» »

Skuter nad 25km/h

Skuter nad 25km/h

zibertluka13 ::

Torej situacija je takšna.
Sicer sem že 18 in delam izpit za avto ki pa bo končan do konca počitnic.
Sem si pa kupil skuter samo zato, da nisem odvisen od staršev, ko me je treba kam peljati.
Sedaj pa me zanima če lahko jaz prepišem skuter na sebe, ker pač nimam izpita za več kot 25km/h in ali lahko dobim rdeče tablice ki pa pomenijo da ima skuter blokado do 25km/h. Ali bodo skuter pregledali če je res max hitrost 25km/h ali morem dat najprej not blokado sam verjetno nesmem če ni še pisan na mene? Bi pa itak dal pol blokado ven ampak nebi po nepotrebnem plačeval mehaniku, da mi da not blokado.
  • zaklenil: bluefish ()

starfotr ::

Ne smeš goljufat in odstranjevat blokad.

zibertluka13 ::

starfotr je izjavil:

Ne smeš goljufat in odstranjevat blokad.

Ja vem sam vsi to delajo in majo gor rdeče tablce pa jih še policaji niso dobil

Pezdicek ::

o ja... pa še koliko jih dobijo...

hojnikb ::

Kazen bo drazja od skuterja, ki je ze iz tovarne sposobn 45km/h...

Tko da, ta skuter prodaj, kupi taksnega za 45km/h. Če bos to naredil pred izpitom za B, mora bit v prometni vpisan uporabnik, ki taksen izpit ma.

Kar se pa tiče mahinacije okol 25/45... stvar ni tako enostavna kot si mislis. Če kupis 25kmh skuter, ga nemors kr magično nardit 45 z blokado. Stvar more bit homologirana za taksno hitrost. Pa tudi hitrosti se na vsakem tehničnem pregledu preverijo.
#brezpodpisa

zibertluka13 ::

hojnikb je izjavil:

Kazen bo drazja od skuterja, ki je ze iz tovarne sposobn 45km/h...

Tko da, ta skuter prodaj, kupi taksnega za 45km/h. Če bos to naredil pred izpitom za B, mora bit v prometni vpisan uporabnik, ki taksen izpit ma.

Kar se pa tiče mahinacije okol 25/45... stvar ni tako enostavna kot si mislis. Če kupis 25kmh skuter, ga nemors kr magično nardit 45 z blokado. Stvar more bit homologirana za taksno hitrost. Pa tudi hitrosti se na vsakem tehničnem pregledu preverijo.

Ja pa nebom ga prodau če sem ga 2 dni nazaj kupu. Pa vrjetno nisi razumel. Js tak al tak nesmem vozt nad 25km/h ce nimam nobenga izpita al se motim? Drgac me je zanimal če lah rdeče tablce dobim kr tak al bojo preverl če res negre več kot 25

starfotr ::

Ne nič. To kar zastonj dajejo vsakemu, ki pride mimo.

zibertluka13 ::

starfotr je izjavil:

Ne nič. To kar zastonj dajejo vsakemu, ki pride mimo.

Nevem zakaj se treba zajebavat če lepo vprašam? Bolš da rečeš da neveš. Ker vem da enim prjatlom so dal rdeče tablce pa niso nč pogledal če gre več kot 25

starfotr ::

Postopek je jasen in nedvoumen.

In če na forumu pričakuješ pomoč pri kršitvi zakonodaje, se motiš.

RookY ::

Zakaj si sploh kupoval 25km/h skuter, če boš čez 2 meseca lahko vozil tiste do 45km/h?
Juhu juhu spet bom bruhu

zibertluka13 ::

RookY je izjavil:

Zakaj si sploh kupoval 25km/h skuter, če boš čez 2 meseca lahko vozil tiste do 45km/h?

Ker rabim neki za vozt za med počitnicami.
Pa tut nevem če se bi vozu 25km/h ker bi vrjetno vzel blokado ven(tak kot 90% voznikov). Pa nebi se vozu glih po zelo prometnih cestah in kjer ni velik policajev.

RookY ::

zibertluka13 je izjavil:

RookY je izjavil:

Zakaj si sploh kupoval 25km/h skuter, če boš čez 2 meseca lahko vozil tiste do 45km/h?

Ker rabim neki za vozt za med počitnicami.
Pa tut nevem če se bi vozu 25km/h ker bi vrjetno vzel blokado ven(tak kot 90% voznikov). Pa nebi se vozu glih po zelo prometnih cestah in kjer ni velik policajev.

Vozil bi se lahko tudi s 45kmh skuterjem 2 meseca nelegalno. S tem 25 brez blokad se boš pa vozič nelegalno nadaljna LETA...kje je več možnosti, da te dobijo?
Pa na vsakem tehničnem blokade noter-ven.
Juhu juhu spet bom bruhu

zibertluka13 ::

RookY je izjavil:

zibertluka13 je izjavil:

RookY je izjavil:

Zakaj si sploh kupoval 25km/h skuter, če boš čez 2 meseca lahko vozil tiste do 45km/h?

Ker rabim neki za vozt za med počitnicami.
Pa tut nevem če se bi vozu 25km/h ker bi vrjetno vzel blokado ven(tak kot 90% voznikov). Pa nebi se vozu glih po zelo prometnih cestah in kjer ni velik policajev.

Vozil bi se lahko tudi s 45kmh skuterjem 2 meseca nelegalno. S tem 25 brez blokad se boš pa vozič nelegalno nadaljna LETA...kje je več možnosti, da te dobijo?
Pa na vsakem tehničnem blokade noter-ven.

Zakaj več let? Ko naredim izpit za avto še zravem dobim AM. Itak bom pa skuter prodav ko naredim za avto. Sedaj gre skuter nekaj čez 60. Če bo treba bom dal pa not blokado na 25. Sej vem da je mal glupo za 2 mesca kupovat skuter ampak kokr sem že reku rabim neki za med počitncam.

RookY ::

zibertluka13 je izjavil:

RookY je izjavil:

zibertluka13 je izjavil:

RookY je izjavil:

Zakaj si sploh kupoval 25km/h skuter, če boš čez 2 meseca lahko vozil tiste do 45km/h?

Ker rabim neki za vozt za med počitnicami.
Pa tut nevem če se bi vozu 25km/h ker bi vrjetno vzel blokado ven(tak kot 90% voznikov). Pa nebi se vozu glih po zelo prometnih cestah in kjer ni velik policajev.

Vozil bi se lahko tudi s 45kmh skuterjem 2 meseca nelegalno. S tem 25 brez blokad se boš pa vozič nelegalno nadaljna LETA...kje je več možnosti, da te dobijo?
Pa na vsakem tehničnem blokade noter-ven.

Zakaj več let? Ko naredim izpit za avto še zravem dobim AM. Itak bom pa skuter prodav ko naredim za avto. Sedaj gre skuter nekaj čez 60. Če bo treba bom dal pa not blokado na 25. Sej vem da je mal glupo za 2 mesca kupovat skuter ampak kokr sem že reku rabim neki za med počitncam.

Potem pa ok...v 2 mesecih te verjetno ne bodo dobili, tehničnega pa tudi ne bo.
Pri prepisu ne bodo pregledali skuterja.
Juhu juhu spet bom bruhu

zibertluka13 ::

RookY je izjavil:

zibertluka13 je izjavil:

RookY je izjavil:

zibertluka13 je izjavil:

RookY je izjavil:

Zakaj si sploh kupoval 25km/h skuter, če boš čez 2 meseca lahko vozil tiste do 45km/h?

Ker rabim neki za vozt za med počitnicami.
Pa tut nevem če se bi vozu 25km/h ker bi vrjetno vzel blokado ven(tak kot 90% voznikov). Pa nebi se vozu glih po zelo prometnih cestah in kjer ni velik policajev.

Vozil bi se lahko tudi s 45kmh skuterjem 2 meseca nelegalno. S tem 25 brez blokad se boš pa vozič nelegalno nadaljna LETA...kje je več možnosti, da te dobijo?
Pa na vsakem tehničnem blokade noter-ven.

Zakaj več let? Ko naredim izpit za avto še zravem dobim AM. Itak bom pa skuter prodav ko naredim za avto. Sedaj gre skuter nekaj čez 60. Če bo treba bom dal pa not blokado na 25. Sej vem da je mal glupo za 2 mesca kupovat skuter ampak kokr sem že reku rabim neki za med počitncam.

Potem pa ok...v 2 mesecih te verjetno ne bodo dobili, tehničnega pa tudi ne bo.
Pri prepisu ne bodo pregledali skuterja.

Upam da rea ne. Hvala za odgovore.

fikus_ ::

Ce gre skuter 45 km/h, ga ne mores registrirati kot 25km/h, ker ima papirje za 45!

Če ga bos dal omejiti na 25, moras se narediti homologacijo za 25.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

zibertluka13 ::

fikus_ je izjavil:

Ce gre skuter 45 km/h, ga ne mores registrirati kot 25km/h, ker ima papirje za 45!

Če ga bos dal omejiti na 25, moras se narediti homologacijo za 25.

Okej koliko pa pride to?
Lahko dobim rdeče tablce če rečem da ga bom dau na 25 al ga morem najprej dat na 25 da dobim pol

Kayzon ::

Prjatu,elektricni skiro si ubod. Tega nihce ne primerja pa letis loh s tapravim preko 40kmh.

zibertluka13 ::

Kayzon je izjavil:

Prjatu,elektricni skiro si ubod. Tega nihce ne primerja pa letis loh s tapravim preko 40kmh.

Ma zej sem ze kupu skuter

gregor_m ::

Ce prav razumem imas sedaj ze 25km/h skuter in bos cez 2 meseca kupil drugega 45km, ko bos imel AM izpit.

Mogoce en predlog, cez 2 meseca, ko bos imel izpit B kategorije gres lahko delat izpit "koda 125". Preprosto naredis se 6ur voznje z 125ccm motorjem, izpitne vozje ni. Kar ti vzeme cca 2 tedna casa in si lahko potem legalno kupis "pravi motor", ki niso bistveno drazji od 50ccm motorjev. 125 se bo peljal bistveno bolje in hitreje brez nekih skrivanj pred policaji.
Pa se punce te bodo raje pogledale na 125...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

hojnikb ::

Ne bo šlo. Za kodo 125 nesmeš bit voznik začetnik, tako da za njega to odpade še naslednje 2 leti...
#brezpodpisa

fikus_ ::

zibertluka13 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ce gre skuter 45 km/h, ga ne mores registrirati kot 25km/h, ker ima papirje za 45!

Če ga bos dal omejiti na 25, moras se narediti homologacijo za 25.

Okej koliko pa pride to?
Lahko dobim rdeče tablce če rečem da ga bom dau na 25 al ga morem najprej dat na 25 da dobim pol


Predelavo ti mora narediti mehanik in dati račun za to, na katerem piše predelava na 25km/h, potem pa homologacija (LPP LJ ali RTI MB) okrog 120-150€.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Slopek ::

Blokada je odstranljiva v parih minutah, če nisi mehanik pa pol ure. Sila enostavna zadeva. Ge samo za neke vrste distnačnik.

Dej bodimo realni. 25KM/H je počasna vožnja primerna za otroke. S kolesom sem se spuščal prek 80 po klancu, po ravnem 50, zdej pa, da bi v vse smeri 25?

Nastavi si na gumb, pa je. Kakšna pa je realna možnost, da te dobijo? Samo na radar, ali, če pripelje za tabo, ko si nad 25. V teoriji, bi ti motor lahko šel tudi 200, ampak ti lahko samo do 25. Tako, kot gredo vsi avtomobili več kot je omejitev na avtocesti, kaj šele povsod drugje, hehe...

Kakorkoli...25 je preklemano (pre)počasi, možnosti, da te dobijo so, a ne tako velike, če malo paziš in veš kje lahko in kje ne smeš. Spet pravim, da tako, kot v avtu, ki je zmožen tudi čez tisto najvišjo omejitev. V prometu je potrebno biti previden in ta omejitev, varnost v prometu samo zmanjša. 25km/h je po mojem mnenju za neizkušene otroke, nevešče kolesa in balance. Za vse ostale je bolj varna hitrejša vožnja. Vsaj takrat, ko si vključen v promet. Ne gre povsod po kolesarski, niti te zadeve ne spadajo med kolesarje. S 25, pa nikakor nisi za na cesto.

Legon ::

V vsem tem nakladanju je treba najprej prebrat kaj pise OP. On ima klasicen moped H torej do 45km/h. In tega, kot je Fikus napisal, ne more kar tako registrirat na 25km/h brez ustrezne predelave pri uradnem mehaniku in homologacije.

FireSnake ::

zibertluka13 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ne smeš goljufat in odstranjevat blokad.

Ja vem sam vsi to delajo in majo gor rdeče tablce pa jih še policaji niso dobil


Tole je zavajanje.

Vržejo te na valje in je vse tako jasno.

A misliš, da so policaji slepi?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Slopek ::

Legon je izjavil:

V vsem tem nakladanju je treba najprej prebrat kaj pise OP. On ima klasicen moped H torej do 45km/h. In tega, kot je Fikus napisal, ne more kar tako registrirat na 25km/h brez ustrezne predelave pri uradnem mehaniku in homologacije.

Res je, ampak vse kar sem napisal, pa velja za naprej. Odstranljivo v petih minutah in lahko zamenjaš z distančnikom, ki je mal ožji, pa tako lahko greš vsaj 35. Noben ne bo težil, vožnja pa bo veliko prijetnejša.

Najprej pa tako, kot si napisal, ja.

zibertluka13 ::

gregor_m je izjavil:

Ce prav razumem imas sedaj ze 25km/h skuter in bos cez 2 meseca kupil drugega 45km, ko bos imel AM izpit.

Mogoce en predlog, cez 2 meseca, ko bos imel izpit B kategorije gres lahko delat izpit "koda 125". Preprosto naredis se 6ur voznje z 125ccm motorjem, izpitne vozje ni. Kar ti vzeme cca 2 tedna casa in si lahko potem legalno kupis "pravi motor", ki niso bistveno drazji od 50ccm motorjev. 125 se bo peljal bistveno bolje in hitreje brez nekih skrivanj pred policaji.
Pa se punce te bodo raje pogledale na 125...

Zdravo.
Sedaj imam skuter brez blokade in še ni pisan na mene. Edini problem je, da morem nrdit prepis. Zej fajn bi blo, da bi lahko dobiu rdeče tablce in nebi rabu blokade dat noter. To sem tut spraševal na začetku. Nočem brezveznega denarja stran metat, ker bom skuter prodal čez 2 mesca, ko naredim za avto

zibertluka13 ::

Slopek je izjavil:

Blokada je odstranljiva v parih minutah, če nisi mehanik pa pol ure. Sila enostavna zadeva. Ge samo za neke vrste distnačnik.

Dej bodimo realni. 25KM/H je počasna vožnja primerna za otroke. S kolesom sem se spuščal prek 80 po klancu, po ravnem 50, zdej pa, da bi v vse smeri 25?

Nastavi si na gumb, pa je. Kakšna pa je realna možnost, da te dobijo? Samo na radar, ali, če pripelje za tabo, ko si nad 25. V teoriji, bi ti motor lahko šel tudi 200, ampak ti lahko samo do 25. Tako, kot gredo vsi avtomobili več kot je omejitev na avtocesti, kaj šele povsod drugje, hehe...

Kakorkoli...25 je preklemano (pre)počasi, možnosti, da te dobijo so, a ne tako velike, če malo paziš in veš kje lahko in kje ne smeš. Spet pravim, da tako, kot v avtu, ki je zmožen tudi čez tisto najvišjo omejitev. V prometu je potrebno biti previden in ta omejitev, varnost v prometu samo zmanjša. 25km/h je po mojem mnenju za neizkušene otroke, nevešče kolesa in balance. Za vse ostale je bolj varna hitrejša vožnja. Vsaj takrat, ko si vključen v promet. Ne gre povsod po kolesarski, niti te zadeve ne spadajo med kolesarje. S 25, pa nikakor nisi za na cesto.

Se popolnoma strinjam. Nerazumem zakaj more bit blokada na 25, ko pa se s kolesom hitreje pelješ. Če bi lahko dobil rdeče tablice brez da oni dejansko pogledajo če res gre samo 25 bi bilo super. Celo življenje se vozim že z motorji(po vasi) in imam nekaj izkušenj. Imam narejene republiške kar pa tudi nekaj pomeni. Motor bom itak prodal čez dva meseca, ko naredim izpit za avto.

FireSnake je izjavil:

zibertluka13 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ne smeš goljufat in odstranjevat blokad.

Ja vem sam vsi to delajo in majo gor rdeče tablce pa jih še policaji niso dobil


Tole je zavajanje.

Vržejo te na valje in je vse tako jasno.

A misliš, da so policaji slepi?

V kolilo primerih se je to zgodilo?
Iz mojih koncev ne poznam nobenga pa so se že v osnovni vozl več kot 25.

Zgodovina sprememb…

DejchSLO ::

Če sem prav razumel, ti imaš skuter do 25kmh in tko je tud registriran a ne? Ti boš zdaj naredil izpit za avto in s tem boš dobil tudi izpit za vozilo do 45kmh. Če ti pri tem odstraniš blokado in ti gre recimo 45kmh, boš vseeno na tehničnem mogu met blokado na 25kmh ne glede na to, da ti izpit omogoča vožnjo do 45kmh. Zato raje ta skuter prodaj in kupi 45kmh.

Sam morš vedt, da do 45kmh je tud blesavo vozt po cestah k razn po AC in obvoznica lahk voziš povsod, sam oviraš promet in greš vsem na živce. In isto je, če recimo narediš izpit za 125ccm al pa do končne možne, ne morš na tehničnem it čez če nimaš blokade, ker se nanaša na motor homologacijo.

zibertluka13 ::

DejchSLO je izjavil:

Če sem prav razumel, ti imaš skuter do 25kmh in tko je tud registriran a ne? Ti boš zdaj naredil izpit za avto in s tem boš dobil tudi izpit za vozilo do 45kmh. Če ti pri tem odstraniš blokado in ti gre recimo 45kmh, boš vseeno na tehničnem mogu met blokado na 25kmh ne glede na to, da ti izpit omogoča vožnjo do 45kmh. Zato raje ta skuter prodaj in kupi 45kmh.

Sam morš vedt, da do 45kmh je tud blesavo vozt po cestah k razn po AC in obvoznica lahk voziš povsod, sam oviraš promet in greš vsem na živce. In isto je, če recimo narediš izpit za 125ccm al pa do končne možne, ne morš na tehničnem it čez če nimaš blokade, ker se nanaša na motor homologacijo.

Ne razumeš prav. Skuter nima blokade. Tehnični skuterju velja do sredine leta 2025, jaz pa bom skuter prodal že čez 2 mesca.
Vozil se nebi po prometnih cestah.

Legon ::

Kot ze pojasnjeno, ne mores dobit rdecih tablic (do 25km/h) brez da das profesionalno vgradit blokado in uredis novo homologacijo.

predi ::

On ima "moped", hoče pa imeti "moped, katerega konstrukcijska hitrost ne presega 25 km/h". Naslednja dva meseca. Šele potem spet hoče imet "moped".

OP, pojdi nazaj na kolo za dva meseca. Moped nima česa iskat na površinah, ki so namenjene mopedom, katerih konstrukcijska hitrost ne presega 25 km/h. Če boš na kolesu, bomo vsaj vsi skupaj bolj varni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skuter 25 km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219168 (1023) predi
»

Vse o (50 ccm) skuterjih

Oddelek: Na cesti
103875 (783) Horas

Skuter 25 45 km/h

Oddelek: Loža
263067 (2434) zee
»

nakup skuterja, nasveti?

Oddelek: Na cesti
213369 (1395) trancer01
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512892 (4291) Gapi

Več podobnih tem