» »

pralni stroj

pralni stroj

polozweii ::

Na starejšem Beko pralnem stroju se občasno pojavlja poseben zvok. V boben priteče tudi manj vode. Nazadnje ni pomagalo niti pet dodatnih splahovanj.

Vmes sem na stroju pritiskal pavzo: https://jumpshare.com/v/pnP8OzzMcJycc8U...

V črpalki ni nič sem pogledal. Mislim da zvok prihaja višje od črpalke.

Zvok se je pojavil tudi povsem na koncu ko se pralni stroj ugasne in ponavadi nekaj zaropoče....tokrat se je namesto tega pojavil ta zvok.

M@73Y ::

Poglej, če ima dotok vode mali filter in če je mogoče zabasan.
Možna težava z elektro-ventilom vode - vodni kamen.
Rele za vklop ventila vode lahko ne deluje normalno (mala možnost)
Rele/ventil za vodo se zapre po mehčanju, tako da tisti zvok ob "koncu" mora biti kaj drugega.
So oblačila dovolj ožeta? Če so, potem črpalka deluje ok. Če niso, zamašen filter črpalke spodaj.
Zvoke lahko spušča tudi "kost" od nedrčka, ki jo potegne v prostor med bobnom in kadjo.
..jump into psytrance tunnel..

IL_DIAVOLO ::

Očistit mrezico in spustit vodo v prazno. Se rada nabere svinjarija v cevi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Invictus ::

Eni predlagajo, da daš v stroj tableto za pomivalca in ga zaženeš v prazno...

Prej spucaj vse filtre do katerih imaš dostop. Se včasih noter najde marsikaj >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Dotok vode ščistit in preverit, to sigurno.

Po mojem je tisti zvok črpalka. Kake 3 mesece nazaj sem podobno zadevo zamenjal v Beko sušilcu. Je še delovala, ampak je imela grozen (ropotajoč, hreščeč) zvok, vsak mesec je bila glasnejša. veliko bolj kot tvoja.
Če imaš možnost (in da si siguren), napelji odtok pralnega stroja nekam v bano ali tuš kabino (seveda cev nekako fiksiraj, da ne bo kake poplave) in poglej, če ob tem zvoku teče voda iz stroja.
Okrog 20€ je prišla moja črpalka, me pa zanima, koliko bi dal za servis :|.

matobeli ::

Servisi pralnih strojev so presenetljivo ugodni dokler se gre za standardne obrabe, pumpa, grelc, filter... Ene 25€/h je serviser sam zihtajo kar velik v tisti uri.

Ko prideš do okvare MB na "pametnem" pralnem stroju pa začnemo govorit o več 100€ sam za elektroniko.

floyd1 ::

Zanimivo, a kar težko verjetno. Za 25€ ti pride domov in naredi 1 servisno uro?
Tašča je imela zlomljen gumb na pečici pred 3 leti. MB, center mesta, servis oddaljen manj kot km. 50€ za to, da je prišel, vzel narazen in nič pametnega zrihtal, čez pol leta smo ji že kupovali novo pečico.

polozweii ::

Danes je stroj normalno opral.

Tablete od pomivalnega stroja za vodni kamen? Kuhinjska soda bikarbona bio bila tudi vredu? Stroj med delovanjem ugasnem in pustim par dni učinkovat?

Invictus ::

Navadno tableto za pomivanje posode...

Če ne drugega, bo stvar se malo spenila in spucala boben ter vse cevi...

Eni dajejo noter tudi alkoholni kis in sodo bikarbono. V kakem odmerku ne vem, nisem tega delal, samo bral...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

polozweii ::

Soda bikarbona (alkalno) in kis se skupaj nevtralizira.
Poskusim s kisom v predalček za mehčalec.

polozweii ::

Potem ko sem ponovil splahovanje se je spet pojavil ta zvok, medtem ko boben vrti/ožema. Iz cevi za odtok ne pride nič vode. Črpalka?

floyd1 ::

Nekako ti je morala voda iz stroja ven prit, drugače bi najverjetneje javil kako napako. Mogoče pa ni bilo več kaj za ožet in je bilo premalo vode, da bi jo ven potisnilo?
Med pranjem, ko bo vodo ven črpal, poslušaj, če se sliši takrat ta zvok. In če vtihne, ko neha vodo ven metat. Potem boš siguren, da se črpalka sliši.

matobeli ::

floyd1 je izjavil:

Zanimivo, a kar težko verjetno. Za 25€ ti pride domov in naredi 1 servisno uro?


30€ z DDV je bilo pa 10€ pavšala za prihod. Še vedno uredu. Sem pa nedavno menjal še pumpo in neko malenkost pa morm pogledat če je tam tudi prihod računal.

Sem pa v istem mestu kot serviser jasno in ne 1h stran.

floyd1 ::

Glede na vse ostale cene in če je bilo nedavno - kar ugodno.
Še ugodnejša je bila seveda moja DIY varianta, pri sosedih (servis) kupil črpalko za 22 eur in zamenjal sam ;). Sem pa mislil, da sem kaj več kot 40€ prišparal. Da se ne menimo za 25 ,to bi pa se že sekiral :)).

polozweii ::

M@73Y je izjavil:

Poglej, če ima dotok vode mali filter in če je mogoče zabasan.
Možna težava z elektro-ventilom vode - vodni kamen.
Rele za vklop ventila vode lahko ne deluje normalno (mala možnost)
Rele/ventil za vodo se zapre po mehčanju, tako da tisti zvok ob "koncu" mora biti kaj drugega.
So oblačila dovolj ožeta? Če so, potem črpalka deluje ok. Če niso, zamašen filter črpalke spodaj.
Zvoke lahko spušča tudi "kost" od nedrčka, ki jo potegne v prostor med bobnom in kadjo.


Ugotavljam da ob pojavu zvoka voda ne teče v boben....boben vrti na suho.

https://ibb.co/CWkqFXw
Sta na fotki dva ventila z relejema? Voda od zunaj teče skozi ta ventila naprej do praška in dol v boben.
Če bi bil problem v ventilu bi morala voda teči vsaj po eni cevki? V mojem primeru voda teče skozi obe cevki, ko se pojavi zvok ne teče skozi nobeno.

Mislim da zvok prihaja iz druge strani pralnega stroja...je pa ob vsem tem hrupu težko ocenit.

polozweii ::

Opazil sem da skozi eno od cevk voda ne teče. Da teče sem sklepal po vibracijah na cevki....te se prenašajo iz pretoka vode po drugi cevki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjen pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417209 (2347) fulgur
»

Pralni stroj - centrifuga slabo osuši

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121200 (863) -žiga-
»

Problem s pralnim strojem Candy

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
156822 (4379) francek1
»

Pralni stroj se je pokvaril

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
105731 (4811) fosil
»

Pralni stroj se mi ne ustavi!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5143262 (41322) Pyr0Beast

Več podobnih tem