» »

Kateri univerzalni stenski nosilec za zvočnike?

Kateri univerzalni stenski nosilec za zvočnike?

Netrunner ::

Iščem nosilec za zadnje surround zvočnike, katerih pa še nimam. Ima kdo kakšen predlog kaj naj kupim, da bo ok, za bilokakšen zvočnik nabavim?

Kakšen tip pritrditve sploh imajo stenski ali bookshelf zvočniki? Obstaja kaj podobnega kot je vesa standard?

Kakrokoli, gledal sem ta stenski nosilec, kateri izgleda kot da je dovolj univerzalen.

hvala
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

Ta nosilec je videti tudi ok, vendar tukaj verjetno moraš vrtat v zvočnik?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

makucv ::

Brez vrtanja so tile:
https://www.vogels.com/en/c/vlb-200-spe...
Sprejmejo kar velike zvočnike za na steno.

Dobijo se po raznih spletnih trgovinah.

Netrunner ::

Očitno nihče tukaj ne ve kaj dosti o nosilcih :)

A mogoče kdo ve koliko različnih pritrditev obstaja in kakšna je najbolj univerzlna? Kar sem zasledil so trije tipi in sicer polica z nastavki da drži zvočnik na mestu. Druga opcija je da zvočnik z vijaki direkt pritrdiš na nosilec in tretja pa je z neko palico oz. prirobnico.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

nejc_nejc ::

Še nimaš zvočnikov
Pol posla opravljeno, ko jih kupiš, kupi še original "pritdrila"....
par idej postavitve:






Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Netrunner ::

Zvočnikov še nimam in nevem katere bom imel, zato morajo biti nosilci univerzalni in ne specifika za nek zvočnik. Sedaj imam vse v razkopano in mi je najbolj praktično pripravit. Dovodna cev za kable je na določenem mestu, kar moram pazit da ne bo ravno vijak od nosilca tam.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ales ::

V tem trenutku si največ naredil že s tem, da imaš vgrajene cevi za kable in da prostor okoli njih pripraviš za nek nosilec v prihodnosti. Glede na to, da ne moreš vedeti kak nosilec boš dejansko rabil, bi se na tvojem mestu tu ustavil. Nabavi in montiraj nosilec ko boš nabavljal zvočnike.

Netrunner ::

Lažje bi mi bilo sedaj zvrtat luknje za nek univerzalen nosilec, ker točno vidim kje je kaj. Naredim luknje, dam vložke noter in en vijak noter. Ko so ometi končani imamtočno lokacijo lukenj in se ne rabim sekirat da bom zavrtal ravno v rob cevi, ker nosilecima ravno tam luknjo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

nejc_nejc ::

Za preprečitev te nezgodice obstaja meter ter v tem času tudi mobitel z app foto.

Netrunner ::

Pišete kot da univerzalni nosilci niso ok :) Zakaj bi nekaj meril in vrtal ko bom imel že vse končano če to lahko naredim prej. Samo ustrezen univerzalni nosilec moram najti, kateri bo ok za bilokateri zvočnik.

Ena opcija je, da na zid dam neko pravokotno ploščico, kjer vijaki na vogalih niso v konfliktu z cevmi v ozadju. Na tisto ploščico bi potem lahko prišrawfal bilokateri nosilec. Govorim nekaj podobno temu.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Darko! ::

Netrunner je izjavil:

Zvočnikov še nimam in nevem katere bom imel, zato morajo biti nosilci univerzalni in ne specifika za nek zvočnik.


Dober podatek.

Ne hodi po poti bukseljnov, ki na steno tlačijo vse možne in nemožne škatle ;)
Na steni je smiselno imeti takšne zvočne omarice, ki so tej funkciji namenjene in je temu vsledi podrejen njihov celoten dizajn.

Od takšnih pa imaš na trgu veliko izbire, od par sto eur, do kamor ti seže denarnica; od klasičnih do dipolnih, ki maksimizirajo suraund efekt.

Za takšne namenske stenske zvočnie omarice pa ne potrebuješ stenskih nosilcev, ker jih pritrdiš direkt na steno.
V kolikor je stena knauf je pametno pod knauf montirat leseno OSB ploščo, kamor boš skozi knauf direkt pritrdil vijake.

Veliko užitka ob izbiri in poslušanju ti želim.
Lep pozdrav,
D

Netrunner ::

Se gre za montažo levega in desnega surround zvočnika, katera načeloma nista velika. Zvočnika ne smeta biti direkt za posušalcem ampak skrajno levo in desno, kar pomeni da moram zvočnik usmeriti v pravo smer, za kar pa potrebujem ustrezen nosilec.

Imam pa podobno postavitev kot je tu:



s tem da so zvočniki na steni
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Darko! ::

Netrunner je izjavil:

kar pomeni da moram zvočnik usmeriti v pravo smer, za kar pa potrebujem ustrezen nosilec.


Hm, hvala za info.
Razumem, kaj želiš povedat. Nekako sem si predstavljal takšno postavitev.
Gre za generičen dolby 5.1 virtual speaker placement.

To je postavitev v nekih idealnih, namišljenih prostorih, ki z realnostjo večinoma nimajo veliko skupnega. Ljudje pa - in ni jih malo - to slikico iz navodil vzamejo za sveto in jo želijo čim bolj prirediti po svojih zmožnostih, v upanju, da je to-to, da bodo s tem dobili da-best-sound, s tem, da ne razumejo za kaj pri stvari sploh gre.

Stvar je v tem, da je prirejanje generičnega 5.1 setapa na način, da bo podoben temu na sliki nepotrebno in večini primerov celo kontra-produktivno dejanje. Najmanj iz treh vidikov.

Prvi je ta, da se pri tem za suraund zvočnike uporabljajo zvočne omarice, ki niso dizajnirane za postavitev ob ali celo na steno; s tem, da se potreba po dodatnem nosilcu, ki ju bo držal večinoma kompenzira z velikostjo zvočne omarice in se v ta namen izbere tem manjše brezvezne piskače. V bistvu dvakrat falen.

Drugi je ta, da je bistvo suraund zvoka občutek prostora, ki ga tak zvočnik generira - kar izhaja že iz besede surround - torej okoli vsega - in kar je tudi pomembno; tu pa je res stvar osebnih preferenc - tak zvok je lahko tudi bolj ali manj razpršen in difuzen, kar pa avtomatično pomeni, da zvočnik ni nujno usmerjen direkt v poslušalca (zato obstajajo tudi recimo zvočniki, ki so dipolni).

Npr. surround zvočne omarice znanega proizvajalca Monitor Audio:

vstopni model:
https://www.monitoraudio.com/en/product...

srednji model:
https://www.monitoraudio.com/en/product...

high-end model:
https://www.monitoraudio.com/en/product...


Tretji vidik je pa dejanska akustika sobe, ki lahko še tako - na papirju speglan koncept suraunda - na koncu pokvari.

Kar hočem povedat je, da je idej, okusov in izbire veliko, tako, da lahko za vsak tip postavitve najdeš na netu ducat znanstvenikov, ki ti bodo trdili eno in drugih ducat, ki ti bodo trdili drugače. Tako, da lahko za domači kino komot shajaš tudi brez univerzalnih stenskih nosilcev, ampak uporabiš namenske zvočne omarice, ki teh ne potrebujejo. S tem je zadeva ne samo bolj estetska, večinoma se takšna izbira celo bolje sliši.

Recimo tele, ki jih navajam izključno zato, ker so med najcenejšimi, še spodobnimi:

https://www.amazon.de/-/en/DEBUT-OW4-2/...

in jih montiraš nekako takole:



kar v 3d zgleda približno takole:


Lahko jih pa daš tudi višje. Od tega ne bo nobene škode.
;)

Netrunner ::

Darko! je izjavil:

Stvar je v tem, da je prirejanje generičnega 5.1 setapa na način, da bo podoben temu na sliki nepotrebno in večini primerov celo kontra-produktivno dejanje.

S tem se ne bi ravno strinjal. Idealna postavitev različnih surround sistemov je jasna, res pa je, da je potrebno upoštevati dinamiko prostora vendar neglede na prostor, prav dosti alternativ nimaš.

Darko! je izjavil:

Prvi je ta, da se pri tem za suraund zvočnike uporabljajo zvočne omarice, ki niso dizajnirane za postavitev ob ali celo na steno; s tem, da se potreba po dodatnem nosilcu, ki ju bo držal večinoma kompenzira z velikostjo zvočne omarice in se v ta namen izbere tem manjše brezvezne piskače. V bistvu dvakrat falen.

Večina bo uporabila zvočnike, ki se dobijo v 5.1 kompletu, drugi vržejo zadaj kakrkoli imajo na razpolago in smo tretji ki kupijo zvočnike ki bodo najbolj primerni glede na vse ostalo.

Darko! je izjavil:


Drugi je ta, da je bistvo suraund zvoka občutek prostora, ki ga tak zvočnik generira - kar izhaja že iz besede surround - torej okoli vsega - in kar je tudi pomembno; tu pa je res stvar osebnih preferenc - tak zvok je lahko tudi bolj ali manj razpršen in difuzen, kar pa avtomatično pomeni, da zvočnik ni nujno usmerjen direkt v poslušalca (zato obstajajo tudi recimo zvočniki, ki so dipolni).

Imaš ja zvočnike ki "razpršijo zvok" oz. se uporablja odboj sten ipd... vendar kot je bilo že omenjejo, izbira je pogojena s prostorom v katerem se bo surround nahajal.

Darko! je izjavil:

Tretji vidik je pa dejanska akustika sobe, ki lahko še tako - na papirju speglan koncept suraunda - na koncu pokvari.

Se strinjam, vendar dokler nimaš dejansko zvočnikov v prostoru boš težko vedel ali si zadel z svojim setupom ali ne :) Redko kdo ima priliko, da si prostor ogleda nekdo z znanjem in izkušnjami ter mu priporoča pravo izbiro.

Darko! je izjavil:


komot shajaš tudi brez univerzalnih stenskih nosilcev, ampak uporabiš namenske zvočne omarice, ki teh ne potrebujejo


Če zadaj nimaš police in imaš samo steno potrebuješ nek nosilev ki bo zvočnik držal na mestu. Ali je to nosilec za polico na kateri bo zvočnik, ali bo to nosilec zvočnika, ali pa samo konzola na katero bo priptrjen zvočnik. Vrtanje mi ne uide in fajn bi bilo vedeti čimprej kaj točno bom potreboval.

Drugače pa moja soba mi dovoljuje relativno idealno postavitev surround zvočnikov vendar sama soba pa daleč od idealne. Za kavčom imam prehod 60cm in nato je omara 40cm globine ob zidu. Levo in desno od tiste omare so surround zvočniki usmerjeni proti centru kavča. Desno od kavča je cca 60cm do zidu kjer je okno, levo pa je odprt prostor kjer je kuhinja in jedilnica. Stropa tudi nimam ker je galerija, tako da mi kakšni atmos sprenji zvočniki ki uporabljajo odboj od stropa odpadejo. Odboj od sten levo in desno tudi ne pride ravno v poštev ker imam steno samo na eni strani in še tam je okno.

Kakorkoli, preden bom karkoli kupoval bom vsekakor šel do kakšnega mojstra za predlog, sedaj vse kar potrebujem je nek nosilec :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Pithlit ::

Netrunner je izjavil:

Darko! je izjavil:

Stvar je v tem, da je prirejanje generičnega 5.1 setapa na način, da bo podoben temu na sliki nepotrebno in večini primerov celo kontra-produktivno dejanje.

S tem se ne bi ravno strinjal. Idealna postavitev različnih surround sistemov je jasna, res pa je, da je potrebno upoštevati dinamiko prostora vendar neglede na prostor, prav dosti alternativ nimaš.

Darko! je izjavil:

Prvi je ta, da se pri tem za suraund zvočnike uporabljajo zvočne omarice, ki niso dizajnirane za postavitev ob ali celo na steno; s tem, da se potreba po dodatnem nosilcu, ki ju bo držal večinoma kompenzira z velikostjo zvočne omarice in se v ta namen izbere tem manjše brezvezne piskače. V bistvu dvakrat falen.

Večina bo uporabila zvočnike, ki se dobijo v 5.1 kompletu, drugi vržejo zadaj kakrkoli imajo na razpolago in smo tretji ki kupijo zvočnike ki bodo najbolj primerni glede na vse ostalo.

V prvem odstavku (in naslovu) zagovarjaš univerzalno rešitev, v drugem pa namensko?

Po moje si ti razne surround sisteme videl sam na papirju.

Dej zaupaj folk ki očitno ve več od tebe pa dokončaj sobo in šele po tem kupi zvočnike in na koncu še nosilce. Tistih 8 luknjic boš pa ja navrtal naknadno točno tam kjer imajo za bit. Ne pa zdej k kar nekaj ugibaš glede na neko generično slikco na netu. Kable postavi tko kot je treba pa ne boš vrtal vanje.

Seveda to velja če dejansko hočeš soliden surround. Če ti je za to vseeno pa kar ignoriraj (sam ne folku ki ti skuša pomagat pamet solit).
Life is as complicated as we make it...

fingera ::

Nekaj takega sem pred leti uporabljal, drži ga stran od stene, so pa dovolj majhni, da ne bodejo v oko: https://www.aliexpress.com/item/1005005...

Verjetno na steno ne misliš ravno 20kg zvočnike montirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fingera ()

fingera ::

Netrunner je izjavil:

Večina bo uporabila zvočnike, ki se dobijo v 5.1 kompletu, drugi vržejo zadaj kakrkoli imajo na razpolago in smo tretji ki kupijo zvočnike ki bodo najbolj primerni glede na vse ostalo.


... in eni in drugi bojo doživeli "vau" effekt samo prvi teden, potem pa sploh ne bodo vedeli kaj imajo. Nekateri bojo pa dovolj nori, da bojo po "vau" efektu hrepeneli celo življenje in zabili abnormalne količine denarja za vedno nove in nove sisteme.

Netrunner ::

Pithlit je izjavil:

V prvem odstavku (in naslovu) zagovarjaš univerzalno rešitev, v drugem pa namensko?

Kje zagovarjam kakšno namensko rešitev?? Govorim o univerzalnem nosilcu za zvočnik in nič drugega.

Pithlit je izjavil:

Po moje si ti razne surround sisteme videl sam na papirju.

In to sklepaš na osnovi česa? Pozabi na surroound, fokus je na nosilcu za zvočnike.

Pithlit je izjavil:

Dej zaupaj folk ki očitno ve več od tebe pa dokončaj sobo in šele po tem kupi zvočnike in na koncu še nosilce.

Kaj naj točno zaupam?

Pithlit je izjavil:

Tistih 8 luknjic boš pa ja navrtal naknadno točno tam kjer imajo za bit. .... Kable postavi tko kot je treba pa ne boš vrtal vanje.

Pametovat je enostavno če ne poznaš situacije. Cev do končne pozicije pride od spodaj levo. Dosti nosilcev ima za zvrtat luknjo ravno na tistem mestu kjer gre cev, relativno blizu desno gre elektrika in levo rekuperacija, tako da ja, mi je pomembno da zvrtam luknje v tej fazi.

@fingera => :) ne zadnji sateliti načeloma niso težki, cca 5-7kg in ta opcija je načeloma ok, vendar primarno gledam raje nosilce s polico, da se izognem vrtanju v zvočnik.

Drugače pa sem surround že uporabljal pred leti in vem kaj pričakovati, vau efekt je res samo prvič ko preklopiš iz stereo TV zvočnikov vendar jaz ne potrebujem vau efekta ampak samo dober zvok ob gledanju filmov :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

nejc_nejc ::

Gospa ima prav.
Delaš si dodatne probleme. Zakaj iščeš slabo bližnjico z univerzalno robo, ki ti nakoncu itak ne bo pasala oziroma bos zvocnike nanjo prilagajal.

Pithlit ::

Netrunner je izjavil:

Pithlit je izjavil:

V prvem odstavku (in naslovu) zagovarjaš univerzalno rešitev, v drugem pa namensko?

Kje zagovarjam kakšno namensko rešitev?? Govorim o univerzalnem nosilcu za zvočnik in nič drugega.

S tem da se hvališ kako boš kupil prav temu namenjene zvočnike.

Netrunner je izjavil:


Pithlit je izjavil:

Po moje si ti razne surround sisteme videl sam na papirju.

In to sklepaš na osnovi česa? Pozabi na surroound, fokus je na nosilcu za zvočnike.

I rest my case.

Ti gradiš ta svoj sistem na podlagi luknjic v zidu in zadnja stvar na katero misliš so zvočniki.

Netrunner je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Tistih 8 luknjic boš pa ja navrtal naknadno točno tam kjer imajo za bit. .... Kable postavi tko kot je treba pa ne boš vrtal vanje.

Pametovat je enostavno če ne poznaš situacije. Cev do končne pozicije pride od spodaj levo. Dosti nosilcev ima za zvrtat luknjo ravno na tistem mestu kjer gre cev, relativno blizu desno gre elektrika in levo rekuperacija, tako da ja, mi je pomembno da zvrtam luknje v tej fazi.

Neverjetno a? Milijarde ljudi po svetu vrta luknje v zid in ne postavlja zida okoli lukenj.

Ne sej, whatever. Naredi tko kot se tebi zdi prav. In uživaj v 'dobrem' zvoku.
Life is as complicated as we make it...

Netrunner ::

@nejc_nejc => Specializirani nosilci za zvočnike so bolj diskretni in manjši od univerzalnih, druge razlike ni.

Pithlit je izjavil:

S tem da se hvališ kako boš kupil prav temu namenjene zvočnike.

Ti mešaš zvočnike z nosilci. Ja zvočniki bodo najbolj optimalni za moj primer, nosilci pa bodo univerzalni.

Pithlit je izjavil:

I rest my case.

I rest my case.

Pithlit je izjavil:

Ti gradiš ta svoj sistem na podlagi luknjic v zidu in zadnja stvar na katero misliš so zvočniki.

Luknjic v zidu :) Za 5.1 sistem je idealna pozicija bolj ali manj določena in na osnovi tega sem napeljal cevi po zidu za kable. In ja, zvočniki so zadnja stvar, ker neglede na to kateri bodo, bodo točno na tisti poziciji ki sem jo določil. Vse kar sem prosil, je nasvet za univerzalno stojalo in ne nesmiselnih postov okoli stvari ki so izven tematike.

Pithlit je izjavil:

Neverjetno a? Milijarde ljudi po svetu vrta luknje v zid in ne postavlja zida okoli lukenj.

Očitno še ne razumeš, da zaradi drugih elementov ne morem narediti luknje ravno kamor mi paše in zato je bolj smiselno pripraviti v tej fazi. Ja ljudje vrtajo v zidove, vendar to se dela, če imaš vse ostalo že končano. Da bom pa zdaj vse skupaj zadelal z malto, pokital in pobelil in šel nato vrtat pa nisem nor, če lahko to zdaj enostavneje naredim. Če bi vprašal za nasvet po tem ko bi prenovil, bi mi pa pametovali zakaj nisem tega planiral ko sem imel vse razkopano :)

Pithlit je izjavil:

Ne sej, whatever. Naredi tko kot se tebi zdi prav. In uživaj v 'dobrem' zvoku.

Naredil bom kar se da optimalno in ne kot se meni zdi prav. Ti pa mi nisi dal niti enega pametnega napotka, tako da nevem kaj ti sploh odgovarjam.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

sealcradle ::

Ce si lahko sposodim temo: kaksne kable se danes polaga za zvocnike?

Netrunner ::

sealcradle je izjavil:

Ce si lahko sposodim temo: kaksne kable se danes polaga za zvocnike?

To je precej odvisno od moči ojačevalca in zvočnikov. Če imaš konkreten ojačevalec in dobre zvočnik, potem potrebuješ tudi debelejše kable. Žal se še nisem zanimal kakšen je minimalen bičajen premer za neke povprečne sisteme tako da zdaj karkoli rečem bom ugibal.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Darko! ::

Netrunner je izjavil:

sedaj vse kar potrebujem je nek nosilec :)

Ja prav, pa nosilec :)

Poleg omenjenih, imaš tu recimo še nemški K&M (ki je med drugim, v sodelovanju z znanim finskim oblikovalskim gurujem Harrijem Koskinenom izdelal stojala za Genelecovo linijo HiFi zvočnih omaric za domačo uporabo), tole je primer njihovega univerzalnega stenskega nosilca v velikosti M:
https://www.k-m.de/produkte/boxen-leuch...

Obstaja tudi velikost L. Važna je globina zvočne omarice. Podatki so v tehničnem listu.

Dobiš ga recimo na thomann in podobnih štacunah:
https://www.thomann.de/intl/km_24166_bo...


Kakšen tip pritrditve sploh imajo stenski ali bookshelf zvočniki? Obstaja kaj podobnega kot je vesa standard?

Pri namenskih stenskih (on-wall) zvočnih omaricah ne potrebuješ dodatnega stenskega nosilca. Dobiš vse priloženo. Ampak sam praviš, da tega nočeš.
Bukšelf pa niso standardizirani. Nekateri boljši modeli imajo sicer spodaj vgrajene navoje, ki jih pritrdiš v za ta namen točno narejena stojala (Dynaudio, KEF, itd.).
Nekaj podobnega kot VESA pa ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Darko! ::

No, pa da me ne bo ker "znanstvenik" za besedo vleku:

Tudi namenske on-wall zvočne omarice se da montirat na univerzalne stenske nosilce tako, da se izreže ustrezna lesena podložna plošča, kamor se na eno stran vijači univerzalni nosilec s ploskim vijačnim adapterjem, na drugo pa on-wall spiker.
Ampak za to dejanje pa mora biti uporabnik, kako naj rečem, ... , mal poseben :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

nejc_nejc ::

sealcradle je izjavil:

Ce si lahko sposodim temo: kaksne kable se danes polaga za zvocnike?

Bluetooth....

fingera ::

Netrunner je izjavil:

Ta nosilec je videti tudi ok, vendar tukaj verjetno moraš vrtat v zvočnik?

Pa dobro, kaj je ta fobija pred prišraufanjem dveh ali treh samovreznih šraufov v zvočnik? Pri svojih sem še navodila od proizvajalca dobil kam jih privijačiti.

Je dejansko najbolj elegantna rešitev, brez da imaš namesto izgleda zvočnikov izgled nosilcev.

Mislim, a tole se ti zdi vredu rešitev, napram mojemu predlogu? Pa (ne da se mi iskat) skoraj prepričan sem, da imajo zraven še varnostno zajlo, ki jo je spet treba prišraufati na zvočnik.



Da o 20x razliki o ceni sploh ne govorim. Mislim, saj bi razumel, če bi ne vem kakšne pošasti na steno montiral...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fingera ()

Ales ::

nejc_nejc je izjavil:

sealcradle je izjavil:

Ce si lahko sposodim temo: kaksne kable se danes polaga za zvocnike?

Bluetooth....

Z BT je še kup težav, sploh če bi rad povezoval več odjemalcev hkrati, sinhronizirano. Par zvočnikov, recimo, da sploh ne govorimo o petih. In to govorim le o sinhronizaciji med samimi zvočniki, potem šele pridemo do tega, da moraš sinhronizirati sliko, ker BT zaostaja,

Tudi po kvaliteti prenosa še zdaleč ni to to. Še v laboratorijskih pogojih ne, z optimalnimi kodeki in skrbno izbranimi napravami, ki solidno delajo skup, kaj šele v praksi, ko imaš kup interferenc in naletiš še na zastarele kodeke, ki jih ne moreš spreminjati.

Potem pa pridemo do tega, da potrebuješ elektriko za vsak zvočnik posebej, razen če ciljaš na baterijske. Tam bi pa v satelitih moral menjati akumulatorje ali jih polniti, na koliko vsake časa..?

Skratka, ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

nejc_nejc ::

Ok

Netrunner ::

@Darko! => Nekaj podobnega iščem ja, sicer pri tem izgleda kot da zvočnika ne moreš usmerjati prav dosti levo in desko ker je tik ob steni. tudi ta nosilec ima vijake spodaj in spodnji levi bi mi šel direkt v cev. Na srečo imam nekaj prostora za odmike.

@fingera => šrawfanju v zvočnik mu zniža vrednost če ga hočeš kdaj prodati. To sicer ne planiram, tako da je opcija če ne bo druge. Ti dam pa prav, nosilci s polico so kar očitni in estetsko ne najboljša izbira.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

matobeli ::

Kaj pa če greš mal na blef in vzameš že sedaj ene vsaj napol primerne zvočnike in za njih tipske nosilce? Oziroma samo nosilce.

Če si zadel bo idealno, če nisi, jebiga, kitaš, vsaj veš kje lahko vrtaš.

Netrunner ::

@matobeli => Si bom poiskal 2-3 variante zvočnikov, katere bi mi prišli prav in se pozanimal kakšni so kaj nosilci oz. kako kaj pripraviti, da ne bo nepotrebnih dodatnih del. V neprej pa ne bom kupoval nič, saj stroškovno ne gre skozi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Darko! ::

Netrunner je izjavil:

@Darko! => sicer pri tem izgleda kot da zvočnika ne moreš usmerjati prav dosti levo in desko ker je tik ob steni.


To se ni za sekirat. Videz vara. Če je širina zvočne omarice znotraj podstavka (pri modelu L je to 20 cm) je garantiran zamik 54 stopinj levo in desno.

To pomeni, da lahko na njih recimo obesiš KEF Q 150 ali pa celo R3 Meta in jih zarotiraš za več kot 45 stopinj iz centra. Čez glavo več kot dovolj za vsako normalno situacijo (ker če jih rabiš rotirat za več, so že skoraj vzporedno s steno, kar pomeni dvoje: da je lokacija pritrditve zvočne omarice glede na poslušalca napačna, pa da je sama zvočna omarica glede na prostor napačno usmerjena).

Čeprav tako 150-tko, sploh pa R3 sam ne bi nikoli tlačil na stenske nosilce. To sem dal res za en kurc primer 8-)

Daj, ko boš nabavil, povej nam prosim, kateri nosilec in še bolj zanimivo, katere omarice si vzel, no.
Peace!

Netrunner ::

Ja po sliki je težko ocenit. Ravno včeraj sem šel malo gledat zvočnike in izbire je precej. Je kar nekaj kompaktnih satelitov ki bi jih lahko uporabil, vendar za take univerzalni nosilec ni ravno najbolj primeren. Vzeti bi moral klasične bookshelf zvočnike za univerzalne nosilce.

Sicer pa sobo imam precej veliko in baje, da za velike sobe potrebuješ konkretne zvočnike četudi bo celoten sistem samo na enem koncu sobe. Vsekakor spredaj vom vzel dve prosto stoječi omarici in zadaj verjetno dva bookshelf zvočnika + seveda en konkreten center. Kar se subwooferja tiče imam prostor v vogalu vendar nevem kako se bo obnesel v tisti sobi.

Opcija tudi je, da na zid dam klasično polico na kateri bo stal zvočnik.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

PacificBlue ::

Bower&Wilkins 607 s3

Netrunner ::

PacificBlue je izjavil:

Bower&Wilkins 607 s3

Ja, tega imam na seznamu favoritev. Priporočaljo tudi uporabo "Bowers & Wilkins AM1", akteri je sicer za zunanjo uporabo vendar se dobro obnese tudi kot surround zvočnik. Za center pa gledam nekaj v stiku "B&W HTM6 S3".

Je pa precej odvisno od budgeta, saj verjetno bom začel z neko cenejšo opcijo in enkrat v prihodnosti nadgradil.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539821 (10929) Ales
»

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
629673 (4532) Ricky_82
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475996 (4781) Bearrorist
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319276 (16986) car100

Več podobnih tem