» »

Athlon 2.6 ali p4 2.6

Athlon 2.6 ali p4 2.6

«
1
2

jevigor ::

Kva bi bolj predlagate? Hvala
Intel Core 2 Duo E6600 | Asus P5W DH Deluxe | Leadtek GeForce 8800 GTX
WD 320gb 16mb | CellShock 2x1gb CL4 |
Enermax Liberty 620W | Chieftec

witboy123 ::

Ja odvisno za kaj boš uporabljal računalnik in kolko denarja nameravaš dat za procesor. Če kupiš amd-ja ti denar še ostane za kaj drugo, kot če bi kupo intela.

jevigor ::

:d ja pa ker je za vas boljši? >:D 0:):(

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Predator ()

Xplicit ::

Prestavljeno v oddelek 'Kaj kupiti', ker tole glih ne spada med igre

glede odgovora pa - katergakoli bos kupu, pomojm naus glih kej prevec falu :\

Sami ::

AMD Athlon XP, mislim da se trenutno najbolj splača kupiti bartona 2500+ in ga super naviti.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BoLhCa ::

boljsi je Pentium4...:)
sam za denar, ki ga bos dal za ta proc dobis amd-ja 2.6 + plato za njega...:D
malo razmisli glede dinarja:\ , ce pa s tem nimas problemov>:D potem pa definitivno Pentiuma>:D

lp, :P bolhca:P

para! ::

P4 2.6C z 800MHz FSBjem in HT tehnologijo je boljša izbira. Iz performance vidika.

AXP 2600+ je cenejši in primernejši iz value vidika.

Zato ti priporočam, da se za nakup odločiš glede na tvoje finančne sposobnosti.

LP

:)
Death before dishonor!

mohha53 ::

Barton, je po mojem boljša odločitev, predvsem COST-PERFORMANCE razmerje tu štima!!
MYk

witboy123 ::

Če imaš denar kupi P4. Drgač nasploh pa je intel boljši.

Zlate ::

Hej WitBoy123, od kod pa ti zdaj naenkrat veš, da je Intel boljši, na drugi temi si pa spraševal kaj naj kupiš?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Fury ::

Zlate ravno to sem se cudil :)

Skratka.. ce si magnat kupis Intel, ker se ti jebe za kes in das tok dnarja za 10% extra, ce pa gledas na dnar pa kupi bartona, ki bo v dolocenih situacijah delu 10% pocasnej pa pol manj stane :)

mislm da to lahko potrdi vsak :)

DjTonic ::

Bolše je P4 2.6 saj ga lahko še naviješ brezhibno do 3.2 Ghz če le imaš dobre rame. Glede na ceno pa se bolj splača AMD XP 2600+ pa ga lahko tudi brezhibno naviješ na 2200Mhz se pravi XP 3200+.

Če boš kupil intel obvezno vzami različico z 800Mhz FSB, AMD-ja pa na jedru Barton ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Fury ::

bottom line: z obojim bos zadovolen.

Zlate ::

Saj ravno to je point!
Z obojim bo zadovoljen, zakaj torej z dražjim?
Sej ni Porsch, da bo bejbe z njim pecu?! Bistvo je ne kupiti najceneje, ne kupiti najdražje ampak napraviti optimalen nakup med ceno in kvaliteto. Če pa med optimalnim in dražjim nakupom tudi ni velike razlike, pol pa :D 8-O :D !
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Fury ::

ja tako nekako naj bi blo :)

samo nekateri vseeno morjo porscha kupit (da lahko pol celedneve aquamark benchmarke limajo gor po 10 na dan :\ ) pac jim to pase :)

BoLhCa ::

Fury to je verjetn name letel, ne?

Fury ::

na nobenega konkretno ;)

Zlate ::

Samo zdej še zmeri ne vemo za kaj se bo človek odločil. Daj model razsvetli nas!
Mislim, da je bilo dosti utemljenih razlogov za AMD, torej me zanima če je kaj zaleglo?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

mohha53 ::

Kolko stane P4 2.6??? Okoli 70k??? Pa Barton??? Okoli 30k???
Že imaš plato???

Fantje, a se strinjate, da če mu keš ni pomembem(saj zakaj bi pol spraševal), naj NAROČI kar Athlona 64, hehe.

Myk

BoLhCa ::

Kolko stane P4 2.6??? Okoli 70k???

kaj nabijas? stane 55k in nic vec...
se mal popusta in smo na 50k:D

frenk ::

naj mi eden od intel ownerjev pove kaj ga je prepričalo v nakup...price performance razmerje sigurno ne:\

mohha53 ::

UPS, moja napak, PRAV IMAŠ, Bolhca!!
Moja napaka! 55k!!!

Hmm, POCENI!!
Kekec se VEDNO rad spravi na Rožleta!!

mohha53 ::

Nimam P-ja in ga verjetno ne bom imel! Nekater pravijo HITER FSB, pa HTT. Ej, mene boli!!! Z relativno NOVO(boljšo) železnino problemov ne boš imel, so pa eni ki takšne kište rabijo(RESNO DELO). Drugi majo radi drago in jim verjetno pride, ko bench pokaže visoko število.

Naj mi kdo pove, da je njegov CPU Usage vsaj 10% časa dela nad 50%. Takšni so redki!! Recimo moj kolega, ko RENDA v grafičnih programih!!

MYk

Zlate ::

Hiter FSB?
"Pentium C" ima prednje vodilo 200Mhz, ki "naj bi" s Quadropumpom narasel na 800Mhz(x 4). Ne povedo pa, da pri tem pride velikokrat do napak pri predvidevanju, kar potem v praksi znese dosti manj. Pri AMDju pa je Quantispeed veliko bolj natančen, čeprav načeloma počasnejši(x 2).
Pa HTT?
HTT v bistvu prevara Winse, da ti predvidevajo da sta v kompu 2 procesorja. To pa je uporabno le, če računalnik uporabljaš za velike računsko zahtevne aplikacije.
Torej kje je prednost?
Glede cene pa: 2.6Barton 30.000sit - Pentium 2.6 55.000sit = Razlika 25.000sit, ki jih porabiš za npr. Grafiko, ki ti bo veliko bolj pomagala pri igrah, ne?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

mohha53 ::

Zaltko!!
Saj sem tvojega mnenja kar se tiče procesorja. P-ji spet niso toliko BOLJŠI, kot AMD-ji.

Kar se pa grafike tiče, ti 25k verjetno ne bo OMOGOČILO prehoda z recimo SREDNJEGA razreda v VISOKEGA!! In VISOKI razred (FX 5900, R9800,...) DRŽI ceno, tudi v tujini. Ta se ne bi spustila nižje, kvečjemu do okrog 10%. Torej pozabi, da boš kje dobil R9700 za đabe!! RAZLIKA med tema razredoma pa veš da obstaja. Za 25k bi sam pomislil o nakupu KVALITETNEGA RAM-a, Corsair ali Kingston. RAM je tisti, ki velikokrat ne dovoljuje navijanja ali povzroča nestabilnost. Vsaj mislim tako.

Myk

frenk ::

kdo pa pravi da je treba iti na v višji razred...25k se definitivno pozna pri grafi:)

mohha53 ::

sem pameten, hehe

Fant pozabi, 25k se pri grafiki ne pozna!!!
Npr.:
RADEON 9600PRO 128MB DVI/TVOUT 50.760
RADEON 9800 128MB DVI/TVOUT 79.200
RADEON 9800PRO 128MB DVI/TVOUT 104.040
(Mlacom, pa še to če dobiš!!!)
OK, mogoče malce!! Poglej si teste za te karte. Kaj ti RESNO misliš, da boš HL2 igral z taprvo kartico???

Myk

frenk ::

dej mal poglej razlike med r9100pro in r9600pro:)

mohha53 ::

OK, samo še to ponovim, frenk

Ali ti RESNO misliš, da boš prihodnje igre igral z R9600 pro??

Myk

frenk ::

mohha53: zdej pa ne vem al se ti neumnga delaš al kva...vprašanje je ali s +25k sit dobiš boljšo grafično...odgovor je: ja dobiš boljšo grafično

in tudi novejše igre se bo dalo s tem igrat:)

Olajuwon ::

mohha53: Prav maš.. Jaz imam radeon 9700, pa mi pri call of duty (resolcija 1280*1024 in extra detail) v določenih situacijah (kjer je na ekranu veliko premikajočih se objektov) šteka... Ne upam si mislit, kako mi bo štekalo pri HL2. :'(

kuglvinkl ::

A ni Call of... Q3 engine?
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Ah, še za Doom3 bo R9600 v redu. HL2 pa si malo poglejte zahteve, s TI4200 in nekim spodobnim abakusom mora zadeva delovati na 800x600 tekoče.
25K se pri grafi zelo pozna. Namesto R9100 dobiš R9600, namesto R9600 dobiš že celo R9800ne-PRO OEM.
Itaq da je razlika med temi grafičnimi ogromna, R9800 mora biti dovolj za poganjanje vseh špilov naslednje leto bre problemov.
Kar se pa AMD vs Intel tiče (v razredu pod 100K za CPU) se Intel splača za kakšne bolj zahtevne uporabnike (renderiranje, encoding,...), pa tudi za OCanje (čeprav se da tudi AMD zelo lepo in preprostejše navijati), medtem ko za igre in običajne stvari (MP3, DVD, Word, internet,...) je AMD čisto primeren, v igrah je celo zelo izenačen, tako da se po mojem splača dati več $$$ za grafično.
Kako se bo pa Athlon64 3000+ odrezal bomo pa še videli >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mohha53 ::

Olajowun: nekateri pač ne razumejo, sam laufam R9700 z Omego na PRO frekvencah, pa mi tudi kje kdaj zašteka. OK, imam "samo" Athlona 1700+, ampak to se bo še nadgradilo.

Pa tudi moderator mislim da ne šteka. ŠTEVILO TRIKOTNIKOV, TEKSTUR, FSAA... ki jih mora grafika prebaviti NI, ponavljam, NI odvisna od engina, ki špil poganja. Se strinjaš??

Myk

Zheegec ::

Je tudi odvisno od engina. Drugače pa tudi Doom3 nima toliko poligonov naenkrat za prebaviti, da bi bilo preveč za R9800.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mohha53 ::

Pa še ALIEN: A ti RESNO misliš, da bo z Ti4200 HL2 tekel spodobno. Si že kdaj slišal za napredne funkcije kot so pixel shader, vertex shader,... NOVE GENERACIJE seveda

Še vedno misliš RESNO, da boš HL2 igral z R9600 PRO??? Poglej tole: http://www.tomshardware.com/graphic/200...

Aja, pa si že slišal za DX9??? In, kaj praviš na tole:
http://www.tomshardware.com/graphic/200...

Fantje, pojma nimate!!!!

[by boštjan:žaljenje uporabnikov je prepovedano in ne zaželjeno]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Zheegec ::

Hehe, Ti4200 bo tudi brez problema deloval.
Ravno teh 40FPS na 1024 mi lepo pove da bo R9600 čisto prava stvar za HL2, sploh s procom AXP navitim na recimo 2.3GHz (200FSB).
TI4200 je itaq Dx8.1 kartica in bo delovala samo s PS 1.4, ne pa PS 2.0, ki jih itaq ne more poganjati, tako da bodo performanse tudi dobre, samo ne bo vseh bombončkov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mohha53 ::

Eeeee, zdaj smo pa tukaj!!! Lepo, da si si odgovoril sam.
Ti 4200, hehe, pozabi. Z R9600 PRO pa max 40fps. BONBONČKI, praviš?? A ne bo RAVNO ZARADI tega ta špil to kar bo kul??? Ej, drugače lahko špilam tudi DX8.1 igre!! Saj v teh BONBONČKIH je SRŽ. OK??

Myk

Zheegec ::

Ah meni je drugače v igralnosti, vzdušju ter zgodbi, samo HL mi bo lepo delovala na mojem R9100 128MB. Wanna bet >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mohha53 ::

OK, potem pa si na tvojem TV izklopi barve!! Saj film bo še vedno isti!!

frenk ::

mohha53: spet si zajebal...govora je bilo o tem ali igra bo delovala z določeno gafo...govora pa ni bilo o tem kakšne kvalitete bo igra, ki bo tekla na ti4200:)

kuglvinkl ::

mohha53: zadnjič si koga užalil.

In glede q3 motorja. Zadeva, kljub temu, daje menda precej predelana, IMO in tisto kar sem gledal benche (na FireSquad.com), tekoče laufa na vsek kolkr tolk R250 in gor, tu seveda brez ANSIO itd, itd.
Your focus determines your reallity

mohha53 ::

kuglvinkl,
se opravičujem, ker sem nekoga poimenoval cepec. To ni lepo in ni prav. Še enkrat, PARDON. Se ne bo ponovilo.

Ampak, poslušaj! Imam svoje mnenje. Če ti ni všeč, je to TVOJ problem!! Še vedno živimo v svobodni državi in tvoja "GROŽNJA" je nevmesna!!! Še več, SVOBODA IZRAŽANJA naj bo tukaj med prvimi vodili/načeli. Vsak naj si MOJE mnenje RAZLAGA po svoje, ali se z njim strinja ali ne, pustim njegovi PRESOJI.

Kar se tiče HL2! Ravno GRAFIČNA PODOBA te igre je nekaj izjemnega. Vsekakor ne pozabljam na zgodbo, igralnost,...itd. In to PODOBO NV Ti4200 ne bo NIKOLI prikazala. Razvijalci so VELIKO truda vložili ravno v to PODOBO in tukaj je razlika med igrami v DX8 in DX9 knjižnici. Po mojem je razlika OČITNA!!

Kar se tiče grafičnih motorjev, seveda so razlike, seveda so posodobljeni. Lahko pa ti MATEMATIČNO dokažem(se mi pa ne da), da ne glede na grafični motor, izris slik na sekundo temelji TUDI na številu posameznih delov celotne slike, kompleksnosti te slike in manipulacije te slike.

Se pa strinjaj z mano ali ne, TVOJA odločitev.

In še nekaj, Tajna Policija, v pravem pomenu besede, je stvar PRETEKLOSTI!!

S spoštovanjem, Mihael Pagliaruzzi

kuglvinkl ::

Ampak, poslušaj! Imam svoje mnenje. Če ti ni všeč, je to TVOJ problem!! Še vedno živimo v svobodni državi in tvoja "GROŽNJA" je nevmesna!!! Še več, SVOBODA IZRAŽANJA naj bo tukaj med prvimi vodili/načeli. Vsak naj si MOJE mnenje RAZLAGA po svoje, ali se z njim strinja ali ne, pustim njegovi PRESOJI.

Vse to je lepo in prav. In mnenje bi sprejel (ali pa ne) in sploh ne bi reagiral, v kolikor ne bi uporabil napačne (žaljive) besede. Uporabniki vedo, da smo na te zadeve občutljivi in promptno reagiramo. Svoboda izražanja ne pomeni svobodo žaliti.

In še nekaj, Tajna Policija, v pravem pomenu besede, je stvar PRETEKLOSTI!!

Jasno da. Moraš pa vedeti, da se dnevno na tej strani objavi okrog 750-800 (+ rast) odogvorov. Mi skrbimo za zniževanje entropije, ki nastane. Sicer pa, nisem ravnot tajen, če mi pišem da sem tajen, mar ne?

se opravičujem, ker sem nekoga poimenoval cepec. To ni lepo in ni prav. Še enkrat, PARDON. Se ne bo ponovilo.

Opravičilo sprejeto.

In dovolj o tem. Če imaš temu odgovoru kaj dodati, prosim uporabi Pritožbe. Ta tema naj se nadlajuje, v smeri podajanja informacij.

Kar se tiče grafičnih motorjev, seveda so razlike, seveda so posodobljeni. Lahko pa ti MATEMATIČNO dokažem(se mi pa ne da), da ne glede na grafični motor, izris slik na sekundo temelji TUDI na številu posameznih delov celotne slike, kompleksnosti te slike in manipulacije te slike.

Se strinjam. Ampak, govora je bilo o CoD. Si pogledal benchmarke na Firingsquad.com?

Lahko pa ti MATEMATIČNO dokažem(se mi pa ne da)

Zelo zaželeno pa je, da v takih primerih podkrepiš svojo trditev z linki, izračuni in podobno. Zakaj je menda jasno.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

frenk ::

Ja je pa res da s ti4200 verjetno HL2 ne bo zgledal preveč lepo:D
Z radeon9600PRO bi pa morel zgledat vredu...glede na sodelovanje ATI-ja:)

mohha53 ::

Hvala, za POJASNILO/ODGOVOR!!

DIVERGENCA mnenj je tukaj zanimiva. CoD je bil omenjen, naj pa pojasnim, da sem v mislih imel predvsem HL2. Žal kompleksnost te igre zahteva od uporabnika skoraj najsodobnejšo visokokvaliktetno strojno opremo, da bo lahko IZKORISTIL vse novosti, ki jih prinaša. Igra bo delovala tudi z omejenimi detajli na počasnejših/skromnejših računalih, bo pa verjetno pravo doživetje OMOGOČENO le tistim z "mašinami". Še enkrat, ne pozabljam na zgodbo, igralnost,... zato bo igra verjetno zanimiva za VSE in bomo Gordona radi "matrali" VSI.

MATEMATIČNI dokaz sicer poskrbi, da je VERJETNOST(hehe) izjave VIŠJA, ampak mislim, da lahko uporabim kar LOGIČNO zaporedje hipotez.

Sliko, ki jo riše grafična kartica je sestavljena iz posameznih delov: oblike, barve, manipulacija teh oblik in barv,... Izris slike na zaslonu je tako MED DRUGIM odvisen tudi od KOLIČINE PODATKOV(vrednost v MB), ki tvori to sliko. Če je vsako sekundo RECIMO na zaslonu 100MB podatkov(to število sem si krepko izmislil!!!) in je sposobnost kartice/GPU predelati le 80MB podatkov(spet, število je izmišljeno), je LOGIČNO, da ta kartica teh podatkov v tej časovni enoti NE MORE predelati. Da bi kartica lahko predelala te podatke imamo VSAJ dve možnosti:
1. kompleksnost slike lahko z nastavitvami ZMANJŠAMO na 80MB, potem jih bo kartica lahko prebavila v tej sekundi(>>verjetno ENAKO število sukcesivnih slik v časovni enoti, vendar z MANJŠIMI detajli..)
2.lahko podaljšamo čas, ki ga kartica uporabi za predelavo POLNE slike(>>verjetno MANJŠE število sukcesivnih slik v časovni enot, ampak ob POLNI vrednosti detajlov..)

Da imajo posamezne grafične kartice svoje OMEJITVE, mi ni treba dokazovati, hehe.
Mislim, da lahko zaokrožim z enim od DOKAZANIH IZREKOV/ZAKONOOV iz fizike. Maxwellovo načelo, kjer lahko natančneje pokažemo ALI lastnosti fotona(frekvenca nihanja EM valovanja, ALI njegovo mesto v prostoru(kvantna fizika). Obojega hkrati NE MOREMO pokazati/določiti, saj bolj ko se približujemo eni vrednosti, se oddaljujemo od druge. Potrebne podrobnosti za razlago si zainteresirani prosim najdite v kakšnem od učenikov fizike. Zakon/izrek sem poenostavil(veliko tudi sam pozabil,hehe), je pa podobno kot tale ZRAVA KMEČKA IZJAVA:
- ko si na razpotju, se lahko odločiš BODISI za LEPŠO(počasnejšo), BODISI za HITREJŠO(manj lepo) pot do cilja, NIKAKOR pa ISTOČASNO za obe hkrati. Pa tudi o tem bi se dalo DVOMITI, hehe.

S spoštovanjem, Mihael Pagliaruzzi

kita103 ::

Tudi jaz sem v podobni dilemi. Imam namreč matičmo ploščo s čipovjem 845PE (533fsb) in procesor P4 1.6A navit na 2.3 GHz. Zanima me če se mi sploh splača menjat procesor (ali bo opzna razlika) in pa kaj naj kupim. Odločam se med P4 2.8 GHz (533 FSB tako da mi ne bi bilo treba menjati matične) vendar pa za ta denar dobim AMD barton 2800 + novo matično ploščo. Zanima me kaj mi priporočate.

BoLhCa ::

vzemi P4C 2.4 + Asus P4P800!
ne razmisljaj...

Fury ::

Barton 2500 in NF7-S bi blo najbolse kar se mene tice

frenk ::

jap barton 2500 in nf7-s:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična

Oddelek: Kaj kupiti
111131 (969) JustVi
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105359 (3728) JohnyB
»

nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
13957 (764) Zheegec
»

Kakšna se vam zdi tale nova konfiguracija?

Oddelek: Strojna oprema
151009 (865) McSpike
»

amd vs.intel

Oddelek: Kaj kupiti
401619 (1140) BoLhCa

Več podobnih tem