» »

Plačilo 100€ za nedeljsko parkiranje v Tivoliju?

Plačilo 100€ za nedeljsko parkiranje v Tivoliju?

1 2
3
4 5

Jure14 ::

Ja.
Poštar je izgubil, skrilo se je med reklame, pa si v smeti vrgel, po pomoti je sosed dobil, pa vrgel, ...

Pithlit ::

Jure14 je izjavil:

Ja.
Poštar je izgubil, skrilo se je med reklame, pa si v smeti vrgel, po pomoti je sosed dobil, pa vrgel, ...

Ni potrebna razlaga. Če ne znajo priporočeno pošiljat je to njihov problem.

Sicer pa čisto resno: kako lahko neke stroške poizvedbe/ugaotavljanja/whatever naprtijo nekomu ki te storitve ni zahteval? Razumem da se to da prek sodišča ko to sodnik določi...
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Tudi jaz sem že takole odpeljal mimo ramp in naslednjič mi Urbana ni delala, kar mi je zrihtal prijazni stric preko telefona.

Da vidimo kaj me čaka ...

Sheteentz ::

Če nas je več takih srečnežev s takimi položnicami, je tole že zrelo za kakšen prispevek Eugenije Carl. Me veseli, da nisem edini s takšnim dopisom.

Pithlit ::

Sheteentz je izjavil:

Če nas je več takih srečnežev s takimi položnicami, je tole že zrelo za kakšen prispevek Eugenije Carl. Me veseli, da nisem edini s takšnim dopisom.

Ja izvolite. Naj se pač tem 'odvetnikom' na prste stopi.
Life is as complicated as we make it...

DamijanD ::

Ampak saj ti odvetniki ne delajo tega na lastno pest, nekje mora biti tudi "oškodovanec" oz. naročnik.

stara mama ::

Miki N je izjavil:

Ja OP, s tem ko so ti pripravili posnetek si jim spet dal za ene 100 ojrov dela! Postal si njihova ovca-šišarica!:))

To smo mu že nekateri hotli dopovedat, v zameno pa dobli sarkazem.
Drago bo to parkiranje :))

AgJ1 ::

Miki N je izjavil:

BlaY0 je izjavil:


Kakšne pirhe nesi, mal šunke pa eno koreninco hrena. Boste mal zamezil tam pa ti bodo skoz prste pogledal in bo to lahko že zadnja etapa ;)


Pa kako tamalo rakijo za zunanjega sodelavca Vesota (oddelek za poravnave) ... pa se malo družita, dobra beseda pa to.

Kaj so nekateri ljudje pripravljeni naredit za 100 EUR… Če bi to res delovalo, potem gre za skorumpirance, ki rabijo, da jim nekdo malo popiha na dušo in se dela, kako smo vsi mi isti itn. Rajši plačam 100 EUR, kot da se bratim s takšnimi. Ampak še boljše je pa videti, kaj imajo (kar je ena velika nula - glede na OP zapis), z odvetnikom na sodišču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

JW44 ::

Sheteentz je izjavil:

Če nas je več takih srečnežev s takimi položnicami, je tole že zrelo za kakšen prispevek Eugenije Carl. Me veseli, da nisem edini s takšnim dopisom.


Ja, več nas je. In sigurno ne tako malo. Dej, boš prosim poročal potem ko boš prišel v torek z ogleda posnetkov.
In, ja tudi sam sem razmišljal o tem da bi se šlo v medije (samo drugo tv sem imel v mislih). Ker res ta zadeva spominja na tiste hrvaške zadeve.
Res nimamo nobenega pravnika, ki bi znal povedat kako in kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JW44 ()

Gregor P ::

Vsekakor ne more nihče kar tako zahtevati nekega denarja od tebe "na lepe oči".

Zdaj pa edini problem, ki ga jaz potencirano vidim, zakaj bi se morda sploh odzval na takšno obvestilo je, da točno vem, da nisem plačal parkirnine, ki bi jo dejansko moral, a sem izkoristil priložnost odprte rampe in me imajo morda res posnetega (ter si tako ne nakopljem še večjih težav, dodatnih stroškov). V vseh drugih primerih pa niti ne. Recimo plačam parkirnino, a je rampa odprta in ne vstavim kartice (ker zakaj pa bi jo, rampa je odprta; lahko je pokvarjena, lahko je sistem pokvarjen in bom z vstavitvijo kartice rampo zaprl oz. karkoli - to ni več moj problem; jaz le hočem priti ven, plačal pa sem), pridem za vikend, ko je brezplačno in so rampe odprte ipd., v vseh teh primerih škoda njim ni nastala; nič jim nisem dolžan. Njihove težave me ne zanimajo. Oni dejansko ne morejo dokazati nasprotnega, saj nisem nič storil/prekršil.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Pithlit ::

DamijanD je izjavil:

Ampak saj ti odvetniki ne delajo tega na lastno pest, nekje mora biti tudi "oškodovanec" oz. naročnik.

Ja ampak odvetniki bi morali vedet kako postopat. In če nategujejo je pač edino pravilno da se jih s palico čez rit.
Life is as complicated as we make it...

c3p0 ::

IMO to ne vzdrži sodnega postopka, šlo bo za par groženj, dlje pa ne. Je predrago tako maso tožb vlagat, z malo možnosti zmage. V ToS bi sicer po prepričanju nekaterih tukaj lahko nakvasil vse živo, "prekrškar" pa kleno po slovensko stisnil rit in plačal.

Možnost zmage za nasprotno stran je pač vedno, ker sodniki__ce so kot so, poglejte Urško, da ti taka sodi se lahko le še prekrižaš in krstiš po potrebi, ker boš rabil božjo pomoč.

mertseger ::

DamijanD je izjavil:

Ampak saj ti odvetniki ne delajo tega na lastno pest, nekje mora biti tudi "oškodovanec" oz. naročnik.


Že bilo prispevkov kar nekaj, odvetnika pa na odvetniško zbornico prijavit, se ve da je to nepoštena praksa. Sicer kazni ne bo nobene ampak vseeno.

PanicMoon ::

Pithlit je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Ja.
Poštar je izgubil, skrilo se je med reklame, pa si v smeti vrgel, po pomoti je sosed dobil, pa vrgel, ...

Ni potrebna razlaga. Če ne znajo priporočeno pošiljat je to njihov problem.

Sicer pa čisto resno: kako lahko neke stroške poizvedbe/ugaotavljanja/whatever naprtijo nekomu ki te storitve ni zahteval? Razumem da se to da prek sodišča ko to sodnik določi...


Saj je odgovoril odvetnik na prvi strani - nateg po domače, sploh če ni priporočena pošta pa samo ignoriraj.

V praksi zelo dvomim, da pride do kakršnekoli tožbe. Če kdo plača, je to pač free money. Ako prođe, prođe.

Sheteentz ::

Evo, sem si danes pogledal video, tako da nam je vsem jasno, kaj se je zgodilo.

Žena je šla s tamalo in kolegico v Tivoli. Ko je ob petih prišla do avta, ni našla kartice in sta frajerki tole speljali tako, da je kolegica s kartico dvignila rampo, žena pa se je takoj za njo zapeljala, še preden bi se rampa spustila. Delikventni frajerki, ni kaj za rečt.

Po eni strani bi najraje videl, da žena sama plača teh 100 evrov (pa čeprav gre za bedast znesek), da se malo zbrihta in faking končno inštalira urbano na telefon, da več ne bo tega jebanja s karticami.

Po drugi strani me skoraj ima, da bi se šel še malo fajtat. Tole je na primer napisano na kartici, ker kdo pa je dovolj prfuknjen, da bo res šel brat splošne pogoje preden se sparkiraš. Piše samo, da je treba poravnati parkirnino, a kaj ko je v nedeljo zastonj in nimaš nič za poravnati.



Potem obrazložitev, da jim je s tem, povzročila "škodo, ki jo predstavljajo stroški dela, in sicer strošek pregledovanja in beleženja posnetkov nadzornih kamer, delo vzdrževalca parkirnih sistemov na terenu (štetje parkirnih mest), delo referenta v centru za upravljanje (izklop alarma v sistemu, ponastavitev števcev, izdelava posnetka in administracija) in materialne stroške v skupni višini 86,75 EUR (z vključenim DDV)"
Kakšne materialne stroške, lepo vas prosim, obrabo miške in tipkovnice? In kako so določili to cifro 86,75 EUR, a so morali najemati zunanje sodelavce za tole delo, a nimajo redno zaposlenih?

Pa potem poslano z navadno pošto, nič priporočeno, pa absurdno kratek rok plačila zgoraj navedenih stroškov v osmih dneh...

Torej, kaj je lahko naslednji korak te odvetniške pisarne? Da gredo v enostavno izterjavo z vloženo izvršbo na podlagi izdanega računa (izvršba na podlagi verodostojne listine)? A se ta račun za storitev, ki je nisem naročil (plačilo škode), šteje kot verodostojna listina?
https://www.odvetnik-grebenc.si/izterja...

Tukaj tudi berem, da bi tole lahko bil Spor majhne vrednosti po zakonu o pravdnem postopku.
https://eu-drzavljan.si/izterjava

Pravniki me prosim popravite, ker o tem res nimam pojma. Najbolj me zanima, kako je res glede zneska te "škode". A lahko kar po njihovo določijo to škodo, ali mora to škodo dejansko določiti neki zunanji neodvisni akter? Kako sploh mislijo dokazovati znesek te škode?

TRIROG ::

Ugibam, ampak bi rekel, da imajo nekje cenik s temi postavkami :)
Ker če nimajo cenika ti ne morejo zaračunat. Če pa imajo cenik ... to je enako kot fotokopiranje na upravnih enotah.

c3p0 ::

Dobil si z navadno pošto, torej nisi nič dobil. Tudi priporočene ne dvigneš, če je po ZUP pa ti jo vržejo v kaslc po 15 dneh, tam pa nato moraš reagirat.

Lahko pa grejo tudi kar v izvršbo na podlagi verodostojne listine, tam spet moraš reagirat, magari v stilu "nič nisem dobil" in nato te morajo it tožit.

Miki N ::

Haha, no treba priznati da je gospa OP tudi "vredna denarja" ... zakaj pa ti ni povedala že prej, si moral iti prav gledat? Kot rečeno, še dobro, da ti niso še tega zaračunali. To ma, da ti odsluži! ;)

Tako da ajd, recimo da upravičeno.. čeprav dejansko ves "poslovni model" je muten od pošiljanja in "cenikov" naprej. Ja, lahko bi stran fliknil. Ampak saj ni PAST z dvignjeno rampo, to bi bilo izgleda preveč svinjsko celo za ljubljanske Inkasante. Čeprav, kaj se zgodi, če se rampa tako pokvari?

Plus ... kaj je običajen postopek, če izgubiš kartico... predvidevam, da nekam pokličeš? ... da niso še tam kaki stroški. Stroški so killer. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Sheteentz ::

Tale video sem šel gledat na lastno pest, da se res prepričam, kaj se je zgodilo.

Glede izgube listka je pa tole:

"Uporabnik je dolžan izgubo ali poškodbo parkirnega listka nemudoma sporočiti izvajalcu v Center za upravljanje prometa na telefonski številki 01 320 54 54 ali 031 772 926. Za izgubo ali poškodbo parkirnega listka se uporabniku zaračuna cena celodnevnega parkiranja, vendar ne manj kot 12,00 EUR."

Če to prav berem, ti tudi za nedeljsko parkiranje ob izgubljenem listku zaračunajo 12€.

BuDi79 ::

Sheteentz je izjavil:

"Uporabnik je dolžan izgubo ali poškodbo parkirnega listka nemudoma sporočiti izvajalcu v Center za upravljanje prometa na telefonski številki 01 320 54 54 ali 031 772 926. Za izgubo ali poškodbo parkirnega listka se uporabniku zaračuna cena celodnevnega parkiranja, vendar ne manj kot 12,00 EUR."
a to na listku piše? ;)

fur80 ::

Bellzmet je izjavil:

Tako je. Če je rampa dvignjena pomeni, da je izhod prost. Logično.


To je verjetno tudi namen rampe! :D

Primer so kokoši, če jim odpreš vrata gredo ven, drugače ne. Isto je pomoje z rampo, če je odprta lahko pelješ, če je zaprta vstaviš listek? Ne rarumem, zakaj potem sploh so rampe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

PgSurfer ::

Kot je OP nazadnje razložil, rampa le ni bila dvignjena. :O

"Ko je ob petih prišla do avta, ni našla kartice in sta frajerki tole speljali tako, da je kolegica s kartico dvignila rampo, žena pa se je takoj za njo zapeljala, še preden bi se rampa spustila."

Miki N ::

Ja ja, gospa OP ni neubogljena kokoš... bolj lisica. ;)

Sheteentz ::

BuDi79 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

"Uporabnik je dolžan izgubo ali poškodbo parkirnega listka nemudoma sporočiti izvajalcu v Center za upravljanje prometa na telefonski številki 01 320 54 54 ali 031 772 926. Za izgubo ali poškodbo parkirnega listka se uporabniku zaračuna cena celodnevnega parkiranja, vendar ne manj kot 12,00 EUR."
a to na listku piše? ;)

Ne, tole piše v splošnih pogojih. Tistih, ki so na voljo za prebrat na mestu, ko dobiš kartico, preden greš v parkih. Za prebrat vzame samo pol ure :D

Miki N je izjavil:

Ja ja, gospa OP ni neubogljena kokoš... bolj lisica. ;)

In ta lisica je dejansko pripravljena plačat teh 100 evrov, mene pa malo grizejo proceduralne malenkosti. Bom verjetno počakal na kakšno bolj proper pošto od sodišča.

Zgodovina sprememb…

cronos1234 ::

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)


Za svoj avto si menda odgovoren, tako kot za svojega froca, kaj če se neki "migranti" vozijo z njim že 30 dni in pobijajo pešce, ali celo naredijo teroristični napad z njim na predsednico? Kaj boš rekel, boli me jaz pustim ključe not, pa naj se vozi kdo hoče, frocovje, migranti, soseda,... ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Bellator ::

Ne vem če je smiselno primerjati prekšek druge osebe s kaznivim dejanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

fur80 ::

Bellator je izjavil:

Ne vem če smiselno primerjati prekšek druge osebe z kaznivim dejanjem.


Kaj pa, če se žena celi mesec vozi in nabije za pol miljona EUR prekrškov po Sloveniji? V čem je razlika med 1 prekrškom in 10 000 prekrškov? Ne vem, vprašam. Če si na morju in imaš dokaz, da si na Bahamih, potem ženi in tebi nič ne morejo? Drgače pa jaz, ko dam ženi avto naredim obvezno uradni zaznamek na ministrstvu, da sem doma. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Bellator ::

9999 prekrškov.

Ženo seveda lahko kaznujejo, le dobiti jo morajo pri prekršku. Pri 10000 prekrških jo bodo nemara kar nekajkrat ujeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

MIHAc27 ::

Sem se spomnil na tole zgodbo:
https://abcnews.go.com/blogs/headlines/...

Kolikor vem, v Sloveniji še vedno ni treba zatožit voznika, če avto posodiš? Ker potem svetujem vsem prekrškarjem, da avto prepišejo na ženo, žena na moža. Ker se ne bosta vozila z lastnimi vozili ampak ravno obratno, ne bo treba za noben prekršek nikoli odgovarjat.

Bellator ::

Ker se ne bosta vozila z lastnimi vozili ampak ravno obratno, ne bo treba za noben prekršek nikoli odgovarjat.


Ne bi rekel. Kolega je vozil moj avto, pa so ga policisti vseeno ogolobili.

fur80 ::

Bellator je izjavil:

9999 prekrškov.

Ženo seveda lahko kaznujejo, le dobiti jo morajo pri prekršku. Pri 10000 prekrških jo bodo nemara kar nekajkrat ujeli.


Poznam folk, ki se je vozil v Avstrijo na delo in na začetku (par tednov) niso vedeli, da je v nekaj krajih stacionarni radar. Ko so začele kazni kapljat, jim je šele kapnilo. :D

Bellator je izjavil:

Ker se ne bosta vozila z lastnimi vozili ampak ravno obratno, ne bo treba za noben prekršek nikoli odgovarjat.


Ne bi rekel. Kolega je vozil moj avto, pa so ga policisti vseeno ogolobili.


Mogoče bi moral reči, da sta v zakonski zvezi. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

cronos1234 ::

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)


Za svoj avto si menda odgovoren, tako kot za svojega froca, kaj če se neki "migranti" vozijo z njim že 30 dni in pobijajo pešce, ali celo naredijo teroristični napad z njim na predsednico? Kaj boš rekel, boli me jaz pustim ključe not, pa naj se vozi kdo hoče, frocovje, migranti, soseda,... ? :D


Govora je o "prekšku", ne o kaznivih dejanjih - v razmislek - če ti lopovi ukradejo ključe avta (ki jih nisi dovolj dobro zavaroval) in s tvojim avtom oropajo banko - greš potem ti v zapor za rop banke ker je tvoj avto na posnetku ti pa imaš dokaz da si bil takrat na Bahamih? :)

fur80 ::

cronos1234 je izjavil:

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)


Za svoj avto si menda odgovoren, tako kot za svojega froca, kaj če se neki "migranti" vozijo z njim že 30 dni in pobijajo pešce, ali celo naredijo teroristični napad z njim na predsednico? Kaj boš rekel, boli me jaz pustim ključe not, pa naj se vozi kdo hoče, frocovje, migranti, soseda,... ? :D


Govora je o "prekšku", ne o kaznivih dejanjih - v razmislek - če ti lopovi ukradejo ključe avta (ki jih nisi dovolj dobro zavaroval) in s tvojim avtom oropajo banko - greš potem ti v zapor za rop banke ker je tvoj avto na posnetku ti pa imaš dokaz da si bil takrat na Bahamih? :)


Kako pa se dokazuje, da nisi bil ti v avtu, razen, če si v službi, poštemplan in da to šefe potrdi? Kako dokažeš v prostem času, da nisi vozil ti, ampak žena, ki je itak ne smeš povedati. A če reče kolega iz gostilne, da sem bil za šankom je ok?

Groot ::

Jao ljudje a lahko nehate vlačit prekrške in kaziva dejanja sem notri?!! Tole namreč ni ne eno ne drugo. Gre za povsem zasebno civilnopravno zadevo med OP in LPP, kot upravljalcem parkirišča. Tako da vse teorije o izjavah da je vozila druga oseba itd. bolj ali manj odpadejo.

St235 ::

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)

Glede na to da ni govora o prekrsku, napisano nima kaj dosti veze s temo.

Groot je izjavil:

Jao ljudje a lahko nehate vlačit prekrške in kaziva dejanja sem notri?!! Tole namreč ni ne eno ne drugo. Gre za povsem zasebno civilnopravno zadevo med OP in LPP, kot upravljalcem parkirišča. Tako da vse teorije o izjavah da je vozila druga oseba itd. bolj ali manj odpadejo.

Kar je samo delno res. Tudi v civilni tozbi namrec morajo dokazat odgovornost dejanskega lastnika vozila in tudi v civilni tozbi se lastnik lahko zagovarja da ni on vozil.

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)


Za svoj avto si menda odgovoren, tako kot za svojega froca, kaj če se neki "migranti" vozijo z njim že 30 dni in pobijajo pešce, ali celo naredijo teroristični napad z njim na predsednico? Kaj boš rekel, boli me jaz pustim ključe not, pa naj se vozi kdo hoče, frocovje, migranti, soseda,... ? :D


Govora je o "prekšku", ne o kaznivih dejanjih - v razmislek - če ti lopovi ukradejo ključe avta (ki jih nisi dovolj dobro zavaroval) in s tvojim avtom oropajo banko - greš potem ti v zapor za rop banke ker je tvoj avto na posnetku ti pa imaš dokaz da si bil takrat na Bahamih? :)


Kako pa se dokazuje, da nisi bil ti v avtu, razen, če si v službi, poštemplan in da to šefe potrdi? Kako dokažeš v prostem času, da nisi vozil ti, ampak žena, ki je itak ne smeš povedati. A če reče kolega iz gostilne, da sem bil za šankom je ok?

To se tako kot 500 drugih stvari v sodnem postopku se presoja case by case. In ja, price so nacin dokazovanja. Od kje si pa potegnil, da ne smes povedat, da je vozila zena pa samo ti ves.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fur80 ::

St235 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)

Glede na to da ni govora o prekrsku, napisano nima kaj dosti veze s temo.

Groot je izjavil:

Jao ljudje a lahko nehate vlačit prekrške in kaziva dejanja sem notri?!! Tole namreč ni ne eno ne drugo. Gre za povsem zasebno civilnopravno zadevo med OP in LPP, kot upravljalcem parkirišča. Tako da vse teorije o izjavah da je vozila druga oseba itd. bolj ali manj odpadejo.

Kar je samo delno res. Tudi v civilni tozbi namrec morajo dokazat odgovornost dejanskega lastnika vozila in tudi v civilni tozbi se lastnik lahko zagovarja da ni on vozil.

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)


Za svoj avto si menda odgovoren, tako kot za svojega froca, kaj če se neki "migranti" vozijo z njim že 30 dni in pobijajo pešce, ali celo naredijo teroristični napad z njim na predsednico? Kaj boš rekel, boli me jaz pustim ključe not, pa naj se vozi kdo hoče, frocovje, migranti, soseda,... ? :D


Govora je o "prekšku", ne o kaznivih dejanjih - v razmislek - če ti lopovi ukradejo ključe avta (ki jih nisi dovolj dobro zavaroval) in s tvojim avtom oropajo banko - greš potem ti v zapor za rop banke ker je tvoj avto na posnetku ti pa imaš dokaz da si bil takrat na Bahamih? :)


Kako pa se dokazuje, da nisi bil ti v avtu, razen, če si v službi, poštemplan in da to šefe potrdi? Kako dokažeš v prostem času, da nisi vozil ti, ampak žena, ki je itak ne smeš povedati. A če reče kolega iz gostilne, da sem bil za šankom je ok?

To se tako kot 500 drugih stvari v sodnem postopku se presoja case by case. In ja, price so nacin dokazovanja. Od kje si pa potegnil, da ne smes povedat, da je vozila zena pa samo ti ves.


Oz. je ne boš povedal. Torej je že šlo komu skozi, da so mu slikali avto za prehitro vožnjo ali v takem primeru v tožbi, da vozila je žena, on je pa rekel, da je bil v gostilni s prijateljem Jankom, ki je zgodbo potrdil in v Šparu v trgovini, ter prinesel račun in so mu kazen ali tožbo preklicali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

St235 ::

MIHAc27 je izjavil:

Sem se spomnil na tole zgodbo:
https://abcnews.go.com/blogs/headlines/...

Kolikor vem, v Sloveniji še vedno ni treba zatožit voznika, če avto posodiš? Ker potem svetujem vsem prekrškarjem, da avto prepišejo na ženo, žena na moža. Ker se ne bosta vozila z lastnimi vozili ampak ravno obratno, ne bo treba za noben prekršek nikoli odgovarjat.

Vecji kup neumnosti bi tezko spravil skupaj, se posebej v luci dejstva, da vecino prekrskov policija obravnava na licu mesta in lasnistvo vozila nima v takem primeru nobenega pomena.

fur80 je izjavil:

St235 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)

Glede na to da ni govora o prekrsku, napisano nima kaj dosti veze s temo.

Groot je izjavil:

Jao ljudje a lahko nehate vlačit prekrške in kaziva dejanja sem notri?!! Tole namreč ni ne eno ne drugo. Gre za povsem zasebno civilnopravno zadevo med OP in LPP, kot upravljalcem parkirišča. Tako da vse teorije o izjavah da je vozila druga oseba itd. bolj ali manj odpadejo.

Kar je samo delno res. Tudi v civilni tozbi namrec morajo dokazat odgovornost dejanskega lastnika vozila in tudi v civilni tozbi se lastnik lahko zagovarja da ni on vozil.

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)


Za svoj avto si menda odgovoren, tako kot za svojega froca, kaj če se neki "migranti" vozijo z njim že 30 dni in pobijajo pešce, ali celo naredijo teroristični napad z njim na predsednico? Kaj boš rekel, boli me jaz pustim ključe not, pa naj se vozi kdo hoče, frocovje, migranti, soseda,... ? :D


Govora je o "prekšku", ne o kaznivih dejanjih - v razmislek - če ti lopovi ukradejo ključe avta (ki jih nisi dovolj dobro zavaroval) in s tvojim avtom oropajo banko - greš potem ti v zapor za rop banke ker je tvoj avto na posnetku ti pa imaš dokaz da si bil takrat na Bahamih? :)


Kako pa se dokazuje, da nisi bil ti v avtu, razen, če si v službi, poštemplan in da to šefe potrdi? Kako dokažeš v prostem času, da nisi vozil ti, ampak žena, ki je itak ne smeš povedati. A če reče kolega iz gostilne, da sem bil za šankom je ok?

To se tako kot 500 drugih stvari v sodnem postopku se presoja case by case. In ja, price so nacin dokazovanja. Od kje si pa potegnil, da ne smes povedat, da je vozila zena pa samo ti ves.


Oz. je ne boš povedal. Torej je že šlo komu skozi, da so mu slikali avto za prehitro vožnjo ali v takem primeru v tožbi, da vozila je žena, on je pa rekel, da je bil v gostilni s prijateljem Jankom in v Šparu v trgovini, ter prinesel račun in so mu kazen ali tožbo stornirali?

Kazni in tozb se ne stornira.

V primeru zahtevla za sodno varstvo mora sodice prekrsek obtavnavat in sledit dokazom, ki so predlozeni. To vkljucuje tudi na primer uporabo kreditne kartice, vsebino posnetkov nadzornih kamer, price... je pa pri teh gostilniskih zgodbah zabavno videt kako hitro zmanjka pric, ko ljudje ugotovijo da je krivo pricanke kaznivo dejanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

delavec44 ::

Ja, v teoriji je res krivo pričanje kaznivo dejanje. Če ti dokažejo. V praksi pa vidimo koliko žensk je v zaporu zaradi krive obtožbe posilstva. Pa je to za par faktorjev težja zadeva kot pričati za prekršek.

fur80 ::

St235 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Sem se spomnil na tole zgodbo:
https://abcnews.go.com/blogs/headlines/...

Kolikor vem, v Sloveniji še vedno ni treba zatožit voznika, če avto posodiš? Ker potem svetujem vsem prekrškarjem, da avto prepišejo na ženo, žena na moža. Ker se ne bosta vozila z lastnimi vozili ampak ravno obratno, ne bo treba za noben prekršek nikoli odgovarjat.

Vecji kup neumnosti bi tezko spravil skupaj, se posebej v luci dejstva, da vecino prekrskov policija obravnava na licu mesta in lasnistvo vozila nima v takem primeru nobenega pomena.

fur80 je izjavil:

St235 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)

Glede na to da ni govora o prekrsku, napisano nima kaj dosti veze s temo.

Groot je izjavil:

Jao ljudje a lahko nehate vlačit prekrške in kaziva dejanja sem notri?!! Tole namreč ni ne eno ne drugo. Gre za povsem zasebno civilnopravno zadevo med OP in LPP, kot upravljalcem parkirišča. Tako da vse teorije o izjavah da je vozila druga oseba itd. bolj ali manj odpadejo.

Kar je samo delno res. Tudi v civilni tozbi namrec morajo dokazat odgovornost dejanskega lastnika vozila in tudi v civilni tozbi se lastnik lahko zagovarja da ni on vozil.

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

fur80 je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

V kolikor lahko dokažeš da v tem času nisi bil na kraju "prekrška" lahko ignoriraš zadevo - ni na tebi da ugotavljaš kdo je povzročitelj "prekrška", to je naloga uradnih organov. Ne moreš dobiti kazen za "prekršek" ki ga nisi storil - me bodo forumski pravniki popravili če ni tako :)


Za svoj avto si menda odgovoren, tako kot za svojega froca, kaj če se neki "migranti" vozijo z njim že 30 dni in pobijajo pešce, ali celo naredijo teroristični napad z njim na predsednico? Kaj boš rekel, boli me jaz pustim ključe not, pa naj se vozi kdo hoče, frocovje, migranti, soseda,... ? :D


Govora je o "prekšku", ne o kaznivih dejanjih - v razmislek - če ti lopovi ukradejo ključe avta (ki jih nisi dovolj dobro zavaroval) in s tvojim avtom oropajo banko - greš potem ti v zapor za rop banke ker je tvoj avto na posnetku ti pa imaš dokaz da si bil takrat na Bahamih? :)


Kako pa se dokazuje, da nisi bil ti v avtu, razen, če si v službi, poštemplan in da to šefe potrdi? Kako dokažeš v prostem času, da nisi vozil ti, ampak žena, ki je itak ne smeš povedati. A če reče kolega iz gostilne, da sem bil za šankom je ok?

To se tako kot 500 drugih stvari v sodnem postopku se presoja case by case. In ja, price so nacin dokazovanja. Od kje si pa potegnil, da ne smes povedat, da je vozila zena pa samo ti ves.


Oz. je ne boš povedal. Torej je že šlo komu skozi, da so mu slikali avto za prehitro vožnjo ali v takem primeru v tožbi, da vozila je žena, on je pa rekel, da je bil v gostilni s prijateljem Jankom in v Šparu v trgovini, ter prinesel račun in so mu kazen ali tožbo stornirali?

Kazni in tozb se ne stornira.

V primeru zahtevla za sodno varstvo mora sodice prekrsek obtavnavat in sledit dokazom, ki so predlozeni. To vkljucuje tudi na primer uporabo kreditne kartice, vsebino posnetkov nadzornih kamer, price... je pa pri teh gostilniskih zgodbah zabavno videt kako hitro zmanjka pric, ko ljudje ugotovijo da je krivo pricanke kaznivo dejanje.


Saj pa kreditno kartico lahko tudi posodiš, kot lahko posodiš avto. Pričali bi že, samo gre to skozi in kdo bo verjel, je sploh kdo kdaj dokazal, da ni vozil, razen če ni bil dokazano v službi?

St235 ::

Konkretni primeri ki jih poznam:
- dvig gotovine na bankomatu in posnetek kamere nad bankomatom.
- pisno priznanje odgovornosti dejanksega voznika, pri cemer v dveh letih od oprostilne sodbe ni bil uveden nov postopek zoper storilca
- letalska karta
- bolniski list

(Potedila delodajalcev si ze ti omenil).

delavec44 je izjavil:

Ja, v teoriji je res krivo pričanje kaznivo dejanje. Če ti dokažejo. V praksi pa vidimo koliko žensk je v zaporu zaradi krive obtožbe posilstva. Pa je to za par faktorjev težja zadeva kot pričati za prekršek.

Mas se kak whatabotizem na zalogi? Sam da vidimo kako neumen lahko izpades.

Razen v gostilni ni tako tezko najt ljudi, ki bodo zagresili kazniva dejanja zato, da nekdo tretji ne bo rabil placat 100 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

delavec44 ::

Nimam. Mi je pa smešno kako ste vsi "pravniki" tu gor (St235, Tidule, Lakotnik) tako hitro žaljivi do nas "neumnežev" in namesto, da bi se ukvarjali s trditvami se spravite na osebni nivo. To imate prav predmet na faksu, kjer vam vgradijo superiornost nad ostalimi?

St235 ::

nope, samo revčki z brezveznimi whataboutizmi ste prelahke tarče.

Ampak ti kar sanjaj o tem, kako lahko je najt folk, ki stori kaznivo dejanje, zato, da se nekdo tretji izgone kazni za napačno parkiranje in to primerjaj z domnevnimi krivi pričanji v obtožbah o posilstvu. Pa še kaj dodaj na temo kako je bilo se dojit pri 10 letih in kaj vse je narobe naredil jankovič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ReRMh ::

delauc, foruma ni potrebno tako osebno in intravenozno (do)jemati :D

delavec44 ::

ReRMh je izjavil:

delauc, foruma ni potrebno tako osebno in intravenozno (do)jemati :D


Saj ga ne. V bistvu je ravno obratno. Mene so vedno učili, da so ravno predvidljivi ljudje lahke tarče. Takoj veš kako ga sprovocirati in kakšna bo reakcija.

ReRMh ::

pa btk

delavec44 ::

St235 je izjavil:

nope, samo revčki z brezveznimi whataboutizmi ste prelahke tarče.

Ampak ti kar sanjaj o tem, kako lahko je najt folk, ki stori kaznivo dejanje, zato, da se nekdo tretji izgone kazni za napačno parkiranje in to primerjaj z domnevnimi krivi pričanji v obtožbah o posilstvu. Pa še kaj dodaj na temo kako je bilo se dojit pri 10 letih in kaj vse je narobe naredil jankovič.


Kar nakladaš in polagaš besede v usta. Vse kar sem jaz rekel je, da je premalo (in premile) kazni zaradi krivih pričanj.

zenith1 ::

OPjeva žena bi samo poklicala na tf. številko parkirišč in bi bilo rešeno v parih minutah. To, da se je šlepala, je pač šlo nekomu v nos.

delavec44 ::

zenith1 je izjavil:

OPjeva žena bi samo poklicala na tf. številko parkirišč in bi bilo rešeno v parih minutah. To, da se je šlepala, je pač šlo nekomu v nos.


Saj piše zgoraj, da ob klicu plačaš še najmanj 12€, kar spet ni malo za brezplačno parkiranje. Je pač predvidevala, da bo šlo brez. Verjetno bi še kdo drug na njenem mestu.

fur80 ::

Saj ni čudno, da potem zadeve zastarajo, če je že okoli enega brezplačnega parkiranja, ki pa to ni, če se ne držiš pravil, toliko zmede in nejasnosti.
Kako naj potem rešijo en umor, kje je šele gospodarski kriminal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo parkirnine in kazen za parkiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
593349 (1723) St235
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
593100047 (17913) UganiKdo
»

Parkiranje LJ?

Oddelek: Loža
399948 (2299) MadMicka

Več podobnih tem