» »

Kaj uporabljate za deljenje datotek med vasimi racunalniki?

Kaj uporabljate za deljenje datotek med vasimi racunalniki?

commonsense ::

Zdravo,
torej zanima me kaj najbolj uporabljate, ce imate v lasti vec racunalnikov in si delite datoteke med njimi.
Cloud, NAS, preprosto email? Se kaksna alternativa?
Mislim za stvari kot so npr. CV, razni dokumenti katere rabite "vedno", datoteke na katerih delate?

kriptobog ::

Onedrive

pegasus ::

sshfs in scp

rozman ::

Office 365 licenca prinese 1TB Onedrive prostora in Word, Excel v browserju in licenco za desktop app. Vedno vse online, backupano in na voljo vsepovsod.
Za transfer datotek med računalniki/telefoni, sem včasih uporabljal WeTransfer, samo kakih privatnih datotek nisem gor nalagal.

Self hosted alternativa WeTransfer, ki jo uporabljam je Pinvgin Share: https://github.com/stonith404/pingvin-s...

Za arhiv, backup, fulltext search, tagganje, klasificiranje PDF-jev (izvidi, računi, sodni papirji...) pa uporablajm Paperless-NGX: https://github.com/paperless-ngx/paperl...
Zadeva je fajn, ker obstaja dosti aplikacij za Android in IOS, ki se sconnectajo na tvoj paperless server. Pokneš papir v scanner na printerju, v aplikaciji na telefonu daš scan in ti ga naloži direktno gor.

energetik ::

Share na Raspberryju.
vires in numeris

HotBurek ::

Upload preko sftp, download preko https.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Nikonja ::

Če so v isti mreži potem se itak vsi vidijo med sabo in vsak vidi šerane folderje/diske + NAS. Ko smo van domače mreže še vedno se z VPN-om povežemo na ruter in delamo kot doma. Bolj simple ne gre.

gort ::

Diskete in pkzip...

DamijanD ::

TMP folder na NASu

asdf_jklc ::

AirDrop

mtosev ::

Windows file share?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blink ::

commonsense je izjavil:

Zdravo,
torej zanima me kaj najbolj uporabljate, ce imate v lasti vec racunalnikov in si delite datoteke med njimi.
Cloud, NAS, preprosto email? Se kaksna alternativa?
Mislim za stvari kot so npr. CV, razni dokumenti katere rabite "vedno", datoteke na katerih delate?


Home: mrezni disk
Remote: VPN + mrezni disk, Google drive

blackbfm ::

a odkrivaš toplo vodo.. windows share in rpi / wireguard server za dostop iz zunanjega omrežja

Karen ::

Če imaš NAS, recimo Synology, je najbolj simpl Drive postavit. Določiš mape za syncanje, pa na vsaki mašini k imaš klienta ti synca. Jaz imam tkao tri mašine v syncu z NASom, dela bp. Če se mu kaj z**be (se redko zgodi) pa vidiš v logu kaj ne synca pa samo lastnosti fajla daš iz readonly pa posynca. Pa zgodovino lahko na NASu nastaviš. Qnap ima podobno rešitev, imam ga v službi, sem bral (bere se kot ekvivalent), samo nisem pa nikoli postavil na Qnapu.
Drugače če nimaš NASa so tudi zgornje rešitve ok 8z izjemo tiste robe ki gostuje na "someone else's computer" - tisto zame ni rešitev. Pa obstaja recimo Freefilesync, ki dela podobno med mašinami.

mihagr ::

Total Commander, domači rač. so v skupni mreži in imajo "share-ne" mape. windows explorer ali totalcommander, ali pravzaprav vsak file menager bo videl vse datoteke na vseh povezanih računalnikih.

mihagr ::

Ali pa na drugih napravah, nas-ih, take vrste povezav omogočajo tudi tiskanje in/ali skeniranje datotek iz vseh naprav na tiskalnik, ki je v istem omrežju -povezan mora biti seveda na router in ne preko usb-ja na računalnik -no lahko tudi, samo potem mora biti tisti računalnik prižgan! Nas-i in tiskalniki, skratka vse naprave morajo biti povezane v isto omrežje. Vse naprave morajo biti povezane na router na način "infrastrucure" in nikakor ne kot "Ad-hoc".

d4vid ::

Server, 6x HDD v raidu sharan na omrezje + wireguard VPN za dostop od zunaj.

Zraven lavfam se en miljon servisov, npr paperless, da imam web gui za iskanje po pdfih, OCR in podobno. Vse, kar skeniram, leti direktno gor.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Netrunner ::

NAS / Synology drive
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ninite ::

˙janezvalva ::

samba

Lonsarg ::

Jaz sem zelo zadovoljen z Seafile za backup/sync, imam ze 10 let in zadeva siba. Ohranjam 3 letni history in mi je ze prislo prav da sem restoral staro verzijo kdaj pa kdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Evolve ::

kabel in router ali switch

johnnyyy ::

Jaz imam svoj mali server (HP microserver), kjer lavfam kontejnerje pod dockerjem. Za pisarniško delo in dokumente uporabljam:
- samba - za tiskalnik, kjer vsi scani letijo direktno na server
- nextcloud - za sheranje dokumentov s 3rd osebami (priponke v mailu se ti lahko shranejo in pošlješ le linke), predogledi slik, lokalizacija slik (kje so bile posnete)
- za sinhronizacijo in backup uporabljam synchthing (računalniki in telefoni)

te stvari imam potem linkane na način, da prek nextclouda lahko pridobim vse podatke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokumentni sistem za domačo rabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
61161 (792) mico28
»

Japonski uslužbenec izgubil USB-ključ z osebnimi podatki prebivalcev

Oddelek: Novice / Zasebnost
216909 (3474) mr_chai
»

Kako deliti video posnetke?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101655 (769) jype
»

Pošiljanje videa na kitajsko

Oddelek: Loža
71005 (769) HighBane
»

R program, prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
141430 (1024) h1427096

Več podobnih tem