» »

Telemach kupuje T-2

1 2
3
»

TESKAn ::

Ashrack je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Kdo ve, imata A1 in Telekom možnost fiksnega IPja?

Resno me zanima, zakaj si mislil da to vprasanje sodi v temo z naslovom "Telemach kupuje T-2" ?

Ker je zadeva zavila na primerjavo ponudbe internet paketov in ima A1 precej poceni optiko. In ker je fiksen IP očitno precej nišna zadeva in je nisem našel v par minutah na strani od A1 (jebiga, 'moderen' dizajn (al pa 'i'm too old for this')), ni mi pa tako nujno vedet da bi zabil čas z iskanjem tega, sem pač vprašal tu. In dobil odgovor.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

misek ::

OutOfTheBox je izjavil:

Naj še kdo reče da reklame (in branding) ne delujejo. Toliko časa te podjetje targetira in brainwasha da ko zadevo potrebuješ greš naravnost k njim, brez da bi pogledal če obstajajo boljše alternative.
Lepo enim, ki imajo alternative. Nam ostalim nič ne perejo glave, ker jim ni treba :))

OutOfTheBox ::

Če nimaš alternative in si vezan na tak ali drugačen način na enega ponudnika potem pač nimaš kaj. Sam ljudje majo alternative pa jih sploh ne koristijo.

starfotr ::

TESKAn je izjavil:

Ashrack je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Kdo ve, imata A1 in Telekom možnost fiksnega IPja?

Resno me zanima, zakaj si mislil da to vprasanje sodi v temo z naslovom "Telemach kupuje T-2" ?

Ker je zadeva zavila na primerjavo ponudbe internet paketov in ima A1 precej poceni optiko. In ker je fiksen IP očitno precej nišna zadeva in je nisem našel v par minutah na strani od A1 (jebiga, 'moderen' dizajn (al pa 'i'm too old for this')), ni mi pa tako nujno vedet da bi zabil čas z iskanjem tega, sem pač vprašal tu. In dobil odgovor.


Vsi ponudniki ti nudijo statični IPv4 za doplačilo. Nekateri boljši ti nudijo tudi IPv6.

solatko ::

Vse temelji na sposobnosti pogajanja. Pri vseh operaterjih se da doseči več za isti denar ali znižanje cene za podoben paket, razen pri Telekomu. Najslabša možnost je sklenitev naročnine pri drugem operaterju na Telekomovem kablu, saj poskrbijo, da se ti operater zagravža, ker ti napake odstranjujejo po sistemu počakaj, ko bomo imeli voljo ni čas ali pa se preseli k nam za x%-ov višjo ceno in bo vse delalo b.p..
Delo krepa človeka

Nikonja ::

Vsak naj si izbere kaj mu paše, jz sm samo hvaležen da smo do zdaj imeli tri kar kvalitetne opcije za izbirat (seveda odvisno od lokacije posameznika), zdaj pa bomo padli na dve, kaj mi pa ni všeč ker za konkurenčnost trga rabiš minimalno 3...

Ashrack ::

Nikonja je izjavil:

Vsak naj si izbere kaj mu paše, jz sm samo hvaležen da smo do zdaj imeli tri kar kvalitetne opcije za izbirat (seveda odvisno od lokacije posameznika), zdaj pa bomo padli na dve, kaj mi pa ni všeč ker za konkurenčnost trga rabiš minimalno 3...

Zal sedaj bomo imeli oligopol, kjer je kvartelno dogovarjanje skorajda norma.
....

Nikonja ::

Ashrack je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Vsak naj si izbere kaj mu paše, jz sm samo hvaležen da smo do zdaj imeli tri kar kvalitetne opcije za izbirat (seveda odvisno od lokacije posameznika), zdaj pa bomo padli na dve, kaj mi pa ni všeč ker za konkurenčnost trga rabiš minimalno 3...

Zal sedaj bomo imeli oligopol, kjer je kvartelno dogovarjanje skorajda norma.


Glih to, pa smi res imeli kar ugodno razmerje med ceno in kaj si dobil.... zdaj pa bo v roku enega leta vse skočilo za vsaj 20%

Karamelo ::

OutOfTheBox je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Telemach ima zelo močne lobije/podkupovanje, so najbolj prisotni na podkupljivih trgih in imajo to sistematizirano.

Tak da bo žal tole najbrž šlo čez, čeprav bo za nas potrošnike slabo, za nas bi bilo dobro da bi jih A1 kupil, da bi imeli 3 približno enako močne igralce na trgu, tako pa bomo dobili dva močna in en manjši (A1).


Drži. Mi pa sicer ni jasno kako je mogoče da A1 ne znatno povečuje tržnega deleža. Glede na kvaliteto storitev in ceno je najboljši na trgu. Vsake 2 leti ko poteče pogodba naredim check vseh ponudnikov in nikoli mi še ni ratal prešaltat z A1.

Zdej aprila so mi naredili paket: Optika 200, 190 Programov, Predvajaj za nazaj in mobilni paket Neomejeno SMS/Klici in 20GB vse skupaj za 40EUR lol (in to ponudba za starega uporabnika). Drži sicer da imajo tudi drugi ponudniki kakšne akcije, sam v dve letnem obdobju vse ponudbe drugih ponudnikov A1 pokosi.

Tako da ne štekam, kje je fora? A folk impulzivno kupuje te pakete, ne računajo koliko jih bo prišlo v dvoletnem obdobju, tehnične omejitve,..?


telemach ima 2 leti mobilne naročnine za 1€

solatko je izjavil:

Vse temelji na sposobnosti pogajanja. Pri vseh operaterjih se da doseči več za isti denar ali znižanje cene za podoben paket, razen pri Telekomu. Najslabša možnost je sklenitev naročnine pri drugem operaterju na Telekomovem kablu, saj poskrbijo, da se ti operater zagravža, ker ti napake odstranjujejo po sistemu počakaj, ko bomo imeli voljo ni čas ali pa se preseli k nam za x%-ov višjo ceno in bo vse delalo b.p..


o kakšnih napakah govoriš? sem že leta na t-2 preko telekom optike in ni prav nobenih težav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

tony1 ::

Verjetno je šlo za bakreno omrežje.

PrimozR ::

Mato989 je izjavil:

Glavni problem vsega tega je, ker v SLO DOVOLJUJEMO da si lasti podjetje kot Telemach, T2 ali Telekom OMREŽJE... Omrežje bi morala graditi ločena državna firma ki bi ga oddajala ponudnikom in imela PLUS... Telekom pa privatizirat... omrežje pa ohranit v državni lasti ker je infrastruktura.

This.

sbawe64 ::

Karamelo
https://slo-tech.com/novice/t830563/p82...
telemach ima 2 leti mobilne naročnine za 1EUR

Kateri paket ?


OutOfTheBox je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Telemach ima zelo močne lobije/podkupovanje, so najbolj prisotni na podkupljivih trgih in imajo to sistematizirano.

Tak da bo žal tole najbrž šlo čez, čeprav bo za nas potrošnike slabo, za nas bi bilo dobro da bi jih A1 kupil, da bi imeli 3 približno enako močne igralce na trgu, tako pa bomo dobili dva močna in en manjši (A1).


Drži. Mi pa sicer ni jasno kako je mogoče da A1 ne znatno povečuje tržnega deleža. Glede na kvaliteto storitev in ceno je najboljši na trgu. Vsake 2 leti ko poteče pogodba naredim check vseh ponudnikov in nikoli mi še ni ratal prešaltat z A1.

Zdej aprila so mi naredili paket: Optika 200, 190 Programov, Predvajaj za nazaj in mobilni paket Neomejeno SMS/Klici in 20GB vse skupaj za 40EUR lol (in to ponudba za starega uporabnika). Drži sicer da imajo tudi drugi ponudniki kakšne akcije, sam v dve letnem obdobju vse ponudbe drugih ponudnikov A1 pokosi.

Tako da ne štekam, kje je fora? A folk impulzivno kupuje te pakete, ne računajo koliko jih bo prišlo v dvoletnem obdobju, tehnične omejitve,..?

Lenoba.
Poleg tega ima A1 zanič helpdesk (Telemach isto) - v časih Amisa temu ni bilo tako (nato jih je prevzel a1), Telekom je par svetlobnih let naprej od obeh.

Isto ko gledaš, koliko ljudi je še vedno pri NLB banki.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Karamelo ::

sbawe64 je izjavil:

Karamelo
https://slo-tech.com/novice/t830563/p82...
telemach ima 2 leti mobilne naročnine za 1EUR

Kateri paket ?


OutOfTheBox je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Telemach ima zelo močne lobije/podkupovanje, so najbolj prisotni na podkupljivih trgih in imajo to sistematizirano.

Tak da bo žal tole najbrž šlo čez, čeprav bo za nas potrošnike slabo, za nas bi bilo dobro da bi jih A1 kupil, da bi imeli 3 približno enako močne igralce na trgu, tako pa bomo dobili dva močna in en manjši (A1).


Drži. Mi pa sicer ni jasno kako je mogoče da A1 ne znatno povečuje tržnega deleža. Glede na kvaliteto storitev in ceno je najboljši na trgu. Vsake 2 leti ko poteče pogodba naredim check vseh ponudnikov in nikoli mi še ni ratal prešaltat z A1.

Zdej aprila so mi naredili paket: Optika 200, 190 Programov, Predvajaj za nazaj in mobilni paket Neomejeno SMS/Klici in 20GB vse skupaj za 40EUR lol (in to ponudba za starega uporabnika). Drži sicer da imajo tudi drugi ponudniki kakšne akcije, sam v dve letnem obdobju vse ponudbe drugih ponudnikov A1 pokosi.

Tako da ne štekam, kje je fora? A folk impulzivno kupuje te pakete, ne računajo koliko jih bo prišlo v dvoletnem obdobju, tehnične omejitve,..?

Lenoba.
Poleg tega ima A1 zanič helpdesk (Telemach isto) - v časih Amisa temu ni bilo tako (nato jih je prevzel a1), Telekom je par svetlobnih let naprej od obeh.

Isto ko gledaš, koliko ljudi je še vedno pri NLB banki.


imel je akcijo 2 mesca nazaj..
https://telemach.si/download/terms/pose...

OutOfTheBox ::

sbawe64 je izjavil:

Karamelo
https://slo-tech.com/novice/t830563/p82...
telemach ima 2 leti mobilne naročnine za 1EUR

Kateri paket ?


OutOfTheBox je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Telemach ima zelo močne lobije/podkupovanje, so najbolj prisotni na podkupljivih trgih in imajo to sistematizirano.

Tak da bo žal tole najbrž šlo čez, čeprav bo za nas potrošnike slabo, za nas bi bilo dobro da bi jih A1 kupil, da bi imeli 3 približno enako močne igralce na trgu, tako pa bomo dobili dva močna in en manjši (A1).


Drži. Mi pa sicer ni jasno kako je mogoče da A1 ne znatno povečuje tržnega deleža. Glede na kvaliteto storitev in ceno je najboljši na trgu. Vsake 2 leti ko poteče pogodba naredim check vseh ponudnikov in nikoli mi še ni ratal prešaltat z A1.

Zdej aprila so mi naredili paket: Optika 200, 190 Programov, Predvajaj za nazaj in mobilni paket Neomejeno SMS/Klici in 20GB vse skupaj za 40EUR lol (in to ponudba za starega uporabnika). Drži sicer da imajo tudi drugi ponudniki kakšne akcije, sam v dve letnem obdobju vse ponudbe drugih ponudnikov A1 pokosi.

Tako da ne štekam, kje je fora? A folk impulzivno kupuje te pakete, ne računajo koliko jih bo prišlo v dvoletnem obdobju, tehnične omejitve,..?

Lenoba.
Poleg tega ima A1 zanič helpdesk (Telemach isto) - v časih Amisa temu ni bilo tako (nato jih je prevzel a1), Telekom je par svetlobnih let naprej od obeh.

Isto ko gledaš, koliko ljudi je še vedno pri NLB banki.


"Zanič" je sicer relativen pojem, lahko rečem da so sicer res počasni (A1), se je pa do danes vse rešilo (večinoma kakšen problem z računom, ali pa prekinitev pogodbe pri starem naročniku je trajala več časa kot je to bilo potrebno).

Tehničnih težav nikoli nisem imel, so mi pa brez problema zamenjali modem ko sem jih po telefonu prosil za menjavo.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Nikonja je izjavil:

Ashrack je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Vsak naj si izbere kaj mu paše, jz sm samo hvaležen da smo do zdaj imeli tri kar kvalitetne opcije za izbirat (seveda odvisno od lokacije posameznika), zdaj pa bomo padli na dve, kaj mi pa ni všeč ker za konkurenčnost trga rabiš minimalno 3...

Zal sedaj bomo imeli oligopol, kjer je kvartelno dogovarjanje skorajda norma.


Glih to, pa smi res imeli kar ugodno razmerje med ceno in kaj si dobil.... zdaj pa bo v roku enega leta vse skočilo za vsaj 20%


Slej ko prej bodo uvedli data cap oz. omejitve podatkov, tako da bo imel npr. 100GB zastonj, vsakih naslednjih 100GB pa za plačat.
Quack !

Lejga ::

solatko je izjavil:

Vse temelji na sposobnosti pogajanja. Pri vseh operaterjih se da doseči več za isti denar ali znižanje cene za podoben paket, razen pri Telekomu. Najslabša možnost je sklenitev naročnine pri drugem operaterju na Telekomovem kablu, saj poskrbijo, da se ti operater zagravža, ker ti napake odstranjujejo po sistemu počakaj, ko bomo imeli voljo ni čas ali pa se preseli k nam za x%-ov višjo ceno in bo vse delalo b.p..


To glede telekoma se pa krepko motiš, sem pri njih že x let, pa sem šel dejansko eno položnico plačat pred nekaj meseci v njihovo trgovino, pa sem iz zajebancije (ne morem iz svoje kože in v mojem vsakdanu testiram situacije iz nemških satiričnih oddaj) dobil x-krat višjo hitrost (nisem je potreboval, optika) zastonj, samo taprav spoštljiv odnos je potrebno pokazati, s kančkom predrznosti(nisem omenjal nobenih cen drugih operaterjev in jamral, kako je tukaj vse drago). Sodelavec je tudi za svojo društvo in podnajemnika poslovnih prostorov društva dobil, kar nekaj popusta.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach kupuje T-2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
1158144 (912) Lejga
»

SDH predlaga stečaj T-2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
537628 (3316) Barbarpapa2
»

Siol brez SPORTKLUBA (SK) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8714086 (5532) firbec
»

POP TV in Kanal pod isto streho kot Telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8425255 (19522) Ajnstajn`

Več podobnih tem