» »

Upravnik zadržuje denar iz naslova ogrevanja

Upravnik zadržuje denar iz naslova ogrevanja

V-i-p ::

Pozdrav. V bloku, kjer živita oče in mama imajo ogrevanje še na kurilno olje. Za lansko sezono so plačevali čez celo leto in sedaj pred novo sezono poračunali kdo je plačal preveč in kdo premalo (kako so delali izračun ne vem ali preko delilnikov ali po kvadraturi). Starša sta plačala 600€ preveč. V bistvu, kolikor vem, praktično vsi dobijo nazaj. So pa to štirje manjši bloki. Skupaj približno 40 stanovanj. No, sedaj, ko so dobili izračun je zraven pisalo, da se bo preveč vplačan znesek pač prenesel v novo kurilno sezono. Ampak moj oče se je v lanski sezoni ogreval za 300€. Kaj bo zdaj upravnik od vseh držal in obračal denar? Na podlagi česa? Jaz bi očetu predlagal, da naj vsi zahtevajo denar nazaj, samo ne vem s čim "zagrozit" upravniku, oz. ali ima upravnik sploh podlago to delat? Hvala za kak namig in idejo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ganon ::

V čem je problem? 600 evrov morata zdaj imeti v dobrem. Položnic v prihodnje ne bosta plačevala, dokler bo možno koristiti teh 600 evrov.

Mi pa ni jasno, kako imata lahko toliko preplačila. To je nenormalna številka.

kixs ::

To je kar obicajna praksa. Vendar mora vse biti po dogovoru. Ko sem bil se v bloku, smo se tako dogovorili na sestanku lastnikov.

Je pa kar malo nizko, da se je ogreval za 300€. Js sem vec ali manj kuril na kamin in vklopljen je bil le en radiator cez celo sezono. Cena po poracunu okoli 430€ + cca 50€ za drva za cca 75m2. To je bilo pred kaksnimi 8 leti.

uvb76_cb ::

Sam bi vztrajal da se preplačilo vrne. Recimo da jima crkne pralni stroj... imata denar v roki in kupita novga, ali je bolje vzeti na obroke + stroški, na koncu delata samo minus. Jaz bi rekel, pare na sunce pa gotovo, pa naj se j... računovodkinja s tem, saj je za to je plačana. Glede dela upravnikov bom pa rekel samo APP, ako prođe, prođe.

V-i-p ::

Sam se strinjam z @uvb76_cb. Vem, da je zdaj znesek v dobrem in niso problem finance, bolj se gre za princip zakaj bi zdaj upravnik imel "pare" od 40ih stanovanj? Naj vrnejo in novo sezono štartajo z nulo. Furs tudi vrača in ne reče bomo drugo leto poglihali :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

nejc_nejc ::

Če ste vsi za, ga zamenjajte...

Legon ::

Če ne obstaja dogovor, ali na nivoju pogodbe z upravnikom ali sklepa zbora stanovalcev potem upravnik nima pravne osnove, da sredstva zadrži in z njimi samovoljno razpolaga. Tako, da če se vam gre za ta denar, se pošlje dopis v katerem ga pozovete,da v razumnem roku (recimo 14 dni) denar vrne na TRR lastnika. Če tega ne stori pač sledi prijava za kaznivo dejanje zatajitve.

feryz ::

A ni malo kasno za te fore? Čez dva tedna bodo že kurilca rabili.
To bi morali spomladi urediti.

Legon ::

Zastaralni roki za zatajitev so bistveno daljši kot pol leta.

Opkow ::

Če imata na kurilca, potem imata tudi cisterno.
Kar pomeni, da mora upravnik naročit pred sezono določeno količino kurilnega olja in mora za to založit določeno vsoto denarja.

Je razlika napram ogrevanju na elektriko, plin, vročevod, kjer dobivaš energent sproti na daljavo.

mancini ::

Opkow
In zato ti upravnik v enem letu pobere za 3 sezone ogrevanja.
Ne se hecat no

ferko2 ::

Točno to. Kaj pol, recimo da se upravnik sklicuje na "inflacijo". Bojo potem morali še doplačevat, ko bo naslednjič naročal olje?
Kdo/kaj preprečuje upravnikom da se grejo ponzi, če ima kdo 20 blokov je to hitro lahko več miljonov liquid sredstev in jih potem obrača za svoj d.o.o. če pa guzne je pa itak stečaj in čao. Upravništvo je na nivoju reketa italjanske mafije.

Utk ::

Z denarjem se špara dokler ga imaš ti v rokah. Ko si ga dal od sebe, jebiga zdaj...
Ko so prihajale te pretirane položnice bi moral nekdo rečt, čakte mau, od kod zdaj taki zneski.

ferko2 ::

Ja žal je ta moment mimo, ne samo pri OP ampak je takih primerov nebroj, ko ma folk sredstva pri upravniku ta pa potem "poračunava".
Vprašanje je zdaj, kako, takoj oz. čim hitreje, te "presežke" nazaj dobit/izterjat od upravnika. Je to dopis/odvetnik/telefon ... edino kar lahko računamo je to, da se bo upravnik temu izogibal z izgovori zato je treba met nek prijem, ki ti to TAKOJ (24-48 ur) nazaj da.

Utk ::

Sej verjetno položnice od upravnika še zmeraj prihajajo, za te mu sporočiš, naj si poravna iz "presežka".

Lonsarg ::

Mislm vse je stvar dogovora, ce je nek dogovor na podlagi katere drzi ta sredstva je najprej dogovor za spremeniti.

Ce dogovora ni pac naslednjih poloznic ne placas, dokler teh sredstev ne zmanjka (in posles email naj poravna to poloznico oz teh sredstev).

joez7 ::

V našem koncu, je tako, da se presežek do višine naslednje položnice poračuna. Če je presežka več kot za eno položnico se avtomatsko vrne. Nima kaj držat denarja, lepo pisni zahtevek, če ni odgovora ovadba.
Prvo lepo - obvezno pisno z priporočeno pošto, naprej pa trdo.
Aja, mate na skupni položnici samo ogrevanje, ali pa tudi vodo in elektriko. Če je skupen. Pač kot ti je zgoraj svetoval, ne plačaš, protestiraš račun in navedeš naj plača iz presežka. Pa lepo se zmente skupaj in dajte skupen zahtevek.
Aja reklamiraš račun, če ti ne odgovori, je reklamacija po 8dneh upravičena - te ne more več tožit (lahko ugovarjaš na Eizvržbo). Drugače pa mora met upravnik neko s.p. ali d.o.o. - se mu lepo namalaj v knjigo pritožb. Ga bo inšpektor ob letnem obisku lepo spovedal.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

Invictus ::

Knjiga pritožb, ne me hecat.

Greš do upravnika, lepo poveš, da naj vrne preplačani denar, ali pa ga boš zamenjal, če ne vrne denarja, sploh če je uradno izdal dokument o preveč vplačanem denarju.

Plus izvršba preko odvetnika, kjer bo plačal še sodne in odvetniške stroške.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joez7 ::

Invictus je izjavil:

Knjiga pritožb, ne me hecat.

Greš do upravnika, lepo poveš, da naj vrne preplačani denar, ali pa ga boš zamenjal, če ne vrne denarja, sploh če je uradno izdal dokument o preveč vplačanem denarju.

Plus izvršba preko odvetnika, kjer bo plačal še sodne in odvetniške stroške.


Moraš iti po vrsti (stopnjevat) in vse met pisno.
Smo meli pacienta, ki je zahteval odvetniške stroške, jih žal ni dobil. Nasprotna stranka mu je lepo razložila in na sodišču dokazala, da bi mu plačala če bi zahteval (ni mel pisnih dokazov) in se lepo znebila njegovega odvetnika, ji je sodišče pritrdilo.
Ti bo kak pravnik lepo razložil - sam poslušat ga je treba.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

destroyer2k ::

Invictus je izjavil:

Knjiga pritožb, ne me hecat.

Greš do upravnika, lepo poveš, da naj vrne preplačani denar, ali pa ga boš zamenjal, če ne vrne denarja, sploh če je uradno izdal dokument o preveč vplačanem denarju.

Plus izvršba preko odvetnika, kjer bo plačal še sodne in odvetniške stroške.


Upravnika ne moreš sam menjat ampak potrebuješ glasovanje kjer večina lastnikov se strinja. Tudi če je dokument izdan o preveč plačanem denarju, še vedno ne pomeni da lahko kar po domače delaš.

In kaj če imajo v pogodbo z upravnikom da gre v dobroimetje in pri izbiri upravnika so se večinsko strinjali, kako boš potem dal izvržbo? Pač vsi takoj neki nabijeta a realno prvo stvar kar je potrebno je prebrati pogodbo sklenjeno z upravnikom, ker če so se strinjali z temi pogoji na začetku potem so si sami krivi.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklop od skupnega ogrevanja in prehod na električno

Oddelek: Loža
476068 (4876) starfotr
»

Zavrnitev položnice upravniku

Oddelek: Loža
385722 (2216) matobeli
»

Problem z najemnikom stanovanja

Oddelek: Loža
143464 (1752) Ishmael
»

Stroški - garosnjera/1 sobno (cca 35m2)

Oddelek: Loža
279157 (7671) matjazzz
»

Obracun stroskov ogrevanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15826488 (22348) kixs

Več podobnih tem