» »

Montaža kuhinjske pipe na pult

Montaža kuhinjske pipe na pult

Formula 1 ::

Opremljal bom kuhinjo in opažam, da veliko korit nima prostora za pritridetev pipe, npr. https://www.ikea.com/si/sl/p/vresjoen-v...
To pomeni, da je treba pipo pridrdit na pult. So kakšne težave s tem, kakšna nevartnost zamakanja ipd? Nimam nobenih izkušenj s tem pa me malo skrbijo potencialne težave. Izgledajo pa ta korita brez prostora za pipo lepša in so bolj prostorna ( v glavnem).

steev ::

Nobenega zamakanja. Pipa je enaka kot tista z v korito in poleg vseh teh pip dobiš tesnilo, ki ga daš med pipo in pult oz. korito.
:|

Ganon ::

Huh, kje v preteklosti si ti ostal? Tako je že leta. Težav ni.

c3p0 ::

Izrezano zasilikoniraš, da če kaj le steče not mimo tesnila, ne napihne iverke.

nejc_nejc ::

Formula 1 je izjavil:

Opremljal bom kuhinjo in opažam, da veliko korit nima prostora za pritridetev pipe, npr. https://www.ikea.com/si/sl/p/vresjoen-v...
To pomeni, da je treba pipo pridrdit na pult. So kakšne težave s tem, kakšna nevartnost zamakanja ipd? Nimam nobenih izkušenj s tem pa me malo skrbijo potencialne težave. Izgledajo pa ta korita brez prostora za pipo lepša in so bolj prostorna ( v glavnem).

če te skrbi, nepotrebno
pleh kjer ni luknje..




drugače z lahkoto na pult, kot so že povedali
če bi še enkrat delal, bi si naredil stensko varijanto, sicer odvisno od lokacije korita....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

solatko ::

nejc_nejc - Nič ni gršega od stenske namestitve pipe v kuhinji.
Delo krepa človeka

nejc_nejc ::

solatko je izjavil:

nejc_nejc - Nič ni gršega od stenske namestitve pipe v kuhinji.


zakaj?

delavec44 ::

Meni bi bila grša napihnjena iverka kot pipa na steni.

fikus_ ::

Ce nameščaš pipo na mesto, kot je na sliki od nejca, potem so dovolj 3 izvrtine, 1x fi 6 mm za vijak in 2x fi 10 ali 12 za cevi.
Ža vrtanje uporabiš stožčast/stopnicast sveder, da narediš res okroglo luknjo
https://www.interdiskont.si/izdelek/sto...

Za točno mero med izvrtinami narediš šablono iz "abdek" lepilnega traku, nalepis ga na spodnjo stran pipe, s prsti pritisneš, da se vidi odtis lukenj, obrežeš zunanji obris pipe ter nato nalepis to na željeno mesto pipe in vrtas po teh odtisnjenih luknjah.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

nejc_nejc ::

@solatko
mal variant....oblik je ene mljavžnt





bolj klasični




al pa jugo verzijo

Lonsarg ::

Gravžajo se mi te innox zadeve. Sem kupil od Blanco umetni kamen (BLANCO CLASSIC NEO XL 6 S SILGRANIT barva Champagne ker se na svetlem manj vodni kamen pozna). Zraven še v isti barvni pipo od Blanco da je vse v stilu (v koritu je predpripravljena luknja za pipo) in je zadeva tako vizualno kot s stališča čistoče čista zmaga.

Nikoli več nazaj na klasiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

solatko ::

nejc_nejc - Prvič je grdo za videt pipa sredi stene s ploščicami ali stekleno, drugo pa ti bo povedala vsaka gospodinja, kako prijetno je to čistit.
Delo krepa človeka

delavec44 ::

Enako prijetno kot na bajni ali tušu. Zgleda pa tudi približno enako, ne vem zakaj ti predsodki.

nejc_nejc ::

solatko je izjavil:

nejc_nejc - Prvič je grdo za videt pipa sredi stene s ploščicami ali stekleno, drugo pa ti bo povedala vsaka gospodinja, kako prijetno je to čistit.


Kaj je pa za čistit drugače kot pipa iz pulta ali pleha korita. Tle me ne prepričaš, isto pakiranje.
Kar se pa lepote tiče, vsake oči imajo svojega malarja.

Od kje ti ideja "mus" ploščice ali steklo?

Likalnik ::

Deluje zadeva čisto lepo in enostavno...imam tako doma kot v apartmaju pipo na ta način (iz pulta in ne iz korita)brez silikona in ostale navlake...doma je tako že 10 let in ni nobenih težav.
ta način montaže je pa res sedaj že nekaj čisto standardnega

buttcrack ::

pri nas je že 10. leto pipa direkt iz pulta pa se nič ne napihuje... je pa vsak dan vsaj 1× precej mokro tam okoli. Če je pravilno nameščeno (tesnilo vmes in še extra zasilikonano), nima bi kaj narobe.

nejc_nejc ::

Edini mozen generalni zaje..., je, da OP kupi pipo, ki ob montazi na pult, ne doseze sredine korita (s curkom oziroma osjo), ostalo je trivialno.

solatko ::

delavec44 - Zato, ker kuhinja ni kopalnica.
Delo krepa človeka

delavec44 ::

solatko je izjavil:

delavec44 - Zato, ker kuhinja ni kopalnica.


Očistiš jo pa enako, z istimi čistili. Ali pač ne?

starfotr ::

Kaj ima veze, kje je pipa montirana in kakšna je?

Važno je, da je kakovostna, da je investitorju všeč in da je montirana korektno brez napak. In seveda da je izbran pravi tip (2 ali 3 cevna).

To je to. Dobesedno odkrivate toplo vodo. Če nekdo želi stensko, s tem ni nič narobe. Ali pa če želi pultno.

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

solatko je izjavil:

delavec44 - Zato, ker kuhinja ni kopalnica.


Očistiš jo pa enako, z istimi čistili. Ali pač ne?

Ne. Za kuhinjsko pipo so čist posebna čistila. "Lettucar anticalc shine" je eno takih.
Life is as complicated as we make it...

delavec44 ::

Pithlit je izjavil:

delavec44 je izjavil:

solatko je izjavil:

delavec44 - Zato, ker kuhinja ni kopalnica.


Očistiš jo pa enako, z istimi čistili. Ali pač ne?

Ne. Za kuhinjsko pipo so čist posebna čistila. "Lettucar anticalc shine" je eno takih.


Ne bi vedel. Jaz jo občasno pošpricam s tistim za 1EUR iz eurošpina. Vse drugo se mi zdi potrata denarja. Važno da vodni kamen odstrani.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Čistilo za vodni kamen na kromu in nerjavečemm jeklu je najbolje Ilirija Ben.

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

delavec44 je izjavil:

solatko je izjavil:

delavec44 - Zato, ker kuhinja ni kopalnica.


Očistiš jo pa enako, z istimi čistili. Ali pač ne?

Ne. Za kuhinjsko pipo so čist posebna čistila. "Lettucar anticalc shine" je eno takih.


Ne bi vedel. Jaz jo občasno pošpricam s tistim za 1EUR iz eurošpina. Vse drugo se mi zdi potrata denarja. Važno da vodni kamen odstrani.

Hint: Lettuc(e)ar
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

delavec44 - Vprašaj ženo, ti verjetno še nisi nikoli nič čistil, saj bi sicer vedel, da je štrleče stvari težko očistit.

Pithlit - Ti boš vedela kakšna je razlika čistit nekaj na zidu ali na podlagi, kot je pult ali korito, razloži jim, kaj je lažje.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

Sem že. Kdor je pokopčal je pokopčal.
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

+1
Delo krepa človeka

delavec44 ::

Mogoče sta pa vidva nesposobna. Samo ideja pač, če smo že začeli kdo je kaj v življenju naredil. Meni ni nič težko, še najmanj očistiti štrlečo pipo iz zida napram štrleče pipe iz pulta ;)

Pithlit ::

Ok. Noben ni pokopčal, očitno. Žalostno, res. Še najbolj to da mi solatko zalima "+1".
Life is as complicated as we make it...

nejc_nejc ::

:))

Prosil, bi za tehnično razlago.
Solatko z besedo na dan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Pithlit ::

Pithlit je izjavil:

Za kuhinjsko pipo so čist posebna čistila. "Lettucar anticalc shine" je eno takih.

"Solatno loščilo proti vodnemu kamnu"

*edit* aja, tehnično... "Lettuce" je solata.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

nejc_nejc ::

to je blo man jasno že ob prvem tvojem imenovanju "solate"

solatkota sprašujem, naj mi tehnično odgovori, kakšna je razlika pucat pipo, ki štrli iz stene ali iz korita, pulta....

solatko ::

nejc_nejc - Nisi še nikoli videl, da se kapljica pocedi dol, potem, ko je okolica že lepo očiščena?
Delo krepa človeka

PacificBlue ::

Stenske pipe zahtevajo več truda.

nejc_nejc ::

Ja ne vem, ponavadi se začne pucat od zgoraj ter nadaljuje navzdol.
Ce govoriš o kapljici iz pipe same je pa pritrditev le te brezpredmetna.

solatko ::

nejc_nejc - Pipo pri čiščenju težko popolnoma posušiš in pride ven kapljica, ki se pocedi dol, podobno barvi pri pantih, ko pleskaš.
Delo krepa človeka

floyd1 ::

Toliko besed samo za to, da smo ugotovili, da je izbira pipe glede na pritrditev bolj stvar okusa in da tudi na vodo deluje gravitacija? :|

nejc_nejc ::

Solatko
Ja kapljica, ki lahko celo nastane, pod mešalnim ventilom, ki je v večini primerov enak, pade dol v obeh primerih, iz pipe na steni ali na pultu.

Edino pljusk je zaradi visine vecji, pri upostevaninju 9,80665 m/s2, tako da je kontaminacija za malenkost večja.

bobiii16 ::

če je možnost daj pipo še vedno na steno (to je zakon) je stabilna , ne moti.
Na koritu pa se maje , zaliva po robu, moti pomivanje večje posode, skratka nefukcionalno in neestetsko

Pithlit ::

PacificBlue je izjavil:

Stenske pipe zahtevajo več truda.

Bull

bobiii16 je izjavil:

Na koritu pa se maje , zaliva po robu, moti pomivanje večje posode, skratka nefukcionalno in neestetsko

...shit.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

NuMaN ::

Kaj pa kaj pravi stroka - notranji arhitekti pa to?

Pithlit ::

Jaz ne vem s kakimi pipami imate vi vsakodnevne borbe v vaših kuhinjah da imate ptsd od tega. Ampak budalit pa res ni treba. Čist vseeno je. Važne sta dve stvari:

1- da so stvari kolikor toliko kvalitetno narejene.

2- da so stvari kolikor toliko kvalitetno montirane.

Pa ne bo problemov. Večini unih dizajnerskih fancy schmancy modelov se je res bolj pametno izogibat. Ja, zgledajo lepo, to je pa tud vse.
Life is as complicated as we make it...

NuMaN ::

Res najbolj domačno deluje nejčeva jugo verzija pipe.

PacificBlue ::

No moj komentar je bil misljen sarkasticno, pri stenski pipi roka bolj trpi zaradi visine:P
Imas pa tudi ze umivalnike oz pipe na kuhinjskih otokih, tam pa stenska odpade:P

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

NuMaN je izjavil:

Kaj pa kaj pravi stroka - notranji arhitekti pa to?

100 njih, 150 mnenj :))

Pithlit ::

PacificBlue je izjavil:

No moj komentar je bil misljen sarkasticno, pri stenski pipi roka bolj trpi zaradi visine:P
Imas pa tudi ze umivalnike oz pipe na kuhinjskih otokih, tam pa stenska odpade:P

Valda jo na strop daš. Amaterji...
Life is as complicated as we make it...

delavec44 ::

Kaj vi imate še pipe v kuhinjah? Ni to že pase. Enako kot s sifoni...

Katero pipo je najlažje očistiti? Tisto, ki je ni :D

c3p0 ::

Morda pa imamo talno pipo, ker zakaj pa ne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova stanovanja letnik 2007? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534904 (2791) Badwolff
»

Stenska kuhinjska pipa

Oddelek: Loža
114388 (1652) Machete
»

Kuhinjska armatura - isti tip, različne cene

Oddelek: Loža
278027 (7074) akulp
»

Stena kuhinja

Oddelek: Loža
3614752 (13637) Pithlit
»

kuhinjska krpa smrdi

Oddelek: Loža
455582 (4137) Unknown_001

Več podobnih tem