» »

Civil War - film

Civil War - film

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Okapi ::

Civil War se splača pogledati.

Civil War (film) @ Wikipedia

Samo ne pričakovati veliko vojaške akcije, je bolj "road trip".

kuglvinkl ::

Ta rocza je ze na travniku?
Your focus determines your reallity

donvito ::

kuglvinkl je izjavil:

Ta rocza je ze na travniku?

Jap.

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Civil War se splača pogledati.

Civil War (film) @ Wikipedia

Samo ne pričakovati veliko vojaške akcije, je bolj "road trip".



Pa saj velja gledat Apocalypse now ravno zarad tega tripa, ne tolk zarad pew pew.
Your focus determines your reallity

stratosD ::

Pogledal včeraj - meni je bil meh - od režiserja A.Garlanda po Annihilation in Ex Machina zame razočaranje...da ne omenjam scenarija za 28 Days Later

Nevsebinski Spoiler Alert:
- ulični boji a la Stalingrad v D.C. (tank,tank...) - c'mon
- fotoreporter(ka) z analognim Nikkonom slika na film v ostrostrelskem stilu
- po 15 min filma sem vedel da bo highlight žrtvovanje old4young...ne samo 1X ampak kar 2X
- ta splošni fluid filma "ko ne vemo točno kaj se dogaja ampak imamo mission intervjuja" - Kirsten je skoz tako zamišljena da se razume samo sama s sabo...pa ta woke agenda povsod ("spoznala sva se na Antifa demonstracijah") - podobno kot v Leave The World Behind (2023) ampak tam je ta filing "ko ne vemo točno kaj se dogaja" dosti bolj cinematičen in fore dost bolj odbite da pritegne...

+ soundtrack SUICIDE Rocket USA in Dream Baby Dream - še vedno imam to vinilko iz 80h hehe...dobra scena na zapuščenem in zabasanem highwayu

+ 2* US flag:)

2dark ::

Film je težek meh.. Ne spomnim se niti tega, zakaj je v ZDA prišlo do državljanske vojne. Da bi Wokalifonija se združili z Dallasom. Še v največjih pravljciah težko spišeš takšno neumnost.

Kako lahko Texas in Wokafonija zmagujeta na bojišču proti ostalim državam.. Sicer naj ne bi vse države bile v vojni, ampak realno sploh ne vem kdo se bojuje na drugi strani. To je ena blesava utopija.

Film ima malo akcije, je bolj vojna drama, tisto kar je akcije je slaba. Se ne spomniš ničeser. Da dosežejo belo hišo, vstopijo v njo in zajamejo predsednika? Rofl.

Veliko pompa, slaba izvedeno. iddeja recimo ok, izvedba slaba. Vržen stran čas.



Po moje je lep primer postapokaliptični film Road, kjer film ne bazira na akciji, a je vrhunsko zasnovan.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

DarkSite ::

Eden najbolj bednih filmov ever.

Bezukhoff ::

OST je kul.

kuglvinkl ::

DarkSite je izjavil:

Eden najbolj bednih filmov ever.


Kaj si pričakoval, da boš videl, da sucks?
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Enim ni všeč, da so očitno napačni zmagali.>:D

2dark ::

Okapi je izjavil:

Civil War se splača pogledati.



Včasih si imel boljši okus za filme. Kaj se ti je zgodilo vmes, da si šel izjavljat takšno neumnost, ne vem. Vem pa to, da je ta film realno že v globoki pozabi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

dronyx ::

Ta film bo nekoč nekaj takega, kot je Contagion (2011) za Covid-19. Kdo bi si mislil, da je možno kaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

2dark ::

dronyx je izjavil:

Ta film bo nekoč nekaj takega, kot je Contagion (2011) za Covid-19. Kdo bi si mislil, da je možno kaj takega.


Nikoli. Državljanska vojna se v ZDA ne more zgodit nikoli v takšni obliki, da bi kalifornija šla v vojno. Kalifornija s svojim woke prebivalstvom ni sposobna za bojevanje.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Okapi ::

:)) Eni imate res nek problem z dojemanjem sodobnega sveta.

2dark ::

Okapi je izjavil:

:)) Eni imate res nek problem z dojemanjem sodobnega sveta.


Jaz imam samo problem, ker ti ta film hvališ , da je vreden ogleda. Ker ni. Dolgočasna pravljična drama , polna wokizma. Bolje pogledat Smrkce.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

dronyx ::

Najboljši del v filmu je prizor, kjer hoče plačat bencin v USD, pa se vsi smejejo, potem pa reče, da v kanadskih dolarjih. Potem pa takoj za biznis. Očitno v postapokaliptični US and A Jeromu povsem uide printer izpod nadzora.

Miki N ::

Zanimivo, ampak ta film se da opisati v samo 6 byteih: gay af

2dark ::

Najboljši del filma.

WHat kind od American are you? WOke one..

(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

kuglvinkl ::

2dark je izjavil:

Najboljši del filma.

WHat kind od American are you? WOke one..



Zakaj najboljsi? A streljajo woke people?
Your focus determines your reallity

SambaShare ::

Fun fact, ta z roza očali je v RL poročen s Kirsten.

Scaramouche3 ::

4,5/10

2dark ::

kuglvinkl je izjavil:

2dark je izjavil:

Najboljši del filma.

WHat kind od American are you? WOke one..



Zakaj najboljsi? A streljajo woke people?


Ker jih vpraša kakšne vrste Američani so, pa ne poznajo odgovora.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

karafeka ::

Film je dobil navdih od "napada" na kongres oz. je priprava na nov mandat.

Novinarji se smukajo pod nogami vojakov, medtem ko streljajo na njih od vseh strani, ko pa en mujo meri na njih in sprašuje od kod so, se pa vsi začnejo jokati. Ziher so bila roza očala kriva...

A si predstavljate da si vojak, pa moraš pazit na njih kot ene otroke, da ti ne pred puško stopijo in jih nonstop spravljat v kritje?

Z secret service par pešakov opravi za malico... hooah

Ampak tematika je pa zamimiva in poučna. Ne bit kot migrant v usa, jenkiji te bojo prec za rusa zamenjali.

kuglvinkl ::

2dark je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

2dark je izjavil:

Najboljši del filma.

WHat kind od American are you? WOke one..



Zakaj najboljsi? A streljajo woke people?


Ker jih vpraša kakšne vrste Američani so, pa ne poznajo odgovora.


In ce ne poznas odgovora, si Woke? Eligible to be killed, tega se veselis?
Your focus determines your reallity

Hudobec82 ::

Pogledal ta vikend. Z mukam se prebil do konca. Kirsten Dunst skozi cel film stoji v ozadju in kaže sad-zaskrbljen obraz. Zgleda stara 50. V filmu nima nobene zgodbe. Tut za fotografe ni v tem filmu nič. Punca ima Nikona FE in z njim rafalno škljoca ter razvija filme na štengah....ter jih pregleduje s telefonom. Kirsten ima Sony alfo. Ker je bolj pro, rabi večji fotoaparat in ogromen teleobjektiv. Spojler!!!: Novinar v filmu se cel film trudi nardit razgovor s predsednikom. Nakonc končno pride do njega in mu reče,... OH,.. they will kill you.

Gremo na bolše:
https://www.imdb.com/title/tt2368254/

In še boljše:
https://www.imdb.com/title/tt0309061/

Čaka pa se še oni film z Rose iz Titanika.

oo7 ::

2dark je izjavil:

Najboljši del filma.

WHat kind od American are you? WOke one..




Todd Alquist z novo službo :)

2dark ::

Mene bolj moti da takšne izdelke spravijo v kina. To je direkt za streaming. Vcasih so takšni filmi bili izdani na vhs-u , dvdju , ne da so se po kinih svaljkal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

opeter ::

Bil je en film na temo moderne državljanske vojne v ZDA, samo se žal ne spomnim naslova.

V začetnem prizoru je en mlad par (ženska in moški), ki gre v neko pralnico, ampak tam moškega ustrelijo. Žal pa se ne spomnim, če je šlo za rop. Na ulicah hodijo razne močno oborožene skupine, ki hodijo od hiše do hiše in likvidirajo stanovalce ali pa jih nekam odpeljejo (?). Vem, da so v črnih uniformah, zelo dobro opremljeni. Na nebu je cel kup črnih helikopterjev ipd. in mislim, da film igra v Washingtonu ali pa New Yorku?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

alekskac ::

Hudobec82 je izjavil:

Spojler!!!: Novinar v filmu se cel film trudi nardit razgovor s predsednikom. Nakonc končno pride do njega in mu reče,... OH,.. they will kill you.

*/ nope. Novinar reče, ko predsednika hčejo počit v neki pisarni Bele hiše: "Wait!!! I need a quote ..." Precednik:"Don't let them kill me". Novinar: "That'll do". (Nekaj takega). In nato parkrat poči. In je konc filma. V credentialsih je pol še dobra fotka, Iraqi freedom style.

A je film za pogledat? Odvisno kaj pričakuješ. Če pričakuješ film o vojnem dopisništvu, ali celo vojni film, boš razočaran. Film je ene sorte road movie, obvit s tematiko rasizma in sodobne razdvojenosti v ZDA. Kar je dost prežvečena tema. Če greš v film z nekim pričakovanjem (morda cinematične odličnosti?) boš razočaran. Je za deževno popoldne OK za pogledat. To sem včeraj izkoristil. Za fotografe bo zanimiv, da ma tamala en dost kratek objektiv (50 mm?) na svojem kemičnem nikonu. Črno bele fotke, ki čez film sekajo kadre, pa nimajo iste goriščnice in ne pravega formata (na moj amaterski pogled). Mensezdi da so mal pogoljfali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

Miki N ::

Obstaja tudi mislim da TV film "The Second Civil War" iz 1997, ki je sicer mišljen kot kao neka črna komedija ... samo verjetno bi za dosti ljudi odkljukal več točk kar se tiče same državljanske vojne. Verjetno je premiza bolj realistična kot v tem. ;)

Okapi ::

alekskac je izjavil:

Črno bele fotke, ki čez film sekajo kadre, pa nimajo iste goriščnice in ne pravega formata (na moj amaterski pogled). Mensezdi da so mal pogoljfali.

Fotografski film je skenirala (s telefonom) in delala izreze ter prilagajala format in kompozicijo. ČB film ima dovolj ločljivosti, da lahko narediš veliko povečavo (izrez).

Je pa jasno, da so "goljufali", saj igralka med snemanjem ni zares slikala s tistim fotoaparatom.

Mene je zmotilo le, da je na koncu v padcu naredila ene tri fotke, kar je pri ročnem napenjanju nemogoče narediti tako hitro, pa še ostrino prav nastavit.

Nikon FE2 je bil med reporterji zelo priljubljen, ampak veliko jih je nanj privilo motor. Škoda, da se scenarist tega ni spomnil.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

alekskac ::

Z motorjem in battery boxom postane precej težak in okoren aparat. Mislim da šli za tamalo v imidž fotoreporterjev iz korejske in vietnamske vojne, so delali vse "na roke" z malimi, kompaktnimi aparati. Kot Sawada, recimo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

Okapi ::

Nekaj težji res postane, ampak v resnici bolj priročen za rokovanje. Ga je veliko lažje v roki držati, zaradi "ročaja'. Govorim iz izkušenj. Nisem sicer imel Nikona, ampak Pentax ME super z motorjem.



Če bi hoteli še bolj retro vtis narediti, bi bilo bolje, če bi ji v roke dali leico.

arnecan1 ::

2dark je izjavil:

Po moje je lep primer postapokaliptični film Road, kjer film ne bazira na akciji, a je vrhunsko zasnovan.

Ja, Road je fantastčen film.

Samo, da potem potrebuješ XANAX tablete, ker je izredno depresiven.8-O

2dark ::

arnecan1 je izjavil:

2dark je izjavil:

Po moje je lep primer postapokaliptični film Road, kjer film ne bazira na akciji, a je vrhunsko zasnovan.

Ja, Road je fantastčen film.

Samo, da potem potrebuješ XANAX tablete, ker je izredno depresiven.8-O


Dal sme primer filma, ki je odličen. Civil War to pač ni, pač se eni na glavo stavijo. Med drugim je film tudi slab, ker je tematika pogovora fotoaparat. Koga to briga.

Realno bi tole grupo , ki se je prevažala čez celo Ameriko kmalu pospravili v celoti. Nasprotna vojski je vseeno za novinarje. še več Z veseljem jih postrelijo. Če je kdo bil kdaj v vojni, seveda ni bil nihče, bi vedel, da če nasprotna stran zajeme takšne osebke, dobijo metek v tilnik in vsa oprema se uniči, da ni dokazov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Okapi ::

Celotne poane filma nisi dojel, se zgodi.

Okapi ::

Film je bil povod za tale še kar zanimiv video o tam, kako bi bila videti 2. ameriška državljanjska vojna.

borut_p ::

Film je tak bz da mi je bilo hudo zal da sem ga gledal.
Dinamike nobene, mislis da bo kaj akcije pa spet neko cmeranje.

SambaShare ::

Meh film. Pogledal v dveh delih začetek tedna. Danes ponovno vidim tole temo in sem se moral že pomatrati, da sem se spomnil, kako se je sploh končal.

brett ::

Včeraj zvečer sem si ga pogledal in čez nekaj dni bom pozabil, da je obstajal. Na filmu ni nič izvirnega, kakšne scene za lase privlečene...za vse like mi je bilo vseeno, če preživijo ali ne. Dunstova izgleda res starikavan pa ne vem ali je imela zaradi vloge malo "protetike" na sebi ali pa je res tako postarana :(
Sploh pa ne veš kdo se proti komu bori in zakaj? Katere zvezne države so v vojni (razen Kalifornije in Teksasa proti zvezni vladi v D.C.) in katere so v katerem taboru.

Edino kar mi je všeč, je sama ideja o državljanski vojni v ZDA - kaj to potegne za seboj in vpliv na malega človeka. Po besedah svaka, ki tam živi, niti ni tako neverjeten scenarij, oziroma je samo vprašanje časa, da bo počilo.

The Road, ki je večX omenjen film, je mnogo boljši, a tudi depresiven in moreč.

Ocena: 4/10

LeQuack ::

Meni osebno zelo dober film, ni pa za vse. Večina kritikov iz te teme rabi Marvel ali DC remake, kjer pridejo na pomoč superheroji v oprijetih oblekah.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Okapi ::

brett je izjavil:


Sploh pa ne veš kdo se proti komu bori in zakaj? Katere zvezne države so v vojni (razen Kalifornije in Teksasa proti zvezni vladi v D.C.) in katere so v katerem taboru.

To je ravno bistvo filma, narejeno povsem načrtno. Da tega nisi doumel, je znak, da filma nisi razumel, zato tvoja ocena nič ne šteje.

karafeka ::

In kaj točno je bila poanta filma?
Da ljudje ne bi glasovali za Trumpa, ker je že enkrat malo manjkalo, da ne bi imeli kaj takega?
Ali pa da bodo sedaj vsi migranti glasovali za Bidna, ker jih je strah posledic, ker niso pravi jenkiji, ha ha :) ?

brett ::

Okapi je izjavil:

brett je izjavil:


Sploh pa ne veš kdo se proti komu bori in zakaj? Katere zvezne države so v vojni (razen Kalifornije in Teksasa proti zvezni vladi v D.C.) in katere so v katerem taboru.

To je ravno bistvo filma, narejeno povsem načrtno. Da tega nisi doumel, je znak, da filma nisi razumel, zato tvoja ocena nič ne šteje.


Ti pa si doumel + razumel? In to brez tega, da bi kje prebral vizijo, namen ustvarjalcev (režiserja,...)!? Torej si pogledal film in ti je vse jasno8-O, brez "pomoči"?

Bi prosim razložil in me (nas) poučil o filmu. Morda bom potem drugače "videl" film. Hvala že vnaprej.

Moja ocena pa je toliko relevantna kot tvoja ali kogarkoli drugega. Ker vsak vidi, doživi, ponotranji neko stvar lahko po svoje. Ni moja zvelicavna, niti tvoja. Lahko pa poizkusim razumeti in spremenim mnenje.
Da pa veliko ljudi ni doumelo filma (zaenkrat) tako kot ti, pa mislim da je težava samega režiserja, ki ne zna speljati zgodbe, ideje tako, da bi bila vsaj na osnovni ravni vsem razumljiva oziroma bi jo videli, doumeli kot si jo je on zamislil. Zato prosim jo ti razloži s svojimi besedami. Ker od ustvarjalcev zna skorajda vsak poiskati kaj so hoteli.

Tnx!

Okapi ::

Ni problem v režiserju, če rasist ne razume, v čem je problem rasizma, ali fašist, v čem je problem fašizma. Njima se zdi vse prav.

Razlagal ti ne bom ničesar, ker bi bila izguba časa.

Ali, kot je cinično rekel moj pokojni foter, dajanje nasvetov je najbolj nesmiselen posel. Pametni jih ne potrebuje, neumni jih pa ne upošteva.

Jaz sem pa dodal - razen če te za nasvete nekdo plača. ;-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Ni problem v režiserju, če rasist ne razume, v čem je problem rasizma, ali fašist, v čem je problem fašizma. Njima se zdi vse prav.

Razlagal ti ne bom ničesar, ker bi bila izguba časa.

Ali, kot je cinično rekel moj pokojni foter, dajanje nasvetov je najbolj nesmiselen posel. Pametni jih ne potrebuje, neumni jih pa ne upošteva.

Jaz sem pa dodal - razen če te za nasvete nekdo plača. ;-)


tole od tvojega očeta se pa splača zapomniti in uporabiti.

Sicer pa si jaz desničarjne predstavljam natančno takole, kot iz tega filma - čiste zgube, potem jim daš pa puško in oblast. In oni odločajo, kaj je dovolj domovinsko in kaj ne.

"It’s racism; it always comes back to racism. With the truck and ditch full of noticeably nonwhite bodies in the background, Garland is pointing out that the evil of ethnic cleansing almost always follows on the heels of war."

https://www.polygon.com/24134902/civil-...



Režiserju gre pa ena zamera - lahko bi bolj jasno izbral stran.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Okapi ::

kuglvinkl je izjavil:

Režiserju gre pa ena zamera - lahko bi bolj jasno izbral stran.

To je tudi čisto namenoma narejeno. Če bi se še bolj jasno, bi nastal političen film, kar ni bil namen. Ni bila stvar v tem, da bi prikazovali kdo je začel, kdo je kriv, zakaj se je začelo...

Poleg tega so v vojni, zlasti državljanski, marsikdaj na obeh straneh ljudje, ki se tam znajdejo bolj ali manj po naključju, ne zaradi pripadnosti stranki ali svetovnega nazora.

V tem pogledu recimo malo spominja na naš Menuet za kitaro (roman in film).

delfinus ::

Edina scena, ki je vredna necesa in ima sporocilnost je scena z Jesse Plemonsom. Vse ostalo je poenostavljanje in posplosevanje. Pametno je toliko, da je potrebno grozote, ki so se dogajale med drugo svetovno vojno v Evropi, v BiH v 90h in grozote Gaze premakniti na koordinatni sistem ZDA in americanom servirati, kako je to videti, da s kamijona padajo njihovi drzavljani in to v ZDA direktno. To jih potem malce zdrzne in jim mogoce vklopi dodatno celico, da se zadeve po svetu ne dogajajo v vakuumu. Akcijske scene so meh, na ravni The Walking Dead, ples fotoreporterjev okrog vojakov z neskocnimi analognimi filmi v Beli hisi so naravnost pateticne. Sicer mi je reziser Garland z nekaj filmi zanimiv, ampak s tem pa je trcil v preveliko simplifikacijo. Civil War bi bil z verjetno podvojenim ali potrjenim budgetom, drugimi scenaristi in tudi reziserjem lahko veliko, veliko boljsi z bolj dodelano sporocilnostjo. To je film, ki je s trailerjem zavajal in tudi kar je zanimivo je, da je trailer veliko boljsi kot film sam.

Horas ::

kuglvinkl je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ni problem v režiserju, če rasist ne razume, v čem je problem rasizma, ali fašist, v čem je problem fašizma. Njima se zdi vse prav.

Razlagal ti ne bom ničesar, ker bi bila izguba časa.

Ali, kot je cinično rekel moj pokojni foter, dajanje nasvetov je najbolj nesmiselen posel. Pametni jih ne potrebuje, neumni jih pa ne upošteva.

Jaz sem pa dodal - razen če te za nasvete nekdo plača. ;-)


tole od tvojega očeta se pa splača zapomniti in uporabiti.

Sicer pa si jaz desničarjne predstavljam natančno takole, kot iz tega filma - čiste zgube, potem jim daš pa puško in oblast. In oni odločajo, kaj je dovolj domovinsko in kaj ne.

"It’s racism; it always comes back to racism. With the truck and ditch full of noticeably nonwhite bodies in the background, Garland is pointing out that the evil of ethnic cleansing almost always follows on the heels of war."

https://www.polygon.com/24134902/civil-...



Režiserju gre pa ena zamera - lahko bi bolj jasno izbral stran.


prej bi reku da je nacionalizem večji problem, kot rasizem.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Okapi ::

Kakor kje. V ZDA so načeloma ena nacija, razlike delajo po rasi in po svetovno-nazorski usmerjenosti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Captain America : Civil War (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12235885 (11914) opeter
»

The Justice League Part One & Part Two (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16435956 (16149) meho7

Več podobnih tem