» »

Pomivali stroj-ventil za vodo-detajlno delovanje

Pomivali stroj-ventil za vodo-detajlno delovanje

cendof ::

Pozdravljeni,

zanima me kako deluje vstopni ventil (Slika1) (Slika2) za vodo pri pomivalnem stroju? Imam stroj Electrolux ELS499. Vendar me ne zanima osnovno delovanje ampak detajli. Imam težavo z dotekanjem vode v stroj. Stroj sem sicer povsem očistil; izgleda kot nov. Vendar z dotekanjem vode je še vedno težava.

Kar vem za sedaj. Ventil ima t.i. "špulo", ki z električnim tokom odpira dotok vode. Ta dela brez težav-preverjno. Vendar pa ima ventil še eno posebno komoro, ki je z eno prozorn cevko povezana z notranjostjo stroja. V tej komori je magnetek pritjren na gumijasto membrano. Ko tlak, zaradi najvišje dovoljene količine vode v stroju, v cevki naraste, se membrana dvigne in s tem tudi magnet - tudi testirano in se to zgodi, ko je vode do dovoljenega roba vrat v stroju. V tej komori jes plastiko od tega magneta ločen kovinski tulec z gumo na spodnjem koncu. Ko se magnet odmakne od tulca (najvišji nivo vode v stroju), kovinski tulec "pade" in zapre dotok vode - zapre čisto majčkeno luknjico v samem ventilu. Moja težava je ta, da sedaj ne vem kako točno bi moral ta "mehanski" ventil delovati. Pri meni je sedaj tako, da ko tlak v cevki pade in magnetek v membrani zopet pade v izhodišče, ne potegne kovinskega tulca nazaj in tako ostane dotok vode zaprt. Odpre se edino, ko malce sprostim tlak v dovodi cevi. To storim tako, da enostavno malce odvijem cev pri glavni pipi za vodo (v steni).

Moje vprašanje je...ali bi moral ta kovinski tulec, kljub temu, da je voda v sistemu, ko tlak v cevki pade, zopet odpreti dotok vode?

Hvala za pomoč!

SplitCookie ::

Zamenjaj
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

marsovcek ::

Dotok bi se moral odpreti ko pride napetos na špulo, kajne?

SplitCookie ::

Ja.

Tista cevka in magnetki in kajvemkaj - verjetno gledaš presostat. Ta zapre vodo ko se doseže dober nivo.
Verjetno je membrana preparela ali pa je cevka naprej, ki gre v boben, zamašena s smetmi
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

flashroyal ::

Zamašen filter pri priklopu priključne cevi na stroj. Odstrani cev, potegni ven plastično mrežico - filter, očisti in bi moralo biti vredi.

cendof ::

Naj povem kakšna je bila napaka. Vendar najprej glede delovanje glavnega ventila. Glavni ventil s komoro in prozorno cevko povezano v notranjost stroja deluje tudi kot zaščitni element. Ko je maksimalen nivo vode v stroju dosežen, se glavni ventil zapre in ne odpre nikoli več, če ne odvijemo glave cevi s pipe. Za nivo vode v stroju je namreč odgovoren tlačni senzor oz. po domače presostat (vsaj mi tako rečemo).

Glavni krivec za nedelovanje stroja so bili slabi električni kontakti žic, ki so pripeljane do elektronike. Pomagalo je nekajkratno stikanje in ponovno natikanje žic. Očitno je rahlo oksidiralo vse skupaj. Ta napaka je tudi razložljiva saj so vsa testiranja pokazala, da presostat deluje brez težav, vendar pa njegov signal do elektronike ni prišel. Ker elektronika ni zaznala dovoljene višine vode (kljub preklopu presostata), je voda še vedno dotekala v stroj. Pred razlitjem čez maksimalen nivo pa je varoval sistem v glavnem ventilu za vodo.

Nauk zgodbe je....da smo tudi štromarji kdaj krivi in ne samo strojniki :)

telexdell ::

In za kaj so štromarji krivi za korozijo kontaktov? Do korozije pride zaradi prisotnosti kisika (oksidacija) ali elektrolize (prevodnik npr. vlaga). Za korozijo so torej krivi metalurgi, zaradi neustreznega izbora materiala za kontakte.
Da pa je kisik v zraku me pa ne bo nihče prepričal, da je temu kriv kakšen živ štromar, saj ti z dihanjem kisik porabljajo ne pa proizvajajo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

SplitCookie ::

Na koncu - slaba kvaliteta
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomivalec uničil bojler?

Oddelek: Loža
345540 (3798) ZloTech
»

Voda v pomivalnem stroju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216338 (5196) Micca
»

pomivalni stroj nardi LSISH

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1111379 (9101) marko11
»

Pralni stroj se je pokvaril

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
105583 (4663) fosil
»

Pralni stroj se mi ne ustavi!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5142691 (40751) Pyr0Beast

Več podobnih tem