» »

Kupiti pnevamtike na spletu ali pri vulkanizerju?

Kupiti pnevamtike na spletu ali pri vulkanizerju?

«
1
2

Netrunner ::

Kaj se kaj bistveno prišpara če se kupi avtomobilske pnevmatike prek spleta ali kar pri lokalnem vulkanizerju? Na netu so verjetno cenejše, vendar tudi vulkanizerji dajo popust na nakup če vzameš pri njih, saj oni služijo predvsem z montažo... ali se motim?

Kje jih vi kupujete? ... na spletu je en kup strani ki jih imajo, nevem pa ali so dejansko ugodne ali ne :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mugen999 ::

Ce logicno pomislis en vulkanizer lahko kupi en tavelik kombi gum, močna spletna trgovina pa več šleperjev, ali kontejnerjev s kitajske. Komu mislis dajo vecji popust dobavitelji?

tony1 ::

Ta boljši časi kupovanja gum v Švabskih internetnih štacunah so že minili...

Poišči kakšnega vulkanizerja, ki ima cenik na netu, da boš lahko videl realno razliko med njim in spletnimi štacunami...

starfotr ::

Cene so iste, +/- kak eur. Razen, če imaš strašen fetiš naročat in čakat dostavo, jaz ne vidim neke hude dodane vrednosti naročanja prek neta. Poleg tega podpreš lokalnega vulkanizerja. Najbrž ti je v interesu, da obstane in ne zapre obrti.

Groot ::

Na spletu. Nisem še doživel da bi lahko lokalni vulkanizer ponudil enako ceno, tudi če da popust na montažo.

BlaY0 ::

starfotr je izjavil:

Cene so iste, +/- kak eur. Razen, če imaš strašen fetiš naročat in čakat dostavo, jaz ne vidim neke hude dodane vrednosti naročanja prek neta. Poleg tega podpreš lokalnega vulkanizerja. Najbrž ti je v interesu, da obstane in ne zapre obrti.

Verjetno ti misliš lokalnega (pre)prodajalca gum, ki zraven še malo vulkanizira?

V DE recimo lokalni vulkanizerji sploh ne prodajajo več gum, ker itak vse spletne štacune ob tvojem nakupu omogočajo dostavo kar direktno k njim.

Skratka na netu se da dobiti ceneje. Minus je pa ta, da nikoli ne veš kje so bile te gume narejene in kdaj (DOT), dokler jih dejansko ne dobiš. Poleg tega se gume štejejo za nove, če je DOT mlajši od dveh let.

BlaY0 ::

tony1 je izjavil:

Ta boljši časi kupovanja gum v Švabskih internetnih štacunah so že minili...

Zdaj so se na tem področju okrepili tudi že Poljaki. Veliko Nemcev že kupuje gume direktno od njih. V končni fazi Debica tam dela gume za pol Evrope - Debica, Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava... vse to se dela tam. Lani konec avgusta so imeli požar v Goodyearovem obratu, tako da je bila dobava novih UltraGripk močno omejena praktično celo sezono, cene le teh so šle pa v nebo in še naprej.

Tribal ::

Kupi na spletu, dobiš "original" iz kitajske gume. So pa 10€ cenejše po gumi... se splača.

Naročil samo enkrat in nikoli več.

IL_DIAVOLO ::

Vulkanizer ti bo kvečjemu uturil kaksen presvercan klump iz Poljske ali Madzarske.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mugen999 ::

Tribal je izjavil:

Kupi na spletu, dobiš "original" iz kitajske gume. So pa 10€ cenejše po gumi... se splača.

Naročil samo enkrat in nikoli več.

Ce kupis kitajske(kitajska znamka) gume so normalno made in china. Ce kupis cenejse korejske kumho ali hankook so tudi made in china. Tudi cenejse toyo in yokohama so china ali philipini. Ce pa kupis nek srednji rang uveljavljenih znamk, pa nebi smelo gor pisat made in china. Samo tudi na nike supergah za 150e pise made in china ze zadnjih 40 let, tako da brez panike.

Tribal ::

Kupil sem Goodyear eagle F1 in so bile made in china, po 1 letu trde ko kamen in bulaste...

Netrunner ::

mugen999 je izjavil:

Ce logicno pomislis en vulkanizer lahko kupi en tavelik kombi gum, močna spletna trgovina pa več šleperjev, ali kontejnerjev s kitajske. Komu mislis dajo vecji popust dobavitelji?

Gume zasedejo zelo dosti prostora, katerega pa vulkanizerji večinoma nimajo toliko, da bi lahko na zalogo kupovali vse tipe gum. Na zalogi imajo samo par najbolj standardnih, vse ostalo je po naročilu.

BlaY0 je izjavil:

Skratka na netu se da dobiti ceneje. Minus je pa ta, da nikoli ne veš kje so bile te gume narejene in kdaj (DOT), dokler jih dejansko ne dobiš. Poleg tega se gume štejejo za nove, če je DOT mlajši od dveh let.

Kaj ima vezo kje so narejene? Če kupuješ določen tip gume od nekega proizvajalca morajo le te držati neko kvaliteto kjerkoli jih kupiš ali ne? .. razen če dobiš ponaredek.

Tudi če naročiš pri vulkanizerju neveš kaj boš dobil dokler ne pride. Seveda če je ni na zalogi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Kvatebrigic ::

Tribal je izjavil:

Kupil sem Goodyear eagle F1 in so bile made in china, po 1 letu trde ko kamen in bulaste...


Kje si pa to kupil?!
jaz sem jih kupil lani, mislim da na gumenadom.si. So made in Slovenija.

mugen999 ::

Tribal je izjavil:

Kupil sem Goodyear eagle F1 in so bile made in china, po 1 letu trde ko kamen in bulaste...

Ce je pa to res, je pa katastrofa prve vrste in ja, res je nateg

BlaY0 ::

Netrunner je izjavil:


Kaj ima vezo kje so narejene? Če kupuješ določen tip gume od nekega proizvajalca morajo le te držati neko kvaliteto kjerkoli jih kupiš ali ne? .. razen če dobiš ponaredek.

Tudi če naročiš pri vulkanizerju neveš kaj boš dobil dokler ne pride. Seveda če je ni na zalogi.

Jaz sem napisal kaj so slabosti nabave gum prek neta, ti se boš pa pač odločil ali ima to za tebe vezo ali ne. Pri vulkanizerju ponavadi ne naročaš ampak nabaviš tisto kar ti tisti moment priporoči, se pravi po domače tisto kar ima. Če pa naroči ekstra zate pa definitivno ne bo poceni.

Netrunner ::

BlaY0 je izjavil:

Pri vulkanizerju ponavadi ne naročaš ampak nabaviš tisto kar ti tisti moment priporoči, se pravi po domače tisto kar ima. Če pa naroči ekstra zate pa definitivno ne bo poceni.

Sem bil pri treh vulkanizerjih in nobeden ni imel na zalogi celoletne gume dimenzij za moj avtomobil, tako da naročilo mi ne uide :) ..ali je to prek spleta ali pri vulkanizerju je vseeno saj ne bom videl kaj dobim preden ne dobim, tako da faktor je samo cena.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Utk ::

Pri vulkanizerju ponavadi ne naročaš ampak nabaviš tisto kar ti tisti moment priporoči, se pravi po domače tisto kar ima. Če pa naroči ekstra zate pa definitivno ne bo poceni.

Saj v tem je problem. Ti doma študiraš teste, cene, ne vem kaj vse, se končno odločiš kaj boš, potem pa prideš tam 13.11 in pač moraš vzet kaj ima.
Če že doma naštudiraš kaj bi rad imel, je čist vseeno če še naročiš.

BlaY0 ::

Tako je. In če že itak naročaš potem naročiš tam kjer je ceneje.

MIHAc27 ::

Oboje hkrati... moj vulkanizer ima tudi spletno trgovino. Ponavadi še skoraj najboljšo ceno da.

nokken ::

Groot je izjavil:

Na spletu. Nisem še doživel da bi lahko lokalni vulkanizer ponudil enako ceno, tudi če da popust na montažo.

Potem imam pac sreco. Jaz sem do sedaj se cisto vedno pri mojem vulkanizerju dobil precej boljso ceno kot kjerkoli na netu. Ajd priznam aliexpressa nisem gledal niti nisem gledal za kaksne poceni gume ampak recimo letosnji 4kom Michelin Pilot sport 4s so bili dobrih 150eur cenejsi kot kjerkoli na netu (pa se zastonj montaza :)

Blinder ::

Vulkanizer bo verjetno dodal nekaj marže, ker ima gume na zalogi. Ljudje raje doplačajo malenkost v zameno, da se vuklanizer ukvarja z naročilom, prevzemom dostave ..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BlaY0 ::

nokken je izjavil:

Ajd priznam aliexpressa nisem gledal niti nisem gledal za kaksne poceni gume ampak recimo letosnji 4kom Michelin Pilot sport 4s so bili dobrih 150eur cenejsi kot kjerkoli na netu (pa se zastonj montaza :)

Verjetno v tistem momentu. Kaj pa gledano skozi celo leto?

nokken ::

BlaY0 je izjavil:

nokken je izjavil:

Ajd priznam aliexpressa nisem gledal niti nisem gledal za kaksne poceni gume ampak recimo letosnji 4kom Michelin Pilot sport 4s so bili dobrih 150eur cenejsi kot kjerkoli na netu (pa se zastonj montaza :)

Verjetno v tistem momentu. Kaj pa gledano skozi celo leto?

Gume kupujem enkrat na cca 3 leta (no dvakrat se zimske) tako da ja me zanima tisti moment ko jih kupujem. Za povprecno ceno cez celo leto in podobne nebuloze me boli k.

val46 ::

No dej, pol pa povej kateri je ta tvoj vulkanizer, da mu še ostali naredimo nekaj prometa. S tem bodo čez 3 leta te iste gume lahko že 200€ cenejše, kot kjerkoli drugje na netu.

starfotr ::

Blinder je izjavil:

Vulkanizer bo verjetno dodal nekaj marže, ker ima gume na zalogi. Ljudje raje doplačajo malenkost v zameno, da se vuklanizer ukvarja z naročilom, prevzemom dostave ..


Kdo pa danes dela zastonj?

Vulkanizer sicer dobi rabat na naročene gume. In prodaja gum je tudi njegov posel. Ne vem kdo dela brez marže danes. Morda ti, png?

BlaY0 ::

nokken je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

nokken je izjavil:

Ajd priznam aliexpressa nisem gledal niti nisem gledal za kaksne poceni gume ampak recimo letosnji 4kom Michelin Pilot sport 4s so bili dobrih 150eur cenejsi kot kjerkoli na netu (pa se zastonj montaza :)

Verjetno v tistem momentu. Kaj pa gledano skozi celo leto?

Gume kupujem enkrat na cca 3 leta (no dvakrat se zimske) tako da ja me zanima tisti moment ko jih kupujem. Za povprecno ceno cez celo leto in podobne nebuloze me boli k.

Ker te boli hurac, kupiš takrat ko je to nujno potrebno, takrat pa je najdražje. Skratka ti praviš da dobiš gume 150 EUR ceneje v isti sapi pa dodaš, da te boli hurac koliko te gume koštajo v povprečju, kaj šele takrat ko so najcenejše. Dobra taktika ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

nokken ::

Ja kupim jih ko jih rabim. Ko jih enkrat kupim, kaksne 3 leta ne gledam vec koliko so niti si ne delam grafov s cenami. Sem sel pa sedaj pogledat pa so ta trenutek zares drazje kot so bile par mesecev nazaj ko sem jih kupil. Naj sedaj to redno spremljam naslednje 3 leta?

Blinder ::

starfotr je izjavil:

Blinder je izjavil:

Vulkanizer bo verjetno dodal nekaj marže, ker ima gume na zalogi. Ljudje raje doplačajo malenkost v zameno, da se vuklanizer ukvarja z naročilom, prevzemom dostave ..


Kdo pa danes dela zastonj?

Vulkanizer sicer dobi rabat na naročene gume. In prodaja gum je tudi njegov posel. Ne vem kdo dela brez marže danes. Morda ti, png?


pa kaj sitnariš človek? Hotel sem povedat, da je pri vulkanizerju kot pri nakupu avtodelov v lokalni trgovini. Plača se več in v zameno dobi material takoj
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

starfotr ::

To je neka fama, da je vse na internetu ceneje. Jaz pri mojem dobim povsem konkurenčne cene. In moj vulkanizer naroča gume sproti po naročilu, tako da ima sveže in tiste, ki jih želiš. Ne pa da ti prodaja neke iz zaloge.

harvey ::

Groot je izjavil:

Na spletu. Nisem še doživel da bi lahko lokalni vulkanizer ponudil enako ceno, tudi če da popust na montažo.

Tudi to se zgodi, komplet z montažo cenejši pri vulkanizerju kot na netu, ni vse kar je na netu zlato:).
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Utk ::

Včasih je bilo samoumevno, da če si kupil gume, so ti jih zastonj zmontirali. Odkar to ni samoumevno, jih ponavadi kupim drugje.

starfotr ::

Nikoli ni bilo zastonj montaže.

Razen, če je bila guma toliko dražja na kos, da so montažo vračunali v ceno.

Utk ::

Normalno, sej nihče ne kupi gume pri vulkanizerju in jo odnese domov.
Dražje so še zmeraj, samo da ni montaže not.

Groot ::

harvey je izjavil:

Groot je izjavil:

Na spletu. Nisem še doživel da bi lahko lokalni vulkanizer ponudil enako ceno, tudi če da popust na montažo.

Tudi to se zgodi, komplet z montažo cenejši pri vulkanizerju kot na netu, ni vse kar je na netu zlato:).


Ne trdim, da je vse kar je na netu zlato. Ampak ti povem konkretno za letos: iskal nove letne Continental Premium Contact 7, kjer se vsak popust hitro pozna. No preklical sem kar nekaj vulkanizerjev v LJ in okolici in na koncu me je najceneje prišlo da sem kupil gume na Enaa (ne vem kdaj sem sploh kaj kupil pr njih, ampak v danem trenutku so pač imeli gladko nacenejše gume) in plačal redno premontažo.

Pač moja izkušnja, verjamem da ima kdo povsem drugačno. Še ena stvar, ki se rada izkaže pri vulkanizerju, po telefonu so vsi pametni kako imajo povsem svež dot, potem pa prideš na premontažo in ugotoviš da bi ti radi nataknili 1 leto star dot.

BlaY0 ::

starfotr je izjavil:

To je neka fama, da je vse na internetu ceneje. Jaz pri mojem dobim povsem konkurenčne cene. In moj vulkanizer naroča gume sproti po naročilu, tako da ima sveže in tiste, ki jih želiš. Ne pa da ti prodaja neke iz zaloge.

Načeloma to da je iz zaloge ni nič narobe, mora biti le pravilno skladiščena. Guma pravilno skladiščena do treh let se šteje oziroma se lahko prodaja kot nova.

MadMax ::

Pravilno skladiščena praviš, kot une ki jih vidiš iz AC NM-LJ? To je pa nora fama birokratskih kavčbriht.
Saj kul, ampak kako potem eni podobni kavčbrihti dokazat, da je 7 let star DOT napačen? Da je guma pol mlajša kot to pravi DOT?
Zato naj si ob nakupu starejši DOT lepo nekam zataknejo, kar se marsikoga z vsaj malo zdrave pameti tiče.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Invictus ::

Ma, gume-direkt so bile takrat res poceni.

Ko sem zadnjič kupoval nove gume, je bil internet včasih še dražji.

Vulkanizerji so pač spustili cene, ker drugače ne bi bilo posla.

Letos moram kupit nove zimske, bom spet malo pogledal... Ampak mislim, da internet ne bo cenejši, poleg tega praktično vse slovenske internet trgovine nategujejo z "Izdelkom na zalogi"!, pol pa čakaš en mesec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Na zalogi je, samo da ta zaloga je nekje na Poljskem. Tako da je čisto vseeno, če naročiš direktno iz tam.

DePalmo ::

Sem se pogovarjal z lokalnim vulkanizerjem in je rekel da gum ne prodaja, ker je premalo marže. Na en komplet nebi zaslužil 20e, pa se mora ukvarjat z iskanjem, naročanjem in nato še s stranko. Pač pripelješ svoje gume, on jih zmontira in je to to.

Osebno sem pri vulkanizerju vzel samo enkrat, od takrat vedno preko interneta ker so pač cenejše. Pa tudi če se kaj zakomplicira, smo vedno rešili brez problemov.

Zgoraj je nekdo napisal da izvor države ni pomemben. Sedaj nevem ali je tako mlečen da tega še ni doživel, ali pa vozi samo S3 katera je že nova zanič. Dejansko je izvor države zelo pomemben, kar sem izkusil na TS850 / TS860. Prva vrhunska, made in Germany, druga made in ... nekje na vzhodu EU, se ne spomnim več točno in so bile smrtno nevarne. Dejansko sem za po snegu raje vzel od punce avto kateri je gor imel par let stare Fulda, moj je pa doma počival na novih Continentalkah.

Netrunner ::

DePalmo je izjavil:

Zgoraj je nekdo napisal da izvor države ni pomemben.

Izvor države ne bi smel biti pomemben. Če kupuješ nek specifičen izdelek pričakuješ, da gre skozi nek quality test proizvajalca. Če temu ni tako, potem je to zaskrbljujoča informacija.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

nokken ::

Saj zares ni. Pac isti model doloceno dimenzijo delajo v eni tovarni, drugo dimenzijo pa v drugi. In Goodyear guma narejena v Kranju ni nic boljsa/slabsa kot isti model gume narejen na Madzarskem ali v Nemciji. Za razliko od Nutelle se okus ni lokalno prilagojen :))

delavec44 ::

Zakaj je pa S3 zanič? Pač povprečna guma. Veliko jih je na testih precej slabših.

stara mama ::

Ni tako zanič, v snegu je prav super.
Drugače bi moralo kje je narejena bit isti kurac, al piše gor UK, Germany, Poland, Slovenia al pa Serbia.
Tud Srbski Tigar pač mora delat po navodilih in standardu lastnika znamke, čist enako kot drug proizvajalc na severu evrope ki dela za isto znamko.
Seveda je pa dimenzij malo morje in težko vse pokriva samo ena tovarna. Tud logistično.

Isti recept ko pri piru.
Al je Hajneken iz NL, SI, al pa Gr, načeloma mora bit istega okusa, sam da se vhodni material (voda) lahko mal razlikuje kar rezultira na rahlo drugem tonu okusa.
Ampak to ne preprečuje folku delat doktorskih disertacij :))
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

MadMax je izjavil:

Pravilno skladiščena praviš, kot une ki jih vidiš iz AC NM-LJ? To je pa nora fama birokratskih kavčbriht.
Saj kul, ampak kako potem eni podobni kavčbrihti dokazat, da je 7 let star DOT napačen? Da je guma pol mlajša kot to pravi DOT?
Zato naj si ob nakupu starejši DOT lepo nekam zataknejo, kar se marsikoga z vsaj malo zdrave pameti tiče.

Ja, če je guma pravilno skladiščena ni nobenega problema:

https://www.bundesverband-reifenhandel....

Na to se sklicujejo vsi nemški vulkanizerji oziroma prodajalci gum.
Drugače pa mislim da ni bojazni, da bi kdajkoli dobil novo gumo z DOT-om starejšim od enega leta. Ni variante, nihče si ne dela takšnih zalog.

delavec44 ::

Liederpnevmatik je (redko) pošiljal gume stare skoraj 2 leti. Hkrati je imel pa enake starejše od 2 let na ceniku s popustom. So bile odprte teme na to temo in jim zakonsko nič ne moreš.

BlaY0 ::

Redko ali redno?

asdf_jklc ::

Časi, ko se je men dalo jebat z gumam so mimo. Na nekaj sezom zamenjam celoletne gume, vzamem najboljše s testa za tisto sezono, naročim na spletu in peljem avto na servis. Ob servisu zamenja gume/obrne kolesa na 15.000 km. Zgodba končana. Dimenzija gum je ogromna (20") in se pozna a malo pogledaš ali naročiš v prvi štacuni. Enako delam tudi z ženinim avtomobilom, čeprav ima samo 17".

delavec44 ::

BlaY0 je izjavil:

Redko ali redno?


Redko. Jaz recimo sem vzel 2x popularno dimenzijo in je bil svež dot.
Ne gre pa reči, da ni bojazni.

a_borlak ::

Torej gumenadom ali še kaj? Danes sem sicer iskal platišča za moj avto, so rahlo posebna, najdem v Nemčiji skoraj 20% nižje, kot pri nas, pogledam še gume, tudi dobra cena, potem pa 25€ po kosu poštnina ... 200€ za vse skupaj. Pred leti sem dobil iz Nemčije komplet gum za Smarta Fortwo na platiščih za 400€ na dom, scentrirane, le še zamenjati sem jih moral.

Comandante ::

Preko vulkanizerja, vedno ponudba enaka ali boljsa kot na spletu. Pri zadnjem setu bi bila najboljsa spletna cena 760€, vulkanizer zrihtal za 700€, razlika pokrila premontazo. Plus da ne rabim prevzemat gum in jih vlacit k vulkanizerju, ampak se samo zmenim za termin pa je.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liderpnevmatik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8328094 (6737) c3p0
»

Nakup in montaža letnih pnevmatik

Oddelek: Na cesti
253113 (2415) jero_no1
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28780766 (51548) slemarko
»

Zimske gume Vredestein Wintrac (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10317052 (11587) SuperVeloce
»

Gume prek spleta ali klasično?

Oddelek: Na cesti
3915821 (14297) Olórin

Več podobnih tem