» »

prodaja na marketplace

prodaja na marketplace

d3spirit ::

prodajam eno stvar na marketplace, se v petek javi kupec, da bi vzel ter plačal na račun v ponedeljek. v petek sva tudi pogovor končala(7.6.2024). danes(9.6.2024) ga vprašam, če še velja za jutri, pa napiše, da ne bo nakazal, ker mu težim. kaj je že kupcem na marketplace ratalo dolgčas ali imajo samo kakšne težave?

DarwiN ::

Malce si tvegal in bil nategnjen. Žal tega denarja ne boš videl. Vsekakor ne brez prijave oz. policije.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

d3spirit ::

DarwiN je izjavil:

Malce si tvegal in bil nategnjen. Žal tega denarja ne boš videl. Vsekakor ne brez prijave oz. policije.


samo vprašal sem ga, če se velja, ker bi drugače prodal naprej. če bi mu že od jutra pisal(vsake 30 minut), če bo nakazal. se ne obremenjujem s takimi :)

DarwiN ::

Eh, tvoj prvi post sem jaz interpretiral v smislu, da je človek prevzel zadevo v petek, plačal pa bi naj zanjo v ponedeljek. In češ, zdaj noče plačat == nateg.

Tako pa si je tip zgolj premislil in nič druga. Neumna tema. Podobnih prestrašenih pacientov imaš tudi na bolhi ogromno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

LeQuack ::

Nikoli ne smeš verjet kupcem, ko rečejo da bodo vzeli čez n dni.
Quack !

delavec44 ::

Še posebej ne verjemi takim, ki so 100%, da vzamejo in ti to ene 3x ponovijo.

fikus_ ::

Kdor prvi placa, prvi meljel
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Horas ::

prvo nakažejo, pol šele pošiljaš.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

krop ::

Imam enga pacienta, ki bi rad prek gls-ja naročil prevzem paketa in tam tudi plačal. Nek nov nafuk?

miha98 ::

Ja Ukrajinski pomojem.

MIHAc27 ::

Jaz sem se tudi kdaj že zanimal za stvar, potem pa premislil. Ampak večinoma je to še preden je dogovorjeno za pošiljanje/osebni prevzem.

Stavim, da se je ta tudi premislil, ali pa je našel kje ceneje.

velikBrokoli ::

krop je izjavil:

Imam enga pacienta, ki bi rad prek gls-ja naročil prevzem paketa in tam tudi plačal. Nek nov nafuk?


Scam, ignoriraj.

Pride potem dejansko en model s kombijem in GLS majico, čeprav ni iz GLSja, pa lepo vzame tvoj paket in se odpelje, ti se pa lahko obrišeš pod nosom :))

Magic1 ::

Dej takemu cegu v škatlo in zapiši tablico. Potem pa podaj na policijo. Nekdo jih mora razkrit, če se to dogaja.
Magic

Koraaz ::

d3spirit je izjavil:

kaj je že kupcem na marketplace ratalo dolgčas ali imajo samo kakšne težave?

zobnik ::

Kdor prvi pride prej dobi, lahko rezerviraš samo za kakšno uro. Saj pri avtih je podobno, a misliš da če mi en reče, da pride če 2 dni, da ga mu bom rezerviral za 2 dni. NE in NE. Oglas je vidu, treba it na pot, za 2-3-4 ure je možna rezervirat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Likalnik ::

krop je izjavil:

Imam enga pacienta, ki bi rad prek gls-ja naročil prevzem paketa in tam tudi plačal. Nek nov nafuk?


nič novega...ta način "poslovanja" je že kar nekaj časa v uporabi...napišejo, da nimajo časa se dobiti in bodo poslali DPD, UPD, GLS, da bo robo prevzel in tudi plačal.
z enim sem se igral na ta način, ker me je zanimalo kako daleč lahko grem...in ja mi je poslal od DHL-a naročilnico, kot, da je že naročil prevoz in ga tudi plača...(lepo sfejkana zadeva) hotel je pač, da mu v naprej sicer plačam 150EUR za ta transport ampak, da bo potem on meni nakazal nazaj skupaj s kupnino...se pravi kupnina+150EUR.

uglavnem, na koncu (bila je ženska), sem ji napisal, da mi naj joške pokaže:) ko je bejba poštudirala, da se norca cel čas z njo delam...potem je pa začela groziti s policijo pa, da me bo prijavila itd., da sem ji povzročil stroške, ker je naročila in plačala prevoz.

uglavnem na koncu ni bilo nič...ne s prevozom, ne s policijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Koraaz ::

Likalnik je izjavil:


(bila je ženska)

Dvomim, da za temi nategi stojijo pravi ljudje.

Predvidevam, da po vsej verjetnosti so zadaj kaki boti ali pa legit okuženi FB računi, ki potem postanejo del botneta, ki potem masovno spamajo FB tržnico z generičnimi sporočili, ki se držijo striktnega skripta. Na žalost do sedaj, še nihče ni tega potrdil, tako, da so to zgolj špekulacije.

Glede dialoga, pa lahko nazaj odpišeš karkoli (npr. tvoj primer z prsi) pa ne bo reagiral, ker se bo držal svojega scenarija. V tvojem primeru je težil s policijo, ker mu nisi želel plačati dpd poštnine. So o tem pisali na varni na internetu.

MIHAc27 ::

Likalnik je izjavil:

krop je izjavil:

Imam enga pacienta, ki bi rad prek gls-ja naročil prevzem paketa in tam tudi plačal. Nek nov nafuk?


nič novega...ta način "poslovanja" je že kar nekaj časa v uporabi...napišejo, da nimajo časa se dobiti in bodo poslali DPD, UPD, GLS, da bo robo prevzel in tudi plačal.
z enim sem se igral na ta način, ker me je zanimalo kako daleč lahko grem...in ja mi je poslal od DHL-a naročilnico, kot, da je že naročil prevoz in ga tudi plača...(lepo sfejkana zadeva) hotel je pač, da mu v naprej sicer plačam 150EUR za ta transport ampak, da bo potem on meni nakazal nazaj skupaj s kupnino...se pravi kupnina+150EUR.

uglavnem, na koncu (bila je ženska), sem ji napisal, da mi naj joške pokaže:) ko je bejba poštudirala, da se norca cel čas z njo delam...potem je pa začela groziti s policijo pa, da me bo prijavila itd., da sem ji povzročil stroške, ker je naročila in plačala prevoz.

uglavnem na koncu ni bilo nič...ne s prevozom, ne s policijo


Sej to je klasična fora nigerijcev. Napišejo da so iz UK ali USA, in bi za darilo za sina, ki je pa v afriki kupili tvoj artikel. Pošljejo pošto da ga prevzame. Potem pa lažno potrdilo od paypala, da izgleda, kot da so plačali. Včasih 'po nesreči' nakažejo preveč denarja in prosijo, če višek izročiš pošti.

Še kar lajnajo isto zgodbo že desetletja. Kaže da še vedno veliko ljudi nasede.

Likalnik ::

Koraaz je izjavil:

Likalnik je izjavil:


(bila je ženska)

Dvomim, da za temi nategi stojijo pravi ljudje.

Predvidevam, da po vsej verjetnosti so zadaj kaki boti ali pa legit okuženi FB računi, ki potem postanejo del botneta, ki potem masovno spamajo FB tržnico z generičnimi sporočili, ki se držijo striktnega skripta. Na žalost do sedaj, še nihče ni tega potrdil, tako, da so to zgolj špekulacije.

Glede dialoga, pa lahko nazaj odpišeš karkoli (npr. tvoj primer z prsi) pa ne bo reagiral, ker se bo držal svojega scenarija. V tvojem primeru je težil s policijo, ker mu nisi želel plačati dpd poštnine. So o tem pisali na varni na internetu.


no tako je...ta link "varni na internetu" tako je potekala njihova komunikacija do mene...na koncu ti še omeni policijo.

kakorkoli...tega je polno...skoraj vsak oglas katerega dam na novo gor je na začetku par takih sporočil...potem se pa počasi umiri.

Baltazar: ::

Kako "odblokirat" v grupi pogovore. Z nekom sem se dogovarjal za eno zadevo pa sem zapustil "grupo-skupino" sedaj pa mu ne morem več odgovorit, ne preko messengerja, ne preko oglasa?

Baltazar: ::

Baltazar: je izjavil:

Kako "odblokirat" v grupi pogovore. Z nekom sem se dogovarjal za eno zadevo pa sem zapustil "grupo-skupino" sedaj pa mu ne morem več odgovorit, ne preko messengerja, ne preko oglasa?

A res nobeden ne ve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Express One Si in njihov odnos glede dostav (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
72083584 (1596) Klamzi
»

extreme digital spletna trgovina (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
466187306 (12021) tikitoki
»

GLS dostava

Oddelek: Loža
3211476 (5504) cebelar123
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10023784 (17276) xxxul

Več podobnih tem