» »

Civil War - film

Civil War - film

Temo vidijo: vsi
1
2
»

brett ::

Okapi je izjavil:

Kakor kje. V ZDA so načeloma ena nacija, razlike delajo po rasi in po svetovno-nazorski usmerjenosti.


Vidiš, tu ga je režiser v filmu pihnil mimo, in to ravno v tej sceni! Ker drugače je res, kar si napisal.
Zakaj ga je pihnil mimo: če bi bil režiser dosleden pri svoji viziji in sporočilnosti, potem J.P. ne bi pospravil samo obeh "poševnookcev" , ampak tudi novinarja glavne trojice (protagonista igra Wagner Moura). Saj se mu že na km vidi, da ni white. Samooklicani vodja J.P. v tej sceni deluje po principu ali si USA citizen in kateri zvezni državi pripadaš. Zato pa je vsem trem glavnim akterjem težko izdaviti kateri državi pripadajo, ker ne vedo ali bo njihova država ustrezna ali ne. Lahko sicer dodamo še družb.-politično konotacijo (primer: Hong Kong - Kitajska - komunist).
Itak pa je scena za lase privlečena iz dveh razlogov (čeprav je želel režiser ustvariti neko sporočilnost - to razumem, a slabo izvedeno):
- kot prvo: samooklicani vodja, takšen in drugačen ...fob in sociopat ne bi nikoli takole razpredal z njimi, ampak jih po hitrem zaslišanju (kaj so videli v bližini,...) pospravil, saj so priče njegovim/njihovim dejanjem.
- kot drugo: kot deux ex machina jih reši starejši novinar, ki pridrvi z vozilom čez travnik. Ja pa jade>:D, to je pa res realistično, verjetnostno narejeno. Če bi bili samooklicani paravojaški člani slepi in še gluhi povrh, potem DA, bi bilo realno pokazno, tako pa...zehhhhhhhh.
Skratka režiser želi biti verodostojen, realističen, skorajda dokumentarno naravnan v tem filmu. Pa mu ne uspeva preveč.

In ne mi biti pokroviteljski: pametni-neumni-nasveti. S takim odnosom kar precej spominjaš na J.P. v tej sceni. Ker si pameten, že veš na kaj ciljam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Okapi ::

brett je izjavil:


- kot prvo: samooklicani vodja, takšen in drugačen ...fob in sociopat ne bi nikoli takole razpredal z njimi, ampak jih po hitrem zaslišanju (kaj so videli v bližini,...) pospravil, saj so priče njegovim/njihovim dejanjem.
- kot drugo: kot deux ex machina jih reši starejši novinar, ki pridrvi z vozilom čez travnik. Ja pa jade>:D, to je pa res realistično, verjetnostno narejeno. Če bi bili samooklicani paravojaški člani slepi in še gluhi povrh, potem DA, bi bilo realno pokazno, tako pa...zehhhhhhhh.

LOL Prepoznal si se v tem naciju in ker se tebi že ne bi moglo kaj takega zgoditi, je režiser slab.

Pomotoma kliknik izbris.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Polda ::

kuglvinkl je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ni problem v režiserju, če rasist ne razume, v čem je problem rasizma, ali fašist, v čem je problem fašizma. Njima se zdi vse prav.

Razlagal ti ne bom ničesar, ker bi bila izguba časa.

Ali, kot je cinično rekel moj pokojni foter, dajanje nasvetov je najbolj nesmiselen posel. Pametni jih ne potrebuje, neumni jih pa ne upošteva.

Jaz sem pa dodal - razen če te za nasvete nekdo plača. ;-)


tole od tvojega očeta se pa splača zapomniti in uporabiti.

Sicer pa si jaz desničarjne predstavljam natančno takole, kot iz tega filma - čiste zgube, potem jim daš pa puško in oblast. In oni odločajo, kaj je dovolj domovinsko in kaj ne.

"It’s racism; it always comes back to racism. With the truck and ditch full of noticeably nonwhite bodies in the background, Garland is pointing out that the evil of ethnic cleansing almost always follows on the heels of war."

https://www.polygon.com/24134902/civil-...



Režiserju gre pa ena zamera - lahko bi bolj jasno izbral stran.


Ti in Polygon rabite močnejša očala.
Na tovornjaku je bil samo 1 črnc za ostale je nemogočee rečtti ali so bili belci azijci ali južno američani ravno tako v masovnem grobu notri vidiš leži celo neki arijec s blond lasmi in ne posut z apnom drugače pa spet se ne vidi dobro rasa ljudi črncev je za vzorec.
Če bi bil klasični rasist potem ne bi zasliševal novinark ali sta Američanki ampak bi jih profiliral glede na belo kožo in spustil takoj gledecna rasno profiliranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Polda ()

brett ::

Okapi je izjavil:

brett je izjavil:


- kot prvo: samooklicani vodja, takšen in drugačen ...fob in sociopat ne bi nikoli takole razpredal z njimi, ampak jih po hitrem zaslišanju (kaj so videli v bližini,...) pospravil, saj so priče njegovim/njihovim dejanjem.
- kot drugo: kot deux ex machina jih reši starejši novinar, ki pridrvi z vozilom čez travnik. Ja pa jade>:D, to je pa res realistično, verjetnostno narejeno. Če bi bili samooklicani paravojaški člani slepi in še gluhi povrh, potem DA, bi bilo realno pokazno, tako pa...zehhhhhhhh.

LOL Prepoznal si se v tem naciju in ker se tebi že ne bi moglo kaj takega zgoditi, je režiser slab.

Pomotoma kliknik izbris.


Ko zmanjka argumentov (moč argumenta), se uporabi klasična metoda diskreditacije "nasprotnika": osebno blatenje.

Okapi ::

Nikakršno blatenje, samo opažanje, logični sklep na osnovi tega, kar si napisal.

brett ::

Okapi je izjavil:

Nikakršno blatenje, samo opažanje, logični sklep na osnovi tega, kar si napisal.


Iz mojega napisanega si povzel, da sem naci8-). Uffff, to pa res presega moj IQ. Poklon!


Namesto, da bi napisal kakšen argument v prid svojim trditvam in s tem izničil moji dve opažanji, oziroma trditvi za to sceno (pa kot kaže se bil še površen, ker so drugi našli še kaj nelogičnega...), si raje izpeljal sklep: profiliranje mene. Nič čudnega, da je ta svet takšen kot je in gremo v spirali navzdol.

Okapi ::

Če pa že potrebuješ daljšo razlago mojega opažanja.

- kot prvo: samooklicani vodja, takšen in drugačen ...fob in sociopat ne bi nikoli takole razpredal z njimi, ampak jih po hitrem zaslišanju (kaj so videli v bližini,...) pospravil, saj so priče njegovim/njihovim dejanjem.

Kot prvo, to je ravno ena najbolj prepoznavnih lastnosti psihopatov. Da ne razmišljajo najbolj racionalno. Psihopat uživa v verbalnem, psihičnem mučenju žrtev, "razpreda", ker vidi, da jih je strah, in s svojim "razpredanjem" izkazuje svojo premoč nad njimi.

kot drugo: kot deux ex machina jih reši starejši novinar, ki pridrvi z vozilom čez travnik. Ja pa jade>:D, to je pa res realistično, verjetnostno narejeno. Če bi bili samooklicani paravojaški člani slepi in še gluhi povrh, potem DA, bi bilo realno pokazno, tako pa...zehhhhhhhh.

Da negativci izpadejo eni loleki, ni všeč samo tistim, ki se z njimi identificirajo, ali iščejo opravičila za njihova ravnanja.

Skratka režiser želi biti verodostojen, realističen, skorajda dokumentarno naravnan v tem filmu. Pa mu ne uspeva preveč.

To si mu kar podtaknil, ker nikakor ni res. Režiser ni delal dokumentarca o namišljeni državljanjski vojni. Preprosti ljudeje ki v filmih vse vidijo "dobesedno", velikokrat težko razumejo filme, ki niso ravno kavbojska akcija.

brett ::

Okapi je izjavil:

Če pa že potrebuješ daljšo razlago mojega opažanja.

- kot prvo: samooklicani vodja, takšen in drugačen ...fob in sociopat ne bi nikoli takole razpredal z njimi, ampak jih po hitrem zaslišanju (kaj so videli v bližini,...) pospravil, saj so priče njegovim/njihovim dejanjem.

Kot prvo, to je ravno ena najbolj prepoznavnih lastnosti psihopatov. Da ne razmišljajo najbolj racionalno. Psihopat uživa v verbalnem, psihičnem mučenju žrtev, "razpreda", ker vidi, da jih je strah, in s svojim "razpredanjem" izkazuje svojo premoč nad njimi.

kot drugo: kot deux ex machina jih reši starejši novinar, ki pridrvi z vozilom čez travnik. Ja pa jade>:D, to je pa res realistično, verjetnostno narejeno. Če bi bili samooklicani paravojaški člani slepi in še gluhi povrh, potem DA, bi bilo realno pokazno, tako pa...zehhhhhhhh.

Da negativci izpadejo eni loleki, ni všeč samo tistim, ki se z njimi identificirajo, ali iščejo opravičila za njihova ravnanja.

Skratka režiser želi biti verodostojen, realističen, skorajda dokumentarno naravnan v tem filmu. Pa mu ne uspeva preveč.

To si mu kar podtaknil, ker nikakor ni res. Režiser ni delal dokumentarca o namišljeni državljanjski vojni. Preprosti ljudeje ki v filmih vse vidijo "dobesedno", velikokrat težko razumejo filme, ki niso ravno kavbojska akcija.


Ma naj gre nekam...vse napišem, hočem poslati in napiše, da strani ni na voljo. In vse izbriše:P

To je vsaj debata, ne pa tisto prej. Se premikamo:)

Ne da se mi ponovno vse pisati...Na kratko: je razlika med sociopatom in psihopatom. In J.P ni psihopat. Link: https://www.renton.si/psihopat-in-socio...
Ta scena bi bolj po izvedbeni plati bolj pasala filmom popcorn variante, kot je npr. Olympus Has Fallen.

Scena z avtom je že 1000x prežvečena. Lahko bi bil režiser bolj izviren: bi drugače "pokončal" zlikovca.

Dokumentarno naravnan, sem napisal. Režiser je v tem filmu površen in to mu zamerim! Njegov Annihilation je top! 9/10 ocena. In še kako dobro razumem alegorije v filmih, ideje in sporočilnost. Ni treba vse "dobesedno" prikazati, potrebno pa je verodostojno izpeljati. Skratka, še preveč dobro razumem point - sporočilo filma, realizacija pa žal šepa. Če bi prebral moj prvi post, bi videl, kaj sem napisal o opažanjih svaka, ki živi Čez lužo. zato je tema na mestu, le izvedena je slabo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Captain America : Civil War (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12235955 (11984) opeter
»

The Justice League Part One & Part Two (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16436028 (16221) meho7

Več podobnih tem