» »

Studentski dom Lj

Studentski dom Lj

macekmuri ::

Zivjo!
Nameravam iti v studentski dom - pa nekako ne vem, kaj bi bila najboljsa izbira, zato bi prosila za kaksno mnenje. Sem na fmfju, zato ne bi bila rada v srediscu zurk, hkrati pa mi oddaljenost ne predstavlja problema, ker rada kolesarim in tudi zdaj grem vsak dan s kolesom na faks (10 km v eno smer). V domu bi dejansko zivela (kuhala, prala perilo… za vikende bi vecinoma ostajala v domu). Vesela bom vsakega komentarja :)

NekdoPach ::

Če te bodo sploh sprejeli v dom, to se gleda kakšn prihodek mate v familiji.
Če maš rad mir zaprosiš za tihi dom.

Kiitos ::

macekmuri je izjavil:

Zivjo!
Nameravam iti v studentski dom - pa nekako ne vem, kaj bi bila najboljsa izbira, zato bi prosila za kaksno mnenje. Sem na fmfju, zato ne bi bila rada v srediscu zurk, hkrati pa mi oddaljenost ne predstavlja problema, ker rada kolesarim in tudi zdaj grem vsak dan s kolesom na faks (10 km v eno smer). V domu bi dejansko zivela (kuhala, prala perilo… za vikende bi vecinoma ostajala v domu). Vesela bom vsakega komentarja :)


Sob primanjkuje in glede na to, da si samo 10km oddaljena od faksa, ne boš ravno na vrhu liste.

Unava1lable ::

FMF-ju sta verjetno najbližja ŠD3 in ŠD4 v Mestnem logu. V ŠD3 sem do lani živel sam in so ravno prenovili komplet kopalnice in WC. Je pa apartmajski tip sub tako da so 1 apartma 3 sobe z 2 stanovalcema za 1 kuhinjo in kopalnico. Pralnica/sušilnica je za cel dom skupna ampak načeloma s pranjem in sušenjem ni težav.
Glede miru je pa predvsem odvisno od apartmajev okrog tvojega. Jaz nisem bil ravno preveč občutljiv na hrup in z učenjem za strojno nisem imel težav. Doživiš pa lahko marsikaj (kar ni nujno vedno slabo :D) ker še vedno sta to dva večja študentska domova (cca. 500 stanovalcev). V primerjavi z Rožno je po mojem mnenju še vedno več miru. Tudi v maju na splošno ni težav, medtem ko v rožni je vedno nekaj.
Če bi jaz lahko še enkrat izbiral bi zagotovo šel še enkrat v Mestni log - že zaradi bolj privat kopalnic in kuhinj, ker posledično je tudi higiena teh skupnih prostorov boljša (lažje se dogovoriš za čiščenje ipd.).
Če te še kaj zanima pa kar vprašaj. Sem 7 let živel v ŠDLJ tkoda nekaj stvari poznam :D
Pa vso sreče s čakanjem na sobo, čakalna vrsta zna biti zelo dolga.

jure116 ::

Mogoče ti bo to v pomoč:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Boomerang ::

macekmuri je izjavil:

Zivjo!
Nameravam iti v studentski dom - pa nekako ne vem, kaj bi bila najboljsa izbira, zato bi prosila za kaksno mnenje. Sem na fmfju, zato ne bi bila rada v srediscu zurk, hkrati pa mi oddaljenost ne predstavlja problema, ker rada kolesarim in tudi zdaj grem vsak dan s kolesom na faks (10 km v eno smer). V domu bi dejansko zivela (kuhala, prala perilo… za vikende bi vecinoma ostajala v domu). Vesela bom vsakega komentarja :)


Jaz sem bil tudi kar blizu fmf. Prvo leto sem se tudi držal čim dlje od žurk in bil zgleden študent, ki je obiskal vsa predavanja in vse vaje.

V drugem letniku sem ugotovil, da udeležba na predavanjih in vajah ne garantira napredovanja v višji letnik. Tudi če s table prepišeš vse po spisku, še ne pomeni, da boš ta predmet tudi izdelal. Potem me je za vse skupaj začel boleti k(oleno) in sem se na predavanja naslikal na vsake 3 mesece, vmes pa sem ga žural, se imel fajn, spoznaval nove cimre itd. Ja, tudi izpite sem postavil ne na 2. ampak na 7. mesto. V tem času Ljubljane nisem samo prekolesaril, ampak še prepešačil. Včasih me je odneslo še kam dlje od Ljubljane.

Potem je prišel čas, ko je bilo treba izpite opraviti - in sem jih. Danes se več ne spomnem, kaj smo se pri katerem predmetu učili, spomnem pa se v katerem delu Ljubljane sem imel kakšno prigodo, kaj se je dogajalo na kateri žurki ipd. Sami lepi spomini. Po vsem tem pa sem danes v firmi še med najbolj uspešnimi inženirji. Kar hočem povedati, ne študentskega življenja vzeti preveč resno.

jerry9999 ::

Glede na izbiro študija bo treba kar delati, je ap odvisno kaj hočeš, tisti Excel je kar accurate. Jaz sem bil 5 let v X domu v rožni pa mi je blo super je ap res da mi je pol začel cimer presedati, starejši kot si bolj hočeš mira v sobi, zaprosi za samsko sobo takoj na začetku ker so dolge čakalne dobe, če ti je to seveda cilj.

Je pa res da je v X domu samo soba, je lažje če si v apartmaju ampak je pa tudi večji potencial, da bodo tam žurke, ter sami si morate čistiti kopalnico kuhinjo in je kar loterija koga dobiš (eni so čisti, drugi ne).

vres.ales ::

Mimogrede, na upravi lepa beseda, lepo mesto najde. Samo nikar ne it v sprejemni pisarni do stare (60let) blondne ženske, ker... ni ql :)


Ta ga zmaga :))

acookook ::

jerry9999 je izjavil:

Glede na izbiro študija bo treba kar delati, je ap odvisno kaj hočeš, tisti Excel je kar accurate. Jaz sem bil 5 let v X domu v rožni pa mi je blo super je ap res da mi je pol začel cimer presedati, starejši kot si bolj hočeš mira v sobi, zaprosi za samsko sobo takoj na začetku ker so dolge čakalne dobe, če ti je to seveda cilj.

Je pa res da je v X domu samo soba, je lažje če si v apartmaju ampak je pa tudi večji potencial, da bodo tam žurke, ter sami si morate čistiti kopalnico kuhinjo in je kar loterija koga dobiš (eni so čisti, drugi ne).

V X so tudi aparmaji (do lani poletja bil tam notri). Sicer pa za samsko sobo ne moreš takoj zaprositi, ampak takrat, ko si vpisan v vsaj (mogoče celo 2.) 3. letnik. Čakam na njo od Novembra 22, čeprav bom notri max še 1 leto.
Najprej lepo zaprosi za tihi dom V, ki je še kar živ. II je mrtev dom, kar se sociale tiče - sem bil tam pa tudi od sestre fant sedaj poroča isto.
.

jerry9999 ::

Da, so apartmaji v X ampak samo na vrhu pa še to samo 4 ali 6 apartmajev, kar ne podaja veliko možnost, večinsko so samo sobe, aja pa tudi klet ima apartmaje, kar veliki vendar pa je problem poplave in še kaj 2 leti nazaj so bli do kolen v blatni vodi tam.
Ja glede samske sobe so neki pogoji ja, se ne spomnim točno, itak pa odvisno torej ali si želiš žurati ali ne, velikokrat je bolje da drugje žuraš, pazi tudi na kateri strani neba imaš sobo saj zna to potem kar veliko vplivati poleti, če nimaš klime.
Polagam pa na srce da ne it v 4 zaradi erazmovcev ker se samo žura tam notri, če pa bi tihi dom pa imaš se mi zdi poleg II še V, VI in VII domove. Je pa dom II kar dobro zrihtan in prostoren.

acookook ::

VI je tihi dom na papirju (kot da imajo slabo polinkano na strani). VII pa ni tihi dom. Tihi dom je XII, kjer pa so familije.
Je pa dom II kar dobro zrihtan in prostoren.
Tudi V je taka. Sem (še) notri 8-), no upam, da grem čim prej vstran v 1ko.

*V samsko sobo.
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

DamijanD ::

Drugače trenutno tudi dosti domov prenavljajo in posledično je prostih mest malo manj...

acookook ::

DamijanD je izjavil:

Drugače trenutno tudi dosti domov prenavljajo in posledično je prostih mest malo manj...

ŠD 3 (ali 4) v mestnem Logu so že. Afaik je zdaj na vrsti 11ka (še ni).
.

POLDE0 ::

Če želiš enojčka takoj ob prvi vselitvi naj pride mama v sprejemno pisaeno in prosi zate, da si malo drugačen fant ali dekle in da nujno zato potrebuješ enojčka.

jerry9999 ::

Glede zgornjega komentarja, da starši hodijo zdraven pa to ni več šala appak na žalost boleča resnica, ni samostojnosti med študenti več v tolikšni meri, kot je bila.
Glede ŠD3 in 4 pa moram povedati, da je kar zrihtano, bolj kot v večini domov v Rožni, je pa večinoma tako, da je apartma, ki ima 6 sob, v kateri sta po 2 človeka, kuhinja je skupna oziroam se deli, tako da imajo po 3je apartmaji skupej en del kuhinje, drugi pa drug del kuhinje (je kuhinja zdruužena vendar je vse podvojeno (lijaki, štedilnik, hladilniki).

hotig ::

ŠD3 in ŠD4 sta taka apartmajska tipa. Po tri sobe za 2 osebi na vsaki strani (skupaj 6 sob oz. 12 oseb). Vmes je skupni prostor z izhodom na balkon, večjo mizo in stoli pa še ena manjša mizica, ki deli kuhunjo. Kuhinje so v bistvu 2, za vsako stran (6 oseb) je ena z štedilnikom, umivalnikom in omarami. Seveda ni to striktno določeno, lahko tudi na sosednjem štedilniku kej skuhaš (pač odvisno od dogovora med sostanovalci) ampak je pa lepo potem tudi v njihovem umivalniku kej oprati. :)
Vsaka stran ima tudi po 1WC (školjka in umivalnik) ter ločeno kopalnico (tuš in 2 umivalnika). Meni je to najbolj ustrezalo čeprav nisem sam izbiral posameznega doma vnaprej ampak sem pač takrat dobil sobo v ŠD4.

Predvidevam, da so prenovili inventar, jst sem bil tam pred skoraj dvemi desetletji pa je že bil takrat malo znucan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

študentski dom lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12145955 (23687) Marat
»

Študentski dom v rožni ali mestnem logu, ki je vstopil v 21. stoletje

Oddelek: Šola
487862 (6357) Meizu
»

Študentski domovi v LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7731443 (19068) St235
»

Študent v dijaškem domu?

Oddelek: Šola
196442 (5617) žana
»

Študentski domovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6818003 (15481) tattoo

Več podobnih tem