» »

zunanje ohišje za HDD na USB - kje in za koliko?

zunanje ohišje za HDD na USB - kje in za koliko?

iso2000 ::

Mislim, da sem v naslovu že povedak najpomembnejše. Torej, rad bi si lastil eno ohišje za IDE diske, ki bi ga lahko priključil na USB. Rabim za prenašanje podatkov in se mi ne da vsakič šraufat po mašini. Žal pa so, kolikor sem gledal, cene precej visoke. Kje dobiti najugodnejšo varijanto?
LP

Blisk ::

Cena ni tok visoka, tam okrog 25 čukov.
Točno kje, ne vem, vpraši pr prodajalcih računalnikov.

Bacilio ::

Zak Racunalniki. ce vzames na firmo pride 13k sit ce pa za posameznika pa se ene 20% vec! je pa usb 2.0 za diske! Premisli, je zelo ugodno!

Red_Mamba ::

jaz sem videl v Kotarju v Lj. zadnjič ko sem USB podalšek za matično iskal. Če se ne motim je bil 21kSIT. V njega lahko daš tudi CD-RW ali DVD ali kar ti pade na pamet.

IceIceBaby ::

jup, cene so okol 20k sit. Dobiš v vseh bolje založenih trgovinah. Če pa imaš možnost ti pa priporočam da vzameš tako na firewire vodilu če ga imaš. Firewire je sposoben dovajat dost elektrike da ne rabiš posebnega kabla, ne obremenjuje tolk procesorja pa še dejansko je hitrejši kolikor sem jaz probaval (kljub temu da je usb2 na papirju hitrejši).

bastadu ::

Da ne odpiram nove teme...
Ali zunanja ohišja, ki podpirajo USB2.0 podpirajo tudi USB1.0?

perci ::

ja

bastadu ::

Ok, hvala!;)
Vprašal bi še, ali je za tako povezavo potreben kakšen program/drajver ali samo prepozna kot dodaten disk (npr. USBKey). OS je WinXP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

kuglvinkl ::

IMHO je pri teh zadevah enako kot pri USB Keyih.
Your focus determines your reallity

maci ::

Tudi sam iščem zunanje ohišje.
Poceni sem ga našel pri Powerplusu - cca. 15k; USB 2.0 PCI kartico pa za 5k.
Sem pa pred dilemo - naj kupim samo ohišje za 3,5" diske ali morda za 5,25 enote (CD-ROM, DVD-RW...).
Kaj svetujete?

Red_Mamba ::

če obstaja najmanjša možnost da bi ti kdaj prav prišel CDRW na USBju in ni velike razlike v ceni potem vzami raje to, drugače pa ....
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

dr.J ::

Pred časom sem zasledil en test zunanjih USB ohišij/diskov, najbrž na Xbitlabs. Najbolj všeč mi je bil en model za 2,5'' diske (notebook modeli), ker ne rabijo dodatnega napajanja, s tem pa odpade power kabel. Kapacitete so pa tudi že povsem solidne.

sash ::

Pr rolanu kupo aluminjasto na USB2.0 vmesnik za 14k
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183661 (3246) SimplTech
»

Trdi disk v ohišji vs. v zunanjem ohišju povezan z USB kablom

Oddelek: Kaj kupiti
382381 (1508) neoto
»

Katero zunanje ohišje za disk

Oddelek: Kaj kupiti
171734 (1479) Tugo
»

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Oddelek: Kaj kupiti
422395 (1792) Realman
»

Eksterni disk

Oddelek: Kaj kupiti
452056 (1297) ferjan

Več podobnih tem