» »

Izogib plačilu IPF za predvajanje glasbe?

Izogib plačilu IPF za predvajanje glasbe?

1
2
3

Glugy ::

tipično slovensko: vse zanima samo kako se izogniti temu ali onemu davku/dajatvi. država tud ne more zastonj funkcionirat. v kapitalizmu bi se pa ja tega lahko zavedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Mato989 ::

Glugy je izjavil:

tipično slovensko: vse zanima samo kako se izogniti temu ali onemu davku/dajatvi. država tud ne more zastonj funkcionirat. v kapitalizmu bi se pa ja tega lahko zavedal.


Kaj ima državljan povprečen od IPFja in SAZASa točno? To so lopovske mafijske družbe nič drugega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Legon je izjavil:

Ja smo razumeli, nekateri imate pac fetis placevat stvari v tri dni namesto da bi se dejansko pozanimali kako in kaj in potem pac sirite gostilniske pravljice.

Tako je to, ko te uradni organ kaznuje.

Mene so tudi dobili na radar, policaj ni stal pravilno na cesti, bil na napačni strani ceste, mahal kot da mu gre za življenje in sem ga gladko ignoriral.

Seveda je šel z lučmi za mano in začel nabijati o ne vem kakih kaznih, ki sem mu jih gladko izpodbil. Ker je nabijal in dobesedno ustrahoval. Ko je videl, da ne bo šlo, se je umiril... Kak drug bi mogoče padel na foro...

Bi ga še za radar pobaral, in o nepravilnem ustavljanju ter napačnem uradnem postopku, pa se mi ni dalo zafrkavati za 60 EUR in hodit okoli po sodiščih.

Škoda mojega cajta, pa tako ali tako ne veš kako se bo sodišče odločilo...

Zato pač folk plačuje te kazni, ker sam postopek stane, in ker je dvomljiv rezultat kljub očitnemu kršenju samega upravnega postopka. Kazni pa dovolj nizke, da si jih lahko privošči.

Sistem sam je gnil v osnovi, saj nobena ustanova poleg sodišča, in v prometu policija, ne bi smela izdajati kazni. Niti FURS. Lahko bi podali ovadbo, kjer bi imel možnost zagovarjanja pred "neodvisno" osebo, torej sodnikom, ki bi na koncu odločil ali je kazen upravičena ali ne. V tem primeru z IPF, kjer inšpektor sploh ni bil na lokaciji, bi na normalnem sodišču vse padlo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

DamijanD ::

Rešitev bi bila - da bi se cel dogodek snemal - arhivsko. In potem predložiš dokaz, da ni bilo nobene glasbe (razen Kuža pazi prvošolčkov). Po tem bi težko neki stari mački nekaj dosegli (oz. vsaj upam, da ne bi mogli)

Miki N ::

Pa saj ti mojstri sploh niso državni organi v smislu, kot so Kifeljci - to so ločene pravne entitete z licenco za striženje ovac. SAZAS je neprofitna (LOL!) organizacija, ki je kao "združenje glasbenikov" IPF pa je kao samostojen zavod. Tako da "država" si umije roke, medtem ko nudi vso "inkasantsko infrastrukturo", vključno pravno in igra neke vrste "pokvarjene policaje" za ta mafijski reket. Sistem je, kot rečeno, dodelan in dobro vpeljan.

Mato989 ::

No samo debilizme na stran.... kaj če zavrneš račun ker glasbe ni bilo... oni te morajo dejansko tožit za ta denar... na sodišču... ni to kr izvržba kot FURS... Pol bo pa treba tudi sodišču kaj predložit kak dokaz da to kar računajo dejansko je bilo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Drugače pa OP, si se poizkusil "samodekalrirati", kot imajo omenjeno v FAQ? Lol, menda dobiš lahko celo "kontrolni obisk" (upam, da ne zaračunavajo potnih stroškov) da preverijo, če jih "goljufaš". :D


V svojem podjetju ne uporabljamo varovanih del. Zakaj moramo potem izpolniti in posredovati izpolnjen obrazec, ki smo ga prejeli od IPF, k.o.?

Nemogoče je vnaprej vedeti, v katerih podjetjih se uporablja varovana dela in v katerih ne. Čeprav je vsako podjetje po zakonu dolžno uporabo varovanih del prijaviti IPF, k.o., se tega vsi ne zavedajo. IPF, k.o. zato želi z obvestilom povabiti k sodelovanju vsako na novo nastalo podjetje. Če se na vabilo ne odzove, ne vemo kako je z uporabo varovanih del v tem podjetju. Čez nekaj dni bo ponovno dobilo obvestilo od IPF, k.o. in pozneje lahko pričakuje tudi kontrolni obisk. Torej, če v vašem podjetju ne uporabljate varovanih del, bo najbolje, da nam to takoj sporočite z obrazcem, ki ste ga prejeli po pošti ali pa nam to sporočite preko e-sporočila na: uporabnik@ipf.si


Je pa tale njihov FAQ en velik watdafak v splošnem:
https://www.ipf.si/uporabljate-glasbo/f...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Malcolm_Y ::

Jp, noro dobro so vse skupaj zastavili - sem bral njihovo letno poročilo, ki je že grafično tako dodelano, da se v vsebino malokdo sploh ne bi spustil.

Bi se pa bilo zanimivo poglobiti v prihodke in odhodke. Zastonj gotovo ne delajo.

Invictus ::

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miki N ::

Malcolm_Y je izjavil:

Jp, noro dobro so vse skupaj zastavili - sem bral njihovo letno poročilo, ki je že grafično tako dodelano, da se v vsebino malokdo sploh ne bi spustil.

Bi se pa bilo zanimivo poglobiti v prihodke in odhodke. Zastonj gotovo ne delajo.


Seveda delajo zastonj. Vse so to neprofitne organizacije in zavodi. Imajo v statutu.

Jasno, ko odšteješ vse stroške, ki jih ti neumorni branilci pravic glasbenikov imajo z vami, banda! :)

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.


In kateri zakon jim nalaga to boniteto? Ker ne moreš ti kr rečt da uporabljaš to, pol bi tudi jaz lahko rekel in pošiljal fakture in bi vsi morali dokazat brez dvoma da nisem nekaj za njih delal...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

rejven ::

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.


Tale je pa močna, če je res. Tud mene zanima pravna podlaga za tole.

AllStarc ::

Prelagam dodatno taktiko. Publiko na dogodku animiram da v ritmu popoloskajo. Prijavim na sazasu novo avtorsko delo, saj gre pri tovrstnem ploskanju za glasbo. Potem še posnamem na nosilec in zahtevam še od IPF svoje.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.

IPF, SAZAS, RTV... kriv si ker imaš priložnost. Ti pa dokaži da te priložnosti nikoli, pod nobenim pogojem, ne izkoristiš.

Se strinjam z nekaterimi v tej temi da to buzeriranje s strani teh (in podobnih) organizacij na sodišču (verjetno) ne bi zdržalo... v teoriji. Praksa je pa pač mal drugačna. Sam kot je v navadi za forumske znalce: jebeš prakso.
Life is as complicated as we make it...

Miki N ::

Pithlit je izjavil:

Sam kot je v navadi za forumske znalce: jebeš prakso.


Oziroma kot je pogosto primer pri teh banditih, praksa jebe tebe. :'(

Legon ::

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.

Sem prepican da ti ne bo tezko dat vir za to neumnost. Aja, pozabljam s kom govorim...

Pithlit ::

Miki N je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sam kot je v navadi za forumske znalce: jebeš prakso.


Oziroma kot je pogosto primer pri teh banditih, praksa jebe tebe. :'(

Mhm. Spomni se na to ko kupiš svoj naslednji podatkovni nosilec. Ki je dodatno zacolan zato ker si kriminalc. Al pa printer. Al pa... Pa ko plačaš RTV položnico...

Prehitro pozabljamo da se te stvari dogajajo povsem legalno tako s strani države, kot z njenim blagoslovom. Pod "državo" si lahko tudi "EU" predstavljate, da ne bo spet sam slovenija una grda, grda (ker se podobne organizacije zelo podobno obnašaja praktično povsod... marsikje še grše).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Miki N ::

Ja saj pravim, gre za klasičen mafijski "zavarovalniški reket" - ne rabiš plačati, vse je opcijsko!

Glavna razlika je seveda, da gre tukaj za dovolj male zneske, da se še največjim entuzjastom ne splača zajabavati s posameznim primerom .... saj to je recimo tudi klasična inšpektorska igra recimo. Pride naloži nek BS in izda kazen za ne vem 100 evrov. Kako češ to spodbijati brez škode?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Pithlit ::

Legon je izjavil:

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.

Sem prepican da ti ne bo tezko dat vir za to neumnost. Aja, pozabljam s kom govorim...

Ima prav. Točno tako delujejo. Koliko bi to zdržalo na sodišču je ločen problem... išče se junak ki bi to testiral v praksi.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Miki N je izjavil:

Ja saj pravim, gre za klasičen mafijski "zavarovalniški reket" - ne rabiš plačati, vse je opcijsko!

Glavna razlika je seveda, da gre tukaj za dovolj male zneske, da se še največjim entuzjastom ne splača zajabavati s posameznim primerom .... saj to je recimo tudi klasična inšpektorska igra recimo. Pride naloži nek BS in izda kazen za ne vem 100 evrov. Kako češ to spodbijati brez škode?


Ja samo oni tebi pošljejo RAČUN... ti račun preprosto zavrneš češ da se nič takega ni zgodilo... potem morajo ONI dat to na sodišče kjer ti preprosto poveš da nisi imel glasbe... pol morajo pa oni dokazat da je bila glasba...

Ali hočeš rečt da ti jaz lahko zdaj kot sp pošljem eno fakturo in boš jo ti plačal ker je 60EUR in se ne splača zavračat ker ne morš dokazat da sem jaz to res naredil? In jaz ne bom rabil na sodišču dokazovat da sem jaz to opravil?


Ker če je tako bom čez 14 dni milijonar, ker grem po javnem imeniku podjetij pošljem vsakemu fakturo pa je... po vaše se ne splača zavračat za 60EUR ker so stroški večji?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Miki N ::

Ja probaj ane!

Legon ::

Pithlit je izjavil:

Legon je izjavil:

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.

Sem prepican da ti ne bo tezko dat vir za to neumnost. Aja, pozabljam s kom govorim...

Ima prav. Točno tako delujejo. Koliko bi to zdržalo na sodišču je ločen problem... išče se junak ki bi to testiral v praksi.

Zaenkratv se predvsem isce junak, ki bo dal od sebe kaj vec kot gostilnisko nakladanje.

Pri vseh dosedanjih blodnajqh, se predvsem pozablja da ne obstaja mehanizem da bi to oni enostransko izterjal brez sodisca. Kar pomeni da morajo predlozit konkretne dokaze ne samo gostilniske blodnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Utk ::

Če ne plačaš računa, nočeš plačat, ni prvi naslednji korak tožba na sodišču, ampak izvršba. Če je to neko društvo, ki se zbere enkrat na 3 mesece, bo šla ta izvršba mimo rokov za pritožbo preden bo sploh kdo vedel kaj se je zgodilo. Potem te ne bo več nihče vprašal ali si špilal glasbo ali ne, ampak zakaj nisi ugovarjal na izvršbo.

Legon ::

Utk je izjavil:

Če ne plačaš računa, nočeš plačat, ni prvi naslednji korak tožba na sodišču, ampak izvršba. Če je to neko društvo, ki se zbere enkrat na 3 mesece, bo šla ta izvršba mimo rokov za pritožbo preden bo sploh kdo vedel kaj se je zgodilo. Potem te ne bo več nihče vprašal ali si špilal glasbo ali ne, ampak zakaj nisi ugovarjal na izvršbo.

Nic od tega ni specifika IPF, to lahko trdis za popolnoma vsak racun, ki ga kdorkoli poslje.

Pithlit ::

Legon je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Legon je izjavil:

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.

Sem prepican da ti ne bo tezko dat vir za to neumnost. Aja, pozabljam s kom govorim...

Ima prav. Točno tako delujejo. Koliko bi to zdržalo na sodišču je ločen problem... išče se junak ki bi to testiral v praksi.

Zaenkratv e predvsem isce junak, ki bo dal od sebe kaj vec kot gostilnisko nakladanje.

Žal nimam več odločbe o rubežu za slabih 400€. Bi ti jo z velikim veseljem priobčila. Sem pa tudi ziher da bi ti hitro našel še kakšen teoretičen način kako se temu izognit. Pa magari tko da bi dala lokalnemu odvetniku enih 10k€ pa zapravila 20 let po sodiščih.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Druge račune društvo pričakuje, jih imajo lahko na mailu ali pa niti nimajo nekih rednih računov. Neko malo društvo ima pa pošto na nekem naslovu, kjer gre človek za 3 tedne na dopust in gre vse mimo.

Miki N ::

Utk je izjavil:

Če ne plačaš računa, nočeš plačat, ni prvi naslednji korak tožba na sodišču, ampak izvršba. Če je to neko društvo, ki se zbere enkrat na 3 mesece, bo šla ta izvršba mimo rokov za pritožbo preden bo sploh kdo vedel kaj se je zgodilo. Potem te ne bo več nihče vprašal ali si špilal glasbo ali ne, ampak zakaj nisi ugovarjal na izvršbo.


In jasno ta izvršba jih tudi stane ipd itd. ... že tukaj pridejo v igro ti manjši zneski in zakaj se ti ne izplača zajebavati. To so ko komarji, cuzajo po malem - ampak uspešno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Mato989 ::

Dobro ampak dajmo malo bolj počasi.

1. imaš event
2. nimaš muzike
3. dobiš račun od IPF karkoli the fuck že so

4. zavrneš račun z dopisom povratnico da nič od tega ne drži

5. kaj se zgodi?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Legon ::

Pithlit je izjavil:

Legon je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Legon je izjavil:

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.

Sem prepican da ti ne bo tezko dat vir za to neumnost. Aja, pozabljam s kom govorim...

Ima prav. Točno tako delujejo. Koliko bi to zdržalo na sodišču je ločen problem... išče se junak ki bi to testiral v praksi.

Zaenkratv e predvsem isce junak, ki bo dal od sebe kaj vec kot gostilnisko nakladanje.

Žal nimam več odločbe o rubežu za slabih 400EUR. Bi ti jo z velikim veseljem priobčila. Sem pa tudi ziher da bi ti hitro našel še kakšen teoretičen način kako se temu izognit. Pa magari tko da bi dala lokalnemu odvetniku enih 10kEUR pa zapravila 20 let po sodiščih.

Za napisat ugovor na izvrsbo ne rabis odvetnika. Pa tudi spet gostilnisko blodis tri dni, ker to nima nic z IPF. Povsem enako ti lahko kdorkoli poslje nek fiktiven racun in bedaki pac placate.

Mato989 je izjavil:

Dobro ampak dajmo malo bolj počasi.

1. imaš event
2. nimaš muzike
3. dobiš račun od IPF karkoli the fuck že so

4. zavrneš račun z dopisom povratnico da nič od tega ne drži

5. kaj se zgodi?

Posljejo izvrsbo, napises ugovor in potem morajo na sodisce, kjer morajo dejansko dokazat ali si vrtel glasbo.

Utk je izjavil:

Druge račune društvo pričakuje, jih imajo lahko na mailu ali pa niti nimajo nekih rednih računov. Neko malo društvo ima pa pošto na nekem naslovu, kjer gre človek za 3 tedne na dopust in gre vse mimo.

Kar se enako lahko zgodi tudi s kateri koli drugim fiktivnim ali resnicnim racunom, tako da ne razumem kaj ima to s temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

c3p0 ::

rejven je izjavil:

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.


Tale je pa močna, če je res. Tud mene zanima pravna podlaga za tole.


Ni je. Grejo na to, kot že napisano, da se večini enostavno ne splača, ker jih na koncu precej več stane, tudi če zmagajo na sodišču. Reket. Ima pa preveč ljudi korist od tega (ironično, razen velike večine glasbenikov), zato zlate goske ne bodo ubijali.

Utk ::

Kar se enako lahko zgodi tudi s kateri koli drugim fiktivnim ali resnicnim racunom, tako da ne razumem kaj ima to s temo.

Navadni mali goljufi ne grejo v izvršbo, ker jih bi razkrinkali, samo pošiljajo račune in ako prođe prođe.
Legit račun boš pa plačal tudi če po roku, ne bojo šli v izvršbo naslednji dan, niti teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

Če ljudje napišejo svojo izkušnjo iz prakse, to ni gostilniško natolcevanje. Če je veliko enakih izkušenj, lahko že potegnemo nek vzorec.

Ali so pa naredili prav ali ne, je pa druga stvar.

Invictus ::

Legon je izjavil:

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.

Sem prepican da ti ne bo tezko dat vir za to neumnost. Aja, pozabljam s kom govorim...

Tole...

V svojem podjetju ne uporabljamo varovanih del. Zakaj moramo potem izpolniti in posredovati izpolnjen obrazec, ki smo ga prejeli od IPF, k.o.?

Nemogoče je vnaprej vedeti, v katerih podjetjih se uporablja varovana dela in v katerih ne. Čeprav je vsako podjetje po zakonu dolžno uporabo varovanih del prijaviti IPF, k.o., se tega vsi ne zavedajo. IPF, k.o. zato želi z obvestilom povabiti k sodelovanju vsako na novo nastalo podjetje. Če se na vabilo ne odzove, ne vemo kako je z uporabo varovanih del v tem podjetju. Čez nekaj dni bo ponovno dobilo obvestilo od IPF, k.o. in pozneje lahko pričakuje tudi kontrolni obisk. Torej, če v vašem podjetju ne uporabljate varovanih del, bo najbolje, da nam to takoj sporočite z obrazcem, ki ste ga prejeli po pošti ali pa nam to sporočite preko e-sporočila na: uporabnik@ipf.si

Njihov FAQ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

1. imaš event
2. nimaš muzike
3. dobiš račun od IPF karkoli the fuck že so

4. zavrneš račun z dopisom povratnico da nič od tega ne drži

5. Pošljejo izvržbo,
6. Napišeš ugovor in potem morajo na sodišče, kjer morajo dejansko dokazat ali si vrtel glasbo.


Torej kje točno imamo problem tu?

c3p0 je izjavil:

rejven je izjavil:

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.


Tale je pa močna, če je res. Tud mene zanima pravna podlaga za tole.


Ni je. Grejo na to, kot že napisano, da se večini enostavno ne splača, ker jih na koncu precej več stane, tudi če zmagajo na sodišču. Reket. Ima pa preveč ljudi korist od tega (ironično, razen velike večine glasbenikov), zato zlate goske ne bodo ubijali.


Kaj jih stane točno? Če ti napišeš ugovor na izvržbo in če te dajo na sodišče nimaš ti še nobenih stroškov... ne rabiš odvetnika za to.

Invictus je izjavil:

Legon je izjavil:

Invictus je izjavil:

IPF uporablja obratno dokazno pravilo. Kot FURS. Vsi so krivi, razen če dokažejo da niso.

Sem prepican da ti ne bo tezko dat vir za to neumnost. Aja, pozabljam s kom govorim...

Tole...

V svojem podjetju ne uporabljamo varovanih del. Zakaj moramo potem izpolniti in posredovati izpolnjen obrazec, ki smo ga prejeli od IPF, k.o.?

Nemogoče je vnaprej vedeti, v katerih podjetjih se uporablja varovana dela in v katerih ne. Čeprav je vsako podjetje po zakonu dolžno uporabo varovanih del prijaviti IPF, k.o., se tega vsi ne zavedajo. IPF, k.o. zato želi z obvestilom povabiti k sodelovanju vsako na novo nastalo podjetje. Če se na vabilo ne odzove, ne vemo kako je z uporabo varovanih del v tem podjetju. Čez nekaj dni bo ponovno dobilo obvestilo od IPF, k.o. in pozneje lahko pričakuje tudi kontrolni obisk. Torej, če v vašem podjetju ne uporabljate varovanih del, bo najbolje, da nam to takoj sporočite z obrazcem, ki ste ga prejeli po pošti ali pa nam to sporočite preko e-sporočila na: uporabnik@ipf.si

Njihov FAQ...


Nič od tega ni enako FURSovem obratnem dokaznem bremenu... Oni že lahko kontrolorja pošljejo, čeprav jaz ga ne bi plačal, ker bodo morali prvo pokazat zakonski člen ki mi nalaga tole da jaz odgovorim karkoli na njihove vpreašalnike in da potem plačam kontrolorja.


Ampak ti si zašel izven središča
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

c3p0 ::

Legon je izjavil:


Posljejo izvrsbo, napises ugovor in potem morajo na sodisce, kjer morajo dejansko dokazat ali si vrtel glasbo.



Njihov odvetnik ti verjetno še prej teži in te želi prestrašit k plačilu z raznimi pozivi. Če grejo tožit, vsak plača svojega odvetnika. Če nimajo dokazov, zmagaš (pri naših sodiščih je še to dvomljivo) in dobiš nazaj nekaj stroškov, še vedno daleč manj od dejanskih. Sploh, če se še pritožujejo, se stroški na koncu precej naberejo in do tega dne lahko minejo leta.

>> Kaj jih stane točno? Če ti napišeš ugovor na izvržbo in če te dajo na sodišče nimaš ti še nobenih stroškov... ne rabiš odvetnika za to.


Nekaj moraš odgovorit, v vsakem primeru, tudi če natolcujejo čiste laži. Če je dovolj "nisem kriv", kot pri kazenskem, vprašanje. Seveda si lahko brez svojega odvetnika in se sam zastopaš, je pa polno zafuranih primerov, ki bi bili gladko dobljeni, ker je nekdo želel prišparat par 100 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Mato989 ::

c3p0 je izjavil:

Legon je izjavil:


Posljejo izvrsbo, napises ugovor in potem morajo na sodisce, kjer morajo dejansko dokazat ali si vrtel glasbo.



Njihov odvetnik ti verjetno še prej teži in te želi prestrašit k plačilu z raznimi pozivi. Če grejo tožit, vsak plača svojega odvetnika. Če nimajo dokazov, zmagaš (pri naših sodiščih je še to dvomljivo) in dobiš nazaj nekaj stroškov, še vedno daleč manj od dejanskih. Sploh, če se še pritožujejo, se stroški na koncu precej naberejo in do tega dne lahko minejo leta.

>> Kaj jih stane točno? Če ti napišeš ugovor na izvržbo in če te dajo na sodišče nimaš ti še nobenih stroškov... ne rabiš odvetnika za to.


Nekaj moraš odgovorit, v vsakem primeru, tudi če natolcujejo čiste laži. Če je dovolj "nisem kriv", kot pri kazenskem, vprašanje. Seveda si lahko brez svojega odvetnika in se sam zastopaš, je pa polno zafuranih primerov, ki bi bili gladko dobljeni, ker je nekdo želel prišparat par 100 EUR.



Dejansko največ kar te stane je čas... ugovor na izvržbo spišeš sam, ni neka znanost... potem če te pa dajo na sodišče pa tudi ni nek bavbav... dejansko je zadeva precej straightforward... ti samo izjaviš da glasbe ni bilo, potem morajo pa oni dokazat da je bila in da je inšpektor obiskal event. ti pa samo ponavljaš, glasbe ni bilo, inšpektorja videl nisem...

Kaj hočeš tu zajebat?

Seveda govoriva o predpostavki da je to res bilo tak, da glasbe ni bilo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

Inšpektor: "Sem prišel tja, slišal glasbo"
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Inšpektor: "Sem prišel tja, slišal glasbo"


Rekla kazala ne bo dovolj... oni morajo dokazat da so bili tam in da je glasba bila... to je kot bi policist rekel da si vozil 200 brez da te ma slikanega :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Miki N ::

Ma najbolj sporen del tega "poslovnega modela", ki jih loči od običajnih komercialnih nategunov je, da imaš tukaj opravka z recimo temu ... paradržavnimi organizacijami. Se pravi, ko ti zavrneš plačilo enemu takemu "društvu ljubiteljev glasbe" nisi samo zavrnil računa, kar je eno ampak si kar naenkrat kršill nek zakon.

Konkretno v primeru IPF je to Zakon o avtorskih in sorodnih pravicah (ZASP). "Sorodnih" eh? Pustimo tukaj sam problem vseh teh "custom" zakonov, ampak glavni trik je da tukaj vse tale združenja in zavodi delujejo koordinirano z "državo" kot un stari WWF tag team, ko te en zbije drugi pa z vrha nate skoči. To je nekaj kar običajen Nategun s.p. ne more izvesti in je meni osebno sporno - če "država" hoče uveljavljati zakone kasirati v primeru kršitev.. naj za to ustanovi sama svoj organ, ne pa da se skriva za dobro plačanimi "društvi" (no tukaj je verjetno poanta, to so tudi šihti za Prijatelje, ki daleč presegajo običajno državno fikusarjenje).

Legon ::

c3p0 je izjavil:

Legon je izjavil:


Posljejo izvrsbo, napises ugovor in potem morajo na sodisce, kjer morajo dejansko dokazat ali si vrtel glasbo.



Njihov odvetnik ti verjetno še prej teži in te želi prestrašit k plačilu z raznimi pozivi. Če grejo tožit, vsak plača svojega odvetnika. Če nimajo dokazov, zmagaš (pri naših sodiščih je še to dvomljivo) in dobiš nazaj nekaj stroškov, še vedno daleč manj od dejanskih. Sploh, če se še pritožujejo, se stroški na koncu precej naberejo in do tega dne lahko minejo leta.

>> Kaj jih stane točno? Če ti napišeš ugovor na izvržbo in če te dajo na sodišče nimaš ti še nobenih stroškov... ne rabiš odvetnika za to.


Nekaj moraš odgovorit, v vsakem primeru, tudi če natolcujejo čiste laži. Če je dovolj "nisem kriv", kot pri kazenskem, vprašanje. Seveda si lahko brez svojega odvetnika in se sam zastopaš, je pa polno zafuranih primerov, ki bi bili gladko dobljeni, ker je nekdo želel prišparat par 100 EUR.


Preskakuješ korake. Prvo kot prvo za napisat ugovor na izvrbo, dejansko moraš napiast bolj ali manj samo to, da izvršbi nasprotuješ. Od tam morajo potem oni sprožit tožbo, kjer morajo konkretizirat kaj si jim dolžan in tudi konkretno navest dokaze, ki jih imajo. In če je res da se glasba ni predvajala bo že v tem koraku iz avijona jasno, da ni ničesar. Drugo pa je, če dejansko obstaja spor okrog vsebin, ki so se predvajale. Takrat pa se zadeva lahko začne vleč in ni poceni.

c3p0 ::

Za začetek lahko zamudiš kak rok in si zgubil.

Pripeljejo par prič, da so slišale nek komad, jih boš sesul med izpraševanjem?

RedDrake ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Inšpektor: "Sem prišel tja, slišal glasbo"


Rekla kazala ne bo dovolj... oni morajo dokazat da so bili tam in da je glasba bila... to je kot bi policist rekel da si vozil 200 brez da te ma slikanega :))

Recimo v mojem primeru, kjer se festival dogaja v LJ po centru.
Ob petkih in sobotah zvečer so fantovščine/dekliščine, kjer je trenutno popularno imeti baterijski zvočnik in nažigati glasnost do daske.
Kontrolor samo iz razdalje posname tvoj dogodek, kjer se razločno sliši glasba.
In kaj narediš potem? V končni fazi lahko on _SAM_ pripelje zvočnik in posname glasbo. Izvor bo težko dokazati. Festival uporablja ozvočenje (za govor, ne glasbo), ampak na videu bodo zvočniki in glasba. Ergo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Legon ::

delavec44 je izjavil:

Če ljudje napišejo svojo izkušnjo iz prakse, to ni gostilniško natolcevanje. Če je veliko enakih izkušenj, lahko že potegnemo nek vzorec.

Ali so pa naredili prav ali ne, je pa druga stvar.


Zaenkrat imamo dve izkušnji. En človek, ki trdi da niso predvajali glasbe amapak so kar plačali karkoli je od njih zahteval IPF in lokalni trol, ki mu ni prvič da prodaja meglo, ni ravno veliko izkušenj iz katerih lahko potegnemo vzorec, ampak je samo in le gostilniško natolcevanje.

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Inšpektor: "Sem prišel tja, slišal glasbo"


Rekla kazala ne bo dovolj... oni morajo dokazat da so bili tam in da je glasba bila... to je kot bi policist rekel da si vozil 200 brez da te ma slikanega :))

Hmmmm.... Maš prav. Ko so me pred leti na koncu Sinje Gorice dobili na radar so mi izročili fotko preden so mi kazen spisali.
Life is as complicated as we make it...

Legon ::

c3p0 je izjavil:

Za začetek lahko zamudiš kak rok in si zgubil.

Pripeljejo par prič, da so slišale nek komad, jih boš sesul med izpraševanjem?


Torej hočeš povedat, da IPF na sodišče pošilja ljudi krivo pričat za 100 EUR? Jao, kam smo odblodili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

c3p0 ::

Legon je izjavil:


Preskakuješ korake. Prvo kot prvo za napisat ugovor na izvrbo, dejansko moraš napiast bolj ali manj samo to, da izvršbi nasprotuješ. Od tam morajo potem oni sprožit tožbo, kjer morajo konkretizirat kaj si jim dolžan in tudi konkretno navest dokaze, ki jih imajo. In če je res da se glasba ni predvajala bo že v tem koraku iz avijona jasno, da ni ničesar. Drugo pa je, če dejansko obstaja spor okrog vsebin, ki so se predvajale. Takrat pa se zadeva lahko začne vleč in ni poceni.


Jaz sem govoril o odgovoru na tožbo. Sem mislil, da smo prišli že dlje od ugovora in smo tam, kjer te že tožijo. Če pride tako daleč. Če dejansko ni bilo nič spornega predvajano. Če je bilo, pa te je lahko upravičeno strah, ker ne veš kaj/če kaj imajo. V tem primeru pač plačaš. Dosti če-jev.

Legon ::

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Inšpektor: "Sem prišel tja, slišal glasbo"


Rekla kazala ne bo dovolj... oni morajo dokazat da so bili tam in da je glasba bila... to je kot bi policist rekel da si vozil 200 brez da te ma slikanega :))

Hmmmm.... Maš prav. Ko so me pred leti na koncu Sinje Gorice dobili na radar so mi izročili fotko preden so mi kazen spisali.


Kaj imajo whatabotizmi o policiji s to temo? Razen obupanih poskusov gostilniškega derailanja teme?

Pithlit ::

Legon je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Inšpektor: "Sem prišel tja, slišal glasbo"


Rekla kazala ne bo dovolj... oni morajo dokazat da so bili tam in da je glasba bila... to je kot bi policist rekel da si vozil 200 brez da te ma slikanega :))

Hmmmm.... Maš prav. Ko so me pred leti na koncu Sinje Gorice dobili na radar so mi izročili fotko preden so mi kazen spisali.


Kaj imajo whatabotizmi o policiji s to temo? Razen obupanih poskusov gostilniškega derailanja teme?

Ne vem. Nisem jaz policajev sem uturila.
Life is as complicated as we make it...

Legon ::

c3p0 je izjavil:

Legon je izjavil:


Preskakuješ korake. Prvo kot prvo za napisat ugovor na izvrbo, dejansko moraš napiast bolj ali manj samo to, da izvršbi nasprotuješ. Od tam morajo potem oni sprožit tožbo, kjer morajo konkretizirat kaj si jim dolžan in tudi konkretno navest dokaze, ki jih imajo. In če je res da se glasba ni predvajala bo že v tem koraku iz avijona jasno, da ni ničesar. Drugo pa je, če dejansko obstaja spor okrog vsebin, ki so se predvajale. Takrat pa se zadeva lahko začne vleč in ni poceni.


Jaz sem govoril o odgovoru na tožbo. Sem mislil, da smo prišli že dlje od ugovora in smo tam, kjer te že tožijo. Če pride tako daleč. Če dejansko ni bilo nič spornega predvajano. Če je bilo, pa te je lahko upravičeno strah, ker ne veš kaj/če kaj imajo. V tem primeru pač plačaš. Dosti če-jev.


Osnovna izjava, ki je začela to debato je bila: Kljub temu, da nismo predvajali glasbe, smo morali plačati prispevek IPF. In to je tisto kar je pač idiotizem in gostilniško nakladanje.

Mato989 ::

RedDrake je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Inšpektor: "Sem prišel tja, slišal glasbo"


Rekla kazala ne bo dovolj... oni morajo dokazat da so bili tam in da je glasba bila... to je kot bi policist rekel da si vozil 200 brez da te ma slikanega :))

Recimo v mojem primeru, kjer se festival dogaja v LJ po centru.
Ob petkih in sobotah zvečer so fantovščine/dekliščine, kjer je trenutno popularno imeti baterijski zvočnik in nažigati glasnost do daske.
Kontrolor samo iz razdalje posname tvoj dogodek, kjer se razločno sliši glasba.
In kaj narediš potem? V končni fazi lahko on _SAM_ pripelje zvočnik in posname glasbo. Izvor bo težko dokazati. Festival uporablja ozvočenje (za govor, ne glasbo), ampak na videu bodo zvočniki in glasba. Ergo ...



On lahko posname kar želi, ampak bo moral DOKAZAT da je to točno na tvojem prizorišču... kakšne neumne ideje pa so to?

Saj oni morajo ravno to naredit, DOKAZATI IZVOR na sodišču da je res točno ta event imel muziko...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komu vse moram placati, da lahko poslusam glasbo?

Oddelek: Loža
163140 (1795) mzakelj
»

Kdo dobi več, Sazas ali nastopajoči? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19238683 (31205) Meizu
»

Slovenija: tržni inšpektorat ne bo preganjal gostinskih lokalov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7325803 (21290) Jeronimo

SAZAS - Račun za kresovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110775 (9306) Gandalfar
»

ECJ: Za predvajanje glasbe v zobozdravstveni ordinaciji (in še kje) ni potrebno plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5420267 (17560) cegu

Več podobnih tem