» »

Dobra tipkovnica?

Dobra tipkovnica?

jerry2000 ::

A ta predmet še obstaja? Da je dobra? Kupil sem Logitechovo - zgledala je kompaktno - in srednje drago tipkovnico za 10 jurjev, evo tri mesece nazaj, pol tipk slabo prime ko pritisnem, 6 tipk nima več črk gor :-( Mislim kje so tiste stare tipkovnice na vzmeti, ki so prijetno mehko kliknile...

Mislim, a obstaja kakšna kvalitetna tipkovnica, ki ni ergonomska, torej razklana na levi in desni del, ampak taka kot sem jih bil navajen? Pa da se ne pokvari prvi mesec in je občutljiva?

Jerry
Jerry and Tom

muzičar ::

Seveda so še. Jaz naprimer ta moment tipkam na njo. Dobiš jih skoraj v vseh štacunah od 2k pa do 6k. Najbolj popularen je Cherry in mislim da je tudi najboljši (kar se tiče starih dobrih atributov) samo to seveda niso multemedijske tipkovnice (ali jih sploh rabimo?).

opeter ::

Tako je, kot je muzičar napisal. Cherry je dabest. Pa mogoče še kak Chicony iz starejše generacije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jerry2000 ::

Cherry? Kakšen model?

Ja, sovražim multimedijske tipkovnice!

Jerry
Jerry and Tom

Jan987 ::

jah poglej po modelih itak se večinoma razlikujejo več ali manj po izgledu

muzičar ::

Mislim da s tole ne morš falit. Drugače pejt pa v bigbang pa tam kakšno sprobaj. Ali pa comshop.

kuglvinkl ::

Ma, tisti, ki cenimo dobre tipkovnice se moramo zmenit in v večjem številu v tujini naročit Keytronic KT2001 (jest ene tri).

muzičar ::

Super jaz sem za.

;-) ::

kolk pa stane KT2001???
po sliki sodeč bi dal zanjo kakega jurja...smeh:D

muzičar ::

A je ni nikjer pri nas?

;-) ::

ej majkemi nekje so meli na las podobne tipkovnice za 1,7k:D

no kaj vas tako pritegne na takih navadnih tipkovnicah?
jaz mam raje bolj bikasto, z naslonom za roke (lepo zaobljenim)...
ne potrebujem pa multimedijskih tipk-pa kaj če so gor, me ne motijo.

muzičar ::

Čvrstost >:D Tole so tipkovnice ki zdržijo po 15 let (Imam celo commodore tipkovnico proizvajalca KeyTronic, ki bi pomoje še delala).

AndrewSmith ::

Kolko pa pride ta Keytronic KT2001?
Crna je prav vredu,pa oglej si se malo
bolje design.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Han ::

Avgusta lani sem nabavil belo in črno Keytronic KT2001 Pro (takrat je bila cena 6,5k SIT). Črna je delovala ok, bela mi je pa požrla kar nekaj živcev, saj tipke so in niso delovale, povsem naključno. Decembra sem pod garancijo dobil drugo, ki je v redu...

Skratka, tudi Keytronic ni več to, kar je bil. Občutek pri tipkanju je sicer boljši kot na večini drugih (cenenih) tipkovnic, a občutno slabši od tistega pri starih Keytronic in IBM modelih.

Han ::

Še glede Cherry G83 tipkovnice: za lomljenje prstov. Obup!

muzičar ::

Nekateri imamo bolj čvrste prste :D

;-) ::

sicer trenutno uporabljam Chicony (neko bolj navadno in poceni).

Sicer ni nevem kaj, tipka se pa zelo zelo lepo in mi deluje že leto in pol brez problema. Drugače jih pa menjavam na 2meseca redno.

če pa rabite res kvalitetno tipkovnico pa si nabavte kak CLICKER.
Meni še zaj dela pa je iz tistga prvega pentiuma-sam nima več istih priklopov tak da je zanič.

Han ::

Obstaja adapter z DIN na PS2 priključek... :\

kuglvinkl ::

Kaj pa PS/2 -> USB?

Han ::

Tudi. Če deluje, je pa naslednje vprašanje. ;)

muzičar ::

Ne vem kako bi to šlo ker PS/2 ne napaja USB pa. Kam bi šel tisti pin. Mislim da ne deluje.

Han ::

Ti to resno? Čudno, da tipkovnice, in predvsem optične miške, v katerih sveti dioda, delujejo in se napajajo prek PS2...

muzičar ::

Uf uf uf uf. Imel sem DIN v mislih. Se oproščam. Sem bral prejšne poste in sem se malo zmedel. Čeprav tudi DIN napaja samo mislim da ne tolko kot PS/2 in USB. Ali?

Eru ::

A zdej pa na 3 dni ista tem al kaj?
LINK

muzičar ::

Ne. Tisto je tema o tem kje kupiti kvalitetno tipkovnico tukaj pa teče debata o dobrih tipkovnicah, kjer se je seveda znašlo tudi vprašanje kako do teh prit.

veteran ::

Muzičar, tole si mal zabluzil. Imam namreč eno starejšo Keytronic tipkalnico na DIN->PS/2 adapterju, še vedno dela.

BTW, imel sem tudi Cherry G83, pa sem jo podaril (obup v primerjavi s keytronic). Enostavno ni tapravega občutka pri tipkanju. Isto velja za logitech tipkovnice - žal so samo za pogledat dobre...

muzičar ::

Sem napisal "ali?" No ja samo res ne vem ali imata USB in PS/2 isto napajanje.

veteran ::

V vseh teh: DIN, PS/2, USB priključkih je 5V pin. A te zaradi max toka skrbi? ;)

muzičar ::

Ja ja napetost že. Tok?

Bramac ^^ ::

Seveda obstaja PS/2->USB pretvornik. Pri comtromu se videl da so ga prodajali cena pa je okoli 3k-5k SIT!

veteran ::

Muzičar, glede na to, da še nisem slišal, da bi kdo kaj skuril s takim adapterjem, se ni za bati. Tipkovnice pač niso tako breme. Če te pa zanimajo specifikacije, vprašaj strica gugla. :)
(je pa tole že precej off-topic!)

MarVinck ::

Jaz imam Logitechovo UltraX, pa mi dela vse bp, tko da moj glas gre Logitechu, se mi zdi pa čudno, da se je avtorju teme tipkovnica tako uničila v tako kratkem času. A si jo ob zid metal al kaj? :D

Jan987 ::

Ne sej če tipkaš tko bl ''turistično'' mal po forumih, internet, pa kej za šolo, dela dolg, sam če pa tipkaš službeno recimo po 8 ur dnevno, pol pa vrjamem da je hitr odpovedala

MarVinck ::

No, odvisno kako tipkaš. Eni ti dobesedno razbijajo po tipkovnici, ko tipkajo. Pa eni z mastnimi prsti tipkajo, pa se potem črke zgulijo. Pr meni ni problema s tipkovnicami, čeprav jih non-stop uporabljam doma in v službi. Razliko vidim samo v trdoti tipk, da bi se pa katera zlomila oz. pokvarila, se mi pa še nikoli ni zgodilo.

Jan987 ::

ja no eni so res mal bolj grobi. Sploh tisti, ki so se z računalnikom spoznali šele zrelih letih, ampak uni itak ne tipkajo ponavadi prav veliko, tako da...

bojsi ::

Cherry je cisto ok, samo treba je vzet vsaj model g81 (vzmeti, robustnost,... ). Večna tipkovnica.
En link. Je pa res, da stane cca. 10k.

G83 je bolj tako-tako, cenena roba.

lp,
D.

kuglvinkl ::

Thnx Bramac ^^.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Das Keyboard II

Oddelek: Novice / Ostale najave
455748 (4531) OrlyTM
»

nakup tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
352793 (2236) snajper_SLO
»

Kvalitetna črna tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
382355 (1674) bastadu
»

Keytornic LT Designer keyboard

Oddelek: Kaj kupiti
421819 (1168) kuglvinkl
»

katero tipkovnico ?

Oddelek: Kaj kupiti
311475 (1156) levvvis

Več podobnih tem