» »

Ryzen 4600G in BSOD

Ryzen 4600G in BSOD

1
2
»

hojnikb ::

Bye je izjavil:

BIOS je nastavljen na zadnjo verzijo. RAM je nastavljen na DOCP Profile.
Do Windows Update nisem uspel, ker se je pojavil BSOD. Reset ne pomaga, saj mi spet kojci zamrzne = crash loop.

tle mas problem. rame furas na previsoki frekvenci oz. latencami za to platformo (ker ryzen je dost picky okol tega).

Kot ze rečeno, znizaj na 2133MT in poročaj kaj bo. Tudi ni rečeno da memtest kaj najde v nekem kratkem času, pa so vseen kaki errorji.
#brezpodpisa

D3m ::

4600g bi moral lepo delati na 3200MT
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bye ::

Poskusil sem default na 2133, pa tudi 3200, ne gre.

Bye ::

Če vam kaj pomaga ta informacija: zdajle sem poskusil 2x namestiti Win10, pa se je BSOD pojavil takoj po začetku instaliranja, torej ne morem niti namestiti OS pred sesuvanjem.

Bye ::

tony1 je izjavil:

Bye je izjavil:

Linux mi ni poznan, ne vem, kako bi z njim ugotovil morebitne HW defekte. Izgleda, da bom moral po novi proc in matično, Intel wins.


Morda pa kdaj pride prav: zalavfaš ga z USBja (včasih smo to naredili s CDja :D), prikaže se meni v katerem izbereš live zagon (to pomeni zagon OSa brez vpliva na trdi disk), nato še malo počakaš in prideš v namizje... Nato pustiš sistem teči uro ali dve (vmes npr. prižgeš YT, da nekaj dela) in vidiš, če bo spet krešnil...

V prej omenjenem menuju imaš običajno tudi opcijo MemTest za preverjanje RAMa, lahko narediš tudi to...

Skratka, vse se dela v okenskem okolju, nobenega znanja Linuxa ne rabiš.


Linux je na začetku javil neko napako, ampak je vse delalo bp, brez crasha. Aplikacije in YT so normalno laufale.

Han ::

Si že testiral z enim RAM modulom?

Kot že rečeno, deluje na tej Asuski brezhibno Corsair CMK16GX4M2Z3200C16 @ 3200 MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

Ne morem verjeti.

Da nimaš ti pokvarjene ISO inštalacijo od Win10/11
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bye ::

Han je izjavil:

Si že testiral z enim RAM modulom?

Kot že rečeno, deluje na tej Asuski brezhibno Corsair CMK16GX4M2Z3200C16 @ 3200 MHz.

Sem, ne pomaga.

D3m je izjavil:

Ne morem verjeti.

Da nimaš ti pokvarjene ISO inštalacijo od Win10/11

Ne verjamem, ISO je dljan z Microsoftove strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

sbawe64 ::

Izklopi napajalni kabel, nato resetiraj bios z jumperjem (cmos reset) ali odstrani cr2032 baterijo za 1 minuto.

Optimized Defaults ni pravi reset.


HDD/SSD je v redu ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Han ::

Za definitiven BIOS reset je potrebno plato odklopit z napajanja (izklopiti napajalnik iz el. omrežja) in odstraniti CR2032 baterijo za 10 minut.

raceboy ::

probaj iz te stani pobrat iso z vsemi posodobitvami do maja 2024. je originalen iso samo s posodobitvami. z rufusem. pa probaj na kak drugi usb kljuc.

massgrave(dot)dev/windows_11_links .. dot daj piko

Bye ::

hojnikb je izjavil:

Bye je izjavil:

BIOS je nastavljen na zadnjo verzijo. RAM je nastavljen na DOCP Profile.
Do Windows Update nisem uspel, ker se je pojavil BSOD. Reset ne pomaga, saj mi spet kojci zamrzne = crash loop.

tle mas problem. rame furas na previsoki frekvenci oz. latencami za to platformo (ker ryzen je dost picky okol tega).

Kot ze rečeno, znizaj na 2133MT in poročaj kaj bo. Tudi ni rečeno da memtest kaj najde v nekem kratkem času, pa so vseen kaki errorji.


Rami na 2133 niso obrodili sadov. Memtest je lufal 2,5 ure.

sbawe64 je izjavil:

Izklopi napajalni kabel, nato resetiraj bios z jumperjem (cmos reset) ali odstrani cr2032 baterijo za 1 minuto.

Optimized Defaults ni pravi reset.


HDD/SSD je v redu ?

SSD-ja še nisem testiral, je popolnoma nov.
Ravnokar sem se vrnil z novimi ramniki. Prodajalec mi je po pomoti dal 3600 C18, pa bom vseeno z njimi poskusil, zdaj jih itak ne morem več vrniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Zadnja namestitev 17:55, zaenkrat šlo vse skozi bp, ne sesuva se.
Ironično, rešitev mi je povedal tip, od katerega sem kupil procesor, poslal mi je link z opisanim problemom :D

Kaj je bil vzrok vsega tega cirkusa? Pri nameščanju boot USB-a (Rufus) je bilo potrebno izbrati tip particije MBR (do sedaj sem pustil pač privzeto GPT), v BIOS-u pa izključiti secure in fast boot. KR NEKI!!!!
Hvala vsem za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

JAZ BOM ZNOREL

Ravnokar se je spet pojavil BSOD

:O

Bye ::

Pojavilo se je sledeče obvestilo (nikoli prej):

PacificBlue ::

sbawe64 ::

Nekaj ti kvari FS, googlaj "file system error -1073741512".
Predpostavimo, da je ssd v redu ?

predlogi
https://www.phind.com/search?cache=f9xx...


Bye je izjavil:

Zadnja namestitev 17:55, zaenkrat šlo vse skozi bp, ne sesuva se.
Ironično, rešitev mi je povedal tip, od katerega sem kupil procesor, poslal mi je link z opisanim problemom :D

Kaj je bil vzrok vsega tega cirkusa? Pri nameščanju boot USB-a (Rufus) je bilo potrebno izbrati tip particije MBR (do sedaj sem pustil pač privzeto GPT), v BIOS-u pa izključiti secure in fast boot. KR NEKI!!!!
Hvala vsem za pomoč.

To je burek pojasnilo.

Gpt particije (omogoča velikost diskov večjo od 2TB) so na voljo od win viste (2007).
https://www.techpowerup.com/forums/thre...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Bye ::



A je to normalno, da je našlo koruptirane filete? Instalacija je deviška.

Ponovno BSOD po tem zadnjem obvestilu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

raceboy ::

kak MBR ? ... to je za windows xp blo

Bye ::

Sam povem, kaj se je dogajalo. Pač dejstvo je, da se nameščen OS z MBR particijo in izključitvijo fast in secure boota v BIOS-u ni sesul nekaj ur, kar do sedaj ni bil the case.

Čisto sem obupal. Danes sem poskusil z novimi ramniki, jutri jih bom vrnil v štacuno.
Nekako se nagibam, da kupim vse jovo na novo, drug proc, matično, ramnike in disk.
Vse to jajcanje s 1001 ugibanjem, diagnostiko itd. ne pomaga nič. Sestavil sem 3 Ryzen builde in je vsakič delalo iz prve. Ko nekaj ne dela, pač ne dela, jbg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Han ::

Procesor je torej rabljen, RAM imaš zdaj drug, najbolj sumljiv je trenutno SSD.

BIOS nastavi nazaj na privzete nastavitve (secure boot), za test namesti Polkna na drug disk z GPT particijo ter zgolj še AMD šoferje za čipovje in grafiko (procesor), prenešene z AMD strani.

Bye ::

Prej sem sam odnehal, kot vi :D

Ajde, še tole probam, kar je Han svetoval.

sbawe64 ::

Backup podatkov iz SSD, pobriši vse sedanje particije, namesti linux mint/manjaro (fs ext4 + swap).

Ni normalno, da ti najde pokvarjene datoteke na sveži instalaciji.

Če so rami ok (si testiral z y-cruncher ?), ostaneta CPU in SSD (ki se da lažje preveriti).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

HDD regenerator je na 'hirens boot CD' in na 'sergei strelec' live iso, preveri vse sektorje na HDD/SSD, bolj natančno kot chkdsk /r na win.

Btw, za take potrebe uporabljam yumi-legacy za mbr (ali yumi uefi) oz. ventoy multi boot, gor skopiraš iso fajle in boota kar izbereš iz usb ključa (naj bo velik vsaj 32gb in ne prevelik počasne).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Bye ::

Han je izjavil:

Procesor je torej rabljen, RAM imaš zdaj drug, najbolj sumljiv je trenutno SSD.

BIOS nastavi nazaj na privzete nastavitve (secure boot), za test namesti Polkna na drug disk z GPT particijo ter zgolj še AMD šoferje za čipovje in grafiko (procesor), prenešene z AMD strani.

Nameščeno pred 10 minutami na popolnoma nov Crucial P5 Plus 1TB NVMe PCIe 4.0, ter vse ostalo po tvojih navodilih.
Brez BSOD je zdržalo 5 minut :O
Torej ostaja možnost konflikta samo še pri matični in procesorju. Razmišljam, ali naj naročim samo procesor ali tudi ploščo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Han ::

Testiral bi lahko tudi s kakšnim (starim) brezhibnim SATA SSD.

Poleg plate in/ali procesorja je lahko defekten še napajalnik.

Temperature si kaj preveril? Kaj vidiš v biosu, kaj poreče HWMonitor? Kaj hladi procesor?

Bye ::

Da sta pa oba ganc nova diska defektna, me ne bo nihče prepričal :D
Napajalnik je v prejšnjem sistemu delal bp, to ni krivo.
Temperature so normalne, proc hladi priložen BOX ventilator.
HW Monitor
CPU: 32 C
CPU Package: 43
Motherboard: 27
CPU Fan Speed: 1500+- rpm

Han ::

Zmrzne kar tako, na suho, ali npr. takrat, ko vstaviš USB v režo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Bye ::

Popolnoma random, na suho, sporadično, nevezano na okoliščine. Tudi če ga pustim čisto na miru, zmrzne čez par minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

D3m ::

Plata, CPU ali napajalnik :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bye ::

D3m je izjavil:

Plata, CPU ali napajalnik :)

To ni nič novega :D

Lahko se zapre tema, kišta je že demontirana, komponente na oglasih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

k4vz0024 ::

Bye, imaš pa smolo. Sam ti ne bi znal kaj več svetovati kot so ti že.

D3m ::

Res smola.
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
»