» »

Prenos premijskega razreda

Prenos premijskega razreda

River0123 ::

Zanima me, ce so kaksne omejitve znotraj iste zavarovalnice glede prenosa premijskega razreda iz oceta na sina. Se to lahko stori tudi ce ima oseba na katero se prenasa moj bonus malus/je voznik zacetnik? Ti pa pac potem ko naredis prenos, startas v zacetnem 14.razredu?

tony1 ::

Pred 20imi leti (ni šlo za mladega voznika) je Triglav zahteval notarsko overjeno (darilno?) pogodbo, nato so podarjeni bonus brez težav upoštevali pri obdarjencu.

drooer ::

Obdarjenec lahko pridobi največ po 5 % bonusa na vsako leto veljavnosti vozniškega dovoljenja ustrezne kategorije ne glede na višino podarjenega bonusa. Če gre za mladega voznika, prenos bonusa zato najbrž ni smiseln.

matic492 ::

Jaz imam na Generali popust preko očeta, ker sam še nisem v 50% razredu (pa 1x sem padel 3 razrede ker sem imel manjšo nesrečo). Pa nisem naredil nobenega prenosa, samo agent je nekako naredil da sva oba na polici (jaz in oče) in imam njegov popust, istočasno pa dobivam 5% na leto svojega. Pa kolikor vem oče ni zgubil nobenega razreda, tako da ni bil "prenos".

Kako/kaj točno je to vse zrihtano pa nimam pojma, jaz sem samo poklical agenta in je vse zrihtal...

EDIT: Aja, nisem več mladi voznik, ko sem bil še mladi voznik nisem imel tega zavarovanja prek njega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

bemfa ::

Temu na Generaliju pravijo družinska polica. Nositelj bonusa mora tam imeti sklenjeno zavarovanje, ostali pa dobijo razliko v obliki komercialnega popusta.

starfotr ::

River0123 je izjavil:

Zanima me, ce so kaksne omejitve znotraj iste zavarovalnice glede prenosa premijskega razreda iz oceta na sina. Se to lahko stori tudi ce ima oseba na katero se prenasa moj bonus malus/je voznik zacetnik? Ti pa pac potem ko naredis prenos, startas v zacetnem 14.razredu?


Ne samo znotraj zavarovalnice. Tudi med zavarovalnicami je možen prenos. Tudi na druge člane.

celje ::

drooer je izjavil:

Obdarjenec lahko pridobi največ po 5 % bonusa na vsako leto veljavnosti vozniškega dovoljenja ustrezne kategorije ne glede na višino podarjenega bonusa. Če gre za mladega voznika, prenos bonusa zato najbrž ni smiseln.



to je tocno. vsaj na triglav zavarovalnici

teslam2 ::

nism mel nobenga problema pri prenosu bonusa na partnerko... tako daa oce- sin ne bi smeli komplicirat...

WaterBoy ::

Zdravo. Nekja me zanima.
Kolega ima obstoječ avto ki je pisan na njega in ima 50% bonusa pri zavarovalnici, sedaj je kupil drugega in ko ga je zavaroval, pri drugi zavarovalnici, so mu rekli da bonusa ne morejo upoštevati.

Je to res?

Hvala

delavec44 ::

In kaj je naredil s prvim avtom?

WaterBoy ::

Ima ga še. Je v voznem stanju

Tilen ::

Za dva ne dobiš popusta. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

WaterBoy ::

Aha ok. Hvala. Nisem vedel :)

Sem mislil da ko imaš nek popust se to prenaša na vse avte ki jih imaš :D

fikus_ ::

Popust lahko preneseš z enega na drugi avto s tem da ta "en" nima več popusta.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Tilen ::

Mislim, to je nekaj, kar so nas prepričale zavarovalnice, da ne bo kakšne pomote. :)

Seveda bi lahko imel popust na obeh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

matic492 ::

Sigurno se da zrihtat kak družinski popust, če men dajo popust prek očeta pa niti v istem mestu ne živima :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

delavec44 ::

Ampak če ga je šel zavarovati na drugo zavarovalnico. Verjetno bi na prvi vsaj kakšen komercialni dobil do dela PR.

fikus_ ::

Pred leti se je dalo, kako je sedaj, ne vem.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Legon ::

Treba ločit med komercailnimi popusti, ki so v rokah zavarovalnice in jih nudijo skladno s svojo politiko in pa premijskimi razredi, ki so reguilirani.

Tilen ::

Kdo jih pa regulira, notranji nadzor zasebne zavarovalnice in jih šeška, če dajo preveč popusta? :)

Daj prosim link, kjer piše, da to regulira nek neodvisen organ in predvidene kazni za previsoke popuste.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Legon ::

Tilen ::

Agencija seveda obstaja, to je jasno. Kje vidim regulirane popuste in kazni za previsoke popuste?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Legon ::

Vidim, da povšno bereš. Nisem govoril o tem, da so regulirani popusti. Napisal sem ravno obratno in sicer da komercialne popuste lahko zavarovalnica ureja po svoji presoji. Govoril sem o regulaciji sistema bonus-malus in premijskih razredih. Ampak verjetno boš razložil, da je zgolj naključje, da vse zavarovalnice uporabljajo enake premisje razrede, da se vedno začne v 14. razredu, ki je čudežno pri vsaki zavarovalnici 100% zavarovalne vsote in so določena pravila prenosa PR med vozili. Vses je zgolj posledica spleta naključnih okoliščin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Tilen ::

Strinjam se, da so razredi regulirani. Je preskok PR torej nekaj kar je regulirano in bi za to morala biti kazen ali je to nekaj, kar spada pod nekomercialen popust? Prehod iz PR14 na PR9 v enem letu, recimo.

Sam mislim, da je to nekaj kot ZDR-1, kjer pač piše kaj je tisto minimalno - en PR navzgor/navzdol. Se pravi to je najmanj kar lahko dobiš in regulirano je kar lahko največ dobi zavarovalnica - malus. Kartelni dogovor zavarovalnic pa je, da se gor dobiva minimalno.

Da bi dobil kazen, ker si preskočil PR, še nisem slišal. Ne smatram dodaten PR popust enako, kot recimo popust pri plačilu z gotovino.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

delavec44 ::

Eni so enkrat ponujali preskok 2 razredov v enem letu.

Tilen ::

Prehod med razredi za več kot minimalno je torej izključno dogovor in nič reguliranega, sicer tega ne bi mogli ponujati v kampaniji.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

fikus_ ::

To je odločitev zavarovalnice, če želi npr. dobiti več komitentov. Ni pa to solo zadeva ene zav., v SLO se kar dogovarjajo med sabo in gledajo pod prste ena drugi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

solatko ::

Ko sem, še v yugi kupil drugi avto, mi je zavarovalniški agent, po pogovoru z referentom na zavarovalnici (Tilia), takoj dal 50% PR, kot sem imel na prvem. Da se, če si zaupanja vreden komitent. PR je vedno, ko gre za nižji, stvar dogovora med zavarovalnico in komitentom. Nikjer ne piše, da ti zavarovalnica ne sme priznati najnižji PR.
Delo krepa človeka

otago ::

delavec44 je izjavil:

Eni so enkrat ponujali preskok 2 razredov v enem letu.

Allianz ima še danes 2 razreda ob sklenitvi zavarovanja.

Kako je pa, če pride do česa, pa nimam izkušenj.

solatko ::

otago - Imaš pač naslednje leto polno, sicer pa ni nobene potrebe po zaletavanju.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
910232432 (2706) Lonsarg
»

Zavarovanje 2. avtomobila

Oddelek: Na cesti
371956 (409) solatko
»

2 avta 1 lastnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919032 (6557) dunda
»

Nesrečna in kritje popravila škode

Oddelek: Na cesti
464227 (3208) DePalmo
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8019114 (15929) dj_uro

Več podobnih tem