» »

formatiranje izginule particije

formatiranje izginule particije

Boki_ ::

Ko sem nalagal OS sem si naredil dve particiji: eno za Windowse drugo za Linuxe. Naložil sem oboje, vsako na svojo particijo, v Windowsih pa mi ne prepozna particijed:, kjer so Linuxi. Kako naj formatiram D:
Vprašal bi še, kako in kje se nastavi, da ti računalnik ob vklopu avtomatsko zažene Winse, ko ima na izbiro Win in Linux?
I'm back

lopov ::

Windows brez "dodatkov" ne prepoznajo Linux particij (ext2/ext3), pisanje je pa sploh na lastno odgovornost.

Poskusi:

Explore2fs
LTOOLS
Ext2fsnt

V kolikor imas katero imed "journaled" paticij (JFS, XFS, ReiserFS, ext3 je izzvzeta) zgoraj nasteto najbrz ne bo delovalo.
---

Kateri boot manager uporabljas? Lilo, GRUB celo Windows? Vsak boot manager ima opcijo kjer dolocis kateri sistem je privzet.

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

V kaksnem zaporedju si "nalagal"?
Predvidevam, da najprej Linux, potem Windows :)

b.

BigWhale ::

"Naredil sem eno particijo za Okna, in eno particijo za _Linux_"

:)

Windowsi so ti povozili MBR record, kjer se je nahajal LILO oz. GRUB, bootloader, ki skrbi za nalaganje sistema in povprasevanje uporabnika po tem, kateri sistem bi rad nalozil.

Linux BOOT cdrom, logiraj se kot root in pozeni lilo

Should work.

V najboljsem primeru, windowsi ne bodo vec vidni ;)

Boki_ ::

Naložil sem najprel Windows, potem Linux. Rad pa bi, da mi ob zagonu kompa avtomatsko izbere Windows, če jaz ne izbiram.
I'm back

jlpktnst ::

glede default boota pejt v linux za lilo bootloader sicer ne vem (preveri v /boot), če imaš grub pa je v imeniku /boot/grub file menu.lst, odpri ga, spremeni cifro za "default" v željeno cifro, nastaviš pa lahk tudi "timeout".

windowsi od 2000 naprej 100% vidijo linux particijo (vidijo jo kot prostor brez particij na disku - unallocated space). za branje podatkov pa imaš že povezavo malo višje... (mimogrede ext3 je združljiv z ext2 in se ga da brati z programi za branje ext2).

Boki_ ::

Sem že urihtal. Sem šel nadzorna plošča, admin tools, drive management in zbrisal linux part potem pa format v ntfs.
THNX anyway
I'm back

lopov ::

Ja lol ... ti si torej zdaj enostavno zbrisal linux.

Pa bi takoj to povedal :)))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot particija

Oddelek: Operacijski sistemi
202369 (794) MrStein
»

Uninstall Suse Linux 10?

Oddelek: Operacijski sistemi
202223 (1841) Gapi
»

[ Linux ] Tezave z bootloaderjem

Oddelek: Operacijski sistemi
332094 (1822) Volk|
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342202 (1765) Lincolin
»

Noob wants to install Linux :)

Oddelek: Operacijski sistemi
211825 (1437) CCfly

Več podobnih tem