» »

Študij informacijske in kibernetske varnosti

Študij informacijske in kibernetske varnosti

busanc20 ::

Zdravo, zanimam se za študij inf. in kib. varnosti na Gea College-u.

Star sem 27let in trenutno že imam mag. iz določenega področja, a se predvsem zaradi narave dela ne vidim več v tej stroki.

Ima kdo izkušnje z omenjenim študijskim programom na tej fakulteti? Vem da je za to področje (vrjetno) najboljša podlaga študij informatike na FRI, ter da lahko z raznimi izobraževanji in certifikati dosežeš dovoljšno zmero znanja za delo na tem področju, vendar se mi zdi študij vsaj po opisu zelo zanimiv, praktično usmerjen ter da je Gea že pregovorno "študentu prijazen študij".

Za vse odgovore povezane z delom na tem področju predvsem pa vezane na omenjen študijski program se vam lepo zahvaljujem!

Kayzon ::

Ne verjamem da se bos kej dosti naucil tam,bolje ce se lotis certifikatov,se ti bolj splaca imo. Dandanes imas kup zastonjskih platform kjer lahko vadis Red/Blue team zadeve (tryhackme,Hackthebox..),mesecno te pa pride 10EUR.

Posebej k gledam cenik,in me kar srat prijelo,se opravicujem izrazu.

Klasični študij E-študij
Šolnina za 1. letnik1 4.950,00 EUR 4.950,00 EUR
Šolnina za 2. letnik1 4.950,00 EUR 4.950,00 EUR
Šolnina za 3. letnik1, 2 4.950,00 EUR 4.950,00 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kayzon ()

busanc20 ::

Hvala za mnenje in link-e, na prvi pogled se zdi zanimivo! Seveda se da vse kar se tiče IT-ja naučiti zastonj prek spleta, vendar sem ob pregledu zahtev za delovna mesta na tem področju povsod ko pogoj zaslediv končano formalno izobrazbo v tej smeri. Res me zanima kakšen je nivo znanja, ki študij ponuja in da iz enačbe izuzamemo ceno (oz. predpostavimo da mi ni težko plačat 5k na letnik). Vsaj na papirju vidm prednost študija v tem, da je zadeva strukturirana, vsebuje tudi recimo predmete iz programiranja in ti da neko širino. Da o "networkingu" in kasnejši praksi v podjetjih ne govorim...

Blinder ::

Kje si videl te oglase za delovna mesta?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

trololololo ::

ne rabiš izobrazbe iz te smeri če jo že imaš. v fohu je zlo različna garnitura poklicev - tudi družboslovci npr.
na netu maš zelo dobre materiale, labe itd. velik je sicer plačljivih... ampak za prvo službo dobit je vrh glave zastonj .

busanc20 ::

Enega od oglasov je objavil Geoplin, ostali so bili iz strani vlade (ne vem točno katero ministrstvo...)

Sej je dejansko možno naučiti dovolj, da si na razgovoru relevanten in dobiš zaupanje in prvo službo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: busanc20 ()

trololololo ::

Da dovolj maneverskega prostora je. Delodajalci so precej obupani, ker ni lih veliko interesa za to področje, ker so plače nižje (v SLO) kot drugje. Pa tudi znanja primanjkuje med samimi IT diplomanti - FRI in FERI sta bolj boga na tem področju. Večina ljudi je samoukov. Išči si prvi job v SOC centru za varnostnega analitika ali kaj podobnega (telekom, snt itd.). Course na internetu pa tudi imaš...

LeyaPrive ::

Odvisno ali si želiš delati v gospodarstvu ali v JU. V gospodarstvu te vzamejo tudi brez formalne izobrazbe, če znaš kaj pokazati.
V JU pa imajo pač svojo sistematizacijo in pripadajočo izobrazbo. Ampak danes so IT-jevci v Ju tam od 30. plačilnega razreda naprej, kar je precej neprivlačno, ker dobiš v zasebnem sektorju x2.

trololololo ::

LeyaPrive je izjavil:

Odvisno ali si želiš delati v gospodarstvu ali v JU. V gospodarstvu te vzamejo tudi brez formalne izobrazbe, če znaš kaj pokazati.
V JU pa imajo pač svojo sistematizacijo in pripadajočo izobrazbo. Ampak danes so IT-jevci v Ju tam od 30. plačilnega razreda naprej, kar je precej neprivlačno, ker dobiš v zasebnem sektorju x2.


za JU gledajo samo stopnjo izobrazbe - ne vsebino kaj si študiral. Lahk si tudi diplomirani agronom... majo druge kriterije za selekcijo - ponekod so težji, drugje so smešni... diplomiran IT štarta v 30. Konča pa tam 50 (sekretarji). odvisno pač

deleted ::

Kayzon je izjavil:

Ne verjamem da se bos kej dosti naucil tam,bolje ce se lotis certifikatov,se ti bolj splaca imo. Dandanes imas kup zastonjskih platform kjer lahko vadis Red/Blue team zadeve (tryhackme,Hackthebox..),mesecno te pa pride 10EUR.

Posebej k gledam cenik,in me kar srat prijelo,se opravicujem izrazu.

Klasični študij E-študij
Šolnina za 1. letnik1 4.950,00 EUR 4.950,00 EUR
Šolnina za 2. letnik1 4.950,00 EUR 4.950,00 EUR
Šolnina za 3. letnik1, 2 4.950,00 EUR 4.950,00 EUR


Kakšne cifre, ne morem verjet ... in kakšno razočaranje diplomantov sledi potem, ko so (spet) na trgu.

Kdor se misli bavit s kibernetsko varnostjo, naj se poglobi v zgoraj omenjene zadeve, se spletno izobražuje in začne v neki firmi iz nule. Potem pa dalje.

Invictus ::

Kibernetska varnost je tako kot dober davčni inšpektor.

Brez prejšnjih izkušenj si bolj zanič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Gea college, Doba ipd. ni kaj dosti vredno, sploh v IT (razen JU IT), kjer se gleda znanje pred papirjem. Papir ti lahko le odpre kaka vrata, še boljše referenca.

Morebiti bi bilo zanimivo, če bi predaval res top strokovnjak. Ampak, v realnosti za 1/10 tega denarja (ali free) dobiš 10x več znanja, vključno s kakim certifikatom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika

Oddelek: Šola
297001 (1634) ales85
»

Vpis na SI fakulteto kot samoplačnik

Oddelek: Šola
132860 (2314) tiran2000
»

Mi smo univerza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16921664 (18358) TESKAn
»

plačevanje kreditinih točk za nadaljevanje letnika

Oddelek: Šola
245070 (4010) Ramon dekers
»

Manli 4200 64MB za 17k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
10796 (688) globoko grlo

Več podobnih tem