» »

Vgradna omara in dvižna postelja

Vgradna omara in dvižna postelja

Miko55 ::

Torej lotevamo se prenove spalnice in me zanimajo vaše izkušnje glede vgradnih omar in dvižnih postelj.

Pri enem (trenutno edinem) predračunu za vgradno omaro enega izmed slovenskih ponudnikov ter Ikea Pax sistemom je približno 1000€ razlike (1100 ikea, 2200 vgradna omara po meri), kar se mi zdi veliko. Ogled tega Ikea sestava je še v planu v prihodnje. Ti ta bolj znani ponudniki vgradnih omar po meri so s cenami verjetno nekje na istem (predvidevam). Torej a je ta Pax primerna alternativa vgradni omari po meri, ali se da dobiti po meri kje ceneje? Gre pa za omaro velikost 300*250*60.

Drugi kos pohištva pa je dvižna postelja. Dvižna zato ker bi nam prostor pod posteljo prišel zelo prav in se nam ta sistem bolj odpade kot pa tisti izvlečni predali. Podobno vprašanje kot zgoraj, a je Ikea Malm ali pa Kerles postelja kvalitetna zadeva ali je pri tem boljše ciljati na nekaj izdelano po meri? Ne bi radi da postelja škripa ob vsakem obračanju na postelji zavoljo 100€ ampak hkrati pa spet ne bi po nepotrebnem plačevali bajne vsote za nekaj kar je precenjeno. Primer trenutne ponudbe za dvižno posteljo po meri = 1200, Kerles = 500-700.

Hvala za vse nasvete, mnenje, priporočila.

zee ::

tl;dr: Ikea Malm (s predali ali brez) in Ikea Pax sta povsem sprejemljivi opciji. Beri spodaj za podrobnosti.

Mi smo 10+ let spali na Ikei Malm in je povsem ok. Imamo opcijo s predali, ki pridejo zelo prav.

Glede Ikea Pax: nabavil sem ga pred desetletjem in se mi se vedno zdi super, ker lahko notranjost naredis povsem po svoje ob casu 0 in jo spremenis leta kasneje, s tem se izognes zajebavanju z vgradnimi omarami mojstrov, kajti tvoje potrebe se s casom spreminjajo. Imamo nekaj vgradnih omar po stanovanju in njihova edina dodana vrednost je, da od zunaj lepo zgledajo, od znotraj so povsem neuporabne (manjko polic, predalov, ...).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Miko55 ::

zee je izjavil:

tl;dr: Ikea Malm (s predali ali brez) in Ikea Pax sta povsem sprejemljivi opciji. Beri spodaj za podrobnosti.

Mi smo 10+ let spali na Ikei Malm in je povsem ok. Imamo opcijo s predali, ki pridejo zelo prav.

Glede Ikea Pax: nabavil sem ga pred desetletjem in se mi se vedno zdi super, ker lahko notranjost naredis povsem po svoje ob casu 0 in jo spremenis leta kasneje, s tem se izognes zajebavanju z vgradnimi omarami mojstrov, kajti tvoje potrebe se s casom spreminjajo. Imamo nekaj vgradnih omar po stanovanju in njihova edina dodana vrednost je, da od zunaj lepo zgledajo, od znotraj so povsem neuporabne (manjko polic, predalov, ...).


Hvala za deljeno. Tile PAX sistemi na dolgo rok res zgledajo dosti bolj praktični oz. prilagodljivi, plus dodatki so bistveno cenejši. Bo treba skočit to LJ :)

fosil ::

Če si pripravljen vložit nekaj dela pojdi povprašat še v Slovenijales Hobby program. Cena odvisna od tega koliko si pripravljen sam naredit.
Lahko pa si tudi omaro po meri prilagodiš tako, da se vsaj del notranjih mer ujema s Pax merami, potem lahko za notranjost uporabiš Pax zadeve, na zunaj pa imaš omaro po meri.
Tako je!

Lombi ::

Pax je odlicen sistem, imam 2.4mx5mx58cm in 2.4mx3mx35cm, se posebej ker je customizable to hell

Keep in mind:
- jih moras nujno fiksirat skupaj (prevrtat)
- luknje niso primerne za zelo veliko spreminjanja
- iverka (ceprav je 6 sraufov na 58cm globini) ni nosilna za tezje stvari
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

fujtajksel ::

Glavna reč pri vgradnih omarah je da mogoče bolje izkoristiš prostor ki ga imaš na voljo, nisi vezan na Ikea širine in višine.

Miko55 ::

Lombi je izjavil:

Pax je odlicen sistem, imam 2.4mx5mx58cm in 2.4mx3mx35cm, se posebej ker je customizable to hell

Keep in mind:
- jih moras nujno fiksirat skupaj (prevrtat)
- luknje niso primerne za zelo veliko spreminjanja
- iverka (ceprav je 6 sraufov na 58cm globini) ni nosilna za tezje stvari


V nekih podobnih merah bi bila tudi naša ja. O kaki teži pa govorimo za police (če imate izkušnje) ?

fujtajksel je izjavil:

Glavna reč pri vgradnih omarah je da mogoče bolje izkoristiš prostor ki ga imaš na voljo, nisi vezan na Ikea širine in višine.

Res je. Ravno zaradi tega smo razmišljali o njej, je pa res da npr. z PAX omaro izgubimo približno 16cm na vrhu ter mogoče 20cm v širino katere pa lahko potem itak porabimo tudi drugače. Za približno 1200EURrazlike + možnost prilagajanja notranjosti v prihodnosti je zaenkrat PAX sistem boljša alternativa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miko55 ()

matobeli ::

Ikea je ekvivalent Lego kockam, medtem ko so ostali še vedno nekje pri porcelanastih punčkah in kositrnih vojakih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708725 (761) Utk
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209798 (1740) floyd1
»

Obnova stanovanja letnik 2007? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534914 (2801) Badwolff
»

opremljanje stanovanja - strošek

Oddelek: Loža
208056 (1947) zlobcek

Več podobnih tem