» »

Informacijsma varnost - plače

Informacijsma varnost - plače

gradbenik1 ::

Če dela kdo na področju IV, npr. inzenir informacijske varnosti, ipd. in bi bil pripravljen napisati o kaksnih zneskih mesecno se gre, bom zelo vesel.
Zadnje leto sem namreč zasledil nekaj objav za tovrstna delovna mesta (bolj na stratesko-upravljalskem nivoju), pa ne vem kaj pricakovati, ce se prijavim.

Klasicno vprasanje na razgovorih je namrec kaksna so vasa pricakovanja, ceprav vemo, da ima marsikatero podjetje dm sistemizirano in neke okvire glede financ. Torej precej nehvalezno vprasanje.

Delo na podrocju zagotavljanja, spremljanja, posodabljanja inf. varnostne politike, spremljave v okviru SIEM, XDR, deloma je to sicer outsorcano v veliko firmah zaradi pomanjkanja kadra in stroskov, itn.

Kaj menite?

Hvala vsem z resnimi odg. :).

Hammer123 ::

Zdravo,

navedel si specializirana področja InfV (SIEM, XDR, var. politike,...). Imaš znanja za to?

Lp!

Pennywis3 ::

Mi imamo tudi razpis zunaj za inženirja kibernetske varnosti, kar pridi :)

Kayzon ::

Inzerni kibernetske varnosti je tak sirok pojem, kaksno znanje vse zahtevate?

Pennywis3 ::

Kayzon je izjavil:

Inzerni kibernetske varnosti je tak sirok pojem, kaksno znanje vse zahtevate?


Mislim, da je precej na široko mišljeno, predvsem pa se gre za priprave na NIZ 2.

gradbenik1 ::

Ja, malo sem povzel na splosno. Verjetno je vec povprasevanja res zaradi posodobljene direktive NIS2 in posledicno novele Zakona o inf. varnosti.

@pennywis3, lahko poves kaj vec, podjetje?

Znanj na vseh teh podrocij nimam toliko, bi si upal le trditi, da dolocene bolje, dolocene pa slabse poznam..

Poznam neko firmo, kjer je zaposlen zadolzen npr za xdr, nekdo drug za siem, tretji za drugo orodje, itn..

Sam sem bolj na zacetku karierne poti z nekaj letnimi izkusnjami, zato se niti priblizno ne stejem med neke hude poznavalce.

Kolikor sem malo na hitro spoznal, veliko podjetij specializirana orodja in znanja outsorca strokovnjakom, beri IT podrocju. Verjetno je kadrovski bazen na tem podrocju precej plitek, pa se zelo hitro se vse razvija, siroko podrocje..

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij informacijske in kibernetske varnosti

Oddelek: Šola
111176 (799) c3p0
»

Skupina Slo-Techovcev v IT Sec?

Oddelek: Informacijska varnost
356310 (3858) SmeskoSnezak
»

Lekarne Ljubljana žrtev izsiljevalskega virusa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12629825 (16425) acookook
»

Equation Group razvil hujše metode kot Stuxnet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7533051 (26834) Iatromantis
»

Kako resna podjetja komunicirajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7322436 (17634) SeMiNeSanja

Več podobnih tem