS2: $546 (2000)
PS3: $778 (2006)
PS4: $538 (2013)
PS4 Pro: $522 (2016)
PS5: $606 (2020)
PS5 Pro: $699 (2024
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlyingBee ()

FireSnake ::

Han je izjavil:

PlayStation 5 Pro vs PlayStation 5: Breaking Down the Specs

PS5 = RX 6700
PS5 Pro = RX 6800 :|

CPU naj bi ostal isti 8-jedrni Zen2. :|


Drži.
A igre so napisane izključno za namensko strojno opremo.
Posledično je strojna oprema veliko bolje izkoriščena.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ganon ::

Tukaj vidim eno zanimivost. Prejšnjo generacijo je Sony izkoristil spodrsljaj Microsofta, ki je želel zavreči fizične nosilce in uvesti zgolj nakup digitalnih iger. Takrat so ljudje ponoreli, Sony je zadevo marketinško preusmeril na svoj mlin in vsem sporočil, da njihova konzola te omejitve ne bo imela in zgodil se je bum pri prodaji. Microsoft je takrat pojedel besede in še naprej ponujal fizične nosilce. Prestavimo čas za nekaj let naprej in lahko vidimo, da Sony zdaj počne enako. Dokupljiva BD enota je brca v mednožje vsem in predpriprava na PS6, kjer bodo želeli storiti enako. Tipično licemerstvo.

mtosev ::

Koliko € pride Blu-ray pogon?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kayzon ::

Odkar se je SONY HQ preselil v kalifornijo tam leta 2016, se vidi upad kvalitete PS iger. Tako da ne vem koliko smisla ima PRO verzija ce ima konzola hud pomankljaj iger, to da bojo omogocal emulacijo PS1/PS2 iger tudi ni ne vem kaj ker kdo bo dal 1000€ za PRO verzijo pa gor igral Silent Hill iz 1998 :|

Zmajc ::

FireSnake je izjavil:

V primerjavi s PC komponentami je 700EUR zelo malo. Za ta denar niti poštene grafične kartice ne dobiš več.


4070 Super dobiš za 700€.

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

Koliko € pride Blu-ray pogon?


100 do 200 usd. Odvisno kako požrešni bodo

ginekk ::

Zanimivo tudi, da je PS3 imel blu-ray in bil kot tak daleč najcenejši blu-ray predvajalnik ob izidu (pred 18 leti).

Bellzmet ::

A ni boljše, da daš zraven še ene 500 eur pa si PC sestaviš za igre?

Ganon ::

Bellzmet je izjavil:

A ni boljše, da daš zraven še ene 500 eur pa si PC sestaviš za igre?


Debata PC proti konzolam, je nesmiselna. Konzole imajo svoje ekskluzive. Da ne omenjamo udobja in preprostosti delovanja. Primerjaš dva različna svetova. Kupiš tisto, kar ti ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Magic1 ::

Za 500€ ob izidu PS5 sploh ni bilo debate, kaj je boljši P/P. Pri jurju za pro in pretečenih 4 letih pa se stvari že malo spremenijo. Ekskluziv pa praktično ni več. V najslabšem primeru moraš počakat nekaj časa v parih primerih, ki so še.
Magic

link_up ::

torej, ce vzamem tole + vr2, a bo za mulce za nekaj casa? Trenutno so na ps3 in je ze malo kockasto vse. :)
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Netrunner ::

Ganon je izjavil:

Debata PC proti konzolam, je nesmiselna. Konzole imajo svoje ekskluzive. Da ne omenjamo udobja in preprostosti delovanja. Primerjaš dva različna svetova. Kupiš tisto, kar ti ustreza.

Udobje konzol je vsekakor plus vendar ne upraviči nenormalnih cen iger. Sem zvesti uporabnik PC-ja in me je večkrat zamikal, da bi si kako konzolo nabavil vendar od tega so me odvrnile predvsem cene iger. Upam da bo valve z svojim SteamOS-om malo zabrisal meje med konzolami in PC-ji.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

link_up ::

dejte resno no, kolk iger pa imate hudica? jaz jih nastejem 25 od leta 2010. pa od teh se stiri spilajo enkrat na dve leti. :)
In and Out

MrStein ::

Netrunner je izjavil:

MojsterX je izjavil:

AI uspcaling je bil vgrajen v igro, program ? kak primer prosim, ker bi rad pogledal to zadevo.


Kar jaz razumem je vgrajen v sam OS, vsaj pri TV je tako. Vsak "low res" input ti pretvori v "hi res" v realnem času. Žal sem premalo podkovan na tem področju da bi dal kakšno uporabno informacijo :)

Gre za funkcijo grafične kartice. Ni pa nujno, da dela z vsemi igrami.

guglaj: DLSS (to je od nVidie, AMD ima nekaj podobnega)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

link_up je izjavil:

dejte resno no, kolk iger pa imate hudica? jaz jih nastejem 25 od leta 2010. pa od teh se stiri spilajo enkrat na dve leti. :)

Jaz jim imam okoli 100 samo na Nintendo Switchu, sicer pa veliko manj na PC-ju - to seveda govorimo o kupljenih igrah (čeprav se vmes najdejo tudi uradno brezplačni biseri).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

FlyingBee ::

PS5 Pro Specs:
- VRR and 8K gaming supported
- 2TB SSD
- Amazing graphics at high frame rates
- Larger GPU (45% faster rendering)
- Advanced Ray Tracing (2-3x speeds)
- PSSR upscaling support
- Wi-Fi 7 support
- 8,500+ backward compatible PS4 games
- No disc-drive
- Price: $699.99
- Release: November 7, 2024
- Pre-orders: September 26

Zmajc je izjavil:

FireSnake je izjavil:

V primerjavi s PC komponentami je 700EUR zelo malo. Za ta denar niti poštene grafične kartice ne dobiš več.


4070 Super dobiš za 700€.

Iz de za 630eur
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlyingBee ()

Magic1 ::

- Advanced Ray Tracing (2-3x speeds)
Ravno to me skrbi, ker ti bodo toliko bolj forsirali RT in potem bo Quality mode zopet na neuporabnih 30 framih. Na konzoli preprosto RT ni opcija.
Magic

FireSnake ::

Zmajc je izjavil:

FireSnake je izjavil:

V primerjavi s PC komponentami je 700EUR zelo malo. Za ta denar niti poštene grafične kartice ne dobiš več.


4070 Super dobiš za 700€.


Če imaš malo boljši monitor to še ni spodobna grafična :)

Bellzmet je izjavil:

A ni boljše, da daš zraven še ene 500 eur pa si PC sestaviš za igre?


Ni primerjave.
Plus: za dobrega jurja PCja za igranje iger ne dobiš. Za ta denar dobiš samo dobro grafično kartico.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Za 60fps bi pa šlo z jurjem za cel PC
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Ja, na 1920 x 1080.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

V novici še vedno napačna cena v eur, 800 bo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlyingBee ()

Izi ::

FireSnake je izjavil:

Ja, na 1920 x 1080.

Z RTX 4070 Super, ki je trenutno p/p kralj, se da igrati tudi na 4K s 60 fps s pomočjo DLSS.
RTX 4070 Super se da trenutno dobiti že za 620EUR, za dodatnih 400EUR pa se da brez problema skupaj spraviti še matično, RAM in CPU.
Pa imaš super PC za jurja, ki je vsaj 70% hitrejši kot bo ta prihajajoči Playstation 5 Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Linko ::

FireSnake je izjavil:

Zmajc je izjavil:

FireSnake je izjavil:

V primerjavi s PC komponentami je 700EUR zelo malo. Za ta denar niti poštene grafične kartice ne dobiš več.


4070 Super dobiš za 700EUR.


Če imaš malo boljši monitor to še ni spodobna grafična :)

Bellzmet je izjavil:

A ni boljše, da daš zraven še ene 500 eur pa si PC sestaviš za igre?


Ni primerjave.
Plus: za dobrega jurja PCja za igranje iger ne dobiš. Za ta denar dobiš samo dobro grafično kartico.


Ne bluzi.
Za jurja imaš dobro PC mašino.
Ne dolgo sestavil za jurja PC:
- rtx 3080
- B550 + 5800x
- 32gb ram

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Magic1 ::

Še vedno rabiš kišto, napajalnik, disk, miško in tipkovnico. Tako da za ene 1200EUR+ dobiš lahko nek spodoben PC. Bolj se gre za to, da bo razlika mnogo manjša, kot par let nazaj. Takrat si plačal x2-x3 za PC in je delal slabše od ps5. Zdej boš pa plačal x1.3(5) za PC, a bo občutno boljši. Pa še za kaj drugega ga boš lahko imel, ne kot na PS, ki je zgolj za igranje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

tikitoki ::

Magic1 je izjavil:

Za 500€ ob izidu PS5 sploh ni bilo debate, kaj je boljši P/P. Pri jurju za pro in pretečenih 4 letih pa se stvari že malo spremenijo. Ekskluziv pa praktično ni več. V najslabšem primeru moraš počakat nekaj časa v parih primerih, ki so še.


Pa PC ima več iger, ki jih na konzoli ne moreš igrati

filip007 ::

Imaš RT GTA 5, to sem obrnil res po 10 letih ampak sem jo na Xbox SX.
Trevor Philips Industries

D3m ::

Kayzon je izjavil:

Odkar se je SONY HQ preselil v kalifornijo tam leta 2016, se vidi upad kvalitete PS iger. Tako da ne vem koliko smisla ima PRO verzija ce ima konzola hud pomankljaj iger, to da bojo omogocal emulacijo PS1/PS2 iger tudi ni ne vem kaj ker kdo bo dal 1000€ za PRO verzijo pa gor igral Silent Hill iz 1998 :|


Res je.

DEI v polni akciji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

link_up ::

jaz ne vem za vas, ampak pri nas imamo pcje za delo in ne za 3d teksture pri 600fps in svojo elektrarno za 1.5kW sistem. :) Ti cajti so ze davno mimo.
In and Out

Han ::

FireSnake je izjavil:

Han je izjavil:

PlayStation 5 Pro vs PlayStation 5: Breaking Down the Specs
PS5 = RX 6700
PS5 Pro = RX 6800 :|

CPU naj bi ostal isti 8-jedrni Zen2. :|


Drži.
A igre so napisane izključno za namensko strojno opremo.
Posledično je strojna oprema veliko bolje izkoriščena.

Tu si pihnil mimo, ker je praktično enaka strojna oprema tudi v PC kantah, in zanjo so prav tako igre spisane "optimalno". Da se je Sony odločil za 4 let staro RDNA2 RX6800 grafiko, s katero ciljajo celo na 8K ločljivost in dober Ray Tracing, je brca v temo.

Kayzon ::

link_up je izjavil:

jaz ne vem za vas, ampak pri nas imamo pcje za delo in ne za 3d teksture pri 600fps in svojo elektrarno za 1.5kW sistem. :) Ti cajti so ze davno mimo.


A ni zmozen misli da ima nekdo tudi gaming pc poleg pcja za delo? ha

meho7 ::

Dobrih iger pa toliko, da jih se na prste ene roke ne mores nasteti. :))

link_up ::

Kayzon je izjavil:

link_up je izjavil:

jaz ne vem za vas, ampak pri nas imamo pcje za delo in ne za 3d teksture pri 600fps in svojo elektrarno za 1.5kW sistem. :) Ti cajti so ze davno mimo.


A ni zmozen misli da ima nekdo tudi gaming pc poleg pcja za delo? ha


ne, ker je to cist prevec y2k...danes spilajo po telefonih.
In and Out

111111111111 ::

Magic1 je izjavil:

Za 500€ ob izidu PS5 sploh ni bilo debate, kaj je boljši P/P. Pri jurju za pro in pretečenih 4 letih pa se stvari že malo spremenijo. Ekskluziv pa praktično ni več. V najslabšem primeru moraš počakat nekaj časa v parih primerih, ki so še.

Mogoče bo pa Starfield. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja PlayStation 5 Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
645152 (277) chucki
»

PS6

Oddelek: Konzole
413382 (156) kamiKaZaA
»

Resident Evil Village [Resident Evil 8] (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
708791 (2976) dronyx
»

Watch Dogs Legion (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
526671 (3482) oo7

Več podobnih tem