» »

"Sramotna" odškodnina Vzajemne

"Sramotna" odškodnina Vzajemne

«
1
2

V-i-p ::

Pozdrav. Nimam namena "obogatet" na račun poškodbe, sem čisto lepo preskrbljen, pa vendar me je tole včeraj presenetilo, sploh ker gre za mojo prvo resnejšo poškodbo v življenju in pojma niman o zavarovalnicah in odškodninah. Skratka: v začetku maja sem si pri teku in precej grdem padcu zlomil pogačico. Zvečer, ko na nogo nisem več mogel stopit so me seveda domači odpeljali v UKCLJ, kjer so po vseh slikanjih in pregledih ugotovili, da bo potrebna operacija in me sprejeli na oddelek. Drugi dan pa je na viziti zdravnik povedal, da glede na mojo starost ne bi operirali, ampak so se odločili za zdravljenje z longeto in berglami. No, to je trajalo tri mesece, vmes 3x pregled, en teden nazaj pri zadnjem pregledu pa končno olajšanje. Zdravnica pove, da je zlom zaceljen (po rentgenu sodeč) in da lahko začnem postopoma stopat na nogo in hodit normalno, brez bergel. Dala bo predlog osebni zdravnici tudi za zdraviliško zdravljenje. Ok, v ponedeljek zberem vse izvide iz zVem in izpolnim obrazec za prijavo poškodbe in priložim vseh deset pdfjev (triažni list, izvide, ct, rentgen,...) ter jim pošljem. Včeraj (torek) pa dobim mail, da mi po pregledu dokumentacije in blabla pogojih pripada odškodnina, ki "vam bo tekom jutrišnjega dne nakazana na vaš račun". Za dodatna pojasnila smo vam na voljo na blabla številki in blabla mailu, na koncu hvala in lep pozdrav. To je to. Znesek odškodnine: 375€. Kaj zdaj? Pač, to dobiš in adijo, glede na to, da bo odškodnina danes? Saj še zavrnit ne moreš, če se ne strinjaš ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Okapi ::

Koliko si pa mislil, da ti pripada?

Hudobec82 ::

Moj fotr je za kompliciran zlom kolka in kake 3 mesce ležanja dobu ... jurja.

INRI1 ::

V-i-p je izjavil:

Znesek odškodnine: 375EUR.

Seveda, pa saj je jasno, da so zavarovalnice in banke največji goljufi v sedanjem svetu. Ne vem, zakaj bi se temu čudil, sicer jih lahko tožiš, pa boš dobil 376 eurov.

Tiste pogodbe, ki ste jih z njimi podpisali, referencirajo "Dune (zbrana dela)" debele pravilnike, ki jih seveda ni nihče niti prebral, ne razumel in ne sledil updatom.

In ljudje bi potem na zavarovalnice prenesli sedanje javno zdravstvo... japajade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: INRI1 ()

starfotr ::

Ne vem zakaj ne preberete kaj podpišete. Pogoji so tako nikakvi, da se zavarovanje veliki večini ljudem ne izplača, se pa to izplača zavarovalnici.

Racunalnik ::

Ah lambo scena slotecha.
Naivno upanje da ko se zavaruješ bo pa ob morebitnem zapletu in izplačilu kasneje padla odškodnina manjšega avta.

Enaka scena je pri varčevanju, stebrih, zavarovalnicah itd. Ideja da saj bo ob pokoju padlo še kakšnih 30k v roke.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Poznam žensko, ki si je na morju malo zvila nogo, nato blefirala in vlekla bolniško še cca. pol leta. Dobila je slabih 5k.

Razlika? Imela je odvetnika. Pa ne najemat raznih odškodnina nategov.

jan_g ::

Znesek odškodnine: 375€. Kaj zdaj?


Kakšno zavarovanje pa si imel? Jaz sem pred leti sklenil nezgodno za celo družino pri Savi, ker so posebej reklamirali kritje za zlom 5000 evrov. Ampak je jasno cel kup pogojev. Da dosežeš ta znesek, si skorajda moraš naenkrat zlomiti obe roki in obe nogi. Kakorkoli, žal si je predlani najmlajši sin zlomil roko nad komolcem. Gips je imel 5 tednov, kakšna operacija oz. bolnišnično zdravljenje ni bilo potrebno. Izplačali so 1500 evrov. Menim, da bi pri tebi (glede na trajanje zdravljenja) morali izplačati vsaj toliko, če ne še več.

V-i-p ::

Okapi je izjavil:

Koliko si pa mislil, da ti pripada?

Jah, mislil nisem nič, se mi pa zdi znesek res smešen sploh, ko pomislim na točno 98 dni na berglah, bolečine prva dva tedna in na uporabo račke prvi teden :).
@jan_g: paket pri Vzajemni je nek srednji, kjer piše zlom kosti DO 2,500€. Pri meni so priznali 15%, se pravi 375€.
Ampak ok, bolj kot ta odškodnina me zdaj pyzdi to, ko mi je zdravnica rekla, da je možno, da bo tudi zdraviliško zdravljenje zavrnjeno. Eh ja...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

feryz ::

Saj si dobil 375 evrov. Za dan ali dva toplic bo. Ostalo pa doplačaš.

KraitPay ::

c3p0 je izjavil:

Poznam žensko, ki si je na morju malo zvila nogo, nato blefirala in vlekla bolniško še cca. pol leta. Dobila je slabih 5k.

Razlika? Imela je odvetnika. Pa ne najemat raznih odškodnina nategov.

Ja tudi sam mislim da bo tole ustrezna pot. Nič sam, samo preko odvetnika. Pogovor steče čisto drugače.

jan_g ::

Ampak, če ima polica za zlom kritje do 2500 kot je napisal Vip, tudi odvetnik ne more delati čudežev. Vprašanje, kakšno polico je imela ta ženska z zvitim gležnjem. Ni isto, če imaš mesečno plačilo za nezgodno 5 eur ali 20 eur.

delavec44 ::

Vsa ta zavarovanja so brez veze in z njimi služijo samo zavarovalnice.

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Vsa ta zavarovanja so brez veze in z njimi služijo samo zavarovalnice.


Tako, meni so hotli enkrat podturit tole zavarovanje sem rekel da ja če bo pisalo eksplicitno v zavarovalni polici da za vsak dan zlomljene roke dobim 50 EUR, za vsak dan raka dobim 80 EUR itd... pol so pa gledali
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Jaz ga pa imam, na vsaj treh koncih. Pa čeprav nisem rabil dohtarja 30 let. Nikoli ne veš, kaj se zgodi.
Mi pa vsaj ne bo treba jokati po forumih, če se mi kaj zgodi. Se bo vseeno nekaj nabralo, na več koncih.

V nedeljo sem bil pri bratrancu, si je v stilu une pičke skoraj roko odrezal. Vsaj pol leta je dober, če ne kar celo leto. Pa še potem je vprašanje, koliko bo roka funkcionirala.
Sem ga tudi o tem povprašal, o nezgodnem, mi je povedal, da je petnajst let plačeval nezgodno zavarovanje, letos marca ga je pa skenslal. Ker ga nikoli ni rabil.
Ups, glede na njegovo poškodbo, bi lahko vsaj vplačane premije dobil nazaj. Tako pa ...

delavec44 ::

In zakaj bi brez nezgodnega jokal po forumih. Ne dobiš bolniške?

HolyFuck1 ::

Jaz ga pa imam, na vsaj treh koncih. Pa čeprav nisem rabil dohtarja 30 let. Nikoli ne veš, kaj se zgodi.
Mi pa vsaj ne bo treba jokati po forumih, če se mi kaj zgodi. Se bo vseeno nekaj nabralo, na več koncih.


Na treh koncih se ti bo nabralo 375€, zdaj pa vsaj kakšnih 60€ na mesec pustiš zavarovalnicam. Brihten, ni kaj.

Invictus ::

To je to, ker folk ne vem kaj je zavarovanje...

Večina folka misli, da je zavarovanje kot varčevanje, ne prebere pa drobnega tiska...

Sam sem življenjsko zavarovan, v korist žene. Ne bo dobila nekega velikega denarja, za pogrebne stroške bo. Ampak, ker imam to skupaj z investicijskem varčevanjem, sem v prejšnji rudi v 10 letih dobil 100% vložka. Plus zavarovanje.

Zdaj imam isto... Bom videl, ali bo zadeva v koncu v plusu ali ne, ampak gre se v osnovi za zavarovanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Vsa ta zavarovanja so brez veze in z njimi služijo samo zavarovalnice.


Tako, meni so hotli enkrat podturit tole zavarovanje sem rekel da ja če bo pisalo eksplicitno v zavarovalni polici da za vsak dan zlomljene roke dobim 50 EUR, za vsak dan raka dobim 80 EUR itd... pol so pa gledali


Dejansko obstajajo police, kjer je z zneski tocno doloceno. Ampak ce zelis take zneske je premija visoka, tako da je itak bv.

feryz ::

delavec44 je izjavil:

In zakaj bi brez nezgodnega jokal po forumih. Ne dobiš bolniške?
Vprašaj OP-ja.

HolyFuck1 je izjavil:

Jaz ga pa imam, na vsaj treh koncih. Pa čeprav nisem rabil dohtarja 30 let. Nikoli ne veš, kaj se zgodi.
Mi pa vsaj ne bo treba jokati po forumih, če se mi kaj zgodi. Se bo vseeno nekaj nabralo, na več koncih.

Na treh koncih se ti bo nabralo 375€, zdaj pa vsaj kakšnih 60€ na mesec pustiš zavarovalnicam. Brihten, ni kaj.
Kako pa veš, koliko plačujem?
Misliš da dam 5 evrov mesečno?

Že če daš 60 evrov mesečno, bo kaj več kot 375 evrov.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Vsa ta zavarovanja so brez veze in z njimi služijo samo zavarovalnice.


Tako, meni so hotli enkrat podturit tole zavarovanje sem rekel da ja če bo pisalo eksplicitno v zavarovalni polici da za vsak dan zlomljene roke dobim 50 EUR, za vsak dan raka dobim 80 EUR itd... pol so pa gledali


Dejansko obstajajo police, kjer je z zneski tocno doloceno. Ampak ce zelis take zneske je premija visoka, tako da je itak bv.


Dejanske zneske bi morali točno določit v vsaki polici tu bi država bluzila skupaj z regulacijo ne pa pri uravnilovki kumarc...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

A spet država? Ker normalen človek ne razume prebranega?
Jebala vas država, pol ali celo tričetrt tem na forumu je zato, ker je preveč države, ne zato, ker jo je premalo.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

A spet država? Ker normalen človek ne razume prebranega?
Jebala vas država, pol ali celo tričetrt tem na forumu je zato, ker je preveč države, ne zato, ker jo je premalo.


Država regulira debilnosti, tam kjer bi pa morala da bi se olajšalo povprečnemu pa ne bi... ravno kontra bi moralo bit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Ok, razloži kako to izgleda.
Država reče zavarovalnici, da mora za 10 evrov premije izplačati 1000 evrov za zlom?
Potem ne rabimo zavarovalnic. Vsakemu naj doda prispevek za zavarovanje pri plači in je urejeno.
1 procent več davka na plače gor ali dol, kdo bi se sekiral?

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Ok, razloži kako to izgleda.
Država reče zavarovalnici, da mora za 10 evrov premije izplačati 1000 evrov za zlom?
Potem ne rabimo zavarovalnic. Vsakemu naj doda prispevek za zavarovanje pri plači in je urejeno.
1 procent več davka na plače gor ali dol, kdo bi se sekiral?


Neumnost... Država da navodilo da mora VSAKA zavarovalna polica vsebovati EKSPLICITNE nedvoumne zneske za vsak dan zavarovane poškodbe...

Torej po domače da ne more biti ambiguitya:

Primer:

Namesto da je zakonsko dovoljeno da vpišeš na zavarovalno polico Da dobiš za zlom do 2.500 EUR mora biti napisano točno koliko EUR dobiš za vsak dan zloma, pa če je 5 EUR ali 17 EUR ali 300 EUR... tako da ni potrebno plačevati odvetnika in nekih pavšalnih ocen zavarovalnice koliko ti izplača...

To je regulacija okvirja, nikakor pa ne tvoj debilizem da bi morali napisat da za 1 EUR premije dobiš 1.000 EUR na dan...


V mojem primeru oz. rešitvi je potem tudi TEŽKO agentu napizdevat folk, ker je pač jasno napisano toliko in toliko na dan, to razume tudi oni ki konča OŠ...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

fikus_ ::

Pri zavarovanjih je potrebno prebrat vse pogoje, ne poslušat samo tistega, ki ti proda zavarovanje, ker trosijo bonbončke, kateri tudi ni nujno da držijo.

Za ta primer je verjetno v zavarovalni polici napisano, da je za bolnišnično zdravljenje toliko in toliko €/dan (kar je prodajalec zavarovanja skoraj zagotovo na glas povedal). Ne povedo pa, da za izven bolnišnično zdravljenje dajo malo ali nič.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Nehaj nakladat mato. Zavarovalnice izplačajo tisto, kar so obljubile in kar si plačal.
Če se tebi ne da brati na tone spremljajočega špeha, ki se valja po njihovih spletnih straneh ali jih dobiš na zahtevo, je to tvoj problem, ne njihov.

Se spomnimo lanskih poplav? KO je folk jokal, da za celo bajto dobi dva jurja!?
Za piz.., na polici ti na veliko piše, da si zavarovan do dveh jurjev. Kaj naj bi tukaj pomagala država?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

fikus_ ::

Mato bi pri svoji plači kapitalizem, ko mu pa zagusti pa socializem.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

gort ::

Zanimivo, en moj znanec je prav včeraj prekinil dve zavarovanji pri prav tej zavarovalnici, seveda v skladu s splošnimi pogoji...

Ker se navadno ne bere kaj dosti teh pogojev, izgleda, da bo potrebno dati vsaj gptklepetalu preveriti na spletu dostopne splošne pogoje in ga vprašati ključne stvari, če ne že kar kakšnega odvetnika imet na svoji strani

feryz je izjavil:

Jaz ga pa imam, na vsaj treh koncih. Pa čeprav nisem rabil dohtarja 30 let. Nikoli ne veš, kaj se zgodi.
Mi pa vsaj ne bo treba jokati po forumih, če se mi kaj zgodi. Se bo vseeno nekaj nabralo, na več koncih.

Ne vem, kako je z bio-zdravstvenimi zadevami ampak mi je agentka razložila, da nič ne pomaga in si samo oškodovan zaradi enkratnega izplačila, če imaš hišo in interier zavarovano pri treh zavarovalnicah, ker bi lahko prišlo do okoriščanja. Sem rekel, ja ne okoriščanje ampak večkratno zavarovanje, pa se je samo nasmehnila, da se v sistemu drugače vodi. Prosim, na dobljenih primerih me demantirajte.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

Ok, razloži kako to izgleda.
Država reče zavarovalnici, da mora za 10 evrov premije izplačati 1000 evrov za zlom?
Potem ne rabimo zavarovalnic. Vsakemu naj doda prispevek za zavarovanje pri plači in je urejeno.
1 procent več davka na plače gor ali dol, kdo bi se sekiral?


Neumnost... Država da navodilo da mora VSAKA zavarovalna polica vsebovati EKSPLICITNE nedvoumne zneske za vsak dan zavarovane poškodbe...

Torej po domače da ne more biti ambiguitya:

Primer:

Namesto da je zakonsko dovoljeno da vpišeš na zavarovalno polico Da dobiš za zlom do 2.500 EUR mora biti napisano točno koliko EUR dobiš za vsak dan zloma, pa če je 5 EUR ali 17 EUR ali 300 EUR... tako da ni potrebno plačevati odvetnika in nekih pavšalnih ocen zavarovalnice koliko ti izplača...

To je regulacija okvirja, nikakor pa ne tvoj debilizem da bi morali napisat da za 1 EUR premije dobiš 1.000 EUR na dan...


V mojem primeru oz. rešitvi je potem tudi TEŽKO agentu napizdevat folk, ker je pač jasno napisano toliko in toliko na dan, to razume tudi oni ki konča OŠ...


Saj je v pogojih vse napisano. Samo folk ne bere in raje joka.

mertseger ::

V-i-p je izjavil:

Pozdrav. Nimam namena "obogatet" na račun poškodbe, sem čisto lepo preskrbljen, pa vendar me je tole včeraj presenetilo, sploh ker gre za mojo prvo resnejšo poškodbo v življenju in pojma niman o zavarovalnicah in odškodninah. Skratka: v začetku maja sem si pri teku in precej grdem padcu zlomil pogačico. Zvečer, ko na nogo nisem več mogel stopit so me seveda domači odpeljali v UKCLJ, kjer so po vseh slikanjih in pregledih ugotovili, da bo potrebna operacija in me sprejeli na oddelek. Drugi dan pa je na viziti zdravnik povedal, da glede na mojo starost ne bi operirali, ampak so se odločili za zdravljenje z longeto in berglami. No, to je trajalo tri mesece, vmes 3x pregled, en teden nazaj pri zadnjem pregledu pa končno olajšanje. Zdravnica pove, da je zlom zaceljen (po rentgenu sodeč) in da lahko začnem postopoma stopat na nogo in hodit normalno, brez bergel. Dala bo predlog osebni zdravnici tudi za zdraviliško zdravljenje. Ok, v ponedeljek zberem vse izvide iz zVem in izpolnim obrazec za prijavo poškodbe in priložim vseh deset pdfjev (triažni list, izvide, ct, rentgen,...) ter jim pošljem. Včeraj (torek) pa dobim mail, da mi po pregledu dokumentacije in blabla pogojih pripada odškodnina, ki "vam bo tekom jutrišnjega dne nakazana na vaš račun". Za dodatna pojasnila smo vam na voljo na blabla številki in blabla mailu, na koncu hvala in lep pozdrav. To je to. Znesek odškodnine: 375€. Kaj zdaj? Pač, to dobiš in adijo, glede na to, da bo odškodnina danes? Saj še zavrnit ne moreš, če se ne strinjaš ;).


Spomni jih na to ko te naslednjič kličejo kako zelo te cenijo. Jaz vsakega ki me kliče iz zavarovalnice samo še steam u p.m.

pero50 ::

cca 15 let nazaj sem imel neko šolsko zavarovanje, long stroy short. zlom pogačice, 2 meseca gipsa, še 4 mesece bergl in potem še pol leta hudih bolečin v nogi. Odškodnina 180€. 3€ na dan za gips.

je že res, da je blo zavarovanje takrat ranga 20€ na leto, ampak glede na to da smo trije bratje, sem rekel da se statistično ne polomimo vsake 3 leta in je vseeno če mati da denar v žep in da 200€ tistemu ki se polomi sama :P Od takrat se sicer ni polomil nihče. Naj tako tudi ostane :P

so me pa parkrat klicali iz zavarovalnice in mi hoteli podturiti kvazi nezgodna zavarovanja, ampak sedaj je to 20€ ali več na mesec, ne na leto.

Mato989 ::

Saj je v pogojih vse napisano. Samo folk ne bere in raje joka.


Tako kot nihče od nas ni prebral celih Terms and COnditions od vsake igrice ali česarkoli tako pač ne od zavarovanja, to ne spremeni dejstva da bi lahko država naredila tu red in bistveno izboljšala in minimalizirala z regulacijo take primere
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Saj je v pogojih vse napisano. Samo folk ne bere in raje joka.


Tako kot nihče od nas ni prebral celih Terms and COnditions od vsake igrice ali česarkoli tako pač ne od zavarovanja, to ne spremeni dejstva da bi lahko država naredila tu red in bistveno izboljšala in minimalizirala z regulacijo take primere


Ker si ti len in ne prebereš kaj podpisuješ, pričakuješ da ti bo pomagala država? Pa kaj je s tabo narobe? V splošnih pogojih za polico imaš točno definirano vse do česa si upravičen itd. For fuck sake.

red_baron ::

Poznam primer ko je v polici pisalo da ti za ZLOM OKONČIN pripada kar dober znesek na dan.
No si je dec zlomil roko in nogo in je rekel no bo vsaj nekaj padlo vendar ko je oddal zahtevek so mu zavrnili saj je ZLOM OKONČIN množina torej vsaj 3 ali več moraš zlomiti.
On je pa zlomilv SAMO roko in nogo....

kriptobog ::

red_baron je izjavil:

Poznam primer ko je v polici pisalo da ti za ZLOM OKONČIN pripada kar dober znesek na dan.
No si je dec zlomil roko in nogo in je rekel no bo vsaj nekaj padlo vendar ko je oddal zahtevek so mu zavrnili saj je ZLOM OKONČIN množina torej vsaj 3 ali več moraš zlomiti.
On je pa zlomilv SAMO roko in nogo....


In to je pisalo tudi v splošnih pogojih, ki jih ni prebral ane. Sami se jim pustite nategnit

Utk ::

Edini način, da te ne nategnejo je, da se ne zavaruješ.

fur80 ::

Pa saj piše koliko dobiš na dan za določeno poškodbo? Ali ne, ali samo meni to pokažejo pri zavarovalnici.

Jaz sem dobil za zlom, bolj prelom roke in opreracijo 1000EUR. + Seveda vse zdravljenje. Samo operacija je bila 3000EUR. + bolnica 1 teden, potem vsi pregledi,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Utk ::

Zakaj se sploh zavarujete za take stvari? Kaj ti bo par 100 evrov, če si zlomiš nogo, zakaj bi to plačeval?
Jaz sem zavarovan (vsaj upam) za invalidnost, tam se začnejo konkretni stroški, če si moraš zrihtat dvigalo, poseben avto itd. Če imaš zlomljeno roko, ok, saj je zoprno, ampak kaj ti bo 300 evrov pomagalo pri tem?

Machete ::

Dejansko niso tako poceni ta zavarovanja. Jaz imam SP-NE-21 / paket DP. - 5/ (aka zlom kosti do 3000k EUR) pri Vzajemni in stane 160/ leto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

IL_DIAVOLO ::

Ce se Vam to splača :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

gort ::

Da ne bom zdaj vsega lepil, tukaj samo dva od več odgovorov klepetalagpt glede na splošne pogoje na spletu, verjetno daleč boljša razlaga kot mnenje naključnega slehernika :D

Opredelitev "nezgode" (Člen 2):
Interpretacija zavarovancev: Zavarovanci lahko menijo, da vsaka poškodba, ki jo utrpijo v vsakdanjem življenju, šteje kot nezgoda.
Interpretacija zavarovalnic: Zavarovalnice striktno definirajo nezgodo kot dogodek, ki je nenaden, nepredviden, zunanji in povzroči telesno poškodbo. Če dogodek ne izpolnjuje vseh teh kriterijev, zavarovalnica lahko zavrne zahtevek.
...
Izključitve iz kritja (Člen 7):
Interpretacija zavarovancev: Zavarovanci pogosto predpostavljajo, da bo zavarovanje krilo vse dogodke, ki jih dojemajo kot nesreče ali poškodbe.
Interpretacija zavarovalnic: Zavarovalnice natančno opredelijo izključitve, kot so bolezni, zdravstveni zapleti, psihične motnje, spontane rupture, in druge situacije, ki niso zajete v kritje. To pomeni, da so določeni dogodki, ki jih zavarovanci dojemajo kot "nesreče", dejansko izključeni iz kritja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

no comment ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce se Vam to splača :D

Mogoče si spregledal, ampak tip ima kosti zavarovane za 3mio (3.000 * 1.000) EUR in plača 160 EUR na leto.

Ni TAKO bad deal...

Twixz ::

Jaz sem se enkrat polil po roki z vrelim oljem (doma prižgal napačno plato na indukciji).
Opekline nad členki prstov in po palcu od nohta navzgor. Čudežno ne več, ker sem namesto stran od sebe posodo potegnil k sebi. Sreča sem avtomatsko porinil po parih sekundah roko pod hladno vodo iz pipe.
Dobil sem 280EUR. Okrevanje 14 dni (prevezi na 2 dni, roka od opeklin v mehurjih). Takrat sem plačeval nezgodno 13EUR na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Jure14 ::

gort je izjavil:

Sem rekel, ja ne okoriščanje ampak večkratno zavarovanje, pa se je samo nasmehnila, da se v sistemu drugače vodi. Prosim, na dobljenih primerih me demantirajte.

Vrednost hiše je recimo 280000€, življenje pa je neprecenljivo.
Če imaš hišo zavarovano pri več zavarovalnicah, bo skupnonizplačilo max 280000€.
Če si življenjsko (nezgodno) zavarovan, ni zgornje meje skupnih izplačil.

gort ::

Jure14 je izjavil:

gort je izjavil:

Sem rekel, ja ne okoriščanje ampak večkratno zavarovanje, pa se je samo nasmehnila, da se v sistemu drugače vodi. Prosim, na dobljenih primerih me demantirajte.

Če si življenjsko (nezgodno) zavarovan, ni zgornje meje skupnih izplačil.

Morda je kdo zadovoljen s tvojo razlago, jaz nisem. Življenje ima vrednost in ceno kot vse ostalo (in ni konstantna), zavarovalnice tudi verjetno niso 'med tvojo srčno izbiro,' ki bi jih tvoja smrt posebej prizadela, lahko pa naredimo eksperiment, s katerim to preverimo, ti prvi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

primoz4p ::

Utk je izjavil:

Edini način, da te ne nategnejo je, da se ne zavaruješ.

Kako?
Osebni bančni račun je praktično obvezen.
Poglejmo npr. NLB
Splošni pogoji za nezgodno zavarovanje imetnikov osebnih računov
I. Definicije
1. Zavarovalec je oseba, ki sklene zavarovalno pogodbo in plača premijo.
2. Zavarovanec je fizična oseba, od katere smrti ali invalidnosti je odvisno izplačilo zavarovalnine. Zavarovanec je vsak imetnik osebnega računa (v nadaljevanju: računa), opredeljenega v dodatku k pogodbi o
zavarovanju imetnikov osebnih računov, ki izpolnjuje obveznosti v skladu s pogodbo o odprtju računa.
3. Upravičenec je oseba, kateri zavarovalnica izplača zavarovalnino.
...
I. Splošne določbe
1. NLB VITA, življenjska zavarovalnica d.d. Ljubljana (v nadaljevanju: zavarovalnica) in Nova ljubljanska banka d.d., Ljubljana (v nadaljevanju: zavarovalec) se s temi splošnimi pogoji dogovorita o pogojih zavarovanja
imetnikov računov, odprtih pri zavarovalcu.
...
III. Zavarovane osebe
1. Po teh splošnih pogojih je zavarovan imetnik osebnega računa ne glede na njegovo zdravstveno stanje, splošno delovno sposobnost in starost, razen če je po 2. odstavku te točke izključen iz zavarovanja.
...
V. Zavarovalno kritje in obveznost zavarovalnice
1. Zavarovalni primer po teh splošnih pogojih je nezgodna smrt ali popolna trajna invalidnost kot posledica nezgode.
...
4. Zavarovalnica v primeru nastanka zavarovalnega primera izplača zavarovalnino v višini pozitivnega stanja na računu zavarovanca ob 24.00 na dan nastanka nezgode, vendar ne manj kot 960,00 EUR in ne več kot 9.600,00 EUR.
...


Za pogrebne stroške je, če ... obstaja še droben tisk, ki ga ne mislim kopirati :P)

solatjek ::

Lahko imaš zavarovano pri 100 zavarovalnicah, neglede ali materialno ali življenjsko, izplačano dobiš samo od ene, vse ostale se bodo sklicevale na okoriščanje in da si že prejel odškodnino, če pa imaš smolo, se boš pa zagovarjal zaradi goljufije in ti bodo še tisto, kar si dobil, odvetniki požrli.

Zanimivo pa je, da ti nobena zavarovalnica ne odkloni zavarovanja, če imaš enako zavarovano že drugje.

Zavarovalnice nikoli niso delale za ljudi. Že to, da če živiš nekje, kjer je nek riziko glede kakšne naravne okoliščine, zavarovalnice tega rizika ne zavarujejo, saj je za njih prevelik riziko, da bi zavarovali tvoj riziko...

gort ::

Solatjek, še huje je - še obvestiti jih menda moraš, čeprav bi to naj bilo razvidno v zavarovalniškem sistemu :D

Obveznost obveščanja zavarovalnic:
Informiranje o obstoječih zavarovanjih: Pri sklepanju novega nezgodnega zavarovanja je pomembno, da zavarovanec obvesti zavarovalnico o vseh obstoječih policah. Zavarovalnice lahko to informacijo uporabijo za oceno tveganja in določitev ustrezne premije.
Možna vplivanja na pogoje: Če zavarovalnica oceni, da je zavarovanec že dovolj pokrit ali da obstaja preveliko tveganje zaradi večkratnega zavarovanja, lahko zavrne sklenitev nove police ali predlaga višjo premijo.


PS: Kolikor pač je možno zaupati gptklepet interpretaciji napram laiku in brez potrditve pri odvetniku, pa še tam očitno ni enoličnosti.

solatjek ::

no comment je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce se Vam to splača :D

Mogoče si spregledal, ampak tip ima kosti zavarovane za 3mio (3.000 * 1.000) EUR in plača 160 EUR na leto.

Ni TAKO bad deal...


Vprašanje, kaj pa če je 3mio € odškodnine mišljeno za zlom kosti, torej vseh kosti hkrati. Potem se 3mio € deli na 207 delov, kolikor imamo vseh kosti, dobimo slabih 15.000€ in ker gre npr. za prst, kar je pa mala kost v primerjavi z nevem katero drugo kostjo in funkcionalno ni tako pomembna, saj je prstov 10, pa se to še deli na nevem kaj… Gospod, tule vam pa pripada 34,12€, jutri nakažemo 😀 Pa veste, še davek vam odbijemo, saj vam je logično ne, veste, takšna je praksa, pa prejšnji teden je tudi ena gospa prišla, pa vam povem, tole ste kar dobro dobili, ker gospa je pa dobila samo 12€, ker si ni prebrala drobnega tiska, pa ni vedela, da je za mezinec pač manj kot za palec…. na kozlaje ti gre, ko to poslušaš.

Kot je UTK napisal: nategnjen nisi le takrat, če se nisi zavaroval. Ko se pa zavaruješ, pa bi moral iti z odvetnikom tja, pa še takrat ni rečeno, da veš, kaj imaš zavarovano. Drobnega tiska in internih pravil ogromno in zanimivo, vse naravnano v smeri, da dobiš manj ali nič.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
910230766 (1040) Lonsarg
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16844426 (10492) Mateja88
»

nezgodno zavarovanje in poškodba

Oddelek: Loža
121782 (1161) delavec44
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9939071 (10911) jocoj
»

Odgovornost iz obveznega zavarovanja in civilna tožba

Oddelek: Na cesti
244917 (4045) MrStein

Več podobnih tem