» »

Kupiti pnevamtike na spletu ali pri vulkanizerju?

Kupiti pnevamtike na spletu ali pri vulkanizerju?

1
2
»

mugen999 ::

Kar se tiče gum s starejsim dotom ni problema ce je starejsi od enega leta(ja, zame gume niso nove ce majo dot statejsi od 1 leta) samo to hocem prej vedet, predno placam in hocem imeti dolocen popust na gumah zaradi tega. Sem jih na mimovrste nekoc narocil, jih pridem v crnuce iskat in placat, sem prasal pred placilom, da pogledajo cas izdelave in so rekli da sta dve gumi stari 2 leti dve pa skoraj 2 leti, sem zahteval popust na gume, so me zavrnili, potem sem gume pustil tam. Sem si rekel bohve kje so jih 2 leti valali. Malo bolj se zna zakomplicirat da gume placas v naprej.

MadMax ::

Comandante je izjavil:

... Plus da ne rabim prevzemat gum in jih vlacit k vulkanizerju, ampak se samo zmenim za termin pa je.
Če je "vlačit k vulkanizerju" odločilno, jih pač naročiš z dostavo na njegov naslov.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Comandante ::

MadMax je izjavil:

Comandante je izjavil:

... Plus da ne rabim prevzemat gum in jih vlacit k vulkanizerju, ampak se samo zmenim za termin pa je.
Če je "vlačit k vulkanizerju" odločilno, jih pač naročiš z dostavo na njegov naslov.

Ti se pa rad igras. Pri kvaliteti storitve raznih dpd-jev in GLS-jev sem neizmerno srecen, ce dejansko dobim kar narocim.

BlaY0 ::

V Nemčiji je to že standard... folk gume naroča na naslov svojega vulkanizerja.

mugen999 je izjavil:

Sem si rekel bohve kje so jih 2 leti valali. Malo bolj se zna zakomplicirat da gume placas v naprej.

Ja, saj to sem zgoraj omenil za slabost online nakupa z dostavo - ne veš kaj točno boš dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

skyline ::

Zadnje čase je mel PorscheInterAuto solidne cene gum v spletni trgovini, splača se pogledat.

DePalmo ::

Netrunner je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Zgoraj je nekdo napisal da izvor države ni pomemben.

Izvor države ne bi smel biti pomemben. Če kupuješ nek specifičen izdelek pričakuješ, da gre skozi nek quality test proizvajalca. Če temu ni tako, potem je to zaskrbljujoča informacija.

Sej to si prav napisal, "ne bi smel". Ampak očitno je. Ne bom trdil za vsako firmo posebaj ker z vsemi nimam izkušenj, smo pa na sosednjem forumu že večkrat ugotovili da je zelo važno iz katere tovarne pride guma.

delavec44 je izjavil:

Zakaj je pa S3 zanič? Pač povprečna guma. Veliko jih je na testih precej slabših.

Si jo imel? Jaz sem, 3x. 1x rabljene, nato 2x nove. In sem popizdil, vrgel nove v smeti in šel na rabljene Goodyear, od takrat se S3 ne dotaknem več. Nove S3 na avtu, stare manj kot en mesec pa mi je avto drsel na mokri cesti, na zasneženi sem pa šel skozi križišča naravnost, pa nisem divjal. Če imaš S3, enkrat probaj gumo. Naprimer GY UltraGrip, ali pa če hočeš "budget", Fulda/Kumho. Potem pa poročaj.
Me ne čudi da narod vozi kot po jajcih ko padejo tri dežne kapljice. Bohnedaj da pade snežinka ...

Utk ::

Dobro pa kje najdete s3? To se je vozilo 20 let nazaj, če si bil broke. Že hp2 je čist ok. Pa tistih 5 evrov več.

delavec44 ::

Ja, sem imel s3 in hp2 med drugim. Obe sta čisto ok. Če nisi norec.

IL_DIAVOLO ::

BlaY0 je izjavil:

V Nemčiji je to že standard... folk gume naroča na naslov svojega vulkanizerja.

mugen999 je izjavil:

Sem si rekel bohve kje so jih 2 leti valali. Malo bolj se zna zakomplicirat da gume placas v naprej.

Ja, saj to sem zgoraj omenil za slabost online nakupa z dostavo - ne veš kaj točno boš dobil.


Svojega? Nikoli se ne smes zanašati samo na enega. Ne na vulkanizerja, se manj na mehanika.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kvatebrigic ::

delavec44 je izjavil:

Ja, sem imel s3 in hp2 med drugim. Obe sta čisto ok. Če nisi norec.


Jaz tudi, ampak sorry to je za v kanto. Lansko leto sem jih po 1 sezoni dal stran, ker so bile smrtno nevarne na mokri cesti. Govorim za Sava HP2. Po sili razmer sem jih takrat kupil pri vulkanizerju, pa bil je dot star nekaj mesecev.

toro69 ::

Kvatebrigic je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ja, sem imel s3 in hp2 med drugim. Obe sta čisto ok. Če nisi norec.


Jaz tudi, ampak sorry to je za v kanto. Lansko leto sem jih po 1 sezoni dal stran, ker so bile smrtno nevarne na mokri cesti. Govorim za Sava HP2. Po sili razmer sem jih takrat kupil pri vulkanizerju, pa bil je dot star nekaj mesecev.


Verjetno imaš Ferarija. Za normalne ljudi so HP2 več kot dovolj. Lahko se pa pri meni oglasiš pa te en krog zapeljem.

BlaY0 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

V Nemčiji je to že standard... folk gume naroča na naslov svojega vulkanizerja.

mugen999 je izjavil:

Sem si rekel bohve kje so jih 2 leti valali. Malo bolj se zna zakomplicirat da gume placas v naprej.

Ja, saj to sem zgoraj omenil za slabost online nakupa z dostavo - ne veš kaj točno boš dobil.


Svojega? Nikoli se ne smes zanašati samo na enega. Ne na vulkanizerja, se manj na mehanika.

Svojega ja. Zaradi mene imaš lahko 4 in po eno gumo naročiš k vsakemu. Potem se pa zapelješ do vsakega posebej.

fikus_ ::

Kvatebrigic je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ja, sem imel s3 in hp2 med drugim. Obe sta čisto ok. Če nisi norec.


Jaz tudi, ampak sorry to je za v kanto. Lansko leto sem jih po 1 sezoni dal stran, ker so bile smrtno nevarne na mokri cesti. Govorim za Sava HP2. Po sili razmer sem jih takrat kupil pri vulkanizerju, pa bil je dot star nekaj mesecev.


OK. Katere si potem kupil?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

a_borlak ::

OT, če je premer centralne luknje na platiščih 67.1mm, na avtu pa 66,1mm, vsi ostali podatki pa so ok, koliko je to narobe? Oz. imajo vulkanizerji ustrezne obročke?

IL_DIAVOLO ::

Fyi imel sem ze veliko gum, ampak bridgestone lm pa se držijo ceste kot zalimane.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Comandante ::

a_borlak je izjavil:

OT, če je premer centralne luknje na platiščih 67.1mm, na avtu pa 66,1mm, vsi ostali podatki pa so ok, koliko je to narobe? Oz. imajo vulkanizerji ustrezne obročke?

Ja, das obrocek pa je, to imajo vulkanizerji na zalogi. Mislim da so okoli 20€ stirje.

Osebno jih sicer sovrazim. Draga je imela avto s tem, ko sem ga sraufal sem jih ponavadi polomil, ko so se zalepili na pesto ali kolo. Dobro je, da lahko tudi polomljene dalje uporabljas.

Ce ti bo samo vulkanizer premontiraval, se ni za sekirat.

a_borlak ::

Platišča so, gume so, zdaj pa le še nesrečni TPMS ... je kdo kupoval na Amazonu, tam imajo že pripravljene komplete za določene modele avtov, to dela ali smer vulkanizer?

tony1 ::

Sam sem na netu naročil originalne za moj avto, še vedno je bilo drago.

Tega je že nekaj let, vulkanizer je pa tako suvereno nastopil, da bom, ko bodo tile crknili, zadevo mirno poturil njemu in naj zrihta... Zdi se, da ne bi smelo biti predrago...

Comandante ::

a_borlak je izjavil:

Platišča so, gume so, zdaj pa le še nesrečni TPMS ... je kdo kupoval na Amazonu, tam imajo že pripravljene komplete za določene modele avtov, to dela ali smer vulkanizer?

Jaz sem za en avto kupil pri vulkanizerju, neke genericne po 40e kos. 4 leta so delali bp, potem pa ne vem, ker se je avto prodal.

a_borlak ::

Na Amazonu so komplet 80€, piše da prav za moj avto ... ok, bom poizkusil oz. še prej vprašal vulkanizerja, po koliko so pri njemu.

tony1 ::

80 EUR je zelo ugodno.

Netrunner ::

Gledam malo teste različnih znamk in mi ni jasno zakaj se testi lahko precej razlikujej v odvisnosti od dimenzije gume !!? ... Res da se širine in premer razlikujejo, vendar če gledaš tolno določeno gumo se v eni dimenzije zelo dobro obene v drugi pa slabše... ?? v čem je fora?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

WizzardOfOZ ::

a_borlak je izjavil:

OT, če je premer centralne luknje na platiščih 67.1mm, na avtu pa 66,1mm, vsi ostali podatki pa so ok, koliko je to narobe? Oz. imajo vulkanizerji ustrezne obročke?


Kupi centrirne obročke (A3M ali pa kaka druga štacuna). Na tem obroču stoji cela guma, vijaki jo pa samo držijo gor. Če nimaš obročkov, vse držijo vijaki, kar pa ne bo dobro.

Netrunner je izjavil:

Gledam malo teste različnih znamk in mi ni jasno zakaj se testi lahko precej razlikujej v odvisnosti od dimenzije gume !!? ... Res da se širine in premer razlikujejo, vendar če gledaš tolno določeno gumo se v eni dimenzije zelo dobro obene v drugi pa slabše... ?? v čem je fora?


zmes gume, višina gume (višja bo mehkejša in se lahko zelo drugače obnaša), oblika tekalne površine gume (v eni dimenziji je lahko idealna, v drugi pa ne pride do izraza), pritisk v višji gumi,...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liderpnevmatik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8328718 (7361) c3p0
»

Nakup in montaža letnih pnevmatik

Oddelek: Na cesti
253161 (2463) jero_no1
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28781030 (51812) slemarko
»

Zimske gume Vredestein Wintrac (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10317107 (11642) SuperVeloce
»

Gume prek spleta ali klasično?

Oddelek: Na cesti
3915884 (14360) Olórin

Več podobnih tem